Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 12.02.2017 11:41

Sa takie plaze
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.02.2017 15:00


Mi osobiście Blato odpowiada. Fajna kameralna miejscowość :D w sierpniu jadę po raz trzeci!
Piwko lane jak najbardziej, trzy knajpki przy plaży, osobiście polecam pizzerie Leut - pyszna pizza, serwują również dania z restauracji Adriana, polecam rybna plata :D jest sklep, pekara, stoisko z warzywami i owocami, przy plaży jest kupisz też naleśnika, frytki, świeże soki....

Po sąsiedzku duży kemping - można pójść na spacer, w drugą stronę można dojść do plaży Velka Duba.
Motorówkę można wypożyczyć, jest też statek Felun który proponuje fisch piknik z rejsem na Hvar.

Masz już zarezerwowane lokum?
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.


A od którego sierpnia jedziesz?
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 14.02.2017 19:37

CroPablo byłeś w Blato 3 razy powiedz proszę czy w stronę Vielka Duba są małe plaże z dojściem od lądu? Od tego uzależniam rezerwację apartamentu. Bardzo Proszę................ czas nagli.
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 14.02.2017 22:25

katika123 napisał(a):CroPablo byłeś w Blato 3 razy powiedz proszę czy w stronę Vielka Duba są małe plaże z dojściem od lądu? Od tego uzależniam rezerwację apartamentu. Bardzo Proszę................ czas nagli.


Niestety nie natrafiłem na takowe..... małe plaże i owszem jednak dostępne od morza :( chyba że są jakieś ukryte zejścia :)
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 14.02.2017 22:37

adrianek90 napisał(a):

A od którego sierpnia jedziesz?


12 będę już się delektował Karlowacko na plaży i witał z Jadranem :D

Odnośnie łudeczek to w ubiegłym roku znajomi za wynajem na cały dzień zapłacili 150 Euro na dwie rodzinki.... popłyneli na plażę za Igrne, potem w kierunku Hvaru ponad Hvarem do Sucuraja i powrotem do Blato.... na weekendzie postaram się wrzucić fotkę łódek.

Odnośnie trunków kupowałem wino na kempingu na stoisku z owocami i warzywami, słyszałem też że u kilku gospodarzy można nabyć zacną rakije. Wieczorem widziałem stoliki przed domami z winem i rakiją :P
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 14.02.2017 23:17

croPablo napisał(a):
adrianek90 napisał(a):

A od którego sierpnia jedziesz?


12 będę już się delektował Karlowacko na plaży i witał z Jadranem :D

Odnośnie łudeczek to w ubiegłym roku znajomi za wynajem na cały dzień zapłacili 150 Euro na dwie rodzinki.... popłyneli na plażę za Igrne, potem w kierunku Hvaru ponad Hvarem do Sucuraja i powrotem do Blato.... na weekendzie postaram się wrzucić fotkę łódek.

Odnośnie trunków kupowałem wino na kempingu na stoisku z owocami i warzywami, słyszałem też że u kilku gospodarzy można nabyć zacną rakije. Wieczorem widziałem stoliki przed domami z winem i rakiją :P


Ja będę się delektował 24 dopiero. Pewnie będziemy się mijać jakoś wtedy.
Wychodzi na to że wszystko czego mi trzeba będzie na miejscu. Czuję że to będą udane wakacje. Tym bardziej się cieszę że z naszej czwórki decyzyjnej, zivogosce to był mój pomysł :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.02.2017 11:16

adrianek90 napisał(a):... Wychodzi na to że wszystko czego mi trzeba będzie na miejscu. Czuję że to będą udane wakacje. Tym bardziej się cieszę że z naszej czwórki decyzyjnej, zivogosce to był mój pomysł :lol:
Nie mylisz się ani trochę :)
Zivogosce Blato to nasze pierwsze Crowakacje :) Stacjonowaliśmy na kempingu Dole i było świetnie. Trunki same przychodziły do przyczepy :mrgreen: ale wiem, że był też punkt zaopatrzenia w sklepiku z pamiątkami. Idąc nabrzeżem od wioski w kierunku kempingu zdaje się ostatnia budka po lewej tuż przed wejściem na teren kempingu.
Miejsce to polecałam już wielu osobom na ten pierwszy raz i nikt nie wrócił niezadowolony. Mała miejscowość a ma wiele zalet. Położenie świetnie i widokowo i jako punkt wypadowy daje wiele możliwości. Ładna plaża z łagodnym wejściem dla dzieci, są drzewka dające cień. Deptak, knajpki, mały porcik, z którego można się wybrać na fishpicnik. Przy pomoście na kempingu też była wypożyczalnia sprzętu wodnego, można było zaliczyć parasailing. Blato jest otulone górami, odcięte od innych miejscowości więc w zasadzie przewijają się tylko goście w nim mieszkający. Nie ma najazdu turystów spoza.

croPablo napisał(a):
katika123 napisał(a):CroPablo byłeś w Blato 3 razy powiedz proszę czy w stronę Vielka Duba są małe plaże z dojściem od lądu? Od tego uzależniam rezerwację apartamentu. Bardzo Proszę................ czas nagli.

Niestety nie natrafiłem na takowe..... małe plaże i owszem jednak dostępne od morza :( chyba że są jakieś ukryte zejścia :)
Też nic takiego nie znalazłam od strony lądu ani nie zauważyłam przepływając wzdłuż klifu. Kilka małych zatoczek dostępnych z lądu jest w drugą stronę, lecz to już teren kempingu. Kiedy my byliśmy nie był odgrodzony ale te zatoczki zazwyczaj zajęte były na stałe przez mieszkańców kempingu.
alex.r
zbanowany
Posty: 3
Dołączył(a): 13.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alex.r » 15.02.2017 12:52

Blato fajne, ładna plaża i widoki, ale w sezonie na plaży dość ciasno. Czeskie rodziny potrafią wlezc niemal na twój ręcznik. Niezbyt ciekawie jeśli pani wypina tylek pół metra od twojej twarzy. Dziwni ludzie. Trochę kiepsko z zakupami. Jest parę straganow i mały sklepik, ale po świeże pieczywo trzeba wstawać wcześnie rano.
bimp
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bimp » 15.02.2017 16:50

Dobrze, że w ostatnich 2 latach zwinęli obóz organizowany dla młodzieży z Niemiec bo... było ich sporo. :D
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.02.2017 23:16

bimp napisał(a):Dobrze, że w ostatnich 2 latach zwinęli obóz organizowany dla młodzieży z Niemiec bo... było ich sporo. :D


Tyle dobrze,
Jak byłem we Włoszech to natrafiłem obok na obóz niemieckiej młodzieży. Z całym szacunkiem ale potrafią zwrócić na siebie uwagę.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.04.2017 14:28

Jeszcze jedno pytanie (pewnie nie ostatnie ale to sie okaze)
Są jakieś fajne wycieczki statkiem z tych.okolic. Np. z Podgory? Tak żeby było tam co zjeść i wypić no i czy można skakać ze statku do wody. Ewentualnie jakim statkiem wycieczki polecacie a jakim odradzacie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.04.2017 17:20

adrianek90 napisał(a):Jeszcze jedno pytanie (pewnie nie ostatnie ale to sie okaze)
Są jakieś fajne wycieczki statkiem z tych.okolic. Np. z Podgory? Tak żeby było tam co zjeść i wypić no i czy można skakać ze statku do wody. Ewentualnie jakim statkiem wycieczki polecacie a jakim odradzacie?

fish-picnic-skad-najlepiej-na-rivierze-makarskiej-t20921.html
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 08.07.2017 19:17

adrianek90 napisał(a):Tak, mamy zarezerwowany apartament Ferdo. Myślałem o tym żeby jechać w ciemno ale jedziemy ze znajomymi i oni naciskali żeby jechać na gotowe.

Skoro wracasz tam trzeci raz to musi być tam fajnie. Ja wcześniej byłem na Pagu i bardzo mi się podobało, ale jakoś tak mam że chciałem zobaczyć teraz coś innego.

Orientujesz się może jak kształtują się ceny za motorówki albo jak daleko można się wypuszczać taką łódeczką?

No i najważniejsze pytanie. Są tam jacyś sprawdzeni gospodarze u których można nabyć rakije i wino?
Na Pagu byli w "co drugim domu" ale pewne wyroby były zabójcze. Pamiętam że kolega przez cały kolejny dzień nie mógł dojść do siebie. Ja na szczęście tego problemu nie miałem bo mi nie smakowała i nie piłem.
Dlatego pytam o jakieś sprawdzone miejsca?

Też byliśmy w Ferdo :)))fajni gospodarze mówią perfekt po angielsku. Czyste i zadbane apartamenty. My w przeostatni dzień dalismy im żubrówkę na pożegnanie - a dostaliśmy cały pólmisek swieżo złowionych i zgrilowanych makreli pyyycha. Pozdrów gospodarzy od Ani i Grega z Bydgoszczy. (tych od tego auta co nawaliło hi, hi). A żeby szybciej być na plaży - to wychodząc z apartamentu nie idźcie na lewo tylko w prawo i za parkingiem w lewo po schudkach - wyjdziecie od razu przy plaży przy warzywniuaku :)) A o rakiji odpisalam Ci w innym poście. Łódkę możesz wynająć u Tońciego (obok) - ale uważaj na niego (jeśli masz ładną żonkę, hi, hi) Tończi ma tez rakiję i wino - ale u niego nie kupowaliśmy.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 11.07.2017 21:36

Ścieżka z Blato do Velika Duba

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.07.2017 08:35

guzu napisał(a):Ścieżka z Blato do Velika Duba

Moje pierwsze Cro wakacje, były właśnie w Zivogosce Blato :hearts:. Byliśmy wtedy zieloni jak trawka na wiosnę :mrgreen: i zachwyceni wszystkim co było dookoła nas :)
O Dubie nie wiedziałam wcale, szłam tą ścieżką bo mnie zaciekawiło czy dokądś prowadzi, lecz jak byłam w połowie dostałam tel. że znajomi odwiedzili nas na kempingu i musiałam wrócić - tym oto sposobem nie dotarłam do Duby :? .
Tamten wyjazd był raczej leniwy, odwiedziliśmy tylko w okolicy Dubrovnik, Drvenik, Makarską, fish picnikiem popłynęliśmy na Hvar i w drodze powrotnej Skradin i wodospady Krka. Sporo miejsc pozostało w okolicy nie tkniętych wiec pewnie kiedyś trzeba będzie wrócić i zdobyć Dube :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone