Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.11.2016 14:31

piekara114 napisał(a):Widoki bardzo fajne, podziwiam, że Wam się chciało iść tym szlakiem w takim słońcu...


Szlakiem jeszcze chciało się iść, gorzej było z wyjściem z tawerny, tam ochota do pieszych wędrówek minęła kompletnie, ale to tylko chwilowe, potem szło się już całkiem przyjemnie.

Pozdrawiam

kulka53 napisał(a):No tak... pogoda piękna, widoki i plaże też, faktycznie extra dzień :idea: :D
Czy w Kalotaritissie są jakieś zamieszkałe na stałe domostwa czy to taka bardziej letnio-pastersko-rybacka osada?

A tak swoją drogą - taką samą nazwę nosi ostatnia plażo-zatoka na południu Amorgos :)


Mieszka tam na stałe kilka osób, podobnie jak w Mersini. Wymarła jest Messaria, tam, jak słyszeliśmy, mieszka tylko jeden Belg.
Zauważyłem zbieżność nazw. Niestety w tej Kalotaritissie na Amorgos nie byliśmy, po wizycie w zatoce z wrakiem z "Wielkiego Błękitu" pojechaliśmy z powrotem w kierunku Chory, może jeszcze kiedyś będzie okazja.

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.11.2016 14:34

... jak zawsze miejsca które pokazujesz zachwycają ... :) ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.11.2016 19:31

Wcześniej nie zauważyłam lub nie wgrały mi się zdjęcia.....latarni morskiej. Czarowna...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.11.2016 20:28

Super :!: Już mi się bardzo podoba Donoussa, a napisałeś, że będzie jeszcze lepiej :P .
pzdr. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2016 20:52

Faktycznie przepiękna ta Donoussa!
Super plaże, zatoczki i całkiem ładne Stavros (tez miła plaża)

Nie boisz tak się stawać do fotki na środku drogi? ;)

:papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.11.2016 22:36

kmichal napisał(a):... jak zawsze miejsca które pokazujesz zachwycają ... :) ...
Pozdrawiam.


Ty też masz duże zasługi na tym polu. Właśnie odrabiam zaległości z Twojej Malty.

Pozdrawiam


piekara114 napisał(a):Wcześniej nie zauważyłam lub nie wgrały mi się zdjęcia.....latarni morskiej. Czarowna...


Miejsce było na prawdę piękne. stara latania, widoki, totalne odludzie, cisza i bezkres morza. Coś wspaniałego!

Pozdrawiam

tiwa napisał(a):Super :!: Już mi się bardzo podoba Donoussa, a napisałeś, że będzie jeszcze lepiej :P .
pzdr. :wink:



Nie wiem czy będzie lepiej na zdjęciach. Myśmy po prostu z każdym dniem łapali co raz większego bakcyla tej wyspy. Bardzo mi się tam podobało!

Pozdrawiam

tony montana napisał(a):Faktycznie przepiękna ta Donoussa!
Super plaże, zatoczki i całkiem ładne Stavros (tez miła plaża)

Nie boisz tak się stawać do fotki na środku drogi? ;)

:papa:


Wyczekałem kiedy ruch będzie odrobinę mniejszy, nie było to łatwe :!: :D .
Donoussa faktycznie przepiękna, zamieszała mi trochę w moim prywatnym rankingu wysp.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.11.2016 18:06

KOL napisał(a):w moim prywatnym rankingu wysp

Możemy prosić? :cool:
Bardzo jestem ciekawy... :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.11.2016 19:20

Proszę bardzo.

Mój:

1. Anafi
2. Donoussa
3. Kastellorizo

Choć po ostatnim wyjeździe mam pewne wątpliwości co do układu miejsc 1 i 2. Zaraz za podium Amorgos, Koufonissi, może Iraklia, Sikinos. Mam wielki sentyment do Folegandros, rewelacyjnie nam tam było, tylko, że to nie jest już ta sama wyspa co kiedyś.

Ranking Żonki:

1. Koufonissi
2. Donoussa
3. Anafi
4. Amorgos


Według starszego syna (z tym, że On nie był z nami ostatnio):

1. Kastellorizo
2. Anafi
3. Koufonissi

I jeszcze ranking nie tyle negatywny, bo nie żałuje wizyty na żadnej wyspie, ale bardziej ranking wysp, na których byliśmy i których nie wybralibyśmy już na wakacje.

Według Żonki:

1. Santorini
2. Rodos
3. Paxos
4. Zakynthos

Mój:

1. Santorini
2. Zakynthos
3. Rodos.

Z tym, że nie jest wykluczone, że którąś z w/w wysp jeszcze odwiedzimy. Zarówno Santorini jak i Rodos to dobre miejsce na przesiadkę z promu na prom lub z samolotu na prom. Kiedyś też mówiłem, że już więcej nie pojechałbym na Paxos, pomimo, że spędziliśmy tam super czas z Przyjaciółmi, ale niedawno znalazłem jakiś fajnie położony tam dom i zacząłem się łamać. Nigdy nie mów nigdy :). Generalnie w negatywnym rankingu zdecydowanie u nas prowadzi Santorini, zero klimatu i komercha. Wiem, że wiele osób ma zdecydowanie inne odczucia co do tej wyspy, ale nic na to nie poradzę, kiedy ktoś się nas pyta gdzie byście już więcej nie pojechali od razu zgodnie odpowiadamy: Santorini!
Ostatnio edytowano 20.11.2016 04:06 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.11.2016 21:01

2 Październik

Tym razem wybraliśmy się na zdecydowanie krótszą wycieczkę niż w dniu poprzednim. Szlak oznaczony numerem 5, kierunek przylądek Aspros Kavos. Najlepiej jest przejść przez Stavros tak samo jak szlakiem do Kalotaritissy, a potem odbić w lewo, my jednak troszkę wydłużyliśmy sobie drogę i poszliśmy najpierw, mijając port, wzdłuż wybrzeża.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szlak poza jednym miejscem kiedy trzeba zboczyć z drogi, dosyć dobrze oznakowany. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę w raczej mało ciekawej zatoczce Limni. Piasku i miejsca do plażowania niewiele ale za to rybek w wodzie całkiem sporo. Trochę żałuje, że nie mogłem robić zdjęć pod wodą. Mieliśmy awarię aparatu i trzeba go było co chwile włączać i wyłączać, zdjęcia podwodne więc odpadały.

Obrazek
Obrazek


Dalej, za Limni, do widokowych miejsc idzie się przez takie kamienne pole, może na zdjęciach tego nie widać ale robi to wrażenie, kolejne fajne miejsce. Co pewien czas usypane są kamienne kopczyki wskazujące najlepszą drogę.

Obrazek
Obrazek


Na koniec dochodzimy tutaj. Piękna ta Donoussa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W drodze powrotnej zatrzymujemy się jeszcze na trochę na Limni, a potem przez Stavros wracamy do naszej kwatery.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Te tłumy na plaży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czym byłby wyjazd do Grecji bez zimnej Retsiny?

Obrazek


I jeszcze „nasz” balkon.

Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 27.05.2019 13:29 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.11.2016 21:54

KOL napisał(a):Ty też masz duże zasługi na tym polu. Właśnie odrabiam zaległości z Twojej Malty


... dzięki ... :) ... miło, że zaglądasz ... :lol: ...

KOL napisał(a):Te tłumy na plaży.


... nawet nie będę komentował ... :wink: ... mogę je porównać tylko do wieczornego spaceru po Vittoriosie - tam też wtedy były takie tłumy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 19.11.2016 22:03

Hej :)
Bardzo się ciesze że i w tym roku mogę przeczytać Twoją relację i zobaczyć miejsca, przyznam szczerze dla mnie zupełnie nowe :oops:

Podglądam i czekam na dalszy ciąg :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.11.2016 15:32

kmichal napisał(a):...tam też wtedy były takie tłumy ... :mrgreen: ...


...my też takie tłumy uwielbiamy...Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.11.2016 17:37

Dziękuję za super zestawienie Waszych wysp greckich :D . Dużo rybek w zatoce Limni :mrgreen: , coraz bardziej mi się Donoussa podoba :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.11.2016 17:47

kmichal napisał(a):... nawet nie będę komentował ... :wink: ... mogę je porównać tylko do wieczornego spaceru po Vittoriosie - tam też wtedy były takie tłumy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.



ajdadi napisał(a):...my też takie tłumy uwielbiamy...Pozdrawiam


M.in. dla tych "tłumów" przyjeżdżamy na wyspy zawsze poza sezonem i mam nadzieję, że nic nie zmusi nas do przyjazdu w sezonie.

Pozdrawiam

tiwa napisał(a):Dziękuję za super zestawienie Waszych wysp greckich :D . Dużo rybek w zatoce Limni :mrgreen: , coraz bardziej mi się Donoussa podoba :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:


Zestawienie było pisane tak bez dłuższego zastanowienia, ale teraz jak je czytam to myślę, że odpowiada w 100% moim odczuciom.
Miejsce gdzie widziałem tych rybek najwięcej w jednym z następnych odcinków. Była to jednocześnie najlepsza wg nas plaża na Donoussie, ale o tym już niedługo.

Pozdrawiam

Mai napisał(a):Hej :)
Bardzo się ciesze że i w tym roku mogę przeczytać Twoją relację i zobaczyć miejsca, przyznam szczerze dla mnie zupełnie nowe :oops:

Podglądam i czekam na dalszy ciąg :)


Ja cieszę się, że tu zaglądasz. Tego ciągu dalszego już tak za wiele nie będzie. Jak już pisałem nie był to zbyt długi wyjazd.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.11.2016 17:50

3 Październik

Dzień w całości spędzony w Stavros. Plaża, tawerna, taras naszej kwatery. Leniuchowanie w czystej postaci.

Sklep-tawerna przy porcie.

Obrazek
Obrazek


Krótki spacer po porcie.

Obrazek
Obrazek


Plaża w Stavros, widok z portu.

Obrazek

Palmowy „zagajnik” przy plaży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Codzienne zdjęcia balkonowe.

Obrazek
Obrazek


Okolice portu po zmroku.

Obrazek


Wieczorem winko na plażowej ławce. Pięknie!

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Donoussa nastraja bardzo romantycznie :oops: :).

Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 27.05.2019 13:37 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone