Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fuerteventura-Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011
Fuerteventura-Wyspy Kanaryjskie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 26.11.2017 15:00

Witam i zapraszam na relację z jednej z wielu wysp tego archipelagu.Będzie to raczej fotorelacja,bo nie mam talentu do opowiadań :oczko_usmiech:
Pobyt tygodniowy w połowie października,pogoda oczywiście dopisała.
Tradycyjnie na początek coś na przynętę,ktoś się zawsze złapie i będzie tu zaglądał :mrgreen:
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Bramy i wiatraki to nieodłączne elementy tej wyspy.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Różnokolorowe plaże piaszczyste,od białego piasku do czarnego.
.
Obrazek
.
Pagórki,na góry nie ma co liczyć :wink:
.
Obrazek
.
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.11.2017 15:03

... wygodnie zasiadam ... 8) ...
Pozdrawiam.
gruby_r
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruby_r » 26.11.2017 15:10

Pierwszy raz na podium :)
Siadam w pierwszym rzędzie
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.11.2017 15:31

Będę zaglądał, bo jak pewnie zauważyłeś, Kanarki to jeden z moich ulubionych rejonów.

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2017 16:05

Super, że już piszesz :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 27.11.2017 19:09

Będę śledził obowiązkowo :) .
Fuerteventura jeszcze przede mną - na pewno skorzystam z Twoich doświadczeń

pozdrawiam,
M
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 29.11.2017 21:03

Witam wszystkich zainteresowanych :papa:
Po majowej wyprawie na rafy koralowe Morza Czerwonego,która już opisywałem w relacji,czas na wyspy Kanaryjskie które jakiś czas temu za mną chodziły.
Resztki urlopu zostały zostawione na koniec roku,aby skorzystać ze słonecznych dni które oferują wyspy o każdej porze roku.
Nie miałem wybranej konkretnej wyspy,po prostu czekałem na okazję ;) Planowałem koniec września lub październik ,kiedy w Polsce z pogodą kiepsko,a przecież wyspy przedłużają wakacje.
Wreszcie trafiła się okazja .Lot czarterowy na Lanzarote za 300zł w dwie strony.Urlop załatwiłem w odpowiednim terminie,żona też szybko załatwiła i...bilety już przepadły :(
Urlopów już nie odwoływaliśmy tylko czekamy następną okazję w tym terminie +-2 dni i nic ciekawego się nie trafia.
W końcu zdecydowałem się na wykupienie w biurze podróży.Trafiła się Fuerteventura i Cena ok,.2000 złociszy w wersji all,niestety innej opcji nie było.Wystarczyłyby mi śniadania i ewentualnie kolacje. Nie jesteśmy trunkowi ;) a jedzenie nie ma dla nas dużego znaczenia :)
Zarezerwowałem samochód przez internet w wypożyczalni,ale o tym napisze przy innej okazji.Po kilku dniach zmieniono nam godziny lotów.Zamiast dobrej godziny 8:30 zamieniono na ...4:00.Wylot miał być po obiedzie a zamieniono go na 21:30.
Niby to więcej godzin na wyspie ,ale tylko pozornie.
Ok.godziny 9:00 byliśmy na miejscu ale bungalow jakich są tu setki musiał na nas poczekać do 14:00 aż zostanie posprzątany :?
Cóż,klamoty :) zostały na recepcji a my mieliśmy 5 godzin by "pospacerować"po okolicy.
Naszą baza wypadowa po wyspie jest kurort Caleta de Fuste,położony blisko lotniska,mniej więcej w połowie wyspy.Zawsze to bliżej na południe czy na północ wyspy :)
Miejscowość jest znana też pod nazwa Castillo z powodu zamku stojacego przy plaży.
Wreszcie dostajemy klucze,opaske i możemy iść na obiad.Nasz domek był położony na wzgórzu,jakieś 2,5 kilometra od plaży.
Jest jedna restauracja i bar,dwa baseny ,kort tenisowy,wi-fi tylko na recepcji itd.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Skromnie,poza wypasiona kuchnią w pełni wyposażoną,ale dla nas wystarczy.Jak sens ma taka kuchnia przy wrsji all?

.
Obrazek
.
Samoloty lataja nam nad głowami,ale można sie przyzwyczajić,ważne że w nocy nie latają.
.
Obrazek
.
Koty na wakacjach to podstawa :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jeszcze kilka słów o zdjęciach.Zdjęcia robiłem dwoma aparatami.
Jeden przystosowany do zdjęć podwodnych,robi nawet niezłe zdjęcia...ale pod wodą.W normalnym użytkowaniu ma bardzo ograniczone możliwości,zoom praktycznie nie istnieje.
Drugi niestety mi się niedawno zepsuł,błąd obiektywu E:61:10(naprawa nieopłacalna-600zł).Efekt to niepoprawny fokus,problemy ze stabilizacją i rozmycia w rogach co będzie widoczne na zdjęciach :evil:
Dla firmy Sony należy się kryminał,kiedy kończy się gwarancja z niczego wyskakuje taki błąd.
Trudno zdjęcia jakie są takie są ,nie zamierzam ich naprawiać bo szkoda mi czasu :roll:
Pozdrawiam Stasiek :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.11.2017 21:06

Są zdjęcia, jest relacja - zasiadam. :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2017 22:03

Ja też siedzę. Też polowałam na Kanarki, też na październik, ale cena na Lanzarote (bo tą wybrałam) nie chciały spaść do 300 zł...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2017 22:51

Przez Ciebie polecieliśmy do Egiptu, to może i Kanary kiedyś zaliczymy :roll: . Dużo zależy od tej relacji :lol: .
pzdr. :wink:
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 30.11.2017 19:53

piekara114 napisał(a):Ja też siedzę. Też polowałam na Kanarki, też na październik, ale cena na Lanzarote (bo tą wybrałam) nie chciały spaść do 300 zł...

Ja widziałem za tę cenę lot na Lanzarote z "Tęczowego" biura :wink:

tiwa napisał(a):Przez Ciebie polecieliśmy do Egiptu, to może i Kanary kiedyś zaliczymy :roll: . Dużo zależy od tej relacji :lol: .
pzdr. :wink:

:D Nie dostałem żadnych bluzgów na PW...więc chyba tak źle nie było nad Morzem Czerwonym :oczko_usmiech:
A Kanary też polecam,zawsze to ciut bliżej europejskiej kultury :)
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 01.12.2017 21:19

:papa:
Pierwszy dzień poświęcamy na rozpoznanie najbliższego terenu :)Samochód mamy pożyczony od jutra,wiec dziś odwiedzimy jeszcze plaże w zasięgu naszych nóg,Playa del Castillo i Guirra
Po drodze mijamy jakiś ogródek,sklepy,plac zabaw,bary itd..
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Dochodzimy do plaży,która jest szeroka w głębokiej zatoce.Nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia,ale zaliczam pierwszą październikowa kąpiel.
Woda ciepła :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Zostawiamy plażę i idziemy w prawo.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Po chwili trafiamy na plażę Guirra.Bardziej mi się tu podoba,piasek jest ciemno żółty inny niż na miejskiej plaży.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jest nawet małe molo a na końcu knajpka Chiringuito La Isla
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wracamy na kolację.Co do jadłospisu które nam zaoferowano to nie można mieć większych zastrzeżeń.Śniadania były zawsze te same,czyli bekon ,parówki,jajka,pieczywo,dżemy,ser,wędlina,płatki itd.
Obiady i kolacje bardzo dobre,każdy coś znajdzie dla siebie,jest kilka dań do wyboru.Była nawet wątróbka czy jakieś małe nóżki drobiowe wielkości...mojego małego palca :)
Zawsze jakaś ryba,frytki,ryż,makaron,coś z grilla czy sałatki itd Na deser lody,galaretki,budyń,ciastka ,owoce.
W barze bardzo dobre piwo lane Mahou a drinki barmanki robiły naprawdę mocne :)
W następny dzień jedziemy na południe wyspy,odwiedzimy dwa ciekawe miejsca.
Pozdrawiam Stasiek
:papa:
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 07.12.2017 21:29

Witam :papa:
Po śniadaniu,zgodnie z wcześniejszą rezerwacją,czas odebrać wypożyczony samochód którym będziemy się poruszać po wyspie przez 4 dni.Samochód zarezerwowałem przez internet,cena jest wtedy dużo niższa.
Ja zapłaciłem za 4 dni 84E czyli 21E za dzień,na miejscu widziałem ceny ok.40E za dobę więc różnica spora.Jest też opcja bezpłatnego dostarczenia autka pod hotel Co ciekawe wypożyczalnia Cicar nie żąda karty kredytowej :wink:
Inne wypożyczalnie żądają zabezpieczenia na karcie od 450 do ponad 1000E ,co jak się później okazało było zbawienne :)
Formalności trwały chwilę,pokazałem prawo jady i odebrałem kluczyki,samochód był kilkaset metrów dalej na parkingu podziemnym.
.
Obrazek
.
Na liczniku 77 tys. kilometrów,ja przez 4 dni dorobiłem 750 :)
Naszym pierwszym celem jest Pozo Negro czyli Czarna studnia.To wioska z czarną spokojną plażą kamienisto-piaszczystą,pozbawiona tłumów turystów na której można spokojnie wypocząć.
Parkujemy niemal przy samej plaży i zostajemy tu do obiadu.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.

Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Woda tworzy ciekawe wzory na piasku.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Idziemy dalej na prawo od plaży, na pobliskie wzgórze.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jest nawet wędkarz:) Co do wędkowania to są oni na wyspie wszędzie i wcale się nie dziwię.Pod wodą jest sporo ryby i to dużych.
.
Obrazek
.
Niestety dalej nie idziemy,chociaż jest ciekawa ścieżka,trzeba mieć solidne buty.Dalej jest strefa archeologiczna Poblado de la Atalayita gdzie są ruiny osady dawnych Majos.
Podobno są tam domy dawnych tubylców budowane z kamienia wulkanicznego.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wracamy do naszej bazy na obiad,później kolejna ciekawa wyprawa :)
Pozdrawiam Stasiek :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2017 21:40

Czarna plaża taka inna...mi się podoba....
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 16.12.2017 18:49

:papa:
Obiad...a do obiadu dwa zimne piwka :) i możemy jechać na południe wyspy.Może wspomnę że na wyspach jest dozwolone 0,5 promila alkoholu,więc można po dwóch piwkach lub lampce wina prowadzić samochód.Ale piwo podają w małych kuflach :)
Można to nie znaczy że trzeba.
Jedziemy bardzo dobrą drogą która później zmienia się w autostradę.W Costa Calma kierujemy się na rondzie w stronę hotelu Melia Gorriones,za hotelem bezproblemowy i darmowy parking niemal przy samej plaży Sotavento.
Swoją drogą to miejscowi nie mają pojęcia o interesach ;) W Chorwacji niemal każdy parking przy plaży jest płatny,a tutaj darmocha nawet 20 metrów od morza.
Laguna Sotavento uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaż,to raj dla windsurferów i kitersurferów.Jej długość to 9 kilometrów,dzięki temu nie jest zatłoczona :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wijemy swoje gniazdko na północynej stronie laguny czyli na plaży Barca.
.
Obrazek
.
Woda cieplutka,możemy popływać.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.

Ze wzgledu na pobliską lagunę to ulubione miejsce dla rodzin z dziećmi.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Mini wydmy :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Morze po którym można spacerować :)
.
Obrazek
.
Hotel Melia Gorriones i przeprawa do hotelu :)
.
Obrazek
.
Plaża
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Mój cień :) i dalsza część pustawej plaży
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Przypływ i plaż jest coraz mniejsza,czas wracać.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Na drugi dzień wyruszymy na północ wyspy.
Pozdrawiam Stasiek
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Fuerteventura-Wyspy Kanaryjskie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone