Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Fuerteventura-Wyspy Kanaryjskie

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 26.11.2017 14:00

Witam i zapraszam na relację z jednej z wielu wysp tego archipelagu.Będzie to raczej fotorelacja,bo nie mam talentu do opowiadań :oczko_usmiech:
Pobyt tygodniowy w połowie października,pogoda oczywiście dopisała.
Tradycyjnie na początek coś na przynętę,ktoś się zawsze złapie i będzie tu zaglądał :mrgreen:
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Bramy i wiatraki to nieodłączne elementy tej wyspy.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Różnokolorowe plaże piaszczyste,od białego piasku do czarnego.
.
Obrazek
.
Pagórki,na góry nie ma co liczyć :wink:
.
Obrazek
.
:papa:
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.11.2017 14:03

... wygodnie zasiadam ... 8) ...
Pozdrawiam.
gruby_r
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruby_r » 26.11.2017 14:10

Pierwszy raz na podium :)
Siadam w pierwszym rzędzie
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.11.2017 14:31

Będę zaglądał, bo jak pewnie zauważyłeś, Kanarki to jeden z moich ulubionych rejonów.

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2017 15:05

Super, że już piszesz :D
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 27.11.2017 18:09

Będę śledził obowiązkowo :) .
Fuerteventura jeszcze przede mną - na pewno skorzystam z Twoich doświadczeń

pozdrawiam,
M
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 29.11.2017 20:03

Witam wszystkich zainteresowanych :papa:
Po majowej wyprawie na rafy koralowe Morza Czerwonego,która już opisywałem w relacji,czas na wyspy Kanaryjskie które jakiś czas temu za mną chodziły.
Resztki urlopu zostały zostawione na koniec roku,aby skorzystać ze słonecznych dni które oferują wyspy o każdej porze roku.
Nie miałem wybranej konkretnej wyspy,po prostu czekałem na okazję ;) Planowałem koniec września lub październik ,kiedy w Polsce z pogodą kiepsko,a przecież wyspy przedłużają wakacje.
Wreszcie trafiła się okazja .Lot czarterowy na Lanzarote za 300zł w dwie strony.Urlop załatwiłem w odpowiednim terminie,żona też szybko załatwiła i...bilety już przepadły :(
Urlopów już nie odwoływaliśmy tylko czekamy następną okazję w tym terminie +-2 dni i nic ciekawego się nie trafia.
W końcu zdecydowałem się na wykupienie w biurze podróży.Trafiła się Fuerteventura i Cena ok,.2000 złociszy w wersji all,niestety innej opcji nie było.Wystarczyłyby mi śniadania i ewentualnie kolacje. Nie jesteśmy trunkowi ;) a jedzenie nie ma dla nas dużego znaczenia :)
Zarezerwowałem samochód przez internet w wypożyczalni,ale o tym napisze przy innej okazji.Po kilku dniach zmieniono nam godziny lotów.Zamiast dobrej godziny 8:30 zamieniono na ...4:00.Wylot miał być po obiedzie a zamieniono go na 21:30.
Niby to więcej godzin na wyspie ,ale tylko pozornie.
Ok.godziny 9:00 byliśmy na miejscu ale bungalow jakich są tu setki musiał na nas poczekać do 14:00 aż zostanie posprzątany :?
Cóż,klamoty :) zostały na recepcji a my mieliśmy 5 godzin by "pospacerować"po okolicy.
Naszą baza wypadowa po wyspie jest kurort Caleta de Fuste,położony blisko lotniska,mniej więcej w połowie wyspy.Zawsze to bliżej na południe czy na północ wyspy :)
Miejscowość jest znana też pod nazwa Castillo z powodu zamku stojacego przy plaży.
Wreszcie dostajemy klucze,opaske i możemy iść na obiad.Nasz domek był położony na wzgórzu,jakieś 2,5 kilometra od plaży.
Jest jedna restauracja i bar,dwa baseny ,kort tenisowy,wi-fi tylko na recepcji itd.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Skromnie,poza wypasiona kuchnią w pełni wyposażoną,ale dla nas wystarczy.Jak sens ma taka kuchnia przy wrsji all?

.
Obrazek
.
Samoloty lataja nam nad głowami,ale można sie przyzwyczajić,ważne że w nocy nie latają.
.
Obrazek
.
Koty na wakacjach to podstawa :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jeszcze kilka słów o zdjęciach.Zdjęcia robiłem dwoma aparatami.
Jeden przystosowany do zdjęć podwodnych,robi nawet niezłe zdjęcia...ale pod wodą.W normalnym użytkowaniu ma bardzo ograniczone możliwości,zoom praktycznie nie istnieje.
Drugi niestety mi się niedawno zepsuł,błąd obiektywu E:61:10(naprawa nieopłacalna-600zł).Efekt to niepoprawny fokus,problemy ze stabilizacją i rozmycia w rogach co będzie widoczne na zdjęciach :evil:
Dla firmy Sony należy się kryminał,kiedy kończy się gwarancja z niczego wyskakuje taki błąd.
Trudno zdjęcia jakie są takie są ,nie zamierzam ich naprawiać bo szkoda mi czasu :roll:
Pozdrawiam Stasiek :papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.11.2017 20:06

Są zdjęcia, jest relacja - zasiadam. :lol:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2017 21:03

Ja też siedzę. Też polowałam na Kanarki, też na październik, ale cena na Lanzarote (bo tą wybrałam) nie chciały spaść do 300 zł...
tiwa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2017 21:51

Przez Ciebie polecieliśmy do Egiptu, to może i Kanary kiedyś zaliczymy :roll: . Dużo zależy od tej relacji :lol: .
pzdr. :wink:
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 30.11.2017 18:53

piekara114 napisał(a):Ja też siedzę. Też polowałam na Kanarki, też na październik, ale cena na Lanzarote (bo tą wybrałam) nie chciały spaść do 300 zł...

Ja widziałem za tę cenę lot na Lanzarote z "Tęczowego" biura :wink:

tiwa napisał(a):Przez Ciebie polecieliśmy do Egiptu, to może i Kanary kiedyś zaliczymy :roll: . Dużo zależy od tej relacji :lol: .
pzdr. :wink:

:D Nie dostałem żadnych bluzgów na PW...więc chyba tak źle nie było nad Morzem Czerwonym :oczko_usmiech:
A Kanary też polecam,zawsze to ciut bliżej europejskiej kultury :)
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 01.12.2017 20:19

Pierwszy dzień poświęcamy na rozpoznanie najbliższego terenu :)Samochód mamy pożyczony od jutra,wiec dziś odwiedzimy jeszcze plaże w zasięgu naszych nóg,Playa del Castillo i Guirra
Po drodze mijamy jakiś ogródek,sklepy,plac zabaw,bary itd..
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Dochodzimy do plaży,która jest szeroka w głębokiej zatoce.Nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia,ale zaliczam pierwszą październikowa kąpiel.
Woda ciepła :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Zostawiamy plażę i idziemy w prawo.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Po chwili trafiamy na plażę Guirra.Bardziej mi się tu podoba,piasek jest ciemno żółty inny niż na miejskiej plaży.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jest nawet małe molo a na końcu knajpka Chiringuito La Isla
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wracamy na kolację.Co do jadłospisu które nam zaoferowano to nie można mieć większych zastrzeżeń.Śniadania były zawsze te same,czyli bekon ,parówki,jajka,pieczywo,dżemy,ser,wędlina,płatki itd.
Obiady i kolacje bardzo dobre,każdy coś znajdzie dla siebie,jest kilka dań do wyboru.Była nawet wątróbka czy jakieś małe nóżki drobiowe wielkości...mojego małego palca :)
Zawsze jakaś ryba,frytki,ryż,makaron,coś z grilla czy sałatki itd Na deser lody,galaretki,budyń,ciastka ,owoce.
W barze bardzo dobre piwo lane Mahou a drinki barmanki robiły naprawdę mocne :)
W następny dzień jedziemy na południe wyspy,odwiedzimy dwa ciekawe miejsca.
Pozdrawiam Stasiek
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 07.12.2017 20:29

Witam :papa:
Po śniadaniu,zgodnie z wcześniejszą rezerwacją,czas odebrać wypożyczony samochód którym będziemy się poruszać po wyspie przez 4 dni.Samochód zarezerwowałem przez internet,cena jest wtedy dużo niższa.
Ja zapłaciłem za 4 dni 84E czyli 21E za dzień,na miejscu widziałem ceny ok.40E za dobę więc różnica spora.Jest też opcja bezpłatnego dostarczenia autka pod hotel Co ciekawe wypożyczalnia Cicar nie żąda karty kredytowej :wink:
Inne wypożyczalnie żądają zabezpieczenia na karcie od 450 do ponad 1000E ,co jak się później okazało było zbawienne :)
Formalności trwały chwilę,pokazałem prawo jady i odebrałem kluczyki,samochód był kilkaset metrów dalej na parkingu podziemnym.
.
Obrazek
.
Na liczniku 77 tys. kilometrów,ja przez 4 dni dorobiłem 750 :)
Naszym pierwszym celem jest Pozo Negro czyli Czarna studnia.To wioska z czarną spokojną plażą kamienisto-piaszczystą,pozbawiona tłumów turystów na której można spokojnie wypocząć.
Parkujemy niemal przy samej plaży i zostajemy tu do obiadu.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.

Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Woda tworzy ciekawe wzory na piasku.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Idziemy dalej na prawo od plaży, na pobliskie wzgórze.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Jest nawet wędkarz:) Co do wędkowania to są oni na wyspie wszędzie i wcale się nie dziwię.Pod wodą jest sporo ryby i to dużych.
.
Obrazek
.
Niestety dalej nie idziemy,chociaż jest ciekawa ścieżka,trzeba mieć solidne buty.Dalej jest strefa archeologiczna Poblado de la Atalayita gdzie są ruiny osady dawnych Majos.
Podobno są tam domy dawnych tubylców budowane z kamienia wulkanicznego.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wracamy do naszej bazy na obiad,później kolejna ciekawa wyprawa :)
Pozdrawiam Stasiek :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2017 20:40

Czarna plaża taka inna...mi się podoba....
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 16.12.2017 17:49

Obiad...a do obiadu dwa zimne piwka :) i możemy jechać na południe wyspy.Może wspomnę że na wyspach jest dozwolone 0,5 promila alkoholu,więc można po dwóch piwkach lub lampce wina prowadzić samochód.Ale piwo podają w małych kuflach :)
Można to nie znaczy że trzeba.
Jedziemy bardzo dobrą drogą która później zmienia się w autostradę.W Costa Calma kierujemy się na rondzie w stronę hotelu Melia Gorriones,za hotelem bezproblemowy i darmowy parking niemal przy samej plaży Sotavento.
Swoją drogą to miejscowi nie mają pojęcia o interesach ;) W Chorwacji niemal każdy parking przy plaży jest płatny,a tutaj darmocha nawet 20 metrów od morza.
Laguna Sotavento uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaż,to raj dla windsurferów i kitersurferów.Jej długość to 9 kilometrów,dzięki temu nie jest zatłoczona :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Wijemy swoje gniazdko na północynej stronie laguny czyli na plaży Barca.
.
Obrazek
.
Woda cieplutka,możemy popływać.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.

Ze wzgledu na pobliską lagunę to ulubione miejsce dla rodzin z dziećmi.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Mini wydmy :)
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Morze po którym można spacerować :)
.
Obrazek
.
Hotel Melia Gorriones i przeprawa do hotelu :)
.
Obrazek
.
Plaża
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Mój cień :) i dalsza część pustawej plaży
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Przypływ i plaż jest coraz mniejsza,czas wracać.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Na drugi dzień wyruszymy na północ wyspy.
Pozdrawiam Stasiek
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017