Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

piaszczyste plaże ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gina55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.12.2006
piaszczyste plaże ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina55 » 28.12.2006 00:47

witam wszystkich :) ,
planujemy z całą rodziną wyjazd w czerwcu do chorwacji, gdzie mogę znależć informację na temat piaszczystych plaż ? w jakich rejonach chorwacji znajdziemy takie plaże ? mamy dwójke małych dzieci i właśnie ze wzdlędu na dzieciaki szukamy takiej plaży, rejon chorwacji nie ma znaczenia, oczywiście im ładniej tym lepiej, proszę o pomoc
Może znacie jakieś ciekawe miejsca na pobyt z dziećmi?
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2006 01:12

Omis i Omis-Duce - ujście rzeki Cetiny, woda przez to chłodniejsza i mniej słona. Miejsce jednak tak jak chcecie - bardzo urokliwe.

Zastanówcie się jednak czy warto. Mój półtoraroczny synek o wiele lepiej bawił się kamyczkami niż lepieniem zamków i babek z nieładnie pachnącego zresztą piasku na plaży w Splicie.
Pozdraviam
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2006 01:15

rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.12.2006 01:17

zdecydowanie odradzam Omis i Duce - i w ogóle piaszczyste plaże żwirek to jest to - mam doświadczenia z córą w Cro od półtorej roku (wtedy jej wiek) i myślę że wiem co piszę :wink: jakby co to pytaj :D

Ps. Ile dzieci mają :?: :lol:
gina55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina55 » 28.12.2006 01:33

2 dzieci: 1 rok i 5 lat.
Może mogę poprosić o jakiś kontakt na fajną kwaterę i zdj. ?
Dziękuję wszystkim za odpowiedź
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2006 01:47

Widok na piasczyste plaże w Omisu (dół zdjęcia) i w Duce (od ujścia rzeki w górę zdjęcia).
Obrazek

Kwaterę w Duce to polecałbym raczej dalej od morza, gdyż jak widać wszystkie apartamenty są nad Jadranką a ruch jest tam zawsze bardzo duży i częste korki.
Znajomi byli tutaj. 500 metrów od plaży, ale spokój i cisza.
http://www.omis-croatia.com/app/bionda/ponuda.htm

Nie podzielaliśmy ich entuzjazmu co do bliskości Omisa i piaszczystych plaż i stąd my wylądowaliśmy w Stanici - 4 km za Omisem :)
gina55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina55 » 28.12.2006 01:56

a w Omisu i Stanici są jeżowce? Na zdjęciu Omis jest super ale czy w rzeczywistości tak samo? A w Stanici jakieś sprawdzone miejsce?
DZIĘKUJĘ BARDZO ZA ODP.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2006 02:22

Jeżowce trzymają się kamieni, więc pewnie jest mniej w Omisu.
W Stanici są - tak jak wszędzie w Chorwacji.
Czy Omis ładny? Pojedźcie, zobaczcie :)
Trudno mi mówić o sprawdzonym miejscu w Stanici, gdyż wioska to dwa zakręty na Jadrance
Obrazek
:D Jest tam plaża powiedzmy "miejska" żwirkowa z zapleczem piwnym i atrakcjami typu banan, opona, parasailing itp.
Obrazek
i jest może z 500 metrów plaży na przemian żwirowej i kamienistej.
Obrazek

Potrzeba trochę kondycji, gdyż apartamenty są w głównej mierze położone na stromym zboczu i do plaż prowadzi czasem niezliczona ilość schodków :)
Obrazek

Strona miejscowości:
http://www.stanici.com/chorwacja_wakacje/
choć zakwaterowanie jeszcze nie aktywne...
:papa:
grzess69
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzess69 » 28.12.2006 08:11

gina55 napisał(a):witam wszystkich :) ,
planujemy z całą rodziną wyjazd w czerwcu do chorwacji, gdzie mogę znależć informację na temat piaszczystych plaż ? w jakich rejonach chorwacji znajdziemy takie plaże ? mamy dwójke małych dzieci i właśnie ze wzdlędu na dzieciaki szukamy takiej plaży, rejon chorwacji nie ma znaczenia, oczywiście im ładniej tym lepiej, proszę o pomoc
Może znacie jakieś ciekawe miejsca na pobyt z dziećmi?
pozdrawiam


:D Byłem na piaszczystej plaży z dziećmi na wyspie Rab o czym piszę tu:

forum/viewtopic.php?t=12929.

Jakieś pytania?

Pozdrawiam ... grzess69. 8)
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 28.12.2006 08:34

Jeśli koniecznie musi być piasek to również polecam Rab.
Byłem w Kamporze - plaża Mel piasek w wystarczającej ilości również w wodzie zatoka płytka, przez znaczną jej część max głębokość do kolan ew ud.
Ale na tej plaży byliśmy tylko jeden dzień pomimo tego, że dzieciaki szalały w płytkiej wodzie bardziej odpowiadała im plaża w kamykami i skałkami w Suhej Puncie.
Opis pobytu i niezbędne namiary masz tu
www.mojachorwacja.boo.pl
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.12.2006 09:44

gina55 napisał(a):2 dzieci: 1 rok i 5 lat.
Może mogę poprosić o jakiś kontakt na fajną kwaterę i zdj. ?
Dziękuję wszystkim za odpowiedź


1. Jeśli plaża jest piaszczysta to z reguły jest brudniejsza - piasek zatrzymuje więcej zanieczyszczeń niż żwir.
2. Byliśmy w Duce i Omisu na plaży - efekt - piasek (brudny) po paru minutach mała miała wtarty w oczy i był ryk. spieprzaliśmy na żwirową aż się kurzyło.
3. Żivogosce Porat, Blato, Mala Duba, Baska na Krku (dużo atrakcji dla dzieciaków ale tłoczno w sezonie - w czerwcu powinno być ok - ja byłem we wrześniu i super), Hvar - Ivan Dolac - to na tyle z moich doświadczeń z dzieciakiem. Wszystkie te miejsca doskonale nadają się na wczasy z maluchami.

namiary masz tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=140 ... r&start=15

i tu - bliżej niż Dalmacja a równie ładnie forum/viewtopic.php?t=9891&highlight=baska

trochę informacji jest tu odnośnie kwater http://www.zivogosce.com/ następne http://www.zivogosce.hr/hr/index.htm

my byliśmy tu http://www.apartmentsluka.com/dobrodosli.php?lang=eng
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.12.2006 21:45

A ja do wyliczanki Rysia dodam jeszcze Zupę (czyt.Żupę :lol: )Dubrovacką,czyli Srebreno-Mlini- tez sprawdzone z dziećmi.
Pozdrav.
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 29.12.2006 10:49

Byliśmy na Rabie w miejscowości Kampor - piaszczysta i woda płytka.
Ale jeszcze lepsza jest "Rajska plaża" w Loparze. Lasek daje cień, płytko i woda była miejscami "gorąca". Idealna dla dzieci.
jeny_o
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeny_o » 30.12.2006 00:27

Ja w tamtym roku szukałam piadszczysto-żwirkowej plaży na wypoczynek, pojechaliśmy do Sv Filip i Jakov.
Małe urokliwe miasteczko,do wyboru plaże piaszczyste ,mniej popularne i żwirkowe. Ja również twierdzę , że dzieci lepiej bawią się na plażach żwirkowych (szukanie pięknych kamieni tzw.skarbów). Pierwszy dzień poszliśmy na "piaseczek " :lol: wróciliśmy cali brudni, ręczniki karimaty itp.sprzęty.
Woda nie jest tak przejżysta laczej bełcik :P . Na drugi dzień nikt nie chciał piaseczku którego szukałam skwapliwie przez parę miesięcy szukając dogodnej kwatery dla mojej ferajny! Najlepsza zabawa przy brzegu to szukanie pod wodą skarbów pozostawionych przez piratów. Warto sie nad tym zastanowić.

pozdrawiam
gina55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina55 » 01.01.2007 00:25

witam,
przekonaliście nas do plaży żwirkowej
a może był ktoś w Tucepi? warto tam pojechać
i jak wygląda sprawa pobytu psa na plaży w Chorwacji ?
tak jak w Polsce: na strzeżonych nie można a na "dzikich" można ?
jest z tym jakiś problem bo planujemy urlpo z naszym psiakiem
w większości kwater nie ma podobno problemu, nie wiemy tylko jak z plażami ?
pzdr
i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!!!!!!
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone