Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piaszczyste plaże Loparu- forum łączy ludzi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 01.08.2008 13:25

Czy mogłbyś coś napisać o możliwych wycieczkach statkiem z Rabu, jaka cena, jak długo się płynie i gdzie . Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Z Rabu stateczków wypływa kilka. Rejsy od godz. 9 z minutami, trawają do 18 z minutami. Koszt od osoby dorosłej w zależności od statku od 190 do 210 kun (w tym fisch picknik), pociechy GRATIS (do iluś tam lat oczywiście - ośmiolatek jeszcze nie płacił). Rejsy - wokół RABU, albo płyną na LOSIN, czy PAG.

Problem pojawia się gdy trzeba na cały dzień zostawić na parkingu autko (min. 7kun/godz.) ale okazuje się, że pan ze statku EROS przy rezerwacji da ci namiary gdzie zostawić autko na cały dzień w cenie 30 kun (bilet kupujesz u niego). Jeżeli chce zaparkować po drugiej stronie portu to na drugim rondzie prosto i za szkołą, a przed boiskiem skręcasz w lewo i tam kosztuje cię to albo 10kun/godz, albo 40kun/na cały dzień. Jadąc na ten parking polecam objechać wzdłuż boisko to i cień w krzakach można znaleźć.
mara_28
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara_28 » 05.08.2008 13:53

Jeśli chodzi o wycieczki morskie stateczkiem z Lopar- to sa wg. mojej wiedzy 3 opcje. Dwie z nich różnią sie jedynie czasem-choć opcja zwiedzania taka sama, natomiast trzecia to wycieczka do Fiordu Zawratnica-(wąska, 1 km głęboka zatoka na południe od promu w jablanac). W opcji wycieczki do fiordu-jest zwiedzanie a raczej obserwowanie zatopionego tam jak mnie pamięc nie myli w 1944 wraku statku-widać go gołym okiem bo jest na głębokości ok. 2 metrów widoczny. Osobiście tam nie byłam, więc nie opowiem wrażeń.
Natomiast dwie inne wycieczki (cena 160 kn od osoby, dzieci gratis)mają w opcji zwiedzanie okilicznych wysp( z opcją 10 min pływania przy jednej z nich) z zejściem na zwiedzanie Baśki na Krk oraz z zejściem na wyspę Goli Otok-gdzie zwiedzaliśmy ruiny więzienia komunistycznego reżimu, potem sekretna plaża nudystów, teraz knajpa i skansen -takie europejskie Alcatraz, aczkolwiek w ogóle nie zadbane, nie odrestaurowane i tym podobne. Można było jedynie zapoznać się z widniejącymi tam na tablicach informacyjnych opisami miejsc, historii tego miejsca. Ciekawe, dużo dowiedziałam się o tym miejscu choć nawet nie słyszałam o nim wcześniej.

Wycieczki te różnią się czasem trwania-my wybraliśmy opcje wypłynięcia o 10.30 do 17.00- i naprawdę było wystarczająco-bardzo wyczerpująco było-słonko i wiatr dały swoje. Nie wybraliśmy opcji z pobytem do godz. 19.00 ze względu na nasze dziecię, choć wczesniej się nastawialiśmy na ten rejs, ale potem nie żałowaliśmy. Pływanie, zwiedzanie, nurkowanie i ten wiatr we włosach dał nam odczuć potem juz zmeczenie.

Jak jednak napisałam wcześniej z Rabu jest większa różnorodność rejsów
mara_28
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara_28 » 05.08.2008 14:20

Pragne równiez poinformować tych wszystkich którzy chcieliby zobaczyć Jeziora Plitvickie-pamiętajcie o wcześniejszym obserwowaniu pogody-nam sie nie udało podejście do zwiedzania dwa razy-na początku pobytu oraz przy wyjeździe do Polski(za rok nadrobimy :lol: ). Jednak teraz doświadczeni praktyką, wiemy, że ze względu na klimat tam panujący, szybką zmienność pogody, bo klimat typowo górski, należy obserwować prognozy tak aby sie wstrzelić w super słoneczna pogodę, bo efekty sa najpiekniejsze wtedy kiedy słonko i woda dają nam tyle wrażeń, że aż duszę zapiera...podobno ja jeszcze tego nie doświadczyłam :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2008 14:29

plavac napisał(a):I żeby się "zalogować" do relacji dodam, że obie nazwy ( Karlovacko i Ozujsko ) są niezbędnym tłem wakacyjnego wspomnienia z Cro :)

jest przecież trzech tenorów
Obrazek
Sam Diabeł
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sam Diabeł » 05.08.2008 16:05

JacYamaha napisał(a):
plavac napisał(a):I żeby się "zalogować" do relacji dodam, że obie nazwy ( Karlovacko i Ozujsko ) są niezbędnym tłem wakacyjnego wspomnienia z Cro :)

jest przecież trzech tenorów

OZUJSKO zdecydowanie najlepsze, mam jeszcze kilka puszek (pełnych :-) zakupionych za ostatnie kuny na granicy HR/Węgry....
asiah
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiah » 17.08.2008 10:47

droga lisiczko :lol:
czy to koniec relacji z pięknych plaż loparu?
prosimy jeszcze o fotki!
pozdrawiamy!
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 06.11.2008 10:16

W nawiązaniu do tego wątku dodam iż po lewej stornie portu i Rajskiej Plaży znajduje się nie wielka również piaszczysta plaża " LIVACINA" gdzie dużo szybciej można wejść na głębszą wodę. Ja osobiście większość czasu spędziłem na tej plaży.
Dla lubiących kąpiel na głębokiej i kamienistej wodzie w bezpośrednim sąsiedztwie tej plaży znajdują się liczne zejścia ze skarpy do wody.
Obrazek
Obrazek

Niestety nie ma zdjęcia tej piaszczystej plaży ale patrząc na to zdjęcie jest ona u góry przy tym lasku, a na dole mamy piękne nie zaludnione miejsce do pływania i leżakowania wśród skał.
Obrazek
Obrazek
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 18.03.2009 22:59

Własnie zarezerwowaliśmy apartamenty w Loparze, ale blisko przystani promowej (zachodnia strona półwyspu). Mam pytanie o najbliższe zatoczki (Sice, Javorno, Crkvena) - czy są na nich znośne plaże. Może ktoś z was ma foto ?
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 30.04.2009 12:22

Byłem tak mi się wydaje raz na czymś co można nazwać raczej mini plażą JAVORNO, piasek razem z kamykami na plaży i w wodzie bardzo podobnie, przy wejściu miejscami muł. Mnie osobiście ten kawałek plaży do gustu nie przypadł ale każdy z nas ma inne upodobania.

Obrazek
Obrazek


Ale ogólnie w rejonie Loparu jest mnóstwo plaż i na pewno coś dla siebie ciekawego znajdziesz.
:arrow: Może również się tam spotkamy ja zaczynam pobyt 18 lipca
lisek
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 28.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek » 15.06.2009 18:29

Po baardzo długiej przerwie zajrzałam na mój wątek. Wybaczcie wszyscy, ze nie byłam w stanie kontynuować wątku ale nawał spraw domowych dosłownie mnie przygniótł. Rok 2008/9 był wyjątkowo ciężki. W tym roku wybieramy się do Rovinij. Niestety nawet nie mam czasu myśleć o przygotowaniach do wyjazdu a to już za dwa tygodnie. Dopiero następny tydzień trochę luźniejszy. Weszłam na forum żeby wczuć się powoli w atmosferę wyjazdu, bo na chwilę obecną jeszcze nie mam nawet nastroju a o wyjeździe myślę jakby był za pół roku. Co za życie. Z następnego wyjazdu nie planuję relacji, żeby nikomu nie robić smaku a potem pokazać figę. W ciągu dwóch tygodni będę na pewno zaglądać na forum. Jeśli ktoś ma pytania dotyczące Loparu chętnie odpowiem.
Pozdrawiam wszystkich
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 29.06.2009 00:32

Jako nowy użytkownik forum witam Wszystkich serdecznie i w kilku słowach się przedstawiam. Nazywam się Andrzej, mieszkam na Dolnym Śląsku i już, alb może dopiero trzy razy odwiedziłem Chorwację. Pierwszy raz kilka lat temu przemierzając ją pod żaglami z Zadaru do Dubrownika, a dwa lata temu i tydzień temu okupując po dwa tygodnie wyspę Rab.
Jestem miłośnikiem podróży i już w kilku miejscach byłem, jednak Rab z Loparem robią wielkie wrażenie i są dla mnie (mojej rodziny) praktyczne za sprawą płytkich, ciepłych piaszczystych plaż. Polecam wszystkim, którzy chcą by ich dzieci bezpiecznie się mogły moczyć godzinami w morzu.
Wszystkich, którzy chcieliby coś się dowiedzieć o aktualnej sytuacji na wyspie zapraszam do zadawania pytań, bo zjeździłem, przepływałem i schodziełm ją dość dokładnie i w wielu sprawach będę pewnie mógł pomóc - chociaż częściowo.
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 09.07.2009 21:50

Dziekuję Liskowi za wskazówki.
Wróciliśmy z Loparu (podróż i pobyt w terminie koniec roku szkolnego- poczatek lipca).
Chciałbym dodać parę spostrzeżeń i wrażeń.

Zacznę od podróży. Trasa przez Węgry (86). W tym roku podróż straszna - droga na Węgrzech zapchana tirami i bardzo niebezpieczna do jazdy w czasie deszczu (a na ulewy trafiliśmy zarówno tam jak i z powrotem). Jazda po autostradach była wybawieniem. Wszystkim planującym podróż przez zachodnie Węgry radziłbym upewnić się co do prognozy pogody i dokonać korekty trasy.

Początek pobytu to 3 dniowe ochłodzenie i ulewy. Niestety huśtawka
pogodowa dotarła nawet do Chorwacji. Później było już słońce, ale zdarzały się silne wiatry mieszające wodę w morzu i mimo słonecznej pogody woda nie była zbyt chorwacka (tzn. cieplutka) ale podobna do Bałtyku. Prawie przez cały pobyt po kilka godzin zachmurzenia oraz przelotne opady, które wyganiały nas z plaży.

Mieszkaliśmy w starym Loparze. Na Rajskiej byliśmy tylko raz. Potwierdzam, że ciekawsze są dzikie plaże.
Najbliżej mieliśmy do Ciganki. Dojazd do tablicy FKK. Nikt nie pobierał opłat (może jeszcze było za wcześnie przed właściwym sezonem).
Dojście do plaży nie było zbyt trudne.
Ciganka bardzo płytka dla rodzin z małymi dziećmi. Ponieważ nasze są trochę starsze nam nie pasowała. Trzeba było iść 100 m żeby się zanurzyć.
Za cypelkiem w prawo była dużo mniej wcięta w ląd zatoczka o idealnej głebokości (1-1,5 m). Dno piaszczyste, niewielka piaszczysta plaża.
Na mapie (niezbyt dokładnej) jest oznaczona parasolką i golasem. http://www.lopar.hr/hrv/mapamjestalopar.html
Chyba to także była dalsza część Ciganki, ale ponieważ była za górką nie była tak oblężona jak pierwsza część przy cyplu Stojan. Spędziliśmy na niej większość czasu. Polecam wszystkim.
Następna na prawo plaża Dubac to też płytka głęboko wcięta w ląd zatoka. Trudniejsze i dłuższe dojście z parkingu.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.07.2009 22:46

Kiedyś będę musiał wrzucić mapkę Loparu z opisem poszczególnych plaż. Przez dwa 12 dniowe pobyty miałem przyjemność odwiedzić wszystkie, a niektóre po kilka razy. Muszę powiedzieć, że Lopar jest genialny dla rodzin z małymi dziećmi. Niektóre plaże jak "Sahara" mają płytką wodę przez 200 - 300 metrów, a może i więcej. To jednak nie jest najcieplejsza plaża. Najcieplejsza woda była w zatoce Sturić jakieś 300 - 400 metrów na wschód (w prawo) od Ciganki. Przepiękna mała plaża, do której dojście nie jest długie - 400 metrów od wysuniętego parkingu leśnego.
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 30.07.2009 09:19

Byłem na Loparze w tym samym terminie co Mazur Wrażenia pogodowe takie same:)) Co do trasy to też jechaliśmy 86 ale spaliśmy po drodze W sobotę 20.06 wieczorem było pusto i w niedzielę 21.06 rano podobnie Padało od Bielska do Bratysławy Natomiast jeśli chodzi o sam Lopar to najwięcej czasu spędziłem na plaży która znajduje się w sąsiedztwie takiego małego porciku za Rajską plażą Tam też najczęściej można było usłyszeć mowę ojczystą:)) Plaża szeroka, piaszczysta z boiskiem do siatkówki Poza tym jest tam gastronomia więc można sobie kupić np frytki albo kawę (plażę tą opisuje powyżej canooe) Polecam
Obrazek
Na Cigance są bardzo ładne piaskowce
Obrazek
mara_28
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara_28 » 30.07.2009 10:24

To ja się zgłaszam do zadawania pytań? Czy orientujesz się, czy prom samochodowy z lopar do Baski już funkcjonuje-rok temu był w przebudowie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Piaszczyste plaże Loparu- forum łączy ludzi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone