Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziś pytanie dziś -odpowiedż; wymiana walut?!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DINO
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 30.01.2008
Dziś pytanie dziś -odpowiedż; wymiana walut?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) DINO » 15.07.2009 22:42

Witam,
albo Admin urwie mi ja.a
albo Mod ogoli mnie na łyso,
ale mam pytanie , na które: albo bezpośrednio ktoś mi odpowie , albo wskaże mi link który na zadawane pytanie da mi (może również innym) odpowiedź.

Pytaie brzmi: czy korzystniej jest wymieniać EURO już na granicy po wjeździe do Cro, czy wymienić tam tylko ciut-na małe co nieco i autostradę, resztę wymienić na wybrzeżu (w doceowej m-ści); czy lepiej wymieniać w m-scowściach turystycznych (docelowych)? Jakie macie doświadczenia praktyczne??

Do ADM i MOD: próbuję sięgać do wyszukiwarki, lecz wyskakuje mi ok.50 tematów, a w każdym średnio 7-9 stron(proszę o zrozumienie). To jest caa 60-120 min siedzenia w necie.

Proszę o krótką wypowiedź, lub wskazanie miejsca, w którym na w/w temat była już mowa.

i ślę szczere pozdrowienia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2009 22:45

To teraz trzeba te 60-120 min poświęcić na szukanie :lol: Nie ma tak łatwo.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 15.07.2009 23:07

DINO napisał(a):... lecz wyskakuje mi ok.50 tematów, a w każdym średnio 7-9 stron(proszę o zrozumienie). To jest caa 60-120 min siedzenia w necie...


I to właśnie jest największą wartością tego forum :mrgreen:

Jesteś szczęściarzem otrzymując za darmo tyle informacji.

Pozdrav
:papa:
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 15.07.2009 23:13

Pamiętaj na granicy zawsze jest najniższa marża ze względu na duże obroty.
DINO
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 30.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DINO » 15.07.2009 23:17

Tak Kochani- wartość ta nie ma ceny. Potulnie przyjmuję cięgi i gromy. Taka jest prawda, lecz w aktualnym czasie nie mogę poświęcić dłuższej chwili na szukanie i oczekuję wsparcia Cromaniaków. PS. w ostatnim 1,5 roku siedzenia w Forum wiele się naczytałem i wiele wiem, lecz jest to stale poszerzający się OCEAN wiadomości, których to nie sposób WCHŁONĄĆ. W myśl reguły, że ogrom informacji powoduję dezinformację, apeluję do Was ponownie o wkazanie odpowiedzi na moje pytanie.
Dzięki
DINO
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 30.01.2008
do: Karol099

Nieprzeczytany postnapisał(a) DINO » 15.07.2009 23:22

Zatem na granicy chyba nie opłaca się wymieniać (w sensie sprzedawać)? Kurs kupna (naszej sprzedaży) jest chyba niższy niż w innych regionach CRO? Zdaje mi się że na granicy warto zatem kupować EURO (bo niższy kurs chyba niż w centrum Cro??).
PS. dzięki za info
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004
Re: do: Karol099

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 16.07.2009 00:22

DINO napisał(a):Zatem na granicy chyba nie opłaca się wymieniać (w sensie sprzedawać)? Kurs kupna (naszej sprzedaży) jest chyba niższy niż w innych regionach CRO? Zdaje mi się że na granicy warto zatem kupować EURO (bo niższy kurs chyba niż w centrum Cro??).
PS. dzięki za info


Warto kupować i sprzedawać :) a różnica między kupnem i sprzedażą jest często 1 - 2 gr.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.07.2009 00:26

Naprawdę nie ma sensu dzielić włosa na czworo.
Weź euro do zapłaty za noclegi i trochę do wymiany na granicy (na autostradę, coś do picia po drodze). Wszędzie gdzie się da płać kartą (również na bramkach) a kuny wyciągaj z bankomatów na miejscu. Zyskasz spokój i czas - stracisz (być może) kilkadziesiąt PLN ale nie będziesz wracał 50km do "tamtego" kantoru bo mieli lepszy kurs, i nie będziesz ciągle przeliczał, szukał kantorów zamiast odpoczywać a patrzeć też na zupełnie coś innego niż "tečajna lista" w banku :D

Karol099 napisał(a): Warto kupować i sprzedawać :) a różnica między kupnem i sprzedażą jest często 1 - 2 gr.


Szacując, że zostawisz w CRO np. 6tysPLN to mnożąc przez 0,02zł "zarobisz" 120zł :!: Oooo, jestem pod wrażeniem :lool:

Pozdrav
Ostatnio edytowano 16.07.2009 00:41 przez andy.pl, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.07.2009 00:33

2 lata temu był identyczny z tym co w kantorze na wybrzeżu. Wymieniaj nie pękaj. My, Polacy jesteśmy przewrażliwieni na tym punkcie a w Chorwacji miłe niespodzianki :!:
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 16.07.2009 01:18

gdzie sie da to karta!
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.07.2009 06:59

andy.pl napisał(a):Wszędzie gdzie się da płać kartą (również na bramkach) a kuny wyciągaj z bankomatów na miejscu. Zyskasz spokój i czas - stracisz (być może) kilkadziesiąt PLN ale nie będziesz wracał 50km do "tamtego" kantoru bo mieli lepszy kurs,

raczej zaoszczedzi ;) kurs po którym ja w czerwcu wypłacałam z bankomatu i płaciłam w sklepach oscylował w granicach 0.61-0.64(ale tutaj wraz z prowizja banku 2%). W kantorach był kurs dużo wyższy. Dodam ze wtedy kurs średni kuny w NBP wynosił 0,614-0,625)
Sama brałam tylko euro na nocleg, na winiety, w Chorwacji za autostrady płaciliśmy wszedzie karta. Na miejscu albo kartą albo z bankomatu.
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 16.07.2009 09:08

andy.pl napisał(a):Szacując, że zostawisz w CRO np. 6tysPLN to mnożąc przez 0,02zł "zarobisz" 120zł :!: Oooo, jestem pod wrażeniem :lool:

Pozdrav


Naprawdę nie rozumiem co kolegę tak śmieszy, patrząc po mieście z którego jest, chyba że nie jesteś rodowitym Poznaniakiem tylko imigrantem :)
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.07.2009 09:41

Karol099 napisał(a):
andy.pl napisał(a):Szacując, że zostawisz w CRO np. 6tysPLN to mnożąc przez 0,02zł "zarobisz" 120zł :!: Oooo, jestem pod wrażeniem :lool:

Pozdrav


Naprawdę nie rozumiem co kolegę tak śmieszy, patrząc po mieście z którego jest, chyba że nie jesteś rodowitym Poznaniakiem tylko imigrantem :)


No jak to, za jedyne (przykładowe)120zł pozna większość chorwackich kantorów a do tego nie straci kasy na bilety do parków narodowych, na rafting, fishpicnik itp itd, bo na to nie będzie miał już czasu; a korzystnie wymienione tam kuny odsprzeda po powrocie w polskim kantorze... zaraz, zaraz... tylko w którym... - czysty zysk :D :D
melesiusz
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) melesiusz » 16.07.2009 09:50

na granicy zawsze jest zaniżony kurs kupna ze względu na turystów, lepiej wymieniać kase juz w miejscowości ewentualnie w banku, ja osobiście nie jestem zwolennikiem płacenia kartą tym bardziej jak wiem ze bardziej opłaca się wymieniać euro niż płacić karta lub wyciągać z bankomatu :)
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 16.07.2009 10:22

CinnamonGirl napisał(a):
andy.pl napisał(a):Wszędzie gdzie się da płać kartą (również na bramkach) a kuny wyciągaj z bankomatów na miejscu. Zyskasz spokój i czas - stracisz (być może) kilkadziesiąt PLN ale nie będziesz wracał 50km do "tamtego" kantoru bo mieli lepszy kurs,

raczej zaoszczedzi ;) kurs po którym ja w czerwcu wypłacałam z bankomatu i płaciłam w sklepach oscylował w granicach 0.61-0.64(ale tutaj wraz z prowizja banku 2%). W kantorach był kurs dużo wyższy. Dodam ze wtedy kurs średni kuny w NBP wynosił 0,614-0,625)
Sama brałam tylko euro na nocleg, na winiety, w Chorwacji za autostrady płaciliśmy wszedzie karta. Na miejscu albo kartą albo z bankomatu.

W mjenjaćnicy kurs wymiany wynosił 7,23, a bank przy płatnościach kartą przeliczył 6,18 !
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dziś pytanie dziś -odpowiedż; wymiana walut?!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone