Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga E77 przez Słowację

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasjapa
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 08.08.2008
Droga E77 przez Słowację

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasjapa » 20.08.2008 15:35

Witam!
Na wstępie zaznaczę, że używałem szukajki, czytałem i sprawdzałem inne tematy i wątki... Jednak nie znalazłem nigdzie opinii o drodze E 77, a konkretnie odcinek: Chyżne - Budapeszt. Czy ktos z szanownych forumowiczów jechał ostatnio tą trasą? Ile zajmuje pokonanie tego odcinka (palnuje wyjazd z Krakowa w poniedziałek po południu)? Nie mówie o opinii typu to około 400km przyjmij srednia 60km/h - bo to potrafie sobie obliczyć. Chodzi mi realnie o pinie kogoś kto juz się z tą trasą zmierzył. Z góry dziekuje za informację. Pozdrawiam
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 20.08.2008 17:29

W tym roku nie jechałem ale ostatnim razem moja żona w drodze powrotnej nie zanotowała w swojej świadomości takiego państwa jak Słowacja (spała).
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.08.2008 20:50

W jakiej porze dnia jedziesz ? To ma duze znaczenie np. w Donowalach-ciezarowka z drewnem pod duza gore,ciagla podwojna...i sie wleczesz...Najlepiej jedz na noc.Z Krakowa do Chyznego okolo 100 km,korki i roboty drogowe,nawet od zjazdu na Chyzne,roboty i ruch wahadlowy,okolo 1.5-2 h,Chyzne-Sahy okolo 240 km 3.5 h,Sahy-Budapeszt okolo 90 km 1 h,Budapeszt,zalezy od pory dnia od 30 minut(noc) do 2 h(szczyt),Budapeszt-Letenye,z mala przerwa okolo 20 km w autostradzie nad Balatonem to 3 h,a potem blat,czyli autostrada Chorwacka,do Splitu okolo 530 km...Ja juz po :(
MPaulo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 07.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MPaulo » 20.08.2008 21:37

Cześć,
Ja jechałem tamtędy cztery lata temu. Droga jednak się niewiele zmieniła. Wtedy do Chyżnego poszło bardzo gładko. Skoro teraz są roboty, jak pisze Haweł...
Natomiast na Słowacji, do Trsteny bardzo szybko, potem jednak zakręty i małe górki, ale trasa piękna. Dlatego zresztą pojechałem. Do Budapesztu będzie 4-5 godzin. A u Madziarów przyczaił się za mną patrol w oplu. Wystawili mandat za jakieś przekroczenie szybkości kilka kilometrów wcześniej, jednak dowodów nie raczyli pokazać. Tylko stwierdzili, by zapłacić w Budapeszcie na poczcie... :P
W sumie, jeśli ci się nie spieszy, chodzi o ładną trasę (Na Słowacji to zresztą wszędzie ładnie) lub chcesz przez Budapeszt - warto.
kasjapa
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasjapa » 21.08.2008 09:05

Wielkie dzięki za odpowiedzi, a w szczególności Hawłowi. Mam zamiar wyjechać po południu z Krakowa (objazd zakopianki do Myslenic mam juz opanowany ;)). Chodziło mi właśnie o Słowację. Budapeszt mam nadzieje "zwiedzać koło 1-2 w nocy jak dobrze pójdzie.
Pozdrawiam
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 21.08.2008 10:29

Rabka - Chyżne totalny remont drogi. !5.08.2008 wracałem z Chorwacji. Odcinek Chyżne Rabka 1,5 godziny.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 21.08.2008 20:01

kasjapa napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedzi, a w szczególności Hawłowi. Mam zamiar wyjechać po południu z Krakowa (objazd zakopianki do Myslenic mam juz opanowany ;)). Chodziło mi właśnie o Słowację. Budapeszt mam nadzieje "zwiedzać koło 1-2 w nocy jak dobrze pójdzie.
Pozdrawiam


Budapeszt o tej godzinie,to zrobisz z calkowitym spokojem,patrzeniem na znaki,M3,M0,M7,lo matko w dzien to trzeba sie nameczyc...Ja od jakiegos czasu ma nawigacje i tylko dlatego Budapeszt robie z "zamknietymi oczami"...Szerokiej drogi i milego odpoczynku.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.08.2008 14:07

My w tym roku bylismy w Budapeszcie o północy, puste ulice, dobrze się jedzie.
Nie mieliśmy GPSa, tylko mapę, a i tak popatrzyłam na którą drogę mamy się kierować i już później tylko po tych numerkach na tablicy jechaliśmy.
Bez problemu :)
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 03.09.2008 12:59

mnie bardziej wymęczył odcinek Chyzne-Kraków, ponieważ jak by się nie jechało to albo się stoi(główna droga) albo się długo jedzie(objazdy), natomiast Budapeszt-Chyżne to sama przyjemność szczególnie odcinek słowacki, natomiast jak trafi sie wlokąca pod góre ciężarówka to wystarczy zjechać na parking i troche odpocząć, zamiast tracić nerwy i wdychać spaliny :)
greg088
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg088 » 28.06.2011 11:17

Witam!

Trochę odgrzebuje ten temat. Może ktoś mi nakreślić jak ta trasa wygląda obecnie? Wybieram się do Czarnogóry, więc e77 jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiam się tylko jak ta trasa wygląda i czy nie jechać autostradą przez bratysławę i do budapesztu? Pomożecie?
justaczek84
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justaczek84 » 28.06.2011 11:35

trasa pokonana dwukrotnie w zeszłym tyg., przekraczaliśmy granicę w sobotę z rana tzn. ok godz. 9:
- Słowacja bez większych przeszkód, na początku tempa się nie nabierze ze względu na masę zakrętów im bliżej Bańskiej Bystrzycy tym szerzej
- potem do wyboru krótki odcinek ok 20 km płatnej autostrady lub równoległa darmowa!!! całkiem przyjemna droga (nie opłaca się wydawać 7 euro)
- potem prawie po prostaku aż do granicy z Węgrami (kupujemy winiety i można śmigać na autostradę)
- jeżeli nie masz w planach zwiedzania Budapesztu radzę nawet nie wjeżdżać do miast - bałagan na całej linii, zero oznaczeń KOSZMAR KOMUNIKACYJNY - lepiej ominąć obwodnicą MO

szerokiej drogi!!!
greg088
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg088 » 28.06.2011 13:49

Dzięki za pomoc!

A cała trasa jest jednopasmowa tak? Możesz mi powiedzieć z jaką średnią prędkością da się jechać?

Wyjeżdżam koło 14 w piątek z KRakowa, więc podejrzewam, że mogę tam napotkać sporo samochód i korków:(
justaczek84
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justaczek84 » 28.06.2011 18:53

tak jednopasmówki :( są też odcinki drogi szybkiego ruchu gdzie można się troszkę rozpędzic :D
trudno podac średnią prędkośc, ze względu na różnorodnośc trasy ok 80-90 km oczywiście nie liczę autostrady :lol:
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 28.06.2011 19:16

Na terenie Słowacji nie radzę się rozpędzać, w teranie zabudowanym (praktycznie na całej trasie) 50 km/h, w razie wpadki srogie kary.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.06.2011 10:18

justaczek84

Możesz coś bliżej o tym chaosie komunikacyjnym w Budapeszcie? Coś tam się stało? Jakieś remonty, że tak fatalnie oznakowane obecnie?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone