Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do Chorwacji przez Alpy - Zell am See - KWATERY

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
do Chorwacji przez Alpy - Zell am See - KWATERY

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 10.05.2012 22:36

Cześć
W czasie wakacji wybieramy sie we dwójkę na dwa tygodnie do Trogiru.
Bardzo chętnie nawiążemy kontakt z osobami które także się wybierają w tamte strony. Miło i przyjemniej będzie wybrać się na dwa autka.
Wyjazd z okolic Katowic planujemy na 13 lipca 2012. Chcemy jechać przez Salzburg oraz przejechać znana Grossglocknerstasse. Po drodze jeden lub dwa noclegi.

W związku z tym czy ktoś z Was może polecić jakieś kwatery w okolicy Zell am See lub Kaprun?

nasz email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiamy
cronaturk[/b]
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 11.05.2012 00:18

dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 11.05.2012 07:53

my w drodze powrotnej z Chorwacji będziemy przejeżdżać przez Grossknockner i zatrzymujemy się w Chalet Charlotte
http://www.chaletcharlotte.com/en_accomodation.html

wyjeżdżamy 6 czerwca ale w Alpach bedziemy dopiero 16 ...
po powrocie mogę napisać Ci jakie warunki tam były i trochę fotek zaprezentować :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.05.2012 08:22

Tam co dom, to gasthof, więc ze znalezieniem miejsca nie ma bólu.. :wink:
A planujecie wyjazd wcześnie rano + trasa widokowa + spacer szlakiem?
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 11.05.2012 11:28

ktoś na tym forum polecił mi, żeby pojechać tam rano kiedy nie ma dużo ludzi lub nie ma ich wcale

my wyjeżdżając z CRO około 7 pewnie dotrzemy tam dopiero 12 ... ale mam nadzieję, ze nie będzie już tam żadnych mgieł/mgiełek/chmur i będziemy mogli podziwiać te piękne widoki
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 11.05.2012 21:48

Jadąc na narty do Kaprun zatrzymujemy się u Małgosi. Dobre żarełko i nie trzeba znać niemieckiego. Rezerwację załatwicie przez telefon w języku Mickiewicza, a nie jakiegoś Goethego. To tu.
Pozdrawiam.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 13.05.2012 00:59

Plan mamy taki by wyjechać 12 lipca. Nocleg na granicy czesko austriackiej (prawdopodobnie w znanym Znojmo). Następnego dnia zwiedzając po drodze (z sentymentu) Salzburg dotrzeć w okolice Zell am See lub jedną z okolicznych miejscowości lub wiosek. Nocujemy tam niemal dwa dni i w niedziele rano trasą przez Grossglockner ruszyć w kierunku Splitu albo trasa na Udine i Treist albo tą leżąca nieco na północ przez Villach (drugi wariant jest bardziej realny).

To na razie plan sądzę jednak ze szanse na jego powodzenie są spore.


Osobiście jakoś bliżej nam do tego co ma związek z Goethe'm :)
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 13.05.2012 08:06

Trasa Großglockner Hochalpenstraße jest warta poświęcenia co najmniej dania , chociaż kosztuje 28 euro (jednodniowa winieta). Warto. Jechałem ją chyba 3 razy i polecam.
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 13.05.2012 12:38

oj chyba ciut więcej niż 28e ... bo 32e

info ze strony http://www.grossglockner.at/en/preise/

ale i tak nadal tam pojadę ... ja mam zaplanowane tam pół dnia i mam nadzieję,że będzie pogoda :)


a tu pogląd na to jaka jest pogoda teraz i ile ludzi ;)
http://grossglockner.panomax.at/
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 13.05.2012 22:33

A ja tez planowałem Grossglockner ale jednak rzucam się na coś większego. W drodze powrotnej i tak mamy 2 noclegi w bliskiej okolicy Wenecji 23-25 czerwca więc wracając postanowiłem się przejechac " Najlepszą drogą dla kierowcy na świecie" wg panów z TOP GEAR , czyli przez przełęcz STELVIO na granicy Italii i Szwajcarii. Wole nadrobić 300 km ale pojechac dużo ciekawszą trasą no i darmową :)
Jak wróce postaram sie zamieścić relacje :)

http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=14446

http://en.wikipedia.org/wiki/Stelvio_Pass
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 14.05.2012 09:20

nio fajnie fajnie ... jakbyśmy byli blizej to może byśmy się pokusili, ale jednak dla nas by było trochę więcej km ;)

czekam zatem nad relacją z przełęczy :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 23.12.2012 14:25

udało sie przejechać tą trasą - oto relacja

naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
do Chorwacji przez Alpy - Zell am See - KWATERY
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone