Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

delfiny-gdzie,kiedy...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Siren_
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siren_ » 28.09.2013 13:14

Delfiny spotkaliśmy 18.09 w rejsie na Llovik z mali losinj... Aparat slabo dawał rade,ale jakoś udało się udokumentować:) Zatoka Kvarner :)
Obrazek

Obrazek
Siren_
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siren_ » 28.09.2013 13:22

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj opuscilismy rajską Losinj... Już tęsknimy...Moim marzeniem było zobaczenie w Chorwacji delfinow..i udało się :) Pozdrawiamy wszystkich cromaniakow:)
vitter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) vitter » 13.03.2014 23:27

Witam
My niestety nie widzieliśmy, ale zdjęcia córki gospodarza z delfinkami rozbudzały wyobraźnie.
Delfiny można spotkać prawie wszędzie (według naszego gospodarza)
bo szkodniki pływają koło łodzi i odstraszają rybę :) (stary wędkarz)
Byłem z nim na próbie i złapałem swoją pierwszą ośmiornice 8O :D
Niestety delfiny można spotkać najczęściej późną jesienią, zimą i wiosną
Chłodniejsza woda więcej małych ryb (pożywienia) wtedy można zapolować
z aparatem na te skodniki :D w zatoce koło Grebašticy fotki które widzieliśmy w większości wykonane w zimie :(
Kuniu
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 05.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuniu » 07.04.2014 19:53

Witam :)
W Chorwacji na rejsach byłem cztery razy, jednakże tylko za pierwszym razem udało nam się spotkać delfiny. Był to 1 maj 2008. Po wypłynięciu ze Splitu, przed wieczorem, usłyszałem jakieś sapnięcie. Podbiegam do burty, patrzę - spotkało nas stado delfinów, ścigały się z jachtem :) Niestety warunki do robienia zdjęć były takie sobie. To jedyne zdjęcie z delfinami, które nie nadaje się do wyrzucenia :( Mam też krótki filmik, ale też nic szczególnego.
Szkoda, że podczas kolejnych rejsów znowu ich nie spotkaliśmy :(
Załączniki:
delfiny.jpg
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 08.04.2014 10:58

Wakacje 2012, riwiera Omis, wycieczka statkiem na wyspę Brac i Hvar, w drodze powrotnej gdzieś w okolicach Pakleni Otoci widzieliśmy piękne popisy rodzinki delfinów, kapitan celowo zatrzymał statek i wyłaczył silniki, aby wszyscy mogli popodziwiać, ot taka dodatkowa atrakcja w cenie, zdjęć brak, bo z wrażenia gdzieś się aparaty pochowały :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.04.2014 12:48

Wycieczka na Hvar -
Było tego o wiele dłużej ale zanim poszedłem do kajuty po kamerę to .... tylko tyle udało się nagrać.
Wrażenie niesamowite.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.04.2014 14:51

Bocian napisał(a):
Irekcity napisał(a):Szlak człowieka trafia mysląc o tym że komuś to ujdzie bezkarnie. :evil:
Bardzo prosze o przetłumaczenie tego artykułu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska ... o-harpunom

To delfin Bojan którego jakiś zjeb potraktował harpunem. Działo się to w okolicach Losnija. Proszą o natychmiastowe info gdyby ktoś zauważył Bojana bo należy mu natychmiast pomóc. W innym przypadku delfin zdechnie. Kara za polowanie na te saki to 35 tysięcy kun i są one jak i wszystkie wieloryby pod ochroną. Artykuł jest z 23go sierpnia.


Spieszę donieść, że Bojan już nie ma harpuna i wszystko jest w porządku :) niedawno o tym czytałam, ale nie pamiętam, gdzie. Jak znajdę, to wstawię linka.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 28.04.2014 15:05

całe szczęście, że z Bojanem wszystko ok :)

ja widziałam delfiny w okolicach Omisza, siedziałam na brzegu, a mój chłopak pływał. Jak zobaczyłam płetwę grzbietową to prawie zawału dostałam, bo w pierwszej chwili pomyślałam, że to rekin :) Było ich całe stado. Mój chłopak słyszał nawet ich "piski" pod wodą.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 28.04.2014 18:49

Płynąc promem Liburija ze Stari Grad do Korcula widzieliśmy delfiny mniej więcej na początku Peljesac ale od strony Korculi :papa: :wink:
corrado100
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrado100 » 30.08.2015 15:22

poniewaz czesc wakacji spedzalismy w Pirovac, zarezerwowalismy z Pakostane 2 godzinna wycieczke lodzia - w poszukiwaniu delfinow. pani robiaca rezerwacje (stoisko przy porcie) reklamowala, ze w tym roku tylko 2 razy udalo sie ich nie spotkac - czyli skutecznosc wysoka jesli w nia wierzyc...
wyplywamy ok 18.00, ok 1,5 godziny oplywania rybich farm i nic, wreszcie sa - 20min zachwytu i powrot.
polecic warto - wycieczka w promieniach zachodzacego slonca super, a jeszcze do tego te delfiny :) dla dzieciakow przezycie nieslychane...
niestety jakosc zdjec sie pogorszyla bo musialem zmniejszyc ich rozmiar; za bardzo nie wiem jak to dobrze zrobic...
Załączniki:
DSC08078.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSC08065.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSC08054.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 01.09.2015 21:02

Primosten, oglądaliśmy wieczorem będąc na spacerze w okolicach kościółka
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.09.2015 22:24

Na początku lipca w czasie rejsu z Dariem z Vodic na Zirje widziałem delfiny przez dziesięć minut.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 25.09.2015 14:48

My w tym roku widzieliśmy parkę. Płynęliśmy wzdłuż Hvaru w stronę Scedro.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.09.2015 15:09

Widzieliśmy 2x w Igrane podczas Fishpicnicu :-)
Wendi77
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wendi77 » 27.09.2015 18:51

20 minutowe spotkanie w okolicach rybich farm na szlaku Drage - Kornati zakończone wpłynięciem w hodowle rybek :) sternik się zapatrzył :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone