Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy najcieplej??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 28.03.2013 18:06

agunia33 napisał(a):Jezu nie straszcie mnie ... :-(

Nawet o tym nie myślę.
Zauważ, że ja jestem "weteranem". Większość moich wczasów w Chorwacji była w drugiej połowie sierpnia.
To załamanie trafiało się z reguły około 1 września (+- dzień w te czy we w te) :wink: Mój przypadek to 2007 r.
Raz byłem końcem czerwca i początek lipca ...... nabawiłem się zapalenia - wcale nie od upału. :smo: Woda była zimna jak chol***a. Nigdy natomiast nie byłem w drugiej połowie lipca.
Jak "zaklepałaś" to już nie kombinuj - jedź. Będzie dobrze.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 28.03.2013 21:01

pawelh napisał(a):Chorwaci byli wówczas sami zdziwieni taką pogodą i gospodarz twierdził,że takiej aury nie pamięta od 50 lat :( Oczywistym jest,że porównywanie ich załamania pogody do naszego to tak jak by porównywać osiołka do konia :roll:


Mój gospodarz w Dramalj w lipcu (byliśmy od 10-tego) 2011 też stwierdził , że takiej pogody to od 50 lat nie było... tyle, że w odniesieniu do ponad czterdziestostopniowej temperatury. Chyba ze cztery kolejne dni tak było (pozostałe dni troszkę "chłodniejsze").
Jak siadywaliśmy na tarasie to jeszcze o 23-ej było około 30 stopni C.
Jak dobrze pamiętam to na Brać były wtedy groźne pożary. :(
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.03.2013 21:28

Generalnie jest ciepło,ale wiadomo trafiają się kaprysy pogody.Mam w telefonie zdjęcie zrobione o godzinie 23.00 w Splicie gdzie temperatura na wyświetlaczu samochodu wynosi 34 stopnie-sierpień 2011r. :wink: Roku nie pamiętam,ale chyba 2008r gdzieś okoł 20.08.w Pakostane w nocy 38 stopni.Nie mieliśmy klimy i nie dałem rady zasnąć więc rano kiedy rodzina jeszcze spała ja znalazłem nowy apartament-taniej i klimatyzowany :)
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 28.03.2013 21:37

krispinus napisał(a):
pawelh napisał(a):Chorwaci byli wówczas sami zdziwieni taką pogodą i gospodarz twierdził,że takiej aury nie pamięta od 50 lat :( Oczywistym jest,że porównywanie ich załamania pogody do naszego to tak jak by porównywać osiołka do konia :roll:


Mój gospodarz w Dramalj w lipcu (byliśmy od 10-tego) 2011 też stwierdził , że takiej pogody to od 50 lat nie było... tyle, że w odniesieniu do ponad czterdziestostopniowej temperatury. Chyba ze cztery kolejne dni tak było (pozostałe dni troszkę "chłodniejsze").
Jak siadywaliśmy na tarasie to jeszcze o 23-ej było około 30 stopni C.
Jak dobrze pamiętam to na Brać były wtedy groźne pożary. :(

Były pożary i było gorąco potwierdzam.W tym roku od 14. 07. pozdrawiam :lol:
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 30.06.2014 04:16

My wybieramy się 12-22 sierpnia, zakładam że będzie pełna lampa :)
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 02.03.2017 12:14

Czy jest jakas zależność co do pogody i temperatury wody jeżeli chodzi o wyspę, a ląd?
Ostatnio jak byliśmy na Rabie w sierpniu, to niestety w pogodę nie trafiliśmy, woda była chłodna, sporo dni pochmurnych. Jeden turysta uświadomił nas, że gorsza pogoda zdecydowanie częściej występuje na wyspach. Czy faktycznie można doszukiwać się takiej zależności w cro?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.03.2017 10:51

zmichal napisał(a):Czy jest jakas zależność co do pogody i temperatury wody jeżeli chodzi o wyspę, a ląd?
Ostatnio jak byliśmy na Rabie w sierpniu, to niestety w pogodę nie trafiliśmy, woda była chłodna, sporo dni pochmurnych. Jeden turysta uświadomił nas, że gorsza pogoda zdecydowanie częściej występuje na wyspach. Czy faktycznie można doszukiwać się takiej zależności w cro?

Z tego co zauważyłem w ubiegłych latach, to było wręcz odwrotnie. Od kilku lat jeżdżę na wyspę Brač i często zdarzało mi się widywać ciężkie burzowe chmury nad stałym lądem, podczas gdy na wyspie nie spadła kropla deszczu. Ale oczywiście mogę się mylić :oczko_usmiech: :mrgreen:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 03.03.2017 12:34

Chyba nie ma reguły. Ja w zeszłym roku miałem na KRK-u kiepską (jak na Chorwację) pogodę. Troszkę słońca a później wiało i lało (pogoda poprawiła się dopiero po moim wyjeździe :evil: ).
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.03.2017 16:03

dids76 napisał(a):
zmichal napisał(a):Czy jest jakas zależność co do pogody i temperatury wody jeżeli chodzi o wyspę, a ląd?
Ostatnio jak byliśmy na Rabie w sierpniu, to niestety w pogodę nie trafiliśmy, woda była chłodna, sporo dni pochmurnych. Jeden turysta uświadomił nas, że gorsza pogoda zdecydowanie częściej występuje na wyspach. Czy faktycznie można doszukiwać się takiej zależności w cro?

Z tego co zauważyłem w ubiegłych latach, to było wręcz odwrotnie. Od kilku lat jeżdżę na wyspę Brač i często zdarzało mi się widywać ciężkie burzowe chmury nad stałym lądem, podczas gdy na wyspie nie spadła kropla deszczu. Ale oczywiście mogę się mylić :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja to samo miałam w osławionym z powodu złej pogody roku 2014 - nad Splitem burze i deszcze, nad Šoltą słońce - pełne 10 dni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2017 10:31

Od 2011 jestem w Breli każdego roku w lipcu i większość czasu to upał i ciepła woda w morzu. Byłem tam też kilka razy pod koniec maja/w czerwcu i pogoda właściwie taka sama jak w lipcu. No może nieco "chłodniej" ;) . Przyznam jednak, że zdarzają się dni z deszczem, silnym wiatrem, z wyraźnym ochłodzeniem nawet w lipcu, ale to najwyżej dzień, może dwa na cały dwutygodniowy pobyt. Dwa razy odwiedziłem Grecję i pamiętam jeden dzień z deszczem na jakieś 3 tygodnie. Jest też odczuwalnie cieplej niż w Chorwacji, co nie znaczy, że lepiej. Właściwie nie dało się wysiedzieć na plaży po 11.00. Wolę chorwackie lato. :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2017 12:25

To samo miejsce... Ten sam czas i bardzo różna pogoda..Wszystko 2 połowa lipca miejscowość tribunj.
Rok 2014- przyjazd deszcze ... I tak kolejne 3 dni pada. Z dziećmi 1 raz w cro. Siostra w tym czasie nad Bałtykiem gdzie upał a my lekka załamka. Ale po tych 3 dnia gdzie cały czas padało nastała pogoda i w 2 tygodniu padało jeszcze raz przez chwilę. A tak to około 30 stopni.
2015. To już była jak dla mnie masakra. Sam wyjazd z Polski rano i aż do Austrii było coraz cieplej. Gdzie doszło do prawie 40 stopni. 2 tygodnie w Chorwacji zero deszcze cały czas temperatura około 40 stopni zero opadu. Co ciekawe po powrocie u nas przez kilka dni było bardzo zimno(poniżej 10 s)
2016. Tu znowu w 2 stronę masakra. Wszystko zaczęło się przed SV rock. Wichura zamknięty tunel objazd przez góry 80 kilometrów pokonane w około 10 godzin. Temperatura tak że w samochodzie klimatyzacja nie potrzebna.
Po przyjeździe zimno. (Trochę ponad 20 stopni) a my najcieplejsze ubranie to sandały i spodnie trochę za kolano;) wieje i woda jak w Bałtyku.
Z dnia na dzień było cieplej. Ale pogoda była lekko "niepewna" woda najzimniejsza (tak że pierwsze wejście do wody było chyba 3 dnia. Bo wichury tak ją wymieszały.)

Na tym przykładzie widać że chyba ciężko oszacować czas i miejsce gdzie będzie cieplo. Mnie przez 3 lata zastaly 3 różne pogody. Tego roku też jedziemy w 2 połowie lipca na istrię i zobaczymy jak będzie (jadę też tam w maju więc będę miał małe porównanie);)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.03.2017 13:15

Magda O. napisał(a):
dids76 napisał(a):
zmichal napisał(a):Czy jest jakas zależność co do pogody i temperatury wody jeżeli chodzi o wyspę, a ląd?
Ostatnio jak byliśmy na Rabie w sierpniu, to niestety w pogodę nie trafiliśmy, woda była chłodna, sporo dni pochmurnych. Jeden turysta uświadomił nas, że gorsza pogoda zdecydowanie częściej występuje na wyspach. Czy faktycznie można doszukiwać się takiej zależności w cro?

Z tego co zauważyłem w ubiegłych latach, to było wręcz odwrotnie. Od kilku lat jeżdżę na wyspę Brač i często zdarzało mi się widywać ciężkie burzowe chmury nad stałym lądem, podczas gdy na wyspie nie spadła kropla deszczu. Ale oczywiście mogę się mylić :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja to samo miałam w osławionym z powodu złej pogody roku 2014 - nad Splitem burze i deszcze, nad Šoltą słońce - pełne 10 dni.

W 2014 spędziłam 11 dni na Hvarze - nad Makarską Riwierą szalały burze, a u nas spokój i sucho... Podobnie działo się na Pagu w 2013 - nad Velebitem chmury, które nad wyspę już nie dały rady się przebić.
Natomiast jeśli chodzi o temperaturę wody w Jadranie, dla mnie ona jest nieprzewidywalna zupełnie. Potrafi w tym samym miejscu być ciepła np. na początku lipca, a zimna w połowie sierpnia kolejnego roku - wystarczy dzień bory i przechlapane. Tak miałam zarówno na Pagu jak i na Braču - trzeba mieć szczęście, żeby dobrze trafić. Odłożyłam więc do lamusa starą zasadę, że w sierpniu woda cieplejsza. Nigdzie i nigdy już nie miałam cieplejszej wody niż na Pagu (zatoka) 5 lipca 2012 - ale i tam to już się nie powtórzyło w kolejnym roku. Wszystko zależy od nasłonecznienia i wiatrów w danym roku - a te są obecnie mało przewidywalne.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2017 13:43

Czyli zasada prosta:
-W wakacje szansa na dobrą pogodę jest znacznie większa niż w Polsce. A miejsce to już loteria.
bienchen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) bienchen » 08.02.2019 11:14

paulr napisał(a):To samo miejsce... Ten sam czas i bardzo różna pogoda..Wszystko 2 połowa lipca miejscowość tribunj.
Rok 2014- przyjazd deszcze ... I tak kolejne 3 dni pada. Z dziećmi 1 raz w cro. Siostra w tym czasie nad Bałtykiem gdzie upał a my lekka załamka. Ale po tych 3 dnia gdzie cały czas padało nastała pogoda i w 2 tygodniu padało jeszcze raz przez chwilę. A tak to około 30 stopni.
2015. To już była jak dla mnie masakra. Sam wyjazd z Polski rano i aż do Austrii było coraz cieplej. Gdzie doszło do prawie 40 stopni. 2 tygodnie w Chorwacji zero deszcze cały czas temperatura około 40 stopni zero opadu. Co ciekawe po powrocie u nas przez kilka dni było bardzo zimno(poniżej 10 s)
2016. Tu znowu w 2 stronę masakra. Wszystko zaczęło się przed SV rock. Wichura zamknięty tunel objazd przez góry 80 kilometrów pokonane w około 10 godzin. Temperatura tak że w samochodzie klimatyzacja nie potrzebna.
Po przyjeździe zimno. (Trochę ponad 20 stopni) a my najcieplejsze ubranie to sandały i spodnie trochę za kolano;) wieje i woda jak w Bałtyku.
Z dnia na dzień było cieplej. Ale pogoda była lekko "niepewna" woda najzimniejsza (tak że pierwsze wejście do wody było chyba 3 dnia. Bo wichury tak ją wymieszały.)

Na tym przykładzie widać że chyba ciężko oszacować czas i miejsce gdzie będzie cieplo. Mnie przez 3 lata zastaly 3 różne pogody. Tego roku też jedziemy w 2 połowie lipca na istrię i zobaczymy jak będzie (jadę też tam w maju więc będę miał małe porównanie);)


Zgadzam się w zupełności. Nie ma reguły.
Byłam w Makarskiej we wspomnianym roku 2016 w połowie lipca, pierwsze dni urlopu - paskudne - wichury, zamknięta autostrada, zachmurzone niebo. Później było na szczęście trochę lepiej.
Natomiast w 2010 byłam w Chorwacji w połowie sierpnia. Byliśmy na motocyklu, od Karlobagu, przez Split do Dubrovnika i pogoda była w kratkę - trochę słońca, trochę deszczu, na szczęście z przewagą tego pierwszego. Niestety, nie udała nam się w drodze powrotnej wycieczka na Plitvice - cały dzień lało :( :( ;(
W tym roku jadę do Makarskiej w pierwszej połowie lipca. Podsumowując moje dotychczasowe doświadczenia i "zezowate szczęście" :P - pogoda będzie w kratkę, więc jeśli chcecie pięknej pogody i bezchmurnego nieba nie planujcie wakacji wtedy, kiedy ja ;) :lol:
agnieszkad93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkad93 » 11.03.2019 13:19

Byłam w 2016 r. w Makarskiej przełom lipca-sierpnia. Gorąco było bardzo! W dzień wyjazdu z Cro, 6.08.2016r., było zimno, wiatr, burza i ulewa. Ale to tylko jeden dzień taki był.
W 2017 r. Omiś - 6.07.2017 - 14.07.2017, było ciepło, ale czasami mocno wiało.
Natomias w 2018 r. Pisak, pogoda dość kiepska - mocny i wiatr, zachmurzone niebo - pobyt od 4.07 - 11.07. Kąpałam się tylko parę razy bo woda lodowata.
Podsumowując, kolejny wyjazd do Chorwacji jaki będę planować - na pewno koniec lipca :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Kiedy najcieplej?? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone