Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy najcieplej??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 11.03.2019 14:00

Byłam w Chorwacji 3 razy
2016 od 31 lipca 10 dni i faktycznie koło 7-8 sierpnia był wiatr i deszczu trochę
2017 od 19.07 na 12 dni i było gorąco powyżej 35 stopni nawet ,zero chmur i deszczu (raz podobno w nocy burza)
2018 od 05.08 na 14 dni i 2 dni trafiliśmy burzowe i deszczowe ,ale w sam raz na odpoczynek i zwiedzanie wybrzeża od Trogiru do Makarskiej .
Jednym słowem nie ma reguły ,ale urlopu w pierwszej połowie lipca ,choć by nie wiem co nigdy nie zaplanuję. Za duże prawdopodobieństwo Bory ...a nie po to się czeka cały rok ,by siedzieć w apartamencie i nie korzystać ze słońca oraz kąpieli
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.03.2019 16:41

anka581 napisał(a): ... urlopu w pierwszej połowie lipca ,choć by nie wiem co nigdy nie zaplanuję. Za duże prawdopodobieństwo Bory a nie po to się czeka cały rok ,by siedzieć w apartamencie i nie korzystać ze słońca oraz kąpieli
8O bure miałam kilka razy w czasie urlopu zarówno w lipcu jak i sierpniu.
Ostatnie 5 lat urlopowałam w lipcu.
2014 - Peljesac, druga połowa lipca - bury nie było za to trąby powietrzne, totalna kicha pogodowa lało co drugi dzień ale to był akurat wyjątkowo niekorzystny pogodowo rok.
2015 - Istria, od 10 lipca - myślałam, że skonam a jestem bardzo ciepłolubna, największe upały jakie w Cro przeżyłam chyba. Ani jednego gorszego pogodowo dnia.
2016 - wyspa Krk - pierwsza połowa lipca, załamanie przyszło 15-17 lipca na dzień przed wyjazdem do domu :). Dzięki temu weszliśmy na najwyższy szczyt wyspy co w upale się nie udawało, dzień był bezdeszczowy, nawet słoneczny czasami ale wiało okrutnie. Cały pobyt poza tym dniem pełna lampa.
2017 - Brac, druga połowa lipca, bura wiała dokładnie w tym samym terminie co rok wcześniej czyli 15 :) bez deszczu, słonko świeciło. Cały pobyt bez deszczu.
2018 - wyspa Hvar, pierwsza połowa lipca - 1 dzień wiała bura, słonko świeciło, ani jednego dnia niepogody.

Wyjazdy sierpniowe:
2012 - Makarska Riviera, pierwsza połowa sierpnia pełna lampa non stop, 1 wieczór i noc bura.
2013 - wyspa Pag, druga poł. sierpnia, bura ze 2 dni i w sumie z 4 dni byle jakiej pogody.

I 1 wrześniowy - 2017 - druga połowa rejs między wyspami Dalmacji, było wszystko :mrgreen: i słońce, i burza i gradobicie. Temperatury max 25 st. woda w Jadranie dla mnie brrrrr.

Tak więc jak sama zauważyłaś
anka581 napisał(a): ... Jednym słowem nie ma reguły...
:mrgreen: Dla mnie pierwsza połowa lipca jest bardzo ok.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 20.03.2019 12:33

My mamy wyjazd od 1 lipca do 15 lipca do Omis, jak czytam wpisy to pogoda wcale nie jest gwarantowana. Jesli ktoś był w tamtym rejonie w tamtym roku proszę aby napisał mi jaką miał pogodę. Nie wiem co robić przesuwać rezerwację?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2019 13:53

Justynka133 napisał(a):My mamy wyjazd od 1 lipca do 15 lipca do Omis, jak czytam wpisy to pogoda wcale nie jest gwarantowana. Jesli ktoś był w tamtym rejonie w tamtym roku proszę aby napisał mi jaką miał pogodę. Nie wiem co robić przesuwać rezerwację?

A jak Ci ktoś napisze że lało w ubiegłym roku i przesuniesz na na sierpień to masz 100% pewności że w sierpniu nie będzie lało :?: :oczko_usmiech: :mrgreen: Nikt nigdy Ci nie zagwarantuje pogody, a porównywanie do lat ubiegłych też większego sensu nie ma
Ja byłem w ubiegłym roku od 24.06 do 10.07 na wyspie Brač, czyli niedaleko Omiš. Jak dla mnie pogoda była idealna :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2019 13:55

Justynka133 napisał(a):My mamy wyjazd od 1 lipca do 15 lipca do Omis, jak czytam wpisy to pogoda wcale nie jest gwarantowana. Jesli ktoś był w tamtym rejonie w tamtym roku proszę aby napisał mi jaką miał pogodę. Nie wiem co robić przesuwać rezerwację?

Dobra pogoda rok wstecz nie jest gwarantowana na rok następny w tym samym okresie.
Dostaniesz info, że była dobra, pojedziesz w tym okresie ... i zonk, może być inna.
Zmienisz termin na inny, bo ktoś napisze, że było OK ... pojedziesz i kolejny zonk, bo może być inaczej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.03.2019 15:49

Justynka133 napisał(a):My mamy wyjazd od 1 lipca do 15 lipca do Omis, jak czytam wpisy to pogoda wcale nie jest gwarantowana. Jesli ktoś był w tamtym rejonie w tamtym roku proszę aby napisał mi jaką miał pogodę. Nie wiem co robić przesuwać rezerwację?
A co napisałam post wyżej?
gusia-s napisał(a): Dla mnie pierwsza połowa lipca jest bardzo ok.

Dzień, dwa czy nawet trzy gorszej pogody może się trafić w każdym czasie i w każdym regionie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2019 16:52

gusia-s napisał(a): A co napisałam post wyżej?

Tyle lat jesteś na forum i jeszcze liczysz że ktoś czyta post wyżej :oczko_usmiech: :mrgreen:
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 20.03.2019 17:31

Mam nadzieje ze bedzie pogoda. Wczesniej nawet sie nad tym nie zadtanawialam bedac pewną. Jak zaczęłam czytac tu wpisy to ogarnęło mnie przerażenia.
Pozdrawiam :papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.03.2019 20:01

Pierwszy wyjazd do Chorwacji to 2009 rok. Wyspa Pag, lipiec. Temperatura? Non stop 40 st. Cień robiliśmy sobie butelkami po radlerach :) Ani wiatru, ani deszczu. Non stop lampa - do tego stopnia, że w wiadomościach podali, że pociąg się wykoleił bo szyny od temperatury się odkształciły.
Drugi wyjazd - lipiec 2012 ponownie PAG. Pogoda? Ciepło, bardzo ciepło ale już ostatni dzień to ochłodzenie, burza. Mimo upału było widać czasami chmurki pojedyncze.
Trzeci wyjazd - lipiec 2014. Podgora I tu pierwszy raz zdziwko. W dniu przyjazdu 13 st. i deszcz niemiłosierny. Ludzie na autostradzie stali na poboczu bo wycieraczki nie odbierały deszczu. Cały pobyt niby ciepło ale bez przesady. Ok. 30 stopni, trochę wiatru - tak w sam raz.
Czwarty wyjazd - lipiec 2016. Tucepi. Pogoda bdb. 30-32 st. delikatny wiaterek, deszczu brak.

Generalnie 2009 a 2016 to wydaje mi się, że temperatura delikatnie poszła w dół. Ale to temat dla ludzi od globalnego ocieplenia itd.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2019 20:33

sviva napisał(a):Trzeci wyjazd - lipiec 2014. Podgora I tu pierwszy raz zdziwko.

Ach, ten pamiętny rok 2014. :lol:
Wysłałam wtedy paru znajomych pierwszy raz do Chorwacji... :mrgreen: Było zdziwko, ale nadal się przyjaźnimy. :lol: :oczko_usmiech: Ja tam byłam wtedy zadowolona, bo akurat w 2014 stacjonowałam na Hvarze w robinsonadzie bez klimy, więc nie narzekałam na ten brak upałów i orzeźwiającą bryzę. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.03.2019 22:26

2014 popsuł mi relacje z Peljesacem :evil:
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 01.04.2019 10:30

Mikromir napisał(a):
sviva napisał(a):Trzeci wyjazd - lipiec 2014. Podgora I tu pierwszy raz zdziwko.

Ach, ten pamiętny rok 2014. :lol:
Wysłałam wtedy paru znajomych pierwszy raz do Chorwacji... :mrgreen: Było zdziwko, ale nadal się przyjaźnimy. :lol: :oczko_usmiech: Ja tam byłam wtedy zadowolona, bo akurat w 2014 stacjonowałam na Hvarze w robinsonadzie bez klimy, więc nie narzekałam na ten brak upałów i orzeźwiającą bryzę. :oczko_usmiech:

Niestety i mnie to spotkało, wcześniej nasłuchałam się jakie to są tam upały Pojechaliśmy w lipcu 2014 (ja pierwszy raz) i ogólna temperatura max 25° a tymczasem w Polsce było około 30. Praktycznie codziennie deszcz a dwa ostatnie dni 13 stopni i deszcz jakiego wcześniej w życiu nie przeżyłam. Ogólnie praktycznie mało co zwiedziliśmy bo w deszczu niezbyt przyjemnie a jak już słońce wyszło to człowiek leciał choć trochę na plażę Teraz jadę drugi raz i mam ochotę zapakować więcej swetrów i kurtek niż letnich rzeczy :|
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2019 09:23

2014 widzę wielu dał się we znaki :)
Moich relacji z Peljesacem nie popsuł, ale dał się zapamiętać, od dał :)
Jedno wiem, na przestrzeni tych 18 lat jeżdżenia do Cro w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku nie dam sobie wmówić, że pogoda w Cro gwarantowana :D
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 30.07.2019 23:30

Pogoda nawet na wybrzeżu Chorwacji latem nie zawsze jest tylko słoneczna. To jednak nie Sycylia, Malta czy inne wysunię o ponad 1000km na południe regiony. Tym niemniej zazwyczaj pod koniec lipca do połowy sierpnia pogoda jest dobra, a ilość dni z opadami przy 2 tygodniowym pobycie nie przekracza 4.Czasami zdarzają się fronty burzliwe na dwa dni, czasami lokalne burze. I nie ma reguły czy to Istria czy południową dalmacja.
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Kiedy najcieplej?? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone