Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cristo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2006
Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cristo » 31.01.2006 18:45

W połowie lipca wybieramy się na wyspę Ciovo. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Nie znam trasy, miejsca, pomóżcie....doradźcie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2006 18:52

Witam - skąd wyruszasz? gdzie będziesz mieszkał na Ciovo?
Ale przeglądnij tematy tego forum, a na pewno wiele ciekawych
i potrzebnych informacji uzyskasz.
Pozdrawiam.
Cristo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cristo » 31.01.2006 19:18

Pozdrawiam.......wyruszam z Kłodzka.....będę mieszkał w Okrug Gornji (z widokiem na Soltę).......
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2006 21:14

ponizej masz trasę, jeśli jesteś dobrym kierowcą,masz zmiennika,
wyjedziesz wcześnie, nie "złapiesz" korków w tunelach na Chorwacji,
masz miejsce spania zapewnione- na wieczór dojedziesz na miejsce.
http://miniurl.pl/klodzko_ciocvo
Pozdrawiam, możesz pytać dalej, ja albo inna dusza z tego forum
się odzewie :wink:
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 01.02.2006 08:44

Zajrzyj na moją stronę.
www.mojachorwacja.boo.pl
Masz tam opis pobytu na Ciovo (Okrug Gornji - z tego co piszesz "widok na Soltę" tam chyba będziesz) w 2004 r.
Trasa standartowa Kłodzko - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb i na autostradę - do Trogiru, potem przez mostek i już jesteś na miejscu.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 01.02.2006 14:36

Ciovo jest przepieknym miejscem ale w tym czasie bardzo zatłoczonym. Ja rowniez wybieram sie w lipcu i z tym niestety muszę sie liczyć. Jadę w tym roku juz drugi raz w to miejsce-myslę ze nie bedziesz zalowac wyboru-różnorodne plaże,mnóstwo restauracji, w Trogirze znajdziesz duzy sklep samoobsługowy a w kazdym miescu wyspy niemalże mały sklepik. Polecam zwiedzić makarską (nie jechać tam w deszczu bo w zeszłym roku po drodze spotkało mnie nieszczęscie) i oczywiście Split (pałac i Salonę) Jedziemy tą trasą co wyzej opisana (nie zapomnij o kamizelce w Austrii,lepiej kupić ją juz w Polsce)tylko jedziemy zapewne dłużej bo z wielkopolski. Zabierz jeśli masz troszke miejsca w bagazniku troszkę swojego jedzenia i napoje (woda w cro mineralna jest słona)
jeśli masz jakies pytanka-pytaj prosze!
Cristo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cristo » 01.02.2006 19:55

Dziękuję za cenne rady. Znalazłem informację o zakazie zabierania do Chorwacji jedzenia. Czy spotkaliście się z przypadkiem przeszukania przez celników samochodu i "cofnięciu" jadła? Zastanawiam się też, czy da się wytrzymać jazdę bez klimatyzacji... Czy to prawda, że w Chorwacji jest bezpiecznie? Trudno jest mi w to uwierzyć, podzielcie się swoimi wrażeniami....Pozdrawiam wszystkich.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2006 20:05

Cristo napisał(a):Dziękuję za cenne rady. Znalazłem informację o zakazie zabierania do Chorwacji jedzenia. Czy spotkaliście się z przypadkiem przeszukania przez celników samochodu i "cofnięciu" jadła? Zastanawiam się też, czy da się wytrzymać jazdę bez klimatyzacji... Czy to prawda, że w Chorwacji jest bezpiecznie? Trudno jest mi w to uwierzyć, podzielcie się swoimi wrażeniami....Pozdrawiam wszystkich.

Osiem razy do Chorwacji zabierałem "jadło" nikt nie grzebał po bagażnikach
Sześć razy jechałem do Cro bez klimatyzacji i wytrzymałem :lol:
UWIERZ , że jest bezpiecznie :!: :!: :!:
(a dlaczego sądzisz, że w Cro nie jest bezpiecznie?)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 01.02.2006 20:20

Cristo napisał(a):Dziękuję za cenne rady. Znalazłem informację o zakazie zabierania do Chorwacji jedzenia. Czy spotkaliście się z przypadkiem przeszukania przez celników samochodu i "cofnięciu" jadła? Zastanawiam się też, czy da się wytrzymać jazdę bez klimatyzacji... Czy to prawda, że w Chorwacji jest bezpiecznie? Trudno jest mi w to uwierzyć, podzielcie się swoimi wrażeniami....Pozdrawiam wszystkich.


Hm...zakazie powiadasz? Tez mi nic o tym nie wiadomo w zasadzie zaden celnik nie wytknął nosa do auta-tylko jechac dalej. Gdzie to wyczytałes? Może coś przegapiliśmy? :) W każdym badz razie jade w tym roku znowu ze swoim jedzonkiem:))) Pewnie się spotkamy na miejscu..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2006 21:13

Coś o tym co wspomina Cristo było w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=9390
Ja konserwy i słoiczki z mięskiem pakuję na dno bagażnika i nie zdarzyło się aby na granicach celnicy "wybebeszyli" bagażnik do samego dna, czasem
owszem-prosili o otworzenie i dokonywali lustracji wzrokowej, czasem
manualnej, a najczęściej pytali czy wiozę narkotyki i broń :lol: :lol: :lol:
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 19.02.2006 11:06

Czesć,
Polecam droge
Brno-Drasenhofen-Wieden-Graz-Maribor-Zagreb-Sibenik
W Sibeniku zjezdzasz z autostrady i jedziesz wzdłuż morza az do Trogiru i Ciovo.
Jesli się na nie jedz w piątek i sobotę.Są zmiany turnusów i przez to korki.
Ja jezdzę w czwartki i dojezdżam pod Split w ok 10- 11 godz bez szaleństwa
Autostrady nie sa drogie ,i naprawde warto z nich korzystac

Pozdrawiam

Andrzej

www.qsl.net/sp9hzx
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 19.02.2006 11:25

toudee napisał(a):Zajrzyj na moją stronę.
www.mojachorwacja.boo.pl

Gratuluję strony Darek.Bardzo fajna.Do zobaczenia gdzies w wodzie

Masz tam opis pobytu na Ciovo (Okrug Gornji - z tego co piszesz "widok na Soltę" tam chyba będziesz) w 2004 r.
Trasa standartowa Kłodzko - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb i na autostradę - do Trogiru, potem przez mostek i już jesteś na miejscu.
Vedran Lekic
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.04.2003
Dojazd do Trogiru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vedran Lekic » 19.02.2006 12:26

na stronie www.=reklama= jest mapka dokladni adres http://www.=reklama=/dojazd.html

Powrót do Chorwackie ABC



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone