Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie wina w Polsce.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 16.12.2010 03:24

maniust napisał(a):ani rakija ani Prosek w Polsce nam nie smakuje .......nie te klimaty. :cry:

Mamy jeszcze zapasy rakiji przywiezionej w tym roku z HR , wiśniowej , cytrynowej i morelowej i stoją ......jakoś tutaj tak nie smakuje jak w HR.


O, proszę, widzę, że nie jestem w tym odosobniony. Też tak mam :). W barku rakija, jakieś nalewki, travarica, nawet sprzed dwóch lat. Chyba trzeba to zabrać ze sobą w czasie kolejnego wyjazdu.

Roxi napisał(a):]Chcę żeby ten smak towarzyszył widokowi na Jadran i żeby kojarzył mi się z rykiem cykad. Warto poczekać, wtedy się człowiek bardziej cieszy taką butelczyną


Może faktycznie tych "przypraw" (Jadran, cykady) brakuje? :)
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 17.12.2010 02:08

weldon napisał(a):A ja dziś widziałem Prosec...

Tylko jak przekręciłem butelkę, to się okazało, że to włoskie Prosecco :D

Nie zaryzykowałem.

To masz czego zalowac.Wiem,ze o gustach nie nalezy dyskutowac,ale chorwacki Prosec nie stal nawet przy wloskim Prosecco.Nie piszac juz o innych winach chorwackich-zarowno bialych jak i czerwonych-ktorych jedynym wyroznikiem jest wysoka cena niewspolmierna do jakosci.Nawet najbardziej kwasny i ochydny sikacz chorwacki w butelce potrafi kosztowac 4-5 euro!Za te cene-wydaje mi sie,ze juz o tym pisalem w ktoryms z moich postow-mozna we Wloszech juz kupic doskonale wino ,,made in Toscania''...No,ale fakt...W Polsce ,,Byk''kosztuje mniej niz ,,sikacz''z Cro i jest jeszcze wstretniejszy... :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.12.2010 07:19

KumoterSzyszkownik napisał(a):To masz czego zalowac.

Chłopie, to Prosecco kosztowało z 7 zeta i stało koło Legendary Gieroy Vodka po 13, w Lidlu .
Dlatego nie zaryzykowałem. :D



Poza tym Gieroy wyszedł taniej .... ;)



A tak na prawdę, to oni tam mają takie niezłe dwa rodzaje różowego,
a ja, w zasadzie tylko takie pije. Czerwonego raczej nie tykam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.12.2010 08:38

A mnie dziś w pracy spotkała miła niespodzianka :)

Po powrocie z Cro w ramach prezentu podarowałam koleżance i koledze z działu winko... a dziś je otworzyliśmy i po kapce spróbowaliśmy :lol:

Mmmmm od razu powróciły wspomnienia... :hearts:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.12.2010 08:51

Roxi napisał(a):A mnie dziś w pracy spotkała miła niespodzianka :)

Po powrocie z Cro w ramach prezentu podarowałam koleżance i koledze z działu winko... a dziś je otworzyliśmy i po kapce spróbowaliśmy :lol:

Mmmmm od razu powróciły wspomnienia... :hearts:

7.50 ... Dziś? 8O


Trzeba było napisać chociaż, że wczoraj ... :lol:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 17.12.2010 08:52

Roxi, jak zaczynać dzień to konkretnie :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.12.2010 09:01

Arek napisał(a):Roxi, jak zaczynać dzień to konkretnie :D

To co? Lecimy do baru? :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.12.2010 09:02

Powiedziałam po kapce.... a Wy zaraz do baru ciągniecie :twisted: :lol:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 17.12.2010 09:06

Piotrek, otwieraj Bar

szykuje się... murarski poniedziałek, wróć! piątek ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.12.2010 09:11

Jeszcze będę niestety jeździł ...

Zaraz znajomego do Metra odwożę.
Mam nadzieję, że połowa samochodów dziś nie odpaliła, a druga nie wyjechała,
bo cienko to widzę :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.12.2010 11:57

KumoterSzyszkownik napisał(a):Wiem,ze o gustach nie nalezy dyskutowac,ale chorwacki Prosec nie stal nawet przy wloskim Prosecco.Nie piszac juz o innych winach chorwackich-zarowno bialych jak i czerwonych-ktorych jedynym wyroznikiem jest wysoka cena niewspolmierna do jakosci.Nawet najbardziej kwasny i ochydny sikacz chorwacki w butelce potrafi kosztowac 4-5 euro!Za te cene-wydaje mi sie,ze juz o tym pisalem w ktoryms z moich postow-mozna we Wloszech juz kupic doskonale wino ,,made in Toscania''...No,ale fakt...W Polsce ,,Byk''kosztuje mniej niz ,,sikacz''z Cro i jest jeszcze wstretniejszy... :lol:



Prosec czy Prosecco to nie dla mnie, nie ten smak mam :)
Faktycznie o gustach nie powinniśmy dyskutować, ale skoro w pewien sposób zacząłeś, to ....przeliczając na cenę, masz rację, chorwackie wina są drogie i to nawet jak piszesz "kwasiory".
My, Polacy przeliczamy wszystko na cenę, a Chorwaci cenią swoje wyroby. Nawet z domowej wytwórni, nie kupisz dobrego taniego wina, owszem kupisz takie, które wielu osobom będzie smakowało, ale walorów to ono mieć nie będzie. Wino spełniające wymogi, niestety musi kosztować, w Cro, domowe nawet ok 100 kun, a sklepie--lepiej nie mówić.
Przywożę każdego roku spory zapas win chorwackich, większość w cenie ok 150/250 kun, mam "smaka" cały rok i to mi pasuje. Nie robię tego z bezmyślnego zauroczenia Chorwacją, mnie tamte wina po porostu smakują. Nie pijam za 4/5 euro win toskańskich, nie ten smak dla mnie, tak samo trudno mnie zadowolić winem francuskim. Mam inny gust, wolę "Nowy Świat', lubię wynajdować wspaniałe wina snując się np. po Węgrzech, po maleńkich winnicach.
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 19.12.2010 02:06

Mi tez wina musujace nie smakuja i unikam ich jak ognia...
Czy kupujac butelke wina w Cro w cenie 150/250 kuna uwazasz,ze kupiles lepsze wino od tego co kosztuje powiedzmy 70 kuna?Kosztuje wiecej-tzn.,ze jest lepsze?
Uwazam,ze chorwackie wina sa po prostu zbyt drogie w stosunku do swojej wartosci,,smakowej''-jakosci.
Zreszta-brnac dalej-nie tylko win to dotyczy...Tak samo jest np. z oliwa..
Napisze jednak pojednawczo-o gustach nie nalezy dyskutowac i w/w opinie widniejace w moim poscie sa wylacznie.....moje.... :wink:
Ps.Ja jadac do Cro zabieram ze soba spory zapas win wloskich,bo kupujac chorwackie....nie chce sobie psuc smaka... :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.12.2010 07:38

Ja polecam:

Jakościowe, półwytrawne, czerwone wino pochodzące z okręgu winnego Tikveš (Macedonia): T'GA ZA JUG

Idealne do tradycyjnych bałkańskich potraw, grillowanego mięsa(čevapčići.ražnjići) i pełnotłustych serów :wink:

Cenna w Puli cca 40 kuna

Obrazek

:roll:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 19.12.2010 10:25

Kumoter---to jest oczywiste, dla mnie, że kupuję za 150/200 dlatego, że jest lepsze--wg mojego gustu, a tym nie dyskutujemy. Byłbym wielce szczęśliwy, gdyby udało mi się kupić wyśmienite, smakujące mi wino, za 70 czy 40 kun. Może takie są, jeszcze nie trafiłem na nie. Szukam dalej :D
Przepraszam, jest jeden wyjątek, z winnicy z okolicy Lovrecicy (może Mirko zna :?: ), mają bardzo smakujący mi Terran. Co ciekawe, jest to jedyny Terran, który mi bardzo smakuje, inne są jedynie zdatne do picia.
Nie musisz pisać pojednawczo, przecież tylko smaki wymieniamy, nie kłócimy się, może kiedyś gdzieś wypijemy razem jakieś winko i wymienimy swoje racje smakowe. :D
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Chorwackie wina w Polsce. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone