Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.04.2011 16:43

Phantom napisał(a):Aż wszedłem na stronę, zobaczyć, czy już wiecie.

Usłyszałem chwilę temu o skazaniu go. Niemal się załamałem. Przecież on bronił chorwackiej ziemi. Serbowie nie byli wiele lepsi, zabili z pewnością więcej chorwatów niż Generał serbów.

Heroj, a ne zlocinac!
Bohater narodu Chorwackiego.

Straszna informacja...

Bronił chorwackiej ziemi i musiał zabić bezbronnych starych ludzi, dzieci kobiety?
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 15.04.2011 16:51

Lubuszanin napisał(a):
Phantom napisał(a):Aż wszedłem na stronę, zobaczyć, czy już wiecie.

Usłyszałem chwilę temu o skazaniu go. Niemal się załamałem. Przecież on bronił chorwackiej ziemi. Serbowie nie byli wiele lepsi, zabili z pewnością więcej chorwatów niż Generał serbów.

Heroj, a ne zlocinac!
Bohater narodu Chorwackiego.

Straszna informacja...

Bronił chorwackiej ziemi i musiał zabić bezbronnych starych ludzi, dzieci kobiety?


Mam nadzieję, że nie będzie to dyskusja typu: A kim był Bandera, Piłsudski? itp. itd. Zawsze tak będzie, że dla jednych to bohater, dla innych zbrodniarz.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.04.2011 17:04

Lubuszanin napisał(a):
Phantom napisał(a):Aż wszedłem na stronę, zobaczyć, czy już wiecie.

Usłyszałem chwilę temu o skazaniu go. Niemal się załamałem. Przecież on bronił chorwackiej ziemi. Serbowie nie byli wiele lepsi, zabili z pewnością więcej chorwatów niż Generał serbów.

Heroj, a ne zlocinac!
Bohater narodu Chorwackiego.

Straszna informacja...

Bronił chorwackiej ziemi i musiał zabić bezbronnych starych ludzi, dzieci kobiety?


Sam zabijał czy jedynie niedopilnował i doszło do akcji odwetowych ? Wiesz chyba, że Ci biedni staruszkowie najpierw pognali Chorwatów z ich domów w Krajinie po tym jak HR ogłosiła niepodległość. Mordowali, palili i się doczekali zemsty. Nie pochwalam tego ale sam nie wiem jakbym się zachował jakby mi ktoś 4 lata wcześniej spalił dom i rodzinę unicestwił.
150 cywilnych ofiar na 200 tys ludzi wypędzonych to prawie humanitarna operacja a nie masowe morderstwa.
Myślę, że CHorwaci dużo mniej by protestowali gdyby Haga wczesniej złapala i skazała wszystkich serbskich zbrodniarzy.
Nie dziwię się poczucia niesprawiedliwości. Gdyby Trybunał istniał w 1918 roku pewnie paru generałów z Powstania Wlkp. też zostało by skazanych.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2011 17:24

Phantom napisał(a):Heroj, a ne zlocinac!
Bohater narodu Chorwackiego.


Niko Bete - Ante Gotovina

Alka Viuca - Gotovina
Ostatnio edytowano 15.04.2011 17:32 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.04.2011 17:31

Dla mnie jest to nie do zaakceptowania i koniec!Nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia jeśli w wojnach giną dzieci, kobiety i starcy.Rozumiem jeśli mierzy do siebie facet do faceta z broni, ale strzelać bezbronnym ludziom w głowę to barbarzyństwo!Smutne to i tyle....
Ostatnio edytowano 15.04.2011 18:04 przez Lubuszanin, łącznie edytowano 3 razy
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.04.2011 17:48

A czy ktoś tu pochwala wojnę jako taką ? Odzyskali siłą kolebkę swojej państwowości, tak jak moi dziadkowie walczyli o kolebkę polskiej państwowości. Też wypędzono tysiące Niemców, których ludność w samym Poznaniu była fifty fifty z Polakami, w regionie minimum 30 procent.
Niemcy wcześniej z nami się nie cackali wiec i te wypędzenia różnie wyglądały - na pewno dochodziło do aktów zemsty itd. Gotovina dowodził operacją w której mimo zmasowanego i szybkiego ataku zginęło 150 cywili. Obserwując dzisiejsze konflikty zbrojne można powiedzieć że tylko 150 osób. Dlaczego on został skazany skoro taki Mladic nawet nie został złapany i wcale nie widac determinacji do jego złapania ?
W ostatniej wojnie na Bałkanach, żaden z Serbów nie zginął na terenie Serbii i to jest dla mnie najlepszy dowód na to kto był agresorem a kto bronił kraju. A że zgineli ludzie ? Niech podziękują Milosevicowi...
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 15.04.2011 17:50

Myslę że dotąd jak dopusci się do wojny - jakiegokolwiek rodzaju
to takie drastyczne sytuacje będą miały miejsce. I nic nie dadzą
dyskusje kto dla kogo był bohaterem . Nikt potem nikogo nie
przegada.
Dlatego jest nadzieja - poza w.w. sprawami ekonomicznymi -
że wejcie Chorwcji do UE zakończy może na jakis czas tę potencjalną
możlowosć konfliktów. UE nie jest idealna ale ma suma sumarum
więcej plusów ( dla tej Europy różnych interesów - jest platformą).
Dlatego dziwią demonstracje w Zagrzebiu pod sztandarami UE-HVALA
A może to taki odłam naszych Mocherów?
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 15.04.2011 18:17

Lubuszanin napisał(a):Dla mnie jest to nie do zaakceptowania i koniec!Nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia jeśli w wojnach giną dzieci, kobiety i starcy.Rozumiem jeśli mierzy do siebie facet do faceta z broni, ale strzelać bezbronnym ludziom w głowę to barbarzyństwo!Smutne to i tyle....


Powiedz to Serbom. Coś zapomniałeś, co zrobili np. tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Bleiburgu.
Chorwaci chcieli odzyskać co swoje, pretensje UE traktuję jak krzyki pani Eriki Steinbach w stosunku do nas.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.04.2011 18:27

Kol.Phantom, ja wiem, co zrobili serbowie innym nacjom m.in. chorwatom i wcale tego nie popieram!!! Nie popieram zabijania bezbronnych ludzi w każdej, innej wojnie.
Coś czuję, że ten wyrok dla Ante Gotowiny, to będzie taki pod publiczkę.Odbędzie karę z...5 lat w luksusowych warunkach i pewnie pod jakimś pretekstem zwolnią go i wszyscy będą zadowoleni, prócz serbów.
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 15.04.2011 18:48

Kolego Lubuszaninie. Drobne pytanko. Przenosisz się do roku 1945. Masz pistolet, przed sobą skamlącego Hitlera. Przypuśćmy, hitlerowcy zamordowali ci kogoś z rodziny. Nie strzelisz? Pomożesz mu przeżyć, żeby mógł dalej pasożytować na Polsce?

Poza tym, nie wiem jak naprawdę było, ale Gotovina mógł wcale nie mieć nic wspólnego z mordowaniem serbów! Tego typu uczynków dopuszczali się żołnierze, bywa tak, że nikt tego nie może dopilnować. Dlatego karanie Gotoviny na 25 lat odsiadki jest bezsensowne, gdyż może być tak, że jest on naprawdę niewinny (on sam nie przyznał się do zarzutów).

5 lat w luksusowych warunkach? Nie, nie przepuszczą mu tego, że był kryty i uciekał przez tyle lat.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.04.2011 19:19

Phantom napisał(a):Kolego Lubuszaninie. Drobne pytanko. Przenosisz się do roku 1945. Masz pistolet, przed sobą skamlącego Hitlera. Przypuśćmy, hitlerowcy zamordowali ci kogoś z rodziny. Nie strzelisz? Pomożesz mu przeżyć, żeby mógł dalej pasożytować na Polsce?

Poza tym, nie wiem jak naprawdę było, ale Gotovina mógł wcale nie mieć nic wspólnego z mordowaniem serbów! Tego typu uczynków dopuszczali się żołnierze, bywa tak, że nikt tego nie może dopilnować. Dlatego karanie Gotoviny na 25 lat odsiadki jest bezsensowne, gdyż może być tak, że jest on naprawdę niewinny (on sam nie przyznał się do zarzutów).

5 lat w luksusowych warunkach? Nie, nie przepuszczą mu tego, że był kryty i uciekał przez tyle lat.

Phantom, każdego niemca, czy rosjanina każdego z nich bym zastrzelił! Pod warunkiem, że jest w mundurze i z bronią w rękach.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 15.04.2011 19:32

Jaden weliki wstid i skandal.Evropa po raz kolejni depcze Horwaciju i zabjera joj prawo na obrone wlasnego teritorijuma.Srbski generali kturi som okupowali jednom treczom kraju palili,mordowali,bombardowali ,gwalczili i niszczili wszyske simbole mojego narodu dostajom szmieszne kare a Horwacki generali som traktowani jak najwjenkszi zbrodniażi i dostajom potenżne wiroke.Tilko 150 serbuw jest zabito w akciji buża z tego naj mnie 40 procent som bili rużnorodni bojuwkażi kturi som na ostatńom file pożucili broń a na psziklad w samemu Wukowaru jest zabito ponad kilka tiszenci horwackich ciwiluw .Cali Horwacki narud jest wszczekli bo to co robi popjerdolona evropa jest nie do pszijencza.Nie jestem żadni horwaciki mohcerowac ale chce my sie wimjotowacz na pszeklentom UE. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :evil:
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 15.04.2011 19:54

Josko, podoba mi się to co napisałeś.

Serbia, w przeciwieństwie do Was, ma mocnego protektora.
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 15.04.2011 20:01

Moja nazwa uzytkownika powstała na cześć Ante Gotoviny.
Decyzja o ukaraniu bohatera jest straszna. Rok temu robiłem takie zdjęcia w okolicach Mlini. Obrazek
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 15.04.2011 20:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone