Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Węgry 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 18.06.2014 15:03

Mam pytanie w sprawie granicy w Neum. Jak długa kolejka i ile czasu staliście? Pozdrawiam, stefanos
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 18.06.2014 17:39

Zasiadam do czytelni :D
Plan pozazdrościć i podziwiania będzie pewnie co nie miara 8)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.06.2014 20:49

Cześć Adrian :) Twoje trasy typu Trogir- Dubrownik, albo całe wybrzeże Czarnogóry to były moje pierwsze bałkańskie przygody. Fajnie tak powspominać swoje stare szlaki.

A Dubrownik- czy nocą, czy w dzień, to jak dla mnie najpiękniejsze miejsce- w Cro i nie tylko.

kodens79 napisał(a):Czytam , czytam i jak bardzo mi się marzą takie wakacje ! Ale moja żona najbardziej lubi plaże i zakupy o zwiedzaniu nie ma mowy :(

...czekam na kolejne foto i lekturę .


Zawsze możesz zwiedzać samodzielnie, a żona niech leży na plaży :wink: Kompromis to podstawa :)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 18.06.2014 21:42

stefanos napisał(a):Mam pytanie w sprawie granicy w Neum. Jak długa kolejka i ile czasu staliście? Pozdrawiam, stefanos

4 samochody 5 minut:)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 18.06.2014 22:41

Dzień 4/5
Dizeń 4 -sielanka odpoczynek druga sprawa, że ile może trwać burza.. w Czarnogórze dokładnie 8 h.:):)
Dzień 5 - wreszcie lato..... Człowiek tak wyczekiwał tego upragnionego słońca że nie wiedział od czego zacząć:)
wybór padł na Ulcinij... do którego mamy zaledwie 12 km... same miasto strasznie brudne, zaniedbane, na drogach trzeba uważać, panuje zasada kto pierwszy ten lepszy, ludzie, auta, zwierzęta wszystko chodzi jeździ jak chce i gdzie chce, na niektórych drogach brak jest nawet pasów środka jezdni.. no cóż smak Bałkan.. W Ulcinij jest jeszcze jeden mały problem.. nie ma gdzie zaparkować, choć znaleźliśmy parking pod samym zamkiem i to darmowy... Wejście na zamek również gratis płaci się jedynie za muzeum archeologiczne 1 euro, kilka fotek zakup suvenirow mały spacerek i do apartmana.. szybki obiadek wizyta na plaży.. kolacyjka i za ciosem Stary Bar.drogi 12 km. na początek parking 2 Eu (za cały dzień) spacerek do Twierdzy zakup biletów (2eu/os + 1eu mapa - z której nie korzystaliśmy..otwarte do 21) ruiny robią wrażenie samego zwiedzania "po łebkach" na 2 godziny, ale warto miejsce urokliwe, wspaniałe widoki góry, zabytki nawet morze... chciałem zostać porobić zdjęcia nocne wziąłem wreszcie nawet statyw ale zostałem przegłosowany przez żonę i córcię i musiałem się poddać:)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 18.06.2014 22:43

jak zwykle kilka fotek
Załączniki:
utjeha.jpg
ulincij6.jpg
ulcinij7.jpg
ulcinij5.jpg
ulcinij4.jpg
ulcinij3.jpg
ulcinij2.jpg
ulcinij1.jpg
Ulcinij.jpg
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 18.06.2014 22:49

pod poprzednimi zdjęciami nie umieściłem podpisów wszystkie poza pierwszym (plaża Utjeha) przedstawiają Ulcinij... Teraz kilka z Starego Baru
Załączniki:
staribar9.jpg
staribar8.jpg
staribar7.jpg
staribar6.jpg
staribar5.jpg
staribar4.jpg
staribar3.jpg
staribar2.jpg
staribar1.jpg
staribar.jpg
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 18.06.2014 23:06

Ładne widoki i ładne zdjęcia. Pospoglądam na cd. ;)
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 19.06.2014 06:38

Hej, i ja zasiadam do czytania, podobną trasę zrobiłem w 2010r ale zacząłem od - Budapeszt, Sarajewo, Podgorica (Titograd),, Żabliak trasa wybrzeżem Czarnogóry od Ulcini do Hercegnovi i Cro do Trogiru. Wyjazd intensywny nie nastawiony na typowy relax tylko zwiedzanie, a w zasadzie pokazanie Koledze który nie był na Bałkanach jak najwięcej z tego pięknego rejonu Europy.

Pzd be-ja
emilka.gra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilka.gra » 22.06.2014 12:24

ja również zasiadam do czytania :)
w związku z tym, że planuję w tym roku podobną trasę mam kilka pytań:
1. jechaliście w ciemno czy rezerwowaliście noclegi?
2. ile kosztowały noclegi? masz jakieś linki do apartamentów?

pozdrawiam
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.06.2014 13:10

Lubię ambitne plany, w końcu każdy spędza urlop tak, jak najbardziej lubi.
Sama wyznaję zasadę, że muszę się porządnie zmęczyć, żeby dobrze wypocząć :roll:

Czarnogórskie wybrzeże nie przekonuje mnie do końca, ale na Twoich fotkach prezentuje się pięknie. Czekam na więcej :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 22.06.2014 22:35

Pięknie i podziwiam również jestem za aktywnym zwiedzaniem
kinia.j
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 10.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinia.j » 27.06.2014 00:27

ja również jestem zachwycona Twoimi fotkami :)
tym bardziej, iż sama się wybieram za miesiąc w te rejony :)

ostatnie foty mnie rozłożyły :) boskie :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2014 17:28

Kasia i Krzyś napisał(a):Czarnogórskie wybrzeże nie przekonuje mnie do końca, ale na Twoich fotkach prezentuje się pięknie. Czekam na więcej :papa:


...może jak byś przejrzała ,to może cię przekona :wink:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071-30.html
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 10.07.2014 08:03

po "krótkiej" przerwie wracam z relacją..
Dzień 7
I zaś... gdzie ja jestem nad Bałtykiem czy Adriatykiem.. pogoda.. hmm pochmurnie, żona już ultimatum stawia jak wreszcie nie zacznie "prażyć" słońce wracamy nad Bałtyk:) ... po udobruchaniu małżonki wybór dnia to Sveti Stefan.. po 20 minutach jesteśmy na miejscu, problemu z parkowaniem brak, my zaparowaliśmy na samym końcu drogi 2 euro / 1 godz.. i 1 godzina nam wystarczyła.. do środka wyspy wejść się nie da, nawet rozmawialiśmy z gospodarzem, że czasem jak idzie większa grupa można jakość przejść my nie próbowaliśmy.. otoczenie wyspy, plaże fajne.. ale jak to mówi moja siostra "bez szału" kilka fotek i do domku.. po drodze market w miejscowości Bar małe zakupy .. i do apartmana.. pod wieczór zaczęło się wreszcie rozjaśniać wiec i żonka przestała marudzić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Węgry 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone