Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena Kampingu v. Cena kwatery

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007
Cena Kampingu v. Cena kwatery

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 28.02.2011 13:49

Porównanie cen kamping – apartament
Przez wiele lat jeździliśmy z grupą przyjaciół do Chorwacji z namiotami. Musiałam się sporo naszukać aby znaleźć kamping z dobrymi cenami i warunkami. Gdy jechaliśmy w ciemno ocenę kampingu zaczynałam od obejrzenia łazienek, potem czy mamy zacieniony plac i cena. Takie trzy podstawowe kryteria.
Dziś porównam cenę kampingów a przypadkowo znalezionymi kwaterami.
Założmy, iż jedziemy w dwie rodziny 2+1 , dzieci w wieku licealnym więc w wakacje.

Primosten
kamping
http://www.camp-adriatic.hr/index.php?o ... 05&lang=EN
Camping Adriatic 6 os , 2 x namiot, 2 x auto, 1 x lodówka = 88 EUR
apartament
http://www.primostenapartments.com/prim ... -1799.html
6 osób = 75 EUR

OREBIC
kamping
6 os. 2 x namiot, 2 x auto, 1x prąd 67,50 EUR
http://www.adriatic-mikulic.hr/pl/kwate ... ennik.html

Apartament na 6 osób 70 EUR
http://www.apartments-peljesac.com/pl/c ... ije-pl.asp

Nie chcę tutaj wywoływać dyskusji co kto lubi bo taka na forum jest, tylko uważam, że ceny kampingów poszły ostro w górę i są porównywalne a jak wyżej widać czasami przekraczają ceny kwater.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 28.02.2011 15:19

Dalej znalazłam ale nie chce mi się wierzyć
kamping ZATON

http://www.zaton.hr/en/camp
6os, 2 x namiot 121,60 EUR
poprawcie mnie jeżeli coś pomylilam

Apartament Zaton
http://www.zaton-zadar-apartmani-miljko ... tmani.html
2 apartamenty 2+1 bez targowania się po 50EUR = 100 EUR
Ostatnio edytowano 28.02.2011 15:22 przez 2salamandra22, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.02.2011 15:21

Bierzesz parcele i Masz taniej.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.02.2011 15:21

nie sprawdziłem linków, ale może masz jakieś najbadziewniejsze apartamenty kilometr od morza?

bo jeśli nie, to faktycznie masakra :@(((( znaczy - ceny campingów to chorror ...
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 28.02.2011 15:26

Jak mówię lokalizacja przypadkowa, ale jeżeli w apartamencie mam lodówkę i elektryczność to też brałam to pod uwagę w miejscu kampingowym. Elektryczność biorę zawsze na jedną rodzinę i rozrzucamy przedłużacze, jeszcze się nikt nigdy nie doczepił.
archi_medes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 05.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) archi_medes » 28.02.2011 18:15

Na forum znalazłem ofertę apartamentu o którym bywalcy forum wypowiadają się pozytywnie i zdecydowałem się na rezerwację . Moje wcześniejsze 4 wyjazdy do CRO zawsze były z namiotem na camp - muszę przyznać że zawsze wybieraliśmy molochy o dużym standardzie z parcelami .
W tym roku mieliśmy jechać na camp do Solarisa szacunkowy koszty to ok 2400zł za 14 nocy / 3 osoby . Wyszukany apartament w Baśce Vodzie za 14 nocy kosztować mnie będzie 3000zł . Różnica 600zł to już trochę pieniędzy jest ale doszedłem do wniosku , że kuchnia z wyposażeniem oraz łazienka tylko do własnej dyspozycji jest warte swojej ceny . Dotychczas wyjazdy namiotowe bardzo fascynowały mojego nastoletniego syna jednak gdy zaczął chodzić do liceum i zbliżył się do pełnoletności wygody apartamentu całkowicie zastąpiły fascynację namiotem
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 01.03.2011 09:15

popełniacie błąd traktując kemping jaką tańszą alternatywę dla kwatery

w ten sposób myśląc to można dojść do wniosku że na kemping się nie opłaca czy coś podobnego..

poza tym jaki ten kemping byłby tani to część ludzi poprostu nie lubi takich spartańskich warunków, szczególnie często kobiety które nie mają pod ręką suszarki do włosów ....

kemping to odmienny styl wypoczynku, jakies takie nowoczesne koczownictwo i wcale nie musi być to tańszy
nikt ci kwatery nie wynajmnie na 1-2 dni, a na kempingu znowu nikt cie nie pyta jak długo będziesz, choć są zniżki , poza tym są różne kempingi z basenami i plażami itp
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.03.2011 09:21

Pisalam że nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o "wyższości kampingu od apartamentu i odwrotnie".
Uważąm tylko, iż z racji tego że na kampingu żyjemy jak w hippisowskiej komunie, czekamy np. na korzystanie z toalety czy zlewu, tolerujemy i zachwyca nas poranny spacer do WC gdy z sąsiednich namiotów rozbrzmiewa chrapanie w różnych językach - kamping nigdy nie powinien być drożśzy od kwatery z własną ubikacją, kuchenką mikrofalową i tymi całymi bambetlami od ściereczki kuchennej do stolika turystycznego, ktore musimy targać ze sobą a jakie na kwaterze na nas czekają.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 01.03.2011 09:30

Wczoraj otrzymałem cennik z campu Solaris, ceny za osobe bez zmian, a za parcele 2 Euro wyższe niz rok temu.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 01.03.2011 09:53

2salamandra22 napisał(a):Pisalam że nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o "wyższości kampingu od apartamentu i odwrotnie".
Uważąm tylko, iż z racji tego że na kampingu żyjemy jak w hippisowskiej komunie, czekamy np. na korzystanie z toalety czy zlewu, tolerujemy i zachwyca nas poranny spacer do WC gdy z sąsiednich namiotów rozbrzmiewa chrapanie w różnych językach - kamping nigdy nie powinien być drożśzy od kwatery z własną ubikacją, kuchenką mikrofalową i tymi całymi bambetlami od ściereczki kuchennej do stolika turystycznego, ktore musimy targać ze sobą a jakie na kwaterze na nas czekają.


Jest popyt jest podaż i... cena nie do końca adekwatna do oferowanego produktu :(
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.03.2011 10:51

scood74 - pięć razy byłam na kampingach w Chorwacji pod namiotem, uwierz mi , iż mając tipsy i wyszukaną fryzurę też można się na nich odnaleźć. Jeździmy w kilka rodzin i zawsze na kampingach tych mniejszych (cena!) trzeba było rezerwować wcześniej by miejsca na namioty była blisko siebie a nie porozrzucane po polu namiotowym. Spotkalam się z reakcjami znajomych że tylko niezamożni jadą na kamping, dopiero jak zobaczyli filmy z wakacji , na których przy namiotach stały ekstra fury zmienili zdanie.
W zeszłym roku zdradziliśmy kampingi i okazało się, że kwatera nie jest taka droga jak nam się wydawało a warunki o niebo lepsze (klimatyzacja).
Mylisz się uważając, że nie wynajmiesz kwatery na dzień lub dwa.
W Orebicu zepsuł nam się samochód i jednocześnie kończył nam się pobyt w apartamencie. Był problem bo cała grupa (16 osób) postanowiła z nami zostać do momentu naprawy auta. Nasza gospodyni biegała po znajomych żeby coś znaleźć ale zależało nam by być razem a nie rozsiani po kilku domach.
Poszliśmy na targowisko - tam gdzie codzinnie kupowaliśmy warzywa i owoce oraz inne napitki i po 10 min mieliśmy lokum dla wszystkich po 9 EUR/os. i do tego warunki komfortowe. Na tylko dwie noce.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2011 18:33

2salamandra22 napisał(a):Dalej znalazłam ale nie chce mi się wierzyć
kamping ZATON

http://www.zaton.hr/en/camp
6os, 2 x namiot 121,60 EUR
poprawcie mnie jeżeli coś pomylilam


Te 6 osób to wszystko dorośli, jaki termin pobytu, jaka parcela na kampie. :?:

Kemping Zaton to tzw. "kamp z górnej półki", najlepszy w Dalmacji (a może i w całej Chorwacji) dlatego jest drogi.

Tylko na takich kempingach lokalizują swoje namioty i mobilhome takie firmy jak Eurocamp czy Selectcamp.

W Chorwacji kempingów jest stosunkowo dużo, można wybierać wśród droższych lub tańszych. Te tańsze ostatnio coraz lepsze.

Wybrałaś do porównania cen "kemping - kwatera" akurat najlepsze kempingi.

PS
Apartament w Zatonie 900 metrów od plaży, z parceli C na kampie Zaton do plaży ok. 150 - 200 m :wink:
archi_medes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 05.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) archi_medes » 01.03.2011 18:52

Janusz dotknął swoim postem "jądra" problemu wybór miejsca na wakacyjny odpoczynek uzależniony jest indywidualnych upodobań oraz zasobności portfela . I przy ofertach campów "z górnej półki" zaciera się różnica między wynajęciem apartamentu na ten sam okres .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2011 18:55

archi_medes napisał(a):Janusz dotknął swoim postem "jądra" problemu .


Byłem 10 razy na kempingach w Chorwacji, dopiero 11-ty pobyt był na kwaterze :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 01.03.2011 21:16

Byłem 2 razy na campach i jadę po raz 3 .
Chcę pobić Janusza w rankingu..... :lol:

a tak na serio.......

Wybrałaś chyba najdroższe campy dostępne w HR.
Nie byłem na wszystkich campach , ale dość sporo ich objechałem na Istrii i w Dalmacji by znaleźć ten który by nam pasował.

Krótkie porównanie :

2 osoby - 12 dni w 2009 - camp 190 euro - standard bardzo wysoki !
2 osoby - 13 dni w 2010 - camp 290 euro - standard średni (mam na myśli tylko szalety)

Dodam że wrzesień......
W tym roku mam już upaczony camp w Orebicu - za 14 dni za 250 euro.
Czy za 200-250 eurasów znajdzie się apartament na 14 dni dla 2 osób?

.......a czy standard gorszy ?

Zależy co kto lubi , my też nie mamy już po 20 lat , ale póki zdrowie nam dopisze to do HR tylko na campy. :wink:

Do HR był to nasz pierwszy w życiu wyjazd na camp.

....i apartament i camp mają swoje plusy i minusy i długo by tu pisać co lepsze. :wink:
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Cena Kampingu v. Cena kwatery
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone