Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena Kampingu v. Cena kwatery

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2011 08:05

2salamandra22 napisał(a):Pisalam że nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o "wyższości kampingu od apartamentu i odwrotnie".
Uważąm tylko, iż z racji tego że na kampingu żyjemy jak w hippisowskiej komunie, czekamy np. na korzystanie z toalety czy zlewu, tolerujemy i zachwyca nas poranny spacer do WC gdy z sąsiednich namiotów rozbrzmiewa chrapanie w różnych językach - kamping nigdy nie powinien być drożśzy od kwatery z własną ubikacją, kuchenką mikrofalową i tymi całymi bambetlami od ściereczki kuchennej do stolika turystycznego, ktore musimy targać ze sobą a jakie na kwaterze na nas czekają.



Co tu dyskutować. Na kwaterze jest spokój i imtymność. Natomiast na campingu wszystko wspólne. Wspólne czyli niczyje. To tak jak w czasach PRL.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 02.03.2011 10:24

Kampingi wybrałam zupełnie przypadkowo tak samo jak kwatery, w ciągu 5 minut. Na pewno można znaleźć tańsze kampingi (sama na takich bywałam), ale wiem, że trzeba się naszukać. Na pewno można też znaleźć lepsze cenowo kwatery.
Ja jadę w w tym roku na Ciovo
kamping
http://www.labadusa.com/eng/cjenik.htm

za 3 osoby 29 EUR/dzień

Kwatera w której będę spać w miejscowości Slatine po negocjacjach 34 EUR/dzień (jedno z dzieci ma urodziny to wlaścicielka zobowiążala się dostarczyć tort na nasz przyjazd i powitalną kolację z grilla) dopłacam 2 EUR za klimatyzację ale na kampingu takiej możliwości nie ma.

Jeszcze raz zaznaczam, nie chcę nikogo odwodzić od kampingowego życia bo sama mam zamiar do niego kiedyś wrócić. Podobało mi się jeżdżenie tu 3 dni , tam 4 dni tylko nie lubilam pakowania się na kampie bo nigdy nie chciało się wszystko zmieścić. Jedziemy 7 raz do Chorwacji i już nie mam takiego pędu żeby zobaczyć jak najwięcej, ale kwatera nie oznacza siedzienia calymi dniami na plaży.

Temat założyłam tylko i wyłącznie dlatego iż, wg. mnie ceny kampingów zrobiły się nieprzyzwoicie wysokie w stosunku do cen kwater.
I pragnę zaznaczyć, że chociaż przypadkiem kamping Zaton należy do najdroższych w Chorwacji to ja do porównania nie dodałam najtańszej kwatery.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.03.2011 10:34

2salamandra22 napisał(a):Temat założyłam tylko i wyłącznie dlatego iż, wg. mnie ceny kampingów zrobiły się nieprzyzwoicie wysokie w stosunku do cen kwater.


Nie mamy wpływu na ceny, mamy wybór - kemping lub kwatera (ew.hotel) :D

PS Kwatera 34 euro/ dzień w jakim terminie :?:
Ostatnio edytowano 02.03.2011 10:43 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.03.2011 10:42

Biorąc pod uwagę, że Maja ma strasznie dużo bambetli w tym roku właśnie rozważam opcje "kwatera" zamiast camp - nie sadziłem, że różnice są w tej chwili tak niewielkie...ciekawe.
Choć z drugiej strony to przebywanie na świeżym powietrzu...
archi_medes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 05.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) archi_medes » 02.03.2011 10:47

moja opłata za apartament dla 3 osób dorosłych w Basce V od 15 do 30 lipiec br to 52eur ze wszystkimi kosztami
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.03.2011 10:50

Maja ma strasznie dużo bambetli


ah, te kobiety ... :roll:

my z małymi nie chcieliśmy jeździć na camping ze względu na wygodę (i bezpieczeństwo)

dziecko w apartamencie łatwiej jest umyć, uśpić, ograniczyć mu przestrzeń ... i wyjść sobie na winko na balkon - tak wówczas myśleliśmy

teraz, z perspektywy czasu, jakoś już nie rozumiem tej argumentacji ;@)

ja bym chciał na camping, moja żona do apartamentów - teraz decyduje koszt, K.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 02.03.2011 10:53

termin 13-15.08. Budapeszt
15-25.08. Slatine Chorwacja
25-27.08. -Balaton
Ludzie przecież kwatera nie zamyka nas od świeżego powietrza, klimatyzacja tylko na noc żeby rześkim wstać i po śniadanku na tarasie ruszać na zwiedzanie, nikt mi nie powie, że rano nie wychodził z namiotu z podpuchniętą od gorąca twarzą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.03.2011 10:58

2salamandra22 napisał(a):termin 15-25.08. Slatine Chorwacja


No to gratuluję znalezienia tak taniej kwatery w tym terminie.

PS Nie miałem nigdy podpuchniętej twarzy :D

Jednego roku z powodu gorącego i mocnego wiatru uciekaliśmy z kampu w Živogosce (Dole) na kamp w Primosten (Adriatik)

Było też raz odwrotnie, z wyjątkowo zimnego Krku (12 stopni w lipcowe noce) przenosiliśmy się do Zatonu.
Ostatnio edytowano 02.03.2011 11:05 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.03.2011 10:59

Ludzie przecież kwatera nie zamyka nas od świeżego powietrza


Ale drzazga w d...Ci nie wejdzie, o kamień się bosa stopą nie walniesz...to nie to samo świeże powietrze.

:wink:
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 02.03.2011 11:06

Jacek masz rację ale tak samo jak na kampingu mogę się poślizgnąć pod prysznicem ... :)
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 02.03.2011 11:19

Porównaj ceny campów nie tylko w CRO gdzie faktycznie niekiedy nie ma róznicy cenowej/Zaton jest ewenementem w swoim rodzaju nawet we Wloszech nie ma takich cen za równie dobre campy/
weź pod uwagę inne państwa a tam już wygląda to trochę inaczej apartament hotel do ceny campu jest różnica :lol:
W Polsce za średniej jakości camping z ciepłą wodą 24 h kibelki czyste takie wybieram i takie wbrew opinią są nad Bałtykiem płacę 70 zł za 5 osob za kwaterę musiałabym zapłacic do 250 zł
Ponieważ mam okazję kożystać z wakacji 2 miesiące mogę sobie pozwolić na 2 lub 3 wyjazdy :lol:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 02.03.2011 11:54

2salamandra22 napisał(a):Kampingi wybrałam zupełnie przypadkowo tak samo jak kwatery, w ciągu 5 minut. Na pewno można znaleźć tańsze kampingi (sama na takich bywałam), ale wiem, że trzeba się naszukać. Na pewno można też znaleźć lepsze cenowo kwatery.
Ja jadę w w tym roku na Ciovo
kamping
http://www.labadusa.com/eng/cjenik.htm

za 3 osoby 29 EUR/dzień

Temat założyłam tylko i wyłącznie dlatego iż, wg. mnie ceny kampingów zrobiły się nieprzyzwoicie wysokie w stosunku do cen kwater.
I pragnę zaznaczyć, że chociaż przypadkiem kamping Zaton należy do najdroższych w Chorwacji to ja do porównania nie dodałam najtańszej kwatery.


byłem w labadusie już 2 razy i mówie ci że jest warta kazdego z tych 29 euro za dobe , z tym widokiem z namiotu na zatokę
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.03.2011 12:08

scood74 napisał(a):z tym widokiem z namiotu na zatokę

......i to jest główna zaleta campu ......wyłażę rano z namiotu i od razu mam piękny widok na plażę i Jadran ...nie muszę się przebijać przez krzaczory , chodnik , samochodu itd.... :lol: i do wody 15 m. :)

Wiadomo warunek że mam parcelę w pierwszej lub drugiej linii.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 02.03.2011 13:01

Panowie, znowu nie o to chodzi.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.03.2011 13:06

Panowie, znowu nie o to chodzi.


a o co?

Nie chcę tutaj wywoływać dyskusji co kto lubi bo taka na forum jest, tylko uważam, że ceny kampingów poszły ostro w górę i są porównywalne a jak wyżej widać czasami przekraczają ceny kwater


to, że napiszesz "nie chcę wywoływać dyskusji" nic nie da :wink:

sądziłaś, że przedstawisz swoją obsewację i nikt nic nie napisze?

czy, że napiszemy co?

bo była teza z prośbą o przemilczenie, brak pytania ... to o co chodzi, skoro wniosek jest już w pierwszym poście?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Cena Kampingu v. Cena kwatery - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone