Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 16.08.2018 15:31

Bo to Moskwa i tam trzymają poziom. Jak nas kontrolowali gdzieś na Syberyjskich stepach to nie pozwolili nam odjechać zanim nie wypijemy z nimi domowego samogonu i nie walniemy sobie foty pamiątkowej :)

To był 2005 rok, były troszkę inne czasy i my byliśmy przygotowani. Dla milicji na łapówki mieliśmy gazetki erotyczne z Polski i zapalniczki z orzełkiem, a dla babek szczególnie wyczulonych na ichniejsze biurokratyczne przepisy rajstopy i pończochy. Jedyną pieniężną łapówkę daliśmy po godzinnym targowaniu w Nowosybirsku jak przejechałem podwójną ciągłą koło radiowozu - skończyło się na 10$ :)

To prawda, że regularnie szukali czegoś aby się doczepić i wziąć kasę ale my byliśmy uparci i braliśmy zawsze na przetrzymanie - karimaty z auta, biwak pod posterunkiem i siedzimy. Albo oni albo my :) Zawsze w końcu im się nudziło bo wiedzieli że nawet rubla nie dostaną od nas i dalej w drogę :)
Ostatnio edytowano 16.08.2018 15:41 przez AdamBeata, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.08.2018 15:37

AdamBeata napisał(a):Bo to Moskwa i tam trzymają poziom


... zapewne tak, we wszystkich miastach w których byliśmy było od groma mundurowych, ale już poza głównymi punktami trafiały się pojedyncze patrole ... :wink: ... pomimo ostrej kontroli przed stadionami, trafiali się i tacy którzy częstowali alkoholem na trybunach ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.08.2018 15:51

W tamte strony, raczej na pewno się nie wybiorę, to chociaż u Ciebie zobaczę to i owo :wink: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.08.2018 16:04

elka21 napisał(a):W tamte strony, raczej na pewno się nie wybiorę, to chociaż u Ciebie zobaczę to i owo :wink: :papa:


... zapraszam - zawsze można na weekend wybrać się do Petersburga lub Moskwy ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2018 17:02

kmichal napisał(a):... zapraszam - zawsze można na weekend wybrać się do Petersburga lub Moskwy ... :wink: ...
Dość drogi weekend: wiza+lot... :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.08.2018 17:19

piekara114 napisał(a):Dość drogi weekend: wiza+lot...


... przelot można upolować w rozsądnej cenie, a wiza wiadomo ... :wink: ... zapewne jednak noclegi będą tańsze niż na mundialu ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.08.2018 19:26

3то хорошо. :wink:

Россия! дает!.... :mrgreen:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.08.2018 20:18

GOLDEN napisał(a):3то хорошо.

Россия! дает!....


... zgodnie z tekstem drugiego mundialowego "hymnu" - Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.08.2018 09:29

Szybciej niż myślałem :wink: ...ale oczywiście jestem i pozdrawiam :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.08.2018 09:32

ajdadi napisał(a):Szybciej niż myślałem


... to tak jak ja ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.08.2018 10:28

W P R O W A D Z E N I E

Pomysł z wyjazdem na Mundial pojawił się kiedy jeszcze nie mieliśmy zapewnionego awansu. Syn nie odpuszczał i mówił, że skoro ja już na takiej imprezie byłem i wróciłem zadowolony to dlaczego nie możemy powtórzyć tego wspólnie ... :wink: ...

W końcu mnie przekonał i umówiliśmy się, że jak Polska awansuje to będziemy aplikować o bilety. W pierwszej turze niestety się nie udało i ustaliliśmy, że spróbujemy drugi raz, ale jeżeli tym razem również się nie uda to odpuszczamy ... :wink: ...

W listopadzie 2017 okazało się, że zostaliśmy "szczęśliwymi" posiadaczami biletów na trzy grupowe mecze biało-czerwonych ... 8) ...

Na początku grudnia, kiedy nie były jeszcze znane składy grup, a w związku z tym miejsca rozgrywania spotkań, a przy drastycznie wzrastających cenach biletów lotniczych podjęliśmy decyzję o terminie wyjazdu i powrotu. Następnie przyszła pora na załatwienie "paszportu kibica" czyli FAN-ID, który jednocześnie był wizą wjazdową do Rosji ... 8O ...

Po losowaniu grup mogliśmy przystąpić do rezerwowania biletów na darmowe pociągi kibicowskie oraz do szukania noclegów. Na szczęście wtedy nie było z tym problemów, a ceny były rozsądne. W kwietniu postanowiłem sprawdzić nasze noclegowe rezerwacje i tutaj spotkało mnie duże rozczarowanie ... :roll: ... Okazało się, że albo nikt nie odpowiadał, albo ceny były już znacznie wyższe, albo nasza rezerwacja jest nieaktualna, bo "... pracownik się pomylił ...". Wyjścia nie było i musieliśmy ponownie przystąpić do szukania kwater. Oczywiście wybór był już niewielki, a ceny ogromne ... :evil: ... Udało nam się jednak skompletować wszystkie noclegi i pozostało już tylko odliczanie dni do wylotu ... :hut: ...

Program na dzień wylotu wyglądał tak:

- wylot 11.06: Poznań - Warszawa; Warszawa - Moskwa
- pociąg nocny płatny: Moskwa - Petersburg
- pobyt 12.06 - 15.06: Petersburg
- pociąg nocny kibicowski: Petersburg - Moskwa
- pobyt 16.06 - 21.06: Moskwa
- pociąg nocny kibicowski: Moskwa - Kazań
- pobyt 22.06 - 25.06: Kazań
- pociąg 24 h płatny: Kazań - Wołgograd
- pobyt 26.06 - 28.06: Wołgograd
- pociąg 24 h kibicowski: Wołgograd - Moskwa
- wylot 30.06: Moskwa - Warszawa; Warszawa - Poznań

Program wyjazdu "niestety" uległ korekcie. Pierwszy raz już na początku wyprawy. O tym jednak już w samej relacji ... :D ...

CDN...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.08.2018 10:32

AdamBeata napisał(a):Jak to mówią Rosjanie: prawdziwa Rosja zaczyna się za Uralem...

Kilka dni temu rozmawiałem z Rosjanką. Pochwaliłem się, że byłem w Rosji w Kaliningradzie.
Ona na to:
Eto nie Rosija, eto Germania :!: :D

pzdr :wink:

Michał, foty super :!:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.08.2018 10:39

longtom napisał(a):Eto nie Rosija, eto Germania


... tam niestety nie dotarliśmy, ale spotkani w Rosji Rodacy byli Kaliningradem rozczarowani ... :roll: ... a Tobie się podobało :?:

longtom napisał(a):Michał, foty super


... dzięki, na ogół pogoda dopisywała i światła było pod dostatkiem ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2018 10:58

Jeszcze raz podziwiam Wasze kibicowskie zacięcie :D
Będę poczytywać w wolnych chwilach :wink:
Zajawka EXTRAKLASA :!:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.08.2018 11:04

mysza73 napisał(a):Jeszcze raz podziwiam Wasze kibicowskie zacięcie


... spotkaliśmy Rodaków, którzy są na każdym meczu biało-czerwonych ... 8O ...

mysza73 napisał(a):Będę poczytywać w wolnych chwilach


... u mnie tempo będzie powolne ... :wink: ...

mysza73 napisał(a):Zajawka EXTRAKLASA


... EXTRAKLASA kojarzy mi się piłkarsko, niestety nie najlepiej ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone