Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 00:35

Lidia K napisał(a): Relaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacja super. A nie miało być już takich długich odcinków. Czy wiesz PAPie ile czasu ładują się te zdjęcia?


Lidio,

Wiem, że miało nie być, ale jakoś tak wyszło :roll: :lol: :lol: ... kolejne odcinki powinny być już bardziej lekkostrawne :lol: :lol: :lol: ... i pociesz się tym, że czas ładowania się zdjęć to nic w porównaniu z czasem wymaganym na ich wybranie, obróbkę, ułożenie w chronologiczną całość wraz z kadrami wyciętymi z filmu video, wgranie na fotosika, wklejenie do tekstu na cro.pl :D :D ... że o napisaniu samej relacji z danego dnia nie wspomnę :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2008 00:39

Suplement - śladami PAP-a , Małżonki, Lenki i Jasia.

Plaża Radhime - Vlora

Obrazek

VLORA - albański nadmorski kurort, z kilkukilometrowym, wysadzanym palmami bulwarem.

Obrazek

Ponad miastem wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba, które jest siedzibą muzułmańskiej sekty bektaszytów.

Vlora - kilka zdjęć

Na południe od Vlory, jadąc szosą natrafić można na miejsce, z którego rozciąga się widok na nabrzeże. Przy dobrej widoczności widać grecką wyspę Korfu.

Obrazek

LLOGARA - przełęcz pomiędzy dwoma morzami: Adriatykiem i Jońskim.

Obrazek

Ekstremalna serpentyna, którą pokonywała "skodzinka" i PAP-a rodzinka.

Obrazek

Dalszy ciąg trasy PAP-a (Dhermi-Himara-Borsh)

Obrazek

DHERMI

Obrazek

HIMARA

Obrazek

BORSH

Obrazek

W letnich miesiącach w morzu okalającym te plaże można wyłowić morskie pamiątki

Obrazek

I tak oto po ekstremalnej drodze i ciekawym połowie dojechaliśmy do Sarandy, którą PAP wkrótce opisze.

Obrazek

Ps. Kilka kilometrów od morza, w pobliżu granicy z Grecją i Macedonią też jest BORSH - ciekawa kaskada

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 08.02.2008 23:42 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 5 razy
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 00:40

Leszek Skupin napisał(a):PAPo :D ekstrema w czystej postaci :D


Leszku,

Eeeee taaaam ... zaraz ekstrema :roll: ... raczej aktywny wypoczynek z nutką przygody :D :D ... ale i tak diabeł tkwi w dobrej logistyce :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 00:56

plavac napisał(a):Nic dodać, nic ująć - ekstremalnie pod każdym względem. I przy tym tak fajnie 8) O pożarach w Albanii pisano w polskiej prasie, że były równie duże jak greckie, a żaden inny kraj nie miał tak mało pieniędzy, by je gasić. Coś tam pomogli Włosi, ale co miało się wypalić, to się wypaliło.
Cycuszki co mleko dają - jak niezwykle zapachniało Freudem :wink:


plavac,

Zdecydowanie fajnie i ładnie było ... i przynajmniej w naszych głowach, rozpadły się w drobny mak resztki stereotypów na temat Albanii ... jako konkretny przykład, mam wrażenie, że oni tam szybciej zmodernizują całą drogę Vlora - Saranda niż my w PL doczekamy się zakończenia modernizacji zakopianki :roll: 8O ...

Co do pożarów, to powiem szczerze, że poza tymi zboczami na przełęczy Llogara, innych wypalonych miejsc na naszej trasie nie widzieliśmy :roll: ... a przejechaliśmy kawałek przez te 7 dni :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 01:09

Janusz Bajcer napisał(a): Suplement - śladami PAP-a ........ Lenki i Jasia.
... i Małżonki :roll: ...

Januszu,

Wielkie dzięki za ten suplement :D ... dla osób na poważnie zainteresowanych Albanią będzie stanowił suuuper uzupełnienie do mojej 'twórczości' ... a dla tych co czytają z ogólnej ciekawości, będzie wizualizacją wielu miejsc, o których pisałem :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2008 01:18

Uzupełniłem suplement, dodając Małżonkę :lol: :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.02.2008 08:54

PAP czytam, czytam i podziwiam (nie , nie Ciebie, tylko żonę, dzieci i skodzinę :D ) - totalna egzotyka. Najlepiej "zbalansowana" relacja tego (i tamtego roku) - jest podróż i przygody i info i fotki i .... cycki nawet są :lol: .
Na koniec - mam pytanie - co to za zwierzak na desce rozdzielczej skody, co go stale widać ?
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 08.02.2008 11:14

PAP proszę Cię podpisuj zdjęcia.

Gdzie zdjęcie zostało zrobione ewentualnie co przedstawia.

Mnie się nie chce czytać w szczegółach relacji (z lenistwa) ale obrazki oglądam i życzyłbym sobie o krótkie ale szczegółowe opisy obrazków.

Obrazki podobaja mi się i na tej podstawie planuję wyjazd i tyle.

Wybacz ale - jestem wzrokowcem jak zwykły mężczyzna.

Relacja rewelacyjna - sporo pracy - dołaczam do obserwatorów i pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.02.2008 11:51

PAP napisał(a):
Lidia K napisał(a): Relaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacja super. A nie miało być już takich długich odcinków. Czy wiesz PAPie ile czasu ładują się te zdjęcia?


Lidio,

Wiem, że miało nie być, ale jakoś tak wyszło :roll: :lol: :lol: ... kolejne odcinki powinny być już bardziej lekkostrawne :lol: :lol: :lol: ... i pociesz się tym, że czas ładowania się zdjęć to nic w porównaniu z czasem wymaganym na ich wybranie, obróbkę, ułożenie w chronologiczną całość wraz z kadrami wyciętymi z filmu video, wgranie na fotosika, wklejenie do tekstu na cro.pl :D :D ... że o napisaniu samej relacji z danego dnia nie wspomnę :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP



donia2 napisał(a):PAP proszę Cię podpisuj zdjęcia.

Gdzie zdjęcie zostało zrobione ewentualnie co przedstawia.

Mnie się nie chce czytać w szczegółach relacji (z lenistwa) ale obrazki oglądam i życzyłbym sobie o krótkie ale szczegółowe opisy obrazków.

Obrazki podobaja mi się i na tej podstawie planuję wyjazd i tyle.

Wybacz ale - jestem wzrokowcem jak zwykły mężczyzna.

Relacja rewelacyjna - sporo pracy - dołaczam do obserwatorów i pozdrawiam.


Widziałeś PAPie ile dostałeś uśmiechniętych mordek :?: :D :D :D :D :D :D :D :D razy dwa

Nie wiem w jaki sposób korzystasz z Fotosika?
Może tak jak ja? Dla mnie jest to dużym ułatwieniem

Rzeczywiście przeczytanie tej części relacji wymaga poświęcenia troszkę czasu, ale jest tego WARTA.

Co do podpisów, może czasem bym coś dodała. Po przeczytaniu tekstu ja nie mam wątpliwości.

:papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.02.2008 11:55

Janusz Bajcer napisał(a):Uzupełniłem suplement, dodając Małżonkę :lol: :papa:


A Twoje suplementy są doskonałym uzupełnieniem naszych relacji.
Nie potrzebuję Pascala.

Kiedy Ty na to znajdowanie znajdujesz czas?

:papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 14:25

Buber napisał(a):PAP czytam, czytam i podziwiam (nie , nie Ciebie, tylko żonę, dzieci i skodzinę :D ) - totalna egzotyka. Najlepiej "zbalansowana" relacja tego (i tamtego roku) - jest podróż i przygody i info i fotki i .... cycki nawet są :lol: .


Bubrze,

To, że mnie nie podziwiasz, to Ci jakoś wybaczę :lol: :lol: :lol: ... najważniejsze, że relacja dostała od Ciebie tak pochlebną recenzję :) :D

Buber napisał(a): Na koniec - mam pytanie - co to za zwierzak na desce rozdzielczej skody, co go stale widać ?


Nie, no stale to go nie widać :!: :!: ... tylko czasem 'wkracza' w kadr :lol: :lol: ... to taki jakiś futrzak, który tam sobie siedział kiedy kupiłem samochód kilka lat temu i tak pozostał, jako integralna część wyposażenia :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 14:56

donia2 napisał(a):PAP proszę Cię podpisuj zdjęcia.

Gdzie zdjęcie zostało zrobione ewentualnie co przedstawia.

Mnie się nie chce czytać w szczegółach relacji (z lenistwa) ale obrazki oglądam i życzyłbym sobie o krótkie ale szczegółowe opisy obrazków.

Obrazki podobaja mi się i na tej podstawie planuję wyjazd i tyle.

Wybacz ale - jestem wzrokowcem jak zwykły mężczyzna.

Relacja rewelacyjna - sporo pracy - dołaczam do obserwatorów i pozdrawiam.


doniu,

Rozumiem twoje uwagi, ale coś się boję, że ciężko mi będzie Ciebie zadowolić w tym zakresie :( . Żebyś mógł to lepiej ogarnąc wzrokiem, uzasadnienie podaję w punktach :wink: :) :

1) to jest relacja, a nie foto-relacja ... a to oznacza, że słowo odgrywa tu baaardzo ważną rolę, a zdjęcia są w dużej mierze jedynie uzupełnieniem (wizualizacją) tegoż :roll: ...

2) też jestem wzrokowcem, ale czasem wzrok to zbyt mało ... kiedy sam zbierałem info do tego wyjazdu, w pierwszym etapie szukałem głównie zdjęć, aby ZOBACZYĆ miejsca, które mnie interesowały ... potem jednak uświadomiłem sobie, że same obrazki to zbyt mało, że potrzebuję POZNAĆ te miejsca głębiej ... i wtedy okazało się, że nie ma nic lepszego niż relacje osób, które tam były, i to relacje 'od serca' pisane (a nie takie a la przewodnik, czyli suche fakty), bo one pozwalają również POCZUĆ te miejsca ... i teraz stawiam sobie za cel (acz Wam Czytelnikom / Oglądaczom to oceniać :roll:), aby i ta relacja taka była :D ...

3) krótki opis vs szczegółowy opis ... pomijając już aspekt dodatkowego czasu, jaki trzeba na stworzenie opisu przeznaczyć, to powstaje pytanie, jak opisywać? ... jeżeli pod każdym z kilku zdjęć będzie opis np. 'droga z X do Y', albo 'Lenka i Jaś na plaży', to co to wniesie do całościowego przekazu :?:, poza tym, że będzie na 1000% irytowało swoją banalnością :( ... a jak opis będzie dłuższy i pełniejszy, to będzie to de facto przepisywaniem relacji w punktach, co też jest trochę bez sensu :roll: ...

Czyli jak sam widzisz, nie jest to takie oczywiste :? ...

Ja dodam jeszcze tyle, że staram się wklejać zdjęcia blokami, aby nawiązywały do tekstu zawartego w paragrafie powyżej, a paragrafy są przeważnie 'wąsko tematyczne' ... więc, jeżeli go wpierw 'przeskanujesz', wychwytując nazwy miejs, o których mowa, to i zdjęcia będą dla Ciebie bardziej czytelne :) ... acz do czytania całości też Ciebie gorąco zachęcam :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.02.2008 15:09

Lidia K napisał(a): Nie wiem w jaki sposób korzystasz z Fotosika?


Lidia,

Ja wklejam po 9 zdjęć za jednym razem i na koniec wybieram opcję redukcji ich rozmiarów do rozdzielczości 600 x 400 ...

Lidia K napisał(a): Rzeczywiście przeczytanie tej części relacji wymaga poświęcenia troszkę czasu, ale jest tego WARTA.


To się cieszę :D :D ...

Lidia K napisał(a): Co do podpisów, może czasem bym coś dodała. Po przeczytaniu tekstu ja nie mam wątpliwości.


Czyli to by potwierdzało moje założenia, o których pisałem w poście powyżej :) ...

Pozdrawiam,

PAP
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 08.02.2008 15:19

PAP jesteś pierwszym warszawiakiem którego polubiłem. Pozdrawiem Ciebie, żonkę i dzieciaczki.


A może jesteś z Galicji i przeniosłeś się na teren warszawki ??
Albo Dziadkowie byli z południa ?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.02.2008 23:37

No to PAPy porządziliście w tym odcinku, gratulacje. Również dla Lenki za tekst roku :D
Szczerze podziwiam, niby ciągałem skodzinkę po większych wertepach ale bez takiego obciążenia fizycznego i przede wszystkim psychicznego, zawsze z silną paką zaprawionych podróżników którzy by sobie w razie czego poradzili.
Jak się z moją dorobimy młodego pokolenia to nie wierzę żebym kiedyś dostał zielone światło na taki wspólny wypad...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone