Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Austria 2013

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010
Austria 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 11.02.2013 18:12

Jako że Austria jest dla mnie turystyczną "czarną dziurą", mam prośbę do koleżanek i kolegów. Gdyby ktoś miał aktualny namiar na jakiś pensjonat, czy inne lokum dla czterech osób w ciekawym regionie Austrii, byłbym wdzięczny za poradę. Chcieli byśmy jechać późną wiosną lub na początku lata.
Na wszelki wypadek podaję maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 11.02.2013 20:54

Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 11.02.2013 23:35

Austria posiada bardzo dobrze zorganizowaną informację turystyczną.Nie skąpi też na materiałach promocyjnych.Zajrzyj na oficjalną stronę o Austrii.Można tam zamówić bezpłatne materiały.Sama strona ma wiele ciekawego do obejrzenia.Np.Wirtualna mapa Austrii z miejscami wartymi odwiedzenia.Jest też wyszukiwarka noclegów.
Materiały (mapy,foldery oraz bazę noclegową) przesyłają szybciutko, więc do wiosny zdążysz.
Również regionalne ośrodki informacji turystycznych mają swoje materiały "propagandowe".
Link do strony :
http://www.austria.info/pl/tags/lato

Strona ma wersję w języku polskim.Na prawdę polecam.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 11.02.2013 23:45

krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 22.03.2013 23:10

Witam,
trochę odświeżę temat.
Zwróciłem się już do austria.info o foldery i inne informacje.
Chciałbym odwiedzić z rodziną (2 dorosłych+ 2 dzieci - 5 i10 lat) region Salzburski.
Proszę Was o informacje co ciekawego można zobaczyć w tym regionie - interesują mnie głównie piesze wędrówki (np wąwóz Lichtensteinklamm, jaskinia lodowa Eisriesenwelt itp).
Jeżeli ktoś ma kontakt na sprawdzone i przystępne w cenie kwatery to również poproszę.

Pozdrawiam
Krzyś.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 23.03.2013 14:57

Witaj
byłem w Austrii już w 2007 i w 2012, zawsze bardzo dobre ceny miał Neckermann, więc warto tam sprawdzić... szczególnie opcje z wyżywieniem mają bardzo dobre...a jedzenie tam mają znakomite...
Jeżeli chodzi o zwiedzanie to wejdź na stronę salzburgerland card tam masz wszystko wypisane...w skła tej karty nie wchodziła chyba tylko Eisenriesenwelt (znakomita jaskinia lodowa) całą resztę Regionu Salzbrga można zwiedzić z tą kartą...
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 24.03.2013 17:42

rafgrzeg napisał(a): zawsze bardzo dobre ceny miał Neckermann
Jeżeli chodzi o zwiedzanie to wejdź na stronę salzburgerland card tam masz wszystko wypisane...w skła tej karty nie wchodziła chyba tylko Eisenriesenwelt (znakomita jaskinia lodowa) całą resztę Regionu Salzbrga można zwiedzić z tą kartą...

Hej dzięki za odpowiedź, ale wybieram się tam na ok 5 dni i zwykle organizuję sobie coś na miejscu dlatego zorganizowany wypoczynek nie odpowiada mi.

Czy ktoś wie, czy można znaleźć jakieś noclegi "w ciemno", czy lepiej rezerwować?

Co do karty to jasne, że skorzystam.

Wiem, że w necie można znaleźć wszystko, ale zależałoby mi na poradach opartych na osobistych doświadczeniach.

Pozdrawiam
Krzyś
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 24.03.2013 18:18

krzyswerm napisał(a):
rafgrzeg napisał(a): zawsze bardzo dobre ceny miał Neckermann
Jeżeli chodzi o zwiedzanie to wejdź na stronę salzburgerland card tam masz wszystko wypisane...w skła tej karty nie wchodziła chyba tylko Eisenriesenwelt (znakomita jaskinia lodowa) całą resztę Regionu Salzbrga można zwiedzić z tą kartą...

Hej dzięki za odpowiedź, ale wybieram się tam na ok 5 dni i zwykle organizuję sobie coś na miejscu dlatego zorganizowany wypoczynek nie odpowiada mi.

Czy ktoś wie, czy można znaleźć jakieś noclegi "w ciemno", czy lepiej rezerwować?

Co do karty to jasne, że skorzystam.

Wiem, że w necie można znaleźć wszystko, ale zależałoby mi na poradach opartych na osobistych doświadczeniach.

Pozdrawiam
Krzyś


a gdzie ja pisałem o organiowanym wypoczynku? - w neckermannie wynajmujesz sobie hotel, pensjonat, apartament, czy co tam chcesz...
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 24.03.2013 19:24

rafgrzeg napisał(a):
a gdzie ja pisałem o organiowanym wypoczynku? - w neckermannie wynajmujesz sobie hotel, pensjonat, apartament, czy co tam chcesz...


OK dzięki, sprawdzę.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 25.03.2013 19:48

mogę jeszcze dodać, że za pierwszym razem byłem w maleńkiej miejscowości Embach...ciekawe położenie = w zasadzie jest blisko do każdej atrakcji...bardzo mili i pomocni właściciele http://www.embacher-sporthotel.at/index.php?page=content&lang=PL

W ubiegłym roku byliśmy w Hotelu Germania http://www.hotelgermania.at/cms/en/?The_hotelw Bad HofGastein... miejscowość już większa... miejscowość położona w dolinie i prowadzi tam tylko jedna droga, więc wg mnie do zwiedzania terenu trochę gorsze położenie...natomiast świetna baza wypadowa do chodzenia po górach...

W obu przypadkach dużo taniej wychodziła rezerwacja przez neckermanna niż bezpośrednio...
Jakbyś miał pytania dotyczące atrakcji to wal śmiało, ale ja głównie obracałem się wśród atrakcji z Salzburgerland Card

Pozdrawiam :D

Powrót do Austria - Österreich



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone