Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 21.06.2017 11:46

janusz_sul napisał(a):Zdradziłem po wielu latach (od 2000 roku )drogę nr 86 na poczet M86. Co do czasu przejazdu to podam orientacyjny czas na podstawie wydruków z tankowania w Cakowcu godzina 11;43 do tankowania w Jarowcach 14:45. Czyli czas przejazdu M86 to około 3 godziny . Jazda w niedzielę zgodnie z przepisami .


to by się zgadzało z tym co pokazuje GM https://goo.gl/maps/KakDsfRfskC2 2:55 bez korków a 3:14 na chwilę pisania tego posta - tankowałeś na tych stacjach co zaznaczyłem?

ja planuję jechać tak https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12 coś byś zmienił?
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 21.06.2017 13:07

js305 napisał(a):
janusz_sul napisał(a):Zdradziłem po wielu latach (od 2000 roku )drogę nr 86 na poczet M86. Co do czasu przejazdu to podam orientacyjny czas na podstawie wydruków z tankowania w Cakowcu godzina 11;43 do tankowania w Jarowcach 14:45. Czyli czas przejazdu M86 to około 3 godziny . Jazda w niedzielę zgodnie z przepisami .


to by się zgadzało z tym co pokazuje GM https://goo.gl/maps/KakDsfRfskC2 2:55 bez korków a 3:14 na chwilę pisania tego posta - tankowałeś na tych stacjach co zaznaczyłem?

ja planuję jechać tak https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12 coś byś zmienił?


Ja 19 lipca ruszam również z Częstochowy tą sama trasą ale z małą modyfikacją. Na Węgrzech odbijam na Jánossomorja (nie dojeżdzam do Gyor), a później daję na Lenti i stare przejście w Letenye
https://goo.gl/maps/5tvziydGvat
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 21.06.2017 13:43

Pivko napisał(a):Ja 19 lipca ruszam również z Częstochowy tą sama trasą ale z małą modyfikacją. Na Węgrzech odbijam na Jánossomorja (nie dojeżdzam do Gyor), a później daję na Lenti i stare przejście w Letenye
https://goo.gl/maps/5tvziydGvat


Ciekawi mnie dlaczego przez Letenye, krócej na granicy? No i czemu zjeżdżasz z M1? Tak rozważałem i chyba będzie szybciej i bezpieczniej zostać na autostradzie - i tak już płacę.
Widzę że od razu odpuszczasz cadca, może dlatego że jedziesz w środku tygodnia? Ja ruszam w niedzielę i nie powinno być chyba takich korków.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 21.06.2017 13:49

js305 napisał(a):Ciekawi mnie dlaczego przez Letenye, krócej na granicy? No i czemu zjeżdżasz z M1? Tak rozważałem i chyba będzie szybciej i bezpieczniej zostać na autostradzie - i tak już płacę.
Widzę że od razu odpuszczasz cadca, może dlatego że jedziesz w środku tygodnia? Ja ruszam w niedzielę i nie powinno być chyba takich korków.


Słowenię odpuszczam z powodu takiego że jedna granica mniej. Na starym przejsciu w Letenye z tego co czytam i z poprzednich moich wyjazdów zawsze było pusto. A nad Jánossomorja się jeszcze zastanawiam. Cadce Ty też odpuszczasz, ja jade w czwartek (ok 16 planowany wyjazd z czewy) więc od razu wolę dać na Oszczadnice
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.06.2017 14:49

waldi55555 napisał(a):Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?

a dlaczego nie chcesz kupić przez internet ...????? i Słowacką i Węgierską ...
janusz_sul
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz_sul » 21.06.2017 20:28

js305 napisał(a):
janusz_sul napisał(a):Zdradziłem po wielu latach (od 2000 roku )drogę nr 86 na poczet M86. Co do czasu przejazdu to podam orientacyjny czas na podstawie wydruków z tankowania w Cakowcu godzina 11;43 do tankowania w Jarowcach 14:45. Czyli czas przejazdu M86 to około 3 godziny . Jazda w niedzielę zgodnie z przepisami .


to by się zgadzało z tym co pokazuje GM https://goo.gl/maps/KakDsfRfskC2 2:55 bez korków a 3:14 na chwilę pisania tego posta - tankowałeś na tych stacjach co zaznaczyłem?

ja planuję jechać tak https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12 coś byś zmienił?


Tankowałem w Nedeliście z racji że jeżdżę na LPG.
Nic poza ceną winietki :) nie zmieniałbym w trasie .
Pozdraw.
mareksrybnik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mareksrybnik » 21.06.2017 20:51

Pivko napisał(a):Ja 19 lipca ruszam również z Częstochowy tą sama trasą ale z małą modyfikacją. Na Węgrzech odbijam na Jánossomorja (nie dojeżdzam do Gyor), a później daję na Lenti i stare przejście w Letenye
https://goo.gl/maps/5tvziydGvat


Planuję podobną trasę 16 lipca (nidziela). Na granicy H-CRO będę pewnie ok. 9-10 - myślicie, że będą duże kolejki?
Czy osobówki mogą jechać przez stare przejście?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 20:56

mareksrybnik napisał(a):Czy osobówki mogą jechać przez stare przejście?

Osobówki mogą jechać.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 22.06.2017 08:21

Janusz Bajcer napisał(a):
mareksrybnik napisał(a):Czy osobówki mogą jechać przez stare przejście?

Osobówki mogą jechać.


Jeszcze raz powtórzę:
Jechałem przez stare przejście i najdłużej trwało " wybudzenie celników"; ale ja jechałem 4- go czerwca i byłem jedyny...
Jak jest teraz..... mogło przybyć podróżujących.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 22.06.2017 09:57

te kiero napisał(a):
Toranaga napisał(a):Przecież możesz kupić na 10 min przed wyjazdem, a nawet w trasie na postoju.

tak spontaniczny to nie jestem,
nie mówię, że tak nie robiłem, owszem raz czy dwa razy, ale niech każdy decyduje sam jak zakupi winiety;
osobiście traktuje to jak już pisałem jako przerywnik w jeździe


winieta teraz to tylko informacja w systemie komputerowym, szybka płatność kartą przez internet i teoretycznie wydruk jednej kartki A4 jako potwierdzenie jakby przy kontroli były problemy. Całość do ogarnięcia w 20 min dzień przed wyjazdem.

Jakbym miał się tam z nimi dogadywać na miejscu to wybrałbym przejazd przez Austrię i Słowenię.

Czy warto płacić winiętę ? oczywiście. Na miesiąc zeszło mi 69zł z konta. Na nowej ekspresówce odrobiłem to w czasie i paliwie, droga jest całkowicie pusta na Gyor i jedzie się jak po gładkim stole. Dla mnie to ważne, jadę zestawem 13m długim, szkoda sprzętu na lokalne dziury.

Koledzy, nie zjeżdżajcie z autostrady przed Gyor - szkoda Waszego czasu na jazdę lokalnymi drogami.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 22.06.2017 10:42

maarec napisał(a):
te kiero napisał(a):
Toranaga napisał(a):Przecież możesz kupić na 10 min przed wyjazdem, a nawet w trasie na postoju.

tak spontaniczny to nie jestem,
nie mówię, że tak nie robiłem, owszem raz czy dwa razy, ale niech każdy decyduje sam jak zakupi winiety;
osobiście traktuje to jak już pisałem jako przerywnik w jeździe


winieta teraz to tylko informacja w systemie komputerowym, szybka płatność kartą przez internet i teoretycznie wydruk jednej kartki A4 jako potwierdzenie jakby przy kontroli były problemy. Całość do ogarnięcia w 20 min dzień przed wyjazdem.

Jakbym miał się tam z nimi dogadywać na miejscu to wybrałbym przejazd przez Austrię i Słowenię.

Czy warto płacić winiętę ? oczywiście. Na miesiąc zeszło mi 69zł z konta. Na nowej ekspresówce odrobiłem to w czasie i paliwie, droga jest całkowicie pusta na Gyor i jedzie się jak po gładkim stole. Dla mnie to ważne, jadę zestawem 13m długim, szkoda sprzętu na lokalne dziury.

Koledzy, nie zjeżdżajcie z autostrady przed Gyor - szkoda Waszego czasu na jazdę lokalnymi drogami.


Właśnie rozwiałeś moje wątpliwości czy skracać drogę na Csorną. Winietki i tak już kupione, więc pojedziemy przez Gyor.
Jutro ruszamy w południe.
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 22.06.2017 22:53

Wczoraj jechałem M86 , od Bratysławy do M1 i dalej do przejścia w Letenye. Odprawa trwała 10s. ale kolejka już dłużej. Na koniec kolejki podjechałem o 11.02 a o 11.13 byłem już po odprawie. Poza tym droga ok, M86 miło się śmiga.
obcy26lbn
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) obcy26lbn » 23.06.2017 09:52

Witam. Wybieram sie do chorwacji na wakacecsamochodem. Mam kilka pytan.
Jaką trase polecicie z Lublina?
O ktorej godzine wyjechac zeby sprawnie trase pokonac.
I w jaki dzien beda najmniesze korki?
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 23.06.2017 10:06

Potwierdzam. Jeśli jedziemy z winietą, nie ma sensu wcześniejszy zjazd na Csorną tylko ciupać na Gyor.
Wczoraj w Zalabaksa był ustawiony radar, i tylko dzięki temu, że nie wyprzedziłem TIRa nie nadziałem się
:hut:
Ogólnie mój pierwszy raz przez Węgry oceniam pozytywnie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 23.06.2017 10:36

Na Węgry nie zawsze się opłaca w ogóle kupować winiet.
Jeśli ktoś jedzie (jak np. ja) od Zwardonia to niewiele skorzysta z tego udogodnienia... kawałek M1, kawałek M86 i tyle...

http://toll-charge.hu/files/img/article ... 01_ENG.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone