Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 27.06.2017 00:38

Ja tez jechałem wczoraj przez Węgry...zarówno M86 i 86 puste ...
Jak rok temu porwałem się na trasę SLowacja/ Austria/ Słowenia tak po podorywki w tym roku na pewno znów wybiorę wariant Słowacja/Wegry...

Wg mnie tylko oznakowanie nie jest najlepsze, ale to niuans :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 27.06.2017 13:11

co prawda do mojego wyjazdu jeszcze sporo czasu (11.09), ale teraz chyba otrzymam najświeższe informacje z drogi.
W tym roku lecę wyjątkowo na dwa auta (ON i LPG), w 4 rodziny.
Niestety z różnych względów w tym roku budżet mam mocno okrojony i chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić na trasach, jednocześnie lecąc starą sprawdzoną trasą. Lecimy przez SVK do HUN.
1.dalej starą dobrą 86, jak ona teraz wygląda? jest mniejszy ruch odkąd są odcinki M86? Dalej do granicy z SLO na Lendavę. Zastanawiam się nad obiadem po drodze, z racji pory wyjazd ze Śląska (wczesno ranne) z Węgier będziemy wyjeżdżać wczesnym popołudniem, czy ktoś może polecić tak jakieś sprawdzone miejsce (myślę tu o końcówce Węgier).
2. rozmyślam nad zdradą 86tki i od Szomby jechać 74, ale nie znam kompletnie tej trasy i nie wiem czy warto, jechać nią do końca i przez Letenye się przedostać do CRO.
3. Drugi samochód w LPG, mam już ściągniętą apkę MYLPG.EU (polecaną na forum), ale pewnie forumowicze napiszą mi dokładnie gdzie tankować co te 200-300km (nie wiem na ile bak starczy taki mój strzał).
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 27.06.2017 13:50

Ja jadę na LPG trasą SK->HU->HR. Tankuje LPG w Bratysławie i dolece z palcem w **** do HR i zaraz za granicą HU/HR w Goričan jest i stacja LPG i bankomat żeby w nim pobrać kuny na autostradę.
Po co się pchać do SLO??? Nie wiem, nie rozumiem
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 27.06.2017 14:59

Yanush napisał(a):Ja jadę na LPG trasą SK->HU->HR. Tankuje LPG w Bratysławie i dolece z palcem w **** do HR i zaraz za granicą HU/HR w Goričan jest i stacja LPG i bankomat żeby w nim pobrać kuny na autostradę.
Po co się pchać do SLO??? Nie wiem, nie rozumiem

Po co kuny na autostradę? "Nie wiem, nie rozumiem". Autostradę można opłacić kartą a także euro. Wiem, że odpowiesz, że wolisz kunami. Tak samo ktoś chce pchać się na SLO - bo ma taki kaprys :D
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 27.06.2017 15:02

Yanush napisał(a):Ja jadę na LPG trasą SK->HU->HR. Tankuje LPG w Bratysławie i dolece z palcem w **** do HR i zaraz za granicą HU/HR w Goričan jest i stacja LPG i bankomat żeby w nim pobrać kuny na autostradę.
Po co się pchać do SLO??? Nie wiem, nie rozumiem


Yanush, głupie pytanie ale gdzie w Bratysławie, jeszcze przed zjazdem na na drogę nr 2 prowadzącą na Rajkę?
Po co jechać aż do Goričan? Jedziesz wzdłuż M70? czasowo i kilometrowo wg google.maps wychodzi jechać przez Słowenię. Poza tym trasa bardzo przyjemna.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 27.06.2017 15:23

tolek1 napisał(a):
Yanush napisał(a):Ja jadę na LPG trasą SK->HU->HR. Tankuje LPG w Bratysławie i dolece z palcem w **** do HR i zaraz za granicą HU/HR w Goričan jest i stacja LPG i bankomat żeby w nim pobrać kuny na autostradę.
Po co się pchać do SLO??? Nie wiem, nie rozumiem

Po co kuny na autostradę? "Nie wiem, nie rozumiem". Autostradę można opłacić kartą a także euro. Wiem, że odpowiesz, że wolisz kunami. Tak samo ktoś chce pchać się na SLO - bo ma taki kaprys :D


Jeszcze chyba nie byłeś oszukany przy płaceniu euro na bramkach. Oby Cię to nie spotkało. Kobieta mówi, że nie ma wydać w euro i wydaje i w euro i w kunach, a kolejka trąbi i trzeba odjeżdżać. Potem liczę i jestem kilka euro w plecy...
A poza tym jeśli nie mam kun to chcę mieć "na drogę". Chyba nie jedziesz tam bez gotówki?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 27.06.2017 16:10

W tym roku wrócę do jazdy starą 86 może nawet wykupię winietę ale na pewno ominę przejście graniczne autostradowe bo rok temu chyba z 45 minut na nim staliśmy A tak sobie na Rajkę pojadę i jest zero kolejek W Redics na Landawe i 20 min jazdy i cro.
Pozdrawiam Czesiek :)
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 27.06.2017 22:29

rocker
Jeśli chcesz omijać tankowanie na Węgrzech ostatnią stację z LPG masz w Bratysławie Jarovce. To właściwie już wylot z Bratysławy. Jeśli chcesz ominąć płatne odcinki ok 300 m za stacją odbijasz w prawo na Rusovce i dalej drogą150 do Mosonagyarovar. Dalej, to już tylko stara 86. Ja następne tankowanie LPG robię już w HR w Ćakovec lub na Sveti Kriż. Przejazd to około 240 km. Co do 74, to nie pomogę. Tamtędy nie jeździłem z prostej przyczyny. Po co zmieniać stare utarte szlaki, tym bardziej że czasowo wychodzi to samo. Jeśli ktoś nie zna drogi z Lendavy do Mursko to niech z góry jej nie krytykuje. Co do płatności to najlepiej płacić kartą wszędzie gdzie to możliwe. Przynajmniej mój bank nie nalicza wówczas prowizji, natomiast za wypłaty z bankomatu dochodzi prowizja i przewalutowanie. Tak na marginesie, to w Mursko Srediśće 100 m za przejściem granicznym po lewj stronie na skrzyżowaniu jest bankomat. Na bramkach na autostradzie też najlepiej płacić kartą. Jest szybciej, a w niektórych przypadkach, patrz Lućko, do bramek płatnych kartą są dużo mniejsze kolejki.
Pozostaje jeszcze obserwować wpisy na forum i przed wyjazdem ostatecznie dokonać weryfikacji. Szkoda że to jeszcze tyle czasu. Ja jadę dopiero16 września. :papa:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.06.2017 09:05

ANOOK napisał(a):rocker
Jeśli chcesz omijać tankowanie na Węgrzech ostatnią stację z LPG masz w Bratysławie Jarovce. To właściwie już wylot z Bratysławy. Jeśli chcesz ominąć płatne odcinki ok 300 m za stacją odbijasz w prawo na Rusovce i dalej drogą150 do Mosonagyarovar. Dalej, to już tylko stara 86. Ja następne tankowanie LPG robię już w HR w Ćakovec lub na Sveti Kriż. Przejazd to około 240 km. Co do 74, to nie pomogę. Tamtędy nie jeździłem z prostej przyczyny. Po co zmieniać stare utarte szlaki, tym bardziej że czasowo wychodzi to samo. Jeśli ktoś nie zna drogi z Lendavy do Mursko to niech z góry jej nie krytykuje. Co do płatności to najlepiej płacić kartą wszędzie gdzie to możliwe. Przynajmniej mój bank nie nalicza wówczas prowizji, natomiast za wypłaty z bankomatu dochodzi prowizja i przewalutowanie. Tak na marginesie, to w Mursko Srediśće 100 m za przejściem granicznym po lewj stronie na skrzyżowaniu jest bankomat. Na bramkach na autostradzie też najlepiej płacić kartą. Jest szybciej, a w niektórych przypadkach, patrz Lućko, do bramek płatnych kartą są dużo mniejsze kolejki.
Pozostaje jeszcze obserwować wpisy na forum i przed wyjazdem ostatecznie dokonać weryfikacji. Szkoda że to jeszcze tyle czasu. Ja jadę dopiero16 września. :papa:


dzięki Anook o taką odpowiedź mi chodziło. OK dzięki. W takim wypadku nie będę wcześniej odbijał na Rajkę a tak jak ty napisałeś.
Trasę znam z Bratysławy na Rajkę, jechałem rok temu. Temat przeliczaniu walut/ bankomatów i co się bardziej opłaca jest gdzieś indziej poruszony na forum, bo to kolejny temat rzeka :)
Wiem, że stara 86 sprawdzona i pewna, ja myślałem od odbicie na 74 pod kątem jakiegoś dłuższego postoju na obiad.
Gdzie masz bazę docelową Anook? MY wyjeżdżamy 10.09 do Promajny.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 28.06.2017 18:58

Obrazek
rocker, zobacz ile punktów LPG jest w okolicach Bratysławy..
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 28.06.2017 22:31

Hej rocker !
Jak wejdę na Św. Nicola to Ci pomacham. Od 2009 jesteśmy zauroczeni Hvarem a kwaterę mamy w Ivan Dolac. Ktoś powie że to może być już nudne, ale my co roku odkrywamy nowe ciekawe miejsca na wyspie a w drodze powrotnej zaliczamy ciekawą miejscówkę na stałym lądzie. Byle do września. :lol:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2017 09:41

Yanush napisał(a):rocker, zobacz ile punktów LPG jest w okolicach Bratysławy..


Dzięki Yanush za mapkę, zainstalowałem już apkę "mylpg.eu" i widzę też parę stacji (skąd pochodzi twój zrzut?). Pytam bo jadę pierwszy raz z kimś kto ma gaz a ta osoba w ogóle nigdy nie była w Chorwacji.

Anook - mam podobnie z Promajną, byłem 6razy w Chorwacji z czego już 3 razy w Promajnie, przynajmniej na parę dni. Hvar znam tylko z wycieczki fischpicnicu, ale na pewno kolejny raz w Cro będzie na wyspie
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 01.07.2017 11:51

Dla jadących przez Węgry drogą 86 od strony Katowic. Jazda przez Cieszyn już nie jest opłacalna. Lepiej jechać przez Żywiec. Po polskiej stronie jest trasa szybkiego ruchu, oprócz kilkukilometrowego odcinka w okolicy Milówki. Za to Słowacy właśnie oddali świetny odcinek od granicy w Skalite do trasy 11 (na Cadcę). Niestety na trasie 11, przed Cadcą potężne korki, ale ten odcinek musimy przejechać bez względu na wybór trasy przez Cieszyn, czy przez Żywiec. Opóźnienia rzędu 30-40 minut. Ja mam aktualną nawigację, to poprowadziła mnie alternatywą przez wioski, ale bez tej nawigacji nie odważyłbym się.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 01.07.2017 13:53

Sprawdziłem na aktualnej Automapie różnica między trasą przez Cieszyn a przez Żywiec jest minimalna na korzyść Żywca. Długość trasy różnica 1 km, czas przejazdu różnica 5 min.
Natomiast w Viamichelin sytuacja wygląda tak przez Cieszyn trasa dłuższa o5,3 km a czas przejazdu krótszy o 14 min.

Decyzja o wyborze trasy w tym przypadku nie ma wielkiego znaczenia. :papa:
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 02.07.2017 11:35

Też tak uważam. Ale pisałem o tym, dlatego, że jeszcze 2-3 lata temu miała znaczenie ogromne. Trasa "cieszyńska" była po remoncie odcinka czeskiego i gwarantowała najszybszy przejazd, a przez Żywiec nie opłacało się jechać zupełnie. Teraz to się zmieniło i "Żywiec" jest równorzędną alternatywą dla znudzonych starą trasą. Ale to też się niebawem zmieni i trasa "żywiecka" będzie miała zdecydowaną przewagę, gdy Słowacy dokończą odcinek łączący Skalite z autostradą bratysławską. Ale to jeszcze trochę potrwa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone