Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 21:31

Leon 11968 napisał(a):Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.

Może Cię nie złapią na tym krótkim, ale jednak płatnym odcinku.
Ryzykujesz sam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.06.2017 21:43

Leon 11968 napisał(a):Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.

Policja autostradowa już czyha na takich pomysłowych kierowców, zaobserwowałem miesiąc temu
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 21:50

te kiero napisał(a):
Leon 11968 napisał(a):Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.

Policja autostradowa już czyha na takich pomysłowych kierowców, zaobserwowałem miesiąc temu

Słoweńska policja tylko czeka na tych którzy po zjeździe z 86 w Redics nieopatrznie wjadą na ich płatną expresówkę.
Tłumaczenie, że "właśnie chciałem zjechać na najbliższym zjeździe" są bezproduktywne.
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 12.06.2017 06:18

te kiero napisał(a):
Leon 11968 napisał(a):Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.

Policja autostradowa już czyha na takich pomysłowych kierowców, zaobserwowałem miesiąc temu


Czy rzeczywiście na tym odcinku 350 metrów widziałeś policję? Od wprowadzenia drogi płatnej w tym miejscu przejeżdżałem 3 razy w jedną i 3 razy w drugą stronę. Nigdy nie widziałem policji. Owszem widziałem ją już z wiaduktu, ale za węzłem Rajka.
Przepisy stanowią, że po oddaniu płatnej autostrady musi być droga alternatywna. Tutaj technicznie nie dało się tego zrobić. Zmusza się kierowcę, który wjeżdża na Węgry do zakupu winiety. A takie przymuszanie jest niedozwolone. Dlatego wychodzę z założenia, że policja odpuszcza te 350 metrów. Ale mogę się mylić. Za 4 dni jadę "namiotować" się na południe. Zamierzałem kolejny raz jechać tym odcinkiem. Jeśli rzeczywiście widziałeś tam czyhającą policję, to mój sposób interpretacji bierze w łeb. Nie wiem co robić.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.06.2017 07:41

Eliot100 napisał(a):
te kiero napisał(a):
Leon 11968 napisał(a):Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.

Policja autostradowa już czyha na takich pomysłowych kierowców, zaobserwowałem miesiąc temu


Czy rzeczywiście na tym odcinku 350 metrów widziałeś policję? Od wprowadzenia drogi płatnej w tym miejscu przejeżdżałem 3 razy w jedną i 3 razy w drugą stronę. Nigdy nie widziałem policji. Owszem widziałem ją już z wiaduktu, ale za węzłem Rajka.

Pewnie mi się przyśniło z tą Autópályarendőrség, że stoją tuż za punktami z e-matricą, w sumie nie jestem jasnowidzem, nie wiem po co tam stoją
Eliot100 napisał(a):Przepisy stanowią, że po oddaniu płatnej autostrady musi być droga alternatywna. Tutaj technicznie nie dało się tego zrobić. Zmusza się kierowcę, który wjeżdża na Węgry do zakupu winiety. A takie przymuszanie jest niedozwolone. Dlatego wychodzę z założenia, że policja odpuszcza te 350 metrów. Ale mogę się mylić. Za 4 dni jadę "namiotować" się na południe. Zamierzałem kolejny raz jechać tym odcinkiem. Jeśli rzeczywiście widziałeś tam czyhającą policję, to mój sposób interpretacji bierze w łeb. Nie wiem co robić.

Może zinterpretowali, że alternatywną jest 150 tka, tyle że trzeba na nią wjechać już w Petrzalce lub Jarovcach.
Jak jeździłeś dotąd bez konsekwencji, to może i tym razem się uda, powodzenia

http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktu ... tMode=true
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 12.06.2017 13:08

Czyli trzeba będzie po wyjeździe z Bratysławy w Jarovcach skręcić na Rusovce i potem już ciągnąć "150"...

EDIT:
Albo tak:
https://www.google.pl/maps/dir/48.13326 ... 4e!1m0!3e0
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 12.06.2017 13:59

Ten drugi sposób jest chyba lepszy. Patrzyłem na Street Viev. Prosty zjazd i dalej też jest bajecznie łatwo. A przy okazji można choć trochę "liznąć" Bratysławy, bo ja nigdy nie miałem okazji, choć przejeżdżałem ze 30 razy.
Teraz to już głupi jestem z tą policją. Żona radzi by nie ryzykować i przejechać się choć trochę po mieście :)
Może rzeczywiście miałem szczęście, choć trochę mi się wydaje to nie fair, że zmuszają do zakupu winiety. Inne państwa przestrzegają przepisu o drodze alternatywnej.
W Letenye Chorwacja ma bezpłatny odcinek 3 km od granicy z Węgrami do pierwszego węzła Gorican. O ile pamiętam w Redics jest to samo. Włochy od granicy z Austrią do węzła Tarvisio też mają darmowy przejazd. A Wegrzy każą sobie płacić???
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 12.06.2017 14:45

Eliot100 napisał(a):Ten drugi sposób jest chyba lepszy. Patrzyłem na Street Viev. Prosty zjazd i dalej też jest bajecznie łatwo. A przy okazji można choć trochę "liznąć" Bratysławy, bo ja nigdy nie miałem okazji, choć przejeżdżałem ze 30 razy.
Teraz to już głupi jestem z tą policją. Żona radzi by nie ryzykować i przejechać się choć trochę po mieście :)
Może rzeczywiście miałem szczęście, choć trochę mi się wydaje to nie fair, że zmuszają do zakupu winiety. Inne państwa przestrzegają przepisu o drodze alternatywnej.
W Letenye Chorwacja ma bezpłatny odcinek 3 km od granicy z Węgrami do pierwszego węzła Gorican. O ile pamiętam w Redics jest to samo. Włochy od granicy z Austrią do węzła Tarvisio też mają darmowy przejazd. A Wegrzy każą sobie płacić???


Eliot Co kraj to obyczaj. Taka sytuacja była już w ubiegłym roku. We wrześniu zjeżdżałem w Jarovcach na 150 a w drodze powrotnej jechałem prosto na Petrżalkę. Chyba Cię rozczaruję bo nie ma po drodze na czym oka zawiesić. Typowe dzielnice mieszkaniowe w Bratysławie a dalej pola i . Zdecydowanie ciekawsza jest stara część Mosonmagyarovar.
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 13.06.2017 08:10

Ja również 4 razy zjeżdżałem na Rajkę na granicy. Zawsze stała policja ale nigdy nie miałem problemu. Od zabudowań granicznych do zjazdu na droge 150 jest około 350 metrów, więc dosłownie jedziemy kilka sekund. Za pierwszym razem miałem trochę cykora, ale nic sie nie stało, ani słowacka ani węgierska policja policja sie tym nie intersowała. Jechałem tam zarowno w dzień i w nocy, w obie strony. Gdybym miał jechać ponownie, to jechałbym tak samo, ale każdy zrobi, co uważa za słuszne.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 719
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.06.2017 20:16

Słoweńska, a słowacka to różnica tak samo jak Słowenia i Słowacja :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.06.2017 20:24

ziemniak napisał(a):Słoweńska, a słowacka to różnica tak samo jak Słowenia i Słowacja :mrgreen:

a o co kaman i do czego powyższe :?:
swego czasu nawet Barack miał problem z rozróżnieniem tych nacji
mareksrybnik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mareksrybnik » 16.06.2017 16:46

Mam pytanko. Większość tras proponowanych prowadzi 86 --> 74 --> M7, ewentualnie 86 i przez Słowenię. Ja planuję jechać 86 prawie do końca i odbić na Lenti dalej M70 do M7 i do CRO. W Lenti jest stacja gdzie można nalać LPG. Czy to zły pomysł? Pozdrawiam.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.06.2017 16:59

mareksrybnik napisał(a):Mam pytanko. Większość tras proponowanych prowadzi 86 --> 74 --> M7, ewentualnie 86 i przez Słowenię. Ja planuję jechać 86 prawie do końca i odbić na Lenti dalej M70 do M7 i do CRO. W Lenti jest stacja gdzie można nalać LPG. Czy to zły pomysł? Pozdrawiam.

Całkiem dobry plan.
Stacja z LPG w Lenti jest. KLIK
Po co tylko przepłacać za LPG na Wegrzech?
Z Lenti do Goričan masz ok.40 km. Tam masz tańszy chorwacki autoplin. TUTAJ
Jedyna niedogodność to krótki zjazd na "stare" przejście graniczne.
Wybór należy do Ciebie.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 18.06.2017 15:16

Jak co roku mam zamiar jechać przez Węgry. Patrzę na mapkę a tu wynika, że odcinek z Csornej do Szombathley już jest płatny.
Obrazek

http://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Chyba jednak trzeba będzie kupić winietkę i odpadnie kombinowanie na M15/M1 i przy Letenye.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 15:27

bo to jest wybudowana M85/86, obok biegnie stara 86tka, na która winiety nie trzeba
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone