Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 19.05.2017 10:50

ELIMAR napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Potwierdzam. Jednym z powodów dla których jadę przez Słowację i Węgry jest właśnie możliwość zakupu online oraz nie trzeba nic przyklejać na szybie. Zakup winiet wczoraj zajął mi 20 minut. Kupowałem na miesiąc, zarówno na Słowację jak i na Węgry. Koszt obu 127,61 zł.


Mi chyba nawet nie chodzi o cenę tylko o możliwość przejechania wolno i w spokoju. Nie śpieszy mi się nigdzie. Nocleg mam zaklepany w Lenti. Znam drogę 86 od lat sześciu jako nie płatną i ciągle w budowie albo w remontach i to czy ograniczenia w miasteczkach są do 40 km / h nie robi mi różnicy .Lubię ten węgierski klimat więc po co dodatkowo płacić ? Ale rozumiem też tych co im na czasie zależy . Ja jadę na luziku więc spoko z waszymi namiarami dam radę. Dzięki za namiary.


Fajnie, zazdroszczę luzu na wyjeździe i tego, że jedziesz bez pośpiechu. U mnie dzieci na pokładzie, dojazd do Bukfurdo mimo jazdy płatnymi odcinkami zajął mi ostatnio 10 godzin, powrót już tylko 8h. Ja mam ten "niefart", że mam na haku 1700kg + masa auta + długość zestawu prawie 13m. Dla mnie wieczne zwalnianie w miejscowościach i rozpędzanie, wleczenie się za ciężarówką czy traktorem, to nie tylko strata cennego czasu i nerwy dzieciaków na ostatnim odcinku drogi na dany dzień ale także strata pieniędzy. To co oszczędziłbym na viniecie dopłacę na stacji paliw, płynna jazda po expresówce może wyjść taniej. Lokalną pojadę z żoną za 10-12 lat, małym zgrabnym kamperkiem dla dwójki :)
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 27.05.2017 11:31

Jaką trasę proponujecie od Szombathely w kierunku CRO? Zamierzam dojechać drogą M86, a następnie zastanawiam się nad wariantami drogą M7 przy Nagykanizsa lub drogą 86 przez Redics. Który wariant proponujecie? Jeżeli przez Redics, to w jaki sposób proponujecie przejazd przez Słowenię i Cro do autostrady A4?
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 27.05.2017 12:48

mariusz29 napisał(a):Jaką trasę proponujecie od Szombathely w kierunku CRO? Zamierzam dojechać drogą M86, a następnie zastanawiam się nad wariantami drogą M7 przy Nagykanizsa lub drogą 86 przez Redics. Który wariant proponujecie? Jeżeli przez Redics, to w jaki sposób proponujecie przejazd przez Słowenię i Cro do autostrady A4?


Tylko nie M7, może się korkować przez zaostrzone kontrole. Przez Mursko Średiście, Cakovec lub Letenye stare przejście.
Autostradę w Słowenii omijasz zjeżdżając na rondzie w Słowenii w lewo.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 27.05.2017 22:07

Jadę w poniedziałek dlatego korków może nie być. Natomiast chodzi mi o poradę który odcinek drogi jest szybszy i wygodniejszy. Osobiście jeżdżę przez Nagykanizsa i M7. Kiedyś wiele lat temu jechałem przez Redics i zapamiętałem kiepski stan drogi oraz ciągłe ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Do tego łatwo pomylić drogę. Nie wiem jak jest teraz, stąd ponownie proszę o poradę.
Sztyrlic69
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 05.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sztyrlic69 » 05.06.2017 15:30

Witam
Zwracam się z uprzejmą prośbą o bieżące informacje dotyczące stanu drogi E 86 na odcinku: Kormed - Redics (remonty, utrudnienia, itp.).
Pozdrawiam
Sławek Sikora
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek Sikora » 07.06.2017 22:20

Wróciłem z Breli w ostatnią niedzielę. Droga 86 którą jechałem od Redics do Rajki, (bez winiety), jest ogólnie w dobrym stanie. Od Redics do Kormend nowy asfalt ( jest tylko jedna mijanka przed Zalalovo), dokładnie nie pamiętam na którym kilometrze, ale krótka, korków nie było, bo była to niedziela. Od Szombathely stara nawierzchnia, najbardziej "bujało" od Szilsarkany do Csorna, ograniczenia do 70 km/h. Poza tym OK. Czas przejazdu tym odcinkiem zajął nam dwie i pół godziny.
Pozdrawiam !
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 08.06.2017 08:32

Sławek Sikora napisał(a):Wróciłem z Breli w ostatnią niedzielę. Droga 86 którą jechałem od Redics do Rajki, (bez winiety), jest ogólnie w dobrym stanie. Od Redics do Kormend nowy asfalt ( jest tylko jedna mijanka przed Zalalovo), dokładnie nie pamiętam na którym kilometrze, ale krótka, korków nie było, bo była to niedziela. Od Szombathely stara nawierzchnia, najbardziej "bujało" od Szilsarkany do Csorna, ograniczenia do 70 km/h. Poza tym OK. Czas przejazdu tym odcinkiem zajął nam dwie i pół godziny.
Pozdrawiam !

Cześć.. Cały odcinek od Redics do Rajki zajął Ci 2,5h??
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 08.06.2017 21:04

Czy na pewno nie trzeba winiety na niektórych odcinkach drogi 86? Czy jechałeś też M86?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 21:10

Ela50 napisał(a):Czy na pewno nie trzeba winiety na niektórych odcinkach drogi 86? Czy jechałeś też M86?

Na drodze 86 nie ma opłaty za przejazd, jest opłata na autostradzie M86.
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 11.06.2017 06:21

Autostradą M86 nie opłaca się jechać, bo jest to zbyt krótki odcinek, by kupować winietę. Alternatywna droga 86 jest teraz o wiele luźniejsza na tym odcinku i dobrze się nią jedzie. Warto tylko pamiętać, by po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej zjechać na Rajkę, bo droga M15 jest płatna.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.06.2017 07:39

Eliot100 napisał(a):Autostradą M86 nie opłaca się jechać, bo jest to zbyt krótki odcinek, by kupować winietę. Alternatywna droga 86 jest teraz o wiele luźniejsza na tym odcinku i dobrze się nią jedzie. Warto tylko pamiętać, by po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej zjechać na Rajkę, bo droga M15 jest płatna.

Jesteś pewien, że "po przekroczeniu granicy" trzeba zjechać?
Raczej trzeba zjechać z autostrady już w Słowacji.
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 11.06.2017 10:49

:papa: Witam mam pytanie odnośnie obiadu na trasie ktoś poleci mi jakąś restauracje bar na Węgrzech z polskim menu jadę starą 86 z góry dziękuję :papa:
Leon 11968
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon 11968 » 11.06.2017 19:54

Ja myślę, że można zrobić to w ten sposób, przekroczyć granicę w Rajka i po 1 km należy zjechać pierwszym zjazdem z drogi płatnej M15 na drogę 150 do miejscowości Rajka, proszę o potwierdzanie bo sam nie jestem pewny.
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 11.06.2017 21:20

Niestety nie można tak zrobić ponieważ odcinek M15 jest odcinkiem płatnym już po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.06.2017 21:26

generał4101 napisał(a)::papa: Witam mam pytanie odnośnie obiadu na trasie ktoś poleci mi jakąś restauracje bar na Węgrzech z polskim menu jadę starą 86 z góry dziękuję :papa:



http://www.sarkanyetterem.atw.hu/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 131
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone