Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.05.2017 08:59

Do sezonu jeszcze trochę zostało... może zdążą zrobić z tym porządek. Na szczęście ja jadę w nocy w środku tygodnia także wśród całego tego nieszczęścia i tak mam nie najgorzej.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 01.05.2017 09:45

Co roku gorzej,staram sie być na bieżąco z granicami,jade autkiem 26 lat droga 86 i nie uśmiecha mi się stać 5 godzin na granicy,niestety jedziemy teraz na 2 auta z noclegiem na Wegrzech i wjazd do CRO w sobote ok 8 rano mnie przeraża,wcześniej jak jeżdzilismy sami-wjazd byl 5 rano,stania na 10 min,przejscie Mursko-wynalazłem w necie ze 29.04 Chorwaci sie dogadali ze Słoweńcami.... trzeba mieć nadzieje :)

http://www.24sata.hr/news/plenkovic-u-b ... ama-522327
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.05.2017 09:07

gertstary1 napisał(a):niestety jedziemy teraz na 2 auta z noclegiem na Wegrzech i wjazd do CRO w sobote ok 8 rano mnie przeraża,wcześniej jak jeżdzilismy sami-wjazd byl 5 rano,stania na 10 min

to jeżeli się da ustalcie punkty główne po drodze i jedźcie osobno, każdy swoim tempem, jeden na 86tce pędzie pędził inny bardziej na autostradzie, no chyba że z drugiego auta mają obawy, bo np pierwszy raz za granicą...

było o tym wczoraj na HRT4, ale z tego co zrozumiałem, czekają ich i Unię ustalenia dotyczące obsługi naporu turystów w sezonie
bronks
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 02.05.2017 09:45

mapex2608 napisał(a):Jadę po raz pierwszy do Chorwacji, przeanalizowałem kilka wariantów proponowanych na tym forum. Wybrałem jeden z nich i prawdopodobnie tak pojadę. W kolejnych latach o ile znów zdecydujemy się jechać do tego kraju, wybiorę z pewnością inną trasę. Wyruszam w sobotę wieczorem, no i mam zamiar " łyknąć" tę trasę na tzw jeden raz. A oto ten wariant. Wiem, wiem, nic nowego ;)))) https://goo.gl/maps/CPQpGoTiNqn


Kolego, jeśli jedziesz pierwszy raz to zwróć uwagę (jeśli pojedziesz na GPSa ), że GM wytyczyło Ci trasę przez Oszczadnicę, a nie przez Czadcę (jadąc od Skalite za Zwardoniem).
Miejscami ta trasa wygląda tak jakbyś jechał z od Imielina na Czarnuchowice skręcając przed dawną Bliską w lewo (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli :D ) dodając jeszcze ostre zakręty i podjazdy. Jest nawet wątek o tym skrócie.
Piszę to, abyś się nie wkopał bo ja rok temu tak jechałem i załoga w aucie prawie mnie zlinczowała za ten skrót.
Dla mnie jest OK. W tym roku też tak pojadę :mrgreen:

Przepraszam wszystkich za mały OT :roll:
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 02.05.2017 10:39

mapex2608 napisał(a):Jadę po raz pierwszy do Chorwacji, przeanalizowałem kilka wariantów proponowanych na tym forum. Wybrałem jeden z nich i prawdopodobnie tak pojadę. W kolejnych latach o ile znów zdecydujemy się jechać do tego kraju, wybiorę z pewnością inną trasę. Wyruszam w sobotę wieczorem, no i mam zamiar " łyknąć" tę trasę na tzw jeden raz. A oto ten wariant. Wiem, wiem, nic nowego ;)))) https://goo.gl/maps/CPQpGoTiNqn

Moja trasa będzie bardzo podobna, tylko pojadę przez Cieszyn, Czadca, nie nie wiem jeszcze czy omijając Słowenię czy przez Mursko Sredisce. Kilka razy jechałem przez Węgry trasą 86, w zeszłym roku przez Austrię i bardzo się rozczarowałem, przykorkowanym Wiedniem, ciągłymi zwężeniami na Austriackich autostradach, korkiem na granicy Słowenia- Chorwacja, Macelj. W tym roku wracają Węgry spokojna trasa nocą, bez korków.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 02.05.2017 12:40

bronks napisał(a):Kolego, jeśli jedziesz pierwszy raz to zwróć uwagę (jeśli pojedziesz na GPSa ), że GM wytyczyło Ci trasę przez Oszczadnicę, a nie przez Czadcę (jadąc od Skalite za Zwardoniem).
Miejscami ta trasa wygląda tak jakbyś jechał z od Imielina na Czarnuchowice skręcając przed dawną Bliską w lewo (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli :D ) dodając jeszcze ostre zakręty i podjazdy.


Podobno w czerwcu otwierają D3 Zwardoń - Svrcinovec. Targeo nawet już mnie tą drogą prowadzi. Na słowackim Youtube znalazłem przejazd (roboczy).
Skalite.jpg
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 02.05.2017 15:25

Informacja te kiero zilina-zywiec-jaka-droga-t28973-195.html nie bardzo nastraja optymizmem. Miejmy nadzieję że zdążą do lata. Też czekam na świeże informacje o tym odcinku chociaż jadę dopiero we wrześniu. Może po weekendzie majowym ktoś podrzuci trochę więcej informacji 8O
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 02.05.2017 15:58

ANOOK napisał(a):Informacja te kiero zilina-zywiec-jaka-droga-t28973-195.html nie bardzo nastraja optymizmem. Miejmy nadzieję że zdążą do lata. Też czekam na świeże informacje o tym odcinku chociaż jadę dopiero we wrześniu. Może po weekendzie majowym ktoś podrzuci trochę więcej informacji 8O


Też jedziemy we wrześniu i mam nadzieję, że tym nowym odcinkiem od Zwardonia już pojadę :). Zauważyłem, że na googlach jeszcze nie ma zaznaczonej nowej obwodnicy miejscowości Zalalovo na drodze nr 86 na Węgrzech, natomiast na mapie viamichelin już jest.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.05.2017 18:05

ANOOK napisał(a):Informacja te kiero zilina-zywiec-jaka-droga-t28973-195.html nie bardzo nastraja optymizmem. Miejmy nadzieję że zdążą do lata. Też czekam na świeże informacje o tym odcinku chociaż jadę dopiero we wrześniu. Może po weekendzie majowym ktoś podrzuci trochę więcej informacji 8O

będę wracał tamtędy znów, 7 maja, chociaż raczej ponownie nocą, ale rozejrzę się i podrzucę info, jak to będzie wyglądać na chwilę obecną
kanarowski napisał(a):Też jedziemy we wrześniu i mam nadzieję, że tym nowym odcinkiem od Zwardonia już pojadę :). Zauważyłem, że na googlach jeszcze nie ma zaznaczonej nowej obwodnicy miejscowości Zalalovo na drodze nr 86 na Węgrzech, natomiast na mapie viamichelin już jest.

wspaniale można na niej przyciąć, swobodnie wyprzedzić, szeroki asfalt, piękne krajobrazy
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 02.05.2017 21:41

Te kiero
Chyba nie tylko ja będę czekał na Twoją relację z trasy. Z góry dziękuję. :)
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 03.05.2017 17:19

kanarowski napisał(a):
ANOOK napisał(a):Informacja te kiero zilina-zywiec-jaka-droga-t28973-195.html nie bardzo nastraja optymizmem. Miejmy nadzieję że zdążą do lata. Też czekam na świeże informacje o tym odcinku chociaż jadę dopiero we wrześniu. Może po weekendzie majowym ktoś podrzuci trochę więcej informacji 8O


Też jedziemy we wrześniu i mam nadzieję, że tym nowym odcinkiem od Zwardonia już pojadę :). Zauważyłem, że na googlach jeszcze nie ma zaznaczonej nowej obwodnicy miejscowości Zalalovo na drodze nr 86 na Węgrzech, natomiast na mapie viamichelin już jest.

Mam "automapę" z marca tego roku i jest już zaznaczona obwodnica tej miejscowości. Czyli powinna być już przejezdna.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.05.2017 19:52

tolek1 napisał(a):
kanarowski napisał(a):Zauważyłem, że na googlach jeszcze nie ma zaznaczonej nowej obwodnicy miejscowości Zalalovo na drodze nr 86 na Węgrzech, natomiast na mapie viamichelin już jest.

Mam "automapę" z marca tego roku i jest już zaznaczona obwodnica tej miejscowości. Czyli powinna być już przejezdna.

przeca piszę w kilku miejscach, m.in. tutaj że obwodnicą jechałem 28 kwietnia, więc istnieje i już oddana do użytku
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 03.05.2017 19:58

Potwierdzam. Jechałem 27 kwietnia. Razem z żoną wspólnie stwierdziliśmy, że jest dalej ale lepiej niż przez CZ-A.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.05.2017 20:19

darekvideo napisał(a):Potwierdzam. Jechałem 27 kwietnia. Razem z żoną wspólnie stwierdziliśmy, że jest dalej ale lepiej niż przez CZ-A.

Dlaczego dalej?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 15.05.2017 15:41

Czy ktoś z Was zna objazd płatnej 86 na Węgrzech?
Chodzi mi o dojazd z Bratysławy do Lenti.
O ile przez Słowację i Austrię sobie spokojnie poradzę to na Węgrzech różne nawigacje różnie mi pokazują i nie wiem jak jechać by nie płacić,
Czy ktoś z was może mi podać konkretne namiary ?
Będę wdzięczna jeśli wytłumaczycie to tak zwyczajnie i po prostu.
Tak jak blondynce :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone