Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 21.04.2017 09:31

Dziękuje wszystkim za cenne uwagi, trasa przez Słowację Węgry wydaje się być ciekawym
rozwiązaniem, które mi jak najbardziej odpowiada. Pozostaje jeszcze przekonać pozostałych
towarzyszy podróży do "delikatnej" zmiany. Na granicy planujemy być właśnie ok 4 - 6 na ranem,
zdaję sobie sprawę że termin wyjazdu nie jest najlepszy (sobota) ale trudno, nic już się nie zmieni.

Czyli wychodzi na to że na korki trzeba uważać na granicy i w Lucko.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych granic, jak wiadomo Chorwacja nie należy jeszcze do strefy Schengen,
czy kontrole graniczne wyglądają podobnie na Węgrzech jak i w Słowenii? - chodzi mi oczywiście
o czas.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2017 10:08

slams napisał(a):

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych granic, jak wiadomo Chorwacja nie należy jeszcze do strefy Schengen,
czy kontrole graniczne wyglądają podobnie na Węgrzech jak i w Słowenii? - chodzi mi oczywiście
o czas.


Jak będziesz wcześnie na granicy to kontrola może ograniczyć się do machnięcia ręką, ale bardziej obstawiam (terroryzm, uchodźcy) że pogranicznik weźmie do ręki paszporty, otworzy je, spojrzy na liczbę pasażerów i pojedziecie dalej, czas ok. 2 min.
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 21.04.2017 11:32

szaki17 napisał(a):
slams napisał(a):

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych granic, jak wiadomo Chorwacja nie należy jeszcze do strefy Schengen,
czy kontrole graniczne wyglądają podobnie na Węgrzech jak i w Słowenii? - chodzi mi oczywiście
o czas.


Jak będziesz wcześnie na granicy to kontrola może ograniczyć się do machnięcia ręką, ale bardziej obstawiam (terroryzm, uchodźcy) że pogranicznik weźmie do ręki paszporty, otworzy je, spojrzy na liczbę pasażerów i pojedziecie dalej, czas ok. 2 min.


Myślę że dowody wystarczą, czy się mylę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2017 11:36

slams napisał(a):Myślę że dowody wystarczą, czy się mylę?

Wystarczą ważne dowody.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 23.04.2017 19:09

slams napisał(a):Jest to dość ciekawa alternatywa
Czy autostrada zaczyna się za Zyliną i biegnie do granicy przez (Bratysławę)?
bo coś słyszałem o jakieś obwodnicy Zyliny

Koszty wychodzą praktycznie takie same w porównaniu do CZ/AT, długość trasy również podobnie, głównie chodziło
mi o przekroczenie granicy w mniej uczęszczanym miejscu.

Muszę poważnie przemyśleć tą trasę

My również startujemy z Radomia, 23.06.2017 i wybraliśmy póki co dokładne tą samą trasę ;)
Niestety jestem świeżakiem na forum i linka wkleić jeszcze nie mogę.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 23.04.2017 23:37

Koledzy mam pytanie czy odcinek od granicy w Redics do ronda (H5) jest nadal bezpłatny?
Automapa traktuje ten odcinej jako płatny.
granica1.JPG

Na granicy jest ten znak.
granica 2.JPG

Natomiast dopiero przy zjeździe z ronda na H5 prowadzącą na autostradę A5 jest znak o płatnym odcinku.

Skąd posiadacie informacje, że winieta kosztuje 17 lub 14 Euro? według stony
http://nemzetiutdij.hu
Koszt miesięcznej winiety dla auta osobowego to 4 780 HUF, czyli po dzisiejszym kursie NBP 65,09
Załączniki:
granica 3.JPG
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.04.2017 23:58

1. Bezpłatny
2. 4780/313=15,27 (EUR) tak +/-
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 24.04.2017 13:58

Zimarek, jak wrócisz napisz jak wrażenia z trasy bo będę ciekawy.
My jedziemy dopiero w sierpniu
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2017 14:22

po kilku latach wróciłem na 86kę, droga gdzieniegdzie jest nie do poznania;
od PL do Szombathely po staremu, no chyba że Ktoś wiechał na H86,
za Szombathely z rana w piątek kawalkada ciężarówek (większość na PL blachach, miła współpraca na CB);
nowe odcinki (obwodnica Zalalovo) lub te wyremontowane (w obszarze leśnym pomiędzy Zalalovo do Kalocfa) rewelacja, spokojnie można przyciąć; polecam
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 28.04.2017 15:15

Dziękuję za informacje z "pierwszej ręki" na pewno utwierdziły mnie w podjęciu decyzji aby jechać drogą 86,
(to co pokazuje teraz Google Street pewnie ma się nijak do obecnej sytuacji),

przez jakie przejście graniczne przejeżdżałeś?
bronks
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 28.04.2017 18:52

Czołem :D

Doradźcie proszę jak będzie lepiej:
1. Jadąc od Bratysławy M1 skręcić na 86 przez Csorną i na M86, czy trzymać M1 na Gyor i skręcić na M85 i dalej do M86?

2. Z Szombathely lecieć 86 na Lendavę, Cakovec i do autostrady, czy może odbić na Lenti do M70 i w Letenye do M7?
Opcjonalnie za Kormend zjechać na Zalegerszeg i dalej na Nagykanizsa i do M7?

Pojadę pierwszy raz przez Węgry i nie bardzo wiem który wariant będzie najbardziej optymalny.

Jazda w nocy z soboty na niedzielę 10. czerwca.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 28.04.2017 19:18

bronks napisał(a):Czołem :D

Doradźcie proszę jak będzie lepiej:
1. Jadąc od Bratysławy M1 skręcić na 86 przez Csorną i na M86, czy trzymać M1 na Gyor i skręcić na M85 i dalej do M86?

2. Z Szombathely lecieć 86 na Lendavę, Cakovec i do autostrady, czy może odbić na Lenti do M70 i w Letenye do M7?
Opcjonalnie za Kormend zjechać na Zalegerszeg i dalej na Nagykanizsa i do M7?

Pojadę pierwszy raz przez Węgry i nie bardzo wiem który wariant będzie najbardziej optymalny.

Jazda w nocy z soboty na niedzielę 10. czerwca.


Moim zdaniem:
1. skręcić na 86 i dalej na M86, bez jazdy na Gyor. CZas przejazdu w zasadzie ten sam, a kilometrów mniej.

2. Trzymać się cały czas 86ki na Lendavę, Cakovec i do autostrady. Przejście graniczne w Mursko Sredisce pomiędzy Słowenią i Chorwacją jest o bardzo małym natężeniu ruchu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2017 20:08

slams napisał(a):Dziękuję za informacje z "pierwszej ręki" na pewno utwierdziły mnie w podjęciu decyzji aby jechać drogą 86,
(to co pokazuje teraz Google Street pewnie ma się nijak do obecnej sytuacji)

moim zdaniem - na świeżo z jazdy - google maps pokazuje np. przejazd przez miejscowość Zalalövö poniżej Körmend, co na pewno nie miało miejsca, bo jest obwodnica; moja darmowa navi utraciła tam sygnał, ale droga szła jak po sznurku
slams napisał(a):przez jakie przejście graniczne przejeżdżałeś?

Redics/Dolga Vas i potem Mursko Sredisce (drogę na Lenti odpuściłem...)

bronks napisał(a):Czołem :D

Doradźcie proszę jak będzie lepiej:
1. Jadąc od Bratysławy M1 skręcić na 86 przez Csorną i na M86, czy trzymać M1 na Gyor i skręcić na M85 i dalej do M86?

żadne Gyor, tylko skręcasz pierwszym zjazdem z M1 na Szombathely/Csorna i dalej przez Janossomorja; tylko uwaga ! obecnie jest tam remont węzła i zjazdu trzeba pilnować (nie wiem czy zrobią do czerwca jak będziesz jechał, zjazd pojawia się nagle jako przerwa w "pachołkach" drogowych
bronks napisał(a):2. Z Szombathely lecieć 86 na Lendavę, Cakovec i do autostrady, czy może odbić na Lenti do M70 i w Letenye do M7?
Opcjonalnie za Kormend zjechać na Zalegerszeg i dalej na Nagykanizsa i do M7?

Pojadę pierwszy raz przez Węgry i nie bardzo wiem który wariant będzie najbardziej optymalny.

pierwszy raz to uważaj, jak na navi to trzeba być czujnym, są nowe odcinki; optymalnie z drogi wychodzi jechać prosto na Lendavę, ponieważ na Lenti zjazd z 86 jest mało czytelny, ostro w lewo w nieciekawie wyglądającą drogę, nie mówię że ona cała taka jest, po prostu tak to wygląda, a główna to właśnie kieruje na Lendavę, moim zdaniem wszystko jedno, choć jadąc na Lendavę masz do pokonania więcej w jeździe miejskiej
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.04.2017 20:36

Warto przypomnieć, że odcinek autostrady M15/M1 do zjazdu na drogę 86 jest od niedawna płatny :idea:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2017 20:45

greenrs napisał(a):Warto przypomnieć, że odcinek autostrady M15/M1 do zjazdu na drogę 86 jest od niedawna płatny :idea:

Rendőrség byli już dziś w pogotowiu, a jakże :) w kilku miejscach począwszy od Rajki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone