Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciekawe drogi na Bałkanach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009
Ciekawe drogi na Bałkanach

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 09.02.2010 21:44

Witam,
Wpadłem na taki pomysł, aby opisywać ciekawy trasy na Bałkanach. Ciekawe pod względem widoków, jazdy, zakrętów etc. Wielu z nas pewnie lubi jeździć ciekawymi trasami, czasami tymi dłuższymi, z których można zjechać pocykać fotki czy po prostu podziwiać widoki. Jako że Bałkany to region z górami, morzem, jeziorami... takich tras jest pewnie bez liku. Podzielmy się tym co widzieliśmy.

Zacznę ja:

Trasa: Jezioro Pivsko - Trsa - Zabljak (MNE)

Trudność: szczególnie na odcinku od jeziora Pivsko dość ostry podjazd, wąsko do tego leżące kamienie. Asfalt widać że nowy więc dziur nie ma. Uważać trzeba na "ślepe" zakręty, bo można się naciąć na jadącego z przeciwka, a droga jest wąska - dwa auta nie mijają się jadąc.

Walory krajoznawcze: piękne widoki, do tego wjazd na ok. 2000 m.n.p.m

Podsumowanie: bardzo polecam przejazd tą trasą, jest mało uczęszczana i niesamowicie malownicza.

Fotki:

Od strony Pivska do Zabljaka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
P.S ale ten photobucket psuje zdjęcia :/
Ostatnio edytowano 09.02.2010 22:38 przez piter83pl, łącznie edytowano 1 raz
kra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kra » 09.02.2010 23:37

Piter : Fajna trasa. :)

Polecam po drodze Mangart :)

Byłem tam w 2002 roku, przy wjeździe ostrzegająca tablica "wjazd na własną odpowiedzialność". Droga miejscami asfaltowa, reszta szuter, w dolnym żlebie gruzowisko.
W trakcie dobrej pogody da się wjechać osobówką. Trasa kończy się pod szczytem Mangart, dobre miejsce wspinaczkowe.
Aby dostać się na tą trasę trzeba do Słowenii wjechać od strony Włoch.
Parę fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 13.02.2010 20:32

Niesamowite widoki...
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.02.2010 21:10

fajne widoczki...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.03.2010 21:22

Zarąbista trasa...
Kiedy tam ten śnieg leżał???? 8O
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 04.03.2010 22:03

FUX napisał(a):Zarąbista trasa...
Kiedy tam ten śnieg leżał???? 8O


Bez saperki to w ogóle nie ma się tam co wybierać :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 04.03.2010 23:00

Rewelacja! Zapisuje w kajecie ;)
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.08.2016 15:43

kra napisał(a):Piter : Fajna trasa. :)

Polecam po drodze Mangart :)

Byłem tam w 2002 roku, przy wjeździe ostrzegająca tablica "wjazd na własną odpowiedzialność". Droga miejscami asfaltowa, reszta szuter, w dolnym żlebie gruzowisko.
W trakcie dobrej pogody da się wjechać osobówką. Trasa kończy się pod szczytem Mangart, dobre miejsce wspinaczkowe.

czy jechał Ktoś ostatnio drogą na Mangart? jak widzę już nie ma odcinków szutrowych ani gruzowisk (chyba że bieżące), ale wygląda na mocno stromą (przejechałem Durmitor i Lovcen od Kotoru, czy na Mangart jest stromiej)?
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 25.08.2016 12:42

Niesamowita ta trasa. Przepiękna. Polecam też "Jadrankę".
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.09.2016 20:24

te kiero napisał(a):
kra napisał(a):Piter : Fajna trasa. :)

Polecam po drodze Mangart :)

Byłem tam w 2002 roku, przy wjeździe ostrzegająca tablica "wjazd na własną odpowiedzialność". Droga miejscami asfaltowa, reszta szuter, w dolnym żlebie gruzowisko.
W trakcie dobrej pogody da się wjechać osobówką. Trasa kończy się pod szczytem Mangart, dobre miejsce wspinaczkowe.

czy jechał Ktoś ostatnio drogą na Mangart? jak widzę już nie ma odcinków szutrowych ani gruzowisk (chyba że bieżące), ale wygląda na mocno stromą (przejechałem Durmitor i Lovcen od Kotoru, czy na Mangart jest stromiej)?


nikt nie odpowiedział, ale dla potomności napiszę, że stary silniczek 1,4 z realnymi mz 75 końmi + cały wakacyjny ekwipunek nie dałby rady wjechać pod Mangart, tzn nie próbowałem do końca, gdyż z powodu ostrego podjazdu i reakcji 2 połówki zrezygnowałem z wjazdu w pewnym momencie, gdzie można było zawrócić
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 13.09.2016 11:02

Super ten Mangart. Szkoda że o niej wcześniej nie wiedziałem, bo byłem tak blisko jadąc z Kranjskiej Gory do Bovec, że na pewno bym tam "zboczył" o te 20km...
Co się odwlecze....
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 02.07.2017 11:40

Trasę na Mangart mam nagraną z kamerki rejestratora jazdy na przedniej szybie. Zarówno wjazd, jak i zjazd. Chętnym zawsze mogę przesłać.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.11.2019 20:56

Dodam:
Słowenia - droga 206 na przeł. Vršič
Chorwacja - droga 25 przez Velebit do Karlobagu i punkt widokowy Kubus

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone