Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldi55555
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi55555 » 18.06.2017 15:57

Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 18.06.2017 16:28

waldi55555 napisał(a):Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?


Winietę kupisz na przejściu granicznym w tym małym budynku po prawej https://goo.gl/maps/dca5W14xtcA2
szczygielski.lukasz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczygielski.lukasz » 18.06.2017 17:18

W tym dużym też kupisz, jeśli płacisz w euro to lepiej w tym dużym. Przynajmniej ciężarówką, zawsze było tam taniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 17:27

jackq napisał(a):Jak co roku mam zamiar jechać przez Węgry. Patrzę na mapkę a tu wynika, że odcinek z Csornej do Szombathley już jest płatny.
Obrazek

http://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Chyba jednak trzeba będzie kupić winietkę i odpadnie kombinowanie na M15/M1 i przy Letenye.



Jakieś sugestie jaką trasą od Zagrzebia czy Graz do tej autostrady węgierskiej ? Interesuje mnie szybki powrót do Krakowa, a nie oszczędności. Zaskoczyła mnie ta droga, bo nie jeździłem tamtędy.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 18.06.2017 18:23

waldi55555 napisał(a):Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?

A nie lepiej kupić przed wyjazdem on-line? :D
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 18.06.2017 18:44

Toranaga napisał(a):
waldi55555 napisał(a):Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?

A nie lepiej kupić przed wyjazdem on-line? :D

No właśnie. Przed chwilą zakupiłem winietki słowackie i węgierskie, online, nie wychodząc z domu, wydrukowałem potwierdzenia i fertig.
Strony: słowacka,węgierska
brylka73
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brylka73 » 18.06.2017 21:07

Witam wszystkich
zastanawiam się czy warto kombinować Węgry bez winety, chodzi o czas...
W tamtym roku jechałem bez czyli zjazd Jarovce, niestety korek w Mosonmagyarovar, masę policji po drodze, nocleg w Bagod /polecam bardzo/ i objazd w Letenye...
W tym roku też planuję nocleg w Bagod ale nie wiem czy nie warto kupic za te 70 zł winety i nie tracić czasu na uciekanie na 150 i objazdy wydaje mi się, że zarobię jakieś 1,5h ... ale może się mylę z tym czasem zarobionym...
Z góry dziękuję za poradę
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 21:42

krzyswerm napisał(a):
Toranaga napisał(a):
waldi55555 napisał(a):Z innej beczki winietę na węgry kupie w miejscowości rajka ale czy trzeba zjeżdżać do miasteczka?

A nie lepiej kupić przed wyjazdem on-line? :D

No właśnie. Przed chwilą zakupiłem winietki słowackie i węgierskie, online, nie wychodząc z domu, wydrukowałem potwierdzenia i fertig.
Strony: słowacka,węgierska


jak Wam coś wypadnie i wyjazd nie dojdzie do skutku - czego oczywiście nie życzę, to zrozumiecie m.in. dlaczego niektórzy nie kupują winiet przed; no chyba, że dla Was te sto kilkadziesiąt zeta nie robi różnicy
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 18.06.2017 21:55

Przecież możesz kupić na 10 min przed wyjazdem, a nawet w trasie na postoju.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 21:58

Toranaga napisał(a):Przecież możesz kupić na 10 min przed wyjazdem, a nawet w trasie na postoju.

tak spontaniczny to nie jestem,
nie mówię, że tak nie robiłem, owszem raz czy dwa razy, ale niech każdy decyduje sam jak zakupi winiety;
osobiście traktuje to jak już pisałem jako przerywnik w jeździe
Stanley_1985
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanley_1985 » 18.06.2017 22:43

Hmm...niebawem wyjazd i zastanawiam się czy kupować winietke i jechac M86 czy starą 86. Jechał ktoś ostatnio? I jak to widzicie?
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 19.06.2017 03:17

Stanley_1985 napisał(a):Hmm...niebawem wyjazd i zastanawiam się czy kupować winietke i jechac M86 czy starą 86. Jechał ktoś ostatnio? I jak to widzicie?


Własnie też się nad tym zastanawiam i nie chodzi tu o to, że szkoda mi na winietę, ale czy jest faktycznie różnica w jeździe (czas/jakość drogi) pomiedzy 86 a M86.
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 19.06.2017 09:19

Będziemy jechać do CRO przez Słowację i Węgry (na 99%) i chciałem się dopytać o część trasy węgierskiej. O ile wątpliwości nie mam na odcinku gdzieś tak do połowy Węgier (winietka będzie zakupiona i lecimy autostradami) ale nie wiem czy jechać M86 do końca czyli Szombathely i dalej drogą 86 do Redics i przez Słowenię (wiem o "przesmyku") czy też odbić wcześniej na 74 a później M7 przez Letenye i tam przed granicą gdzieś zjeść obiad?
Tak mniej więcej będzie wyglądać trasa https://goo.gl/maps/8txJREpV6nT2 i wychodzi mi że właśnie pora obiadowa będzie w HUN (wyjazd ok. 5.00)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 19.06.2017 19:51

My od 2008 roku zawsze jeździmy droga 86 wiec znam jej zmiany i zawsze będę chwalił. W tym roku tak dla eksperymentu jedziemy autostradami przez Węgry ale trzymając się drogi 86.

Przejazd 86 jest w granicy /mój rekord/ 2,15 -do 3 godzin z groszem wiec to zależny od wielu czynników, zobaczymy jak będzie do polowy autostradą się jechało czy będzie sprawniej i szybciej. Wakacje to nie wyścigi wiec te dane pisze jako info poglądowe :hut:

Czyli z Bratysławy od razu autostrada do Szombathely a potem 86 do granicy Słoweńskiej. :wink:
janusz_sul
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz_sul » 20.06.2017 21:55

Zdradziłem po wielu latach (od 2000 roku )drogę nr 86 na poczet M86. Co do czasu przejazdu to podam orientacyjny czas na podstawie wydruków z tankowania w Cakowcu godzina 11;43 do tankowania w Jarowcach 14:45. Czyli czas przejazdu M86 to około 3 godziny . Jazda w niedzielę zgodnie z przepisami .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone