Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 14.03.2014 08:40

Witam
W tym roku podróż do Chorwacji planuje nieco inną trasą niż zawsze. Zmiana polega na tym że zamierzam zrezygnować z krótkiej przejażdżki przez Czechy i zamiast jechać przez Cieszyn chce jechać przez Zwardoń. W Zilinie zaczyna się płatny odcinek trasy i chciałbym mieć pewność że gdzieś miedzy granicą a wjazdem na płatny odcinek uda mi się kupić winietę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów jechał tą trasą i jest w stanie wskazać mi na google maps gdzie można zaopatrzyć się w winietę?
Użytkownik usunięty
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2014 08:49

Na każdej stacji benzynowej są winietki,
nie ma obaw,
tylko nie płać złotówkami,
bo przelicznik jest zbójecki
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 14.03.2014 09:19

Sklepy po stronie słowackiej maja w sprzedaży winiety.
My zawsze kupujemy w pierwszym z nich - znajduje sie po lewej stronie za "przejściem"
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 14.03.2014 09:42

My kupujemy winetę w sklepie w miejscowości Skalite zaraz za granicą.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 14.03.2014 09:55

To dobre wieści, jak widzę na google maps: http://goo.gl/maps/8LexK obecnie bezpośrednio do przejścia prowadzi S69 więc nie jestem pewien czy na samej granicy da się kupić winietę (choć powinno się dać). Jeśli by się nie udało to Skalite bedzie planem B.
Skoro tamtędy jeździcie to powiedzcie mi jeszcze czy jedziecie cały czas drogą 12 czy też skrótem przez miejscowość Oscadnica? Na street view można tą drogę obejrzeć i jest bardzo wąska, sporo też na niej ograniczeń do 20km/h, zastanawiam się czy warto tamtędy jechać czy lepiej trzymać sie trasy nr 12?
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 14.03.2014 10:03

My cały czas jeździmy 12 - znacznie szybciej niż skrótami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2014 10:12

Zdecydowanie trzymać się głównej drogi...
Winiety przed samą granicą są na stacji benzynowej po prawej stronie, ale jak ktoś pisał w PLN są dużo droższe (o 1/3 w zeszłym roku, porównywałam). Za granicą po lewej stronie mały sklep spożywczy (biały), a w nim kupisz winiety. Także austriacką, ale płać w euro, bo lepiej na tym wyjdziesz :D
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 14.03.2014 10:19

Właśnie doczytałem że szanse pojechania w tym roku S69 są praktycznie żadne, szkoda skróciło by to przejazd o kilkanaście minut.
http://www.tvs.pl/47848,polimexmostostal_znowu_wyrzucony_z_budowy_kto_dokonczy_budowe_s69_z_bielska_do_zywca.html
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.03.2014 13:16

LFB napisał(a):...
W Zilinie zaczyna się płatny odcinek trasy i chciałbym mieć pewność że gdzieś miedzy granicą a wjazdem na płatny odcinek uda mi się kupić winietę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów jechał tą trasą i jest w stanie wskazać mi na google maps gdzie można zaopatrzyć się w winietę?

Jeżeli przejazd odbywałby się porą nocną lub taką kiedy małe sklepy mogą być zamknięte to masz trzy szanse na kupno winiet za granicą słowacką jadąc tą drogą.
Całodobowy OMV przed Čadcą oraz dwie stacje w samej Žylinie.
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 15.03.2014 19:46

LFB napisał(a):Właśnie doczytałem że szanse pojechania w tym roku S69 są praktycznie żadne, szkoda skróciło by to przejazd o kilkanaście minut.
http://www.tvs.pl/47848,polimexmostostal_znowu_wyrzucony_z_budowy_kto_dokonczy_budowe_s69_z_bielska_do_zywca.html


trasę z Katowice do Zwardonia pokonuję często.
Są utrudnienia w Tychach na krajówce przez kilka kilometrów oraz Bielsko - Żywiec . Bielsko - Żywiec Polimex jak już opisałeś nie będzie robił, w Tychach jeszcze "robi" (raczej niedługo). Obydwa odcinki nie zostaną ukończone do wakacji, za to jest obwodnica Bielska od dwóch latach która pomaga w szybszym pokonaniu trasy.... Nie polecam trasy w godzinach do 19, po 19 i w weekendy przez cały dzień (nie w piątek) pokonanie trasy Katowice - Zwardoń zajmuję około 2 godziny , no do 2,5h.
Zanim dojedziesz do Żyliny jest mnóstwo okazji do kupienia winiety , po drodze masz Cadcę i tam wystarczy kupić, to już miasteczko, bez paniki...
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 15.03.2014 20:49

Jak jeździłem przez Zwardoń to zawsze kupowałem w sklepiku zaraz za granicą po lewej stronie od razu na Słowację i Austrię, ceny normalne.
I tak jak pisali przedmówcy - jedź główną drogą, bo choć momentami też jest nieciekawa to boczne są tragiczne.
Użytkownik usunięty
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2014 22:41

jestok1 napisał(a):
LFB napisał(a):Właśnie doczytałem że szanse pojechania w tym roku S69 są praktycznie żadne, szkoda skróciło by to przejazd o kilkanaście minut.
http://www.tvs.pl/47848,polimexmostostal_znowu_wyrzucony_z_budowy_kto_dokonczy_budowe_s69_z_bielska_do_zywca.html


trasę z Katowice do Zwardonia pokonuję często.
Są utrudnienia w Tychach na krajówce przez kilka kilometrów oraz Bielsko - Żywiec . Bielsko - Żywiec Polimex jak już opisałeś nie będzie robił, w Tychach jeszcze "robi" (raczej niedługo). Obydwa odcinki nie zostaną ukończone do wakacji, za to jest obwodnica Bielska od dwóch latach która pomaga w szybszym pokonaniu trasy.... Nie polecam trasy w godzinach do 19, po 19 i w weekendy przez cały dzień (nie w piątek) pokonanie trasy Katowice - Zwardoń zajmuję około 2 godziny , no do 2,5h.
Zanim dojedziesz do Żyliny jest mnóstwo okazji do kupienia winiety , po drodze masz Cadcę i tam wystarczy kupić, to już miasteczko, bez paniki...



Poza weekendami, czyli w dni robocze, trasa Katowice-Bielsko-Zwardoń w czasie dnia jest dla koneserów korków :roll:

Pomijając Tychy to "fajny" jest odcinek z Bielska, od miejsca gdzie kończy się obwodnica, do Żywca,
korkowisko 8)
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 17.03.2014 14:30

Ja będę jechał w sobotę 28 czerwca przed południem. Jadę z Łodzi. Do tej pory jeździłem przez Cieszyn, postanowiłem sprawdzić czy wersja przez Zwardoń nie będzie szybsza. Jadąc przez Cieszyn, w samym Cieszynie sporo czasu się traci a i reszta drogi do granicy słowackiej jakoś szybko nie leci.
Użytkownik usunięty
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2014 16:10

W Cieszynie traci się dużo czasu :?: 8)
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 17.03.2014 16:19

Lednice napisał(a):W Cieszynie traci się dużo czasu :?: 8)

No może dużo to przesada, ale ponieważ ja przez czeski Cieszyn jadę bardziej niż przepisowo i wyglądam każdego znaku, to droga ta wlecze mi się niemiłosiernie.
Pytanie która z tras jest szybsza w sobotę przed południem?

http://goo.gl/maps/eZiBS
czy
http://goo.gl/maps/4eYdY
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone