Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znaczek do Polski

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002
Znaczek do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.09.2003 07:22

No właśnie- ile kosztuje znaczek na pocztówkę z Chorwacji do Polski? Zaciekawił mnie bowiem pewien fakt- miesiąc temu szwagierka przysłała mi kartkę z Sibenika i znaczek był za 1.80 kn, po czym całkiem niedawno panna w informacji turystycznej w Ivan Dolac na Hvarze sprzedała mi znaczki po 3.50 kn. Zorientowałam się niestety po powrocie do Polski, inaczej pewnie zapytałabym ją osobiście. Może z wysp kasują za znaczek trochę więcej ;)
Niby to mała kwota, ale boli...
Pozdrowienia
Iwona
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 21.09.2003 08:48

Zgadza się. Ja też płaciłem z Hvaru po 3,50 na kartki. To chyba tak właśnie kosztuje :)
Pzdr
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.09.2003 09:45

Hmmmm.... Skubi, cieszę się, że mnie nie okantowała ;)
Aczkolwiek niepokój w sercu mym czemuż to z Sibenika o połowę taniej kosztowało.
Pozdrówka
Iwona
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 21.09.2003 10:35

Myślę, że faktycznie zpłaciliśmy tak jak trzeba. Pytanie tylko za co :!: :) Faktycznie, dlaczego z Sibenika było taniej? I tu już nie chodzi o pieniądze, tylko o zasadę. A może te 3,50 to jest za lotniczy :wink: :!:
Swoją drogą to kartki z Hvaru trafiły do Polski po blisko dwóch tygodniach :cry: Może jednak nie poleciały samolotem, tylko popłynęły statkiem, to wtedy rozumiem te dwa tygodnie :D :wink:
Pzdr
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 21.09.2003 13:00

Na oficjalnej stronie Poczty Chorwackiej http://www.posta.hr cennik w wersji chorwackiej podaje ceny:DOPISNICA TIPIZIRANA - 3.50 ,ale w wersji angielskojęzycznej :POSTCARDS - STANDARDIZED - 1.80 All prices are in HRK (Croatian Kuna), taxes included.
Być może nastąpiła niedawno jakaś podwyżka usług?(strona angielskojęzyczna jeszcze nie zaktualizowana?).
Kilka dni temu wysyłałem kartki z Baska Voda również ze znaczkami po 3.50 HRK.
AdPol
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdPol » 21.09.2003 15:23

Czesc
W Starigradzie i Omisie placilem za zwykla kartke 3,50 HRK, a bardziej :lol: fikusna 2 razy tyle.... :!:
Na miejsce dotarly po tygodniowej wycieczce :wink:
Pzdr
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 24.09.2003 08:06

Ja wysyłałam różne kartki do znajomych z Polski i Włoch. Zwykły znaczek na kartkę do Polski i Italii kosztował tyle samo - czyli 1,80. Natomiast kilka kartek miałam trochę innych rozmiarów (jedne troszeczkę większe, inne zaokrąglone) i właśnie na te kartki znaczek był droższy i kosztował 3,5. Pani wyjaśniła nam że niestandardowy rozmiar jest droższy przy wysyłce (inna sprawa że większość sprzedawanych kartek jest właśnie niestandardowa).
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 24.09.2003 09:57

meeg napisał(a):Ja wysyłałam różne kartki do znajomych z Polski i Włoch. Zwykły znaczek na kartkę do Polski i Italii kosztował tyle samo - czyli 1,80. Natomiast kilka kartek miałam trochę innych rozmiarów (jedne troszeczkę większe, inne zaokrąglone) i właśnie na te kartki znaczek był droższy i kosztował 3,5. Pani wyjaśniła nam że niestandardowy rozmiar jest droższy przy wysyłce (inna sprawa że większość sprzedawanych kartek jest właśnie niestandardowa).


To teraz zaczynam się też zastanawiać na tą ceną. Ja wysyłałem kartki jak najbardziej standardowe i nawet okazałem wzór takiej przy zakupie znaczka, przypuszczając (raczej słusznie), że niestandardowe mogą kosztować więcej. Dostałem znaczki za 3,50.
Czy wobec tego nie jest to nadinterpretacja przepisów ze strony sprzedających czy po prostu próba wyciągnięcia większych pieniędzy (dla poczty?, prowizji?) ?
Pzdr
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 24.09.2003 12:11

Nie ,nie jest to nadinterpretacja.Oficjalny cennik poczty chorwackiej podaje:
Međunarodni promet: DOPISNICA TIPIZIRANA 3.50 HRK,DOPISNICA NETIPIZIRANA 4.00 HRK ,DOPISNICA VEĆIH DIMENZIJA OD NETIPIZIRANE 7.20 HRK.
W ruchu krajowym odpowiednio : 1.80 ,2.50 ,2.80 HRK
Przy okazji przepraszam za niescisłość w poprzednim moim poście,cennik w wersji angieskojęzycznej również podaje te same ceny ,a mój błąd wynikł z faktu iż samo kliknięcie w "international traffic" nie zmienia cennika ,trzeba jeszcze kliknąć w "postcards".Oooops.. :oops:
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 25.06.2005 13:26

a jak wyglądają ceny znaczków na kartki w tym roku? Czy ktoś może pamięta bo szykuje mi się dosć spora wysyłka :D
PawJus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawJus » 29.06.2015 19:16

Cześć,
Koszt pocztówki w Rogoznicy kształtuje się między 3-3,5 sierściucha/szt. Znaczek 5,80 sierściucha.
Pozdrawiam z Gorącej Rogoznicy ;)
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 29.06.2015 20:54

Znaczki - potwierdzam cenę - z tego co zauważyłem do kupienia tylko na poczcie, a kartki od 3-nawet 4 kn.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone