Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zillertal ist immer gut!

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2014 21:32

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,

To może lepiej umówmy się w Cro? ;) Np. w Splitskiej? :mrgreen: 2 lata temu byłyśmy tak blisko... :smo:


Ja w tym roku Krk, a Ty? :smo:

Nie mam pojęcia... Jeszcze trochę myślę o nartach ;) :mrgreen: Gdzie by tu zakończyć sezon narciarski :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.03.2014 21:40

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,

To może lepiej umówmy się w Cro? ;) Np. w Splitskiej? :mrgreen: 2 lata temu byłyśmy tak blisko... :smo:


Ja w tym roku Krk, a Ty? :smo:

Nie mam pojęcia... Jeszcze trochę myślę o nartach ;) :mrgreen: Gdzie by tu zakończyć sezon narciarski :lol:


Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,
ale miłego zakończenia sezonu życzę :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2014 21:43

mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,
ale miłego zakończenia sezonu życzę :D .

Dzięki :D :smo:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.03.2014 08:33

mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,


:)
Przygotujemy dla Ciebie leżaczki z baranami, a Potter zamówi słoneczko :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2014 08:42

Roxi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,


:)
Przygotujemy dla Ciebie leżaczki z baranami, a Potter zamówi słoneczko :mrgreen:



:oczko_usmiech: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2014 09:22

mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,


:)
Przygotujemy dla Ciebie leżaczki z baranami, a Potter zamówi słoneczko :mrgreen:



:oczko_usmiech: :smo:


No widzicie, Dziewczęta, jaką imprezę Wam przygotowałem :)

Normalnie ORGANIZATOR, tylko wsiąść w auto i jechać - wszystko GOTOWE :smo: :smo: :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.03.2014 09:40

tony montana napisał(a):No widzicie, Dziewczęta, jaką imprezę Wam przygotowałem :)

Normalnie ORGANIZATOR, tylko wsiąść w auto i jechać - wszystko GOTOWE :smo: :smo: :smo:

Pozostaje jedno małe "ale" ... Dziengi :mrgreen: :smo: . I załatwienie zgody naszych panów :smo: :oczko_usmiech: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2014 09:47

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,


:)
Przygotujemy dla Ciebie leżaczki z baranami, a Potter zamówi słoneczko :mrgreen:



:oczko_usmiech: :smo:


No widzicie, Dziewczęta, jaką imprezę Wam przygotowałem :)

Normalnie ORGANIZATOR, tylko wsiąść w auto i jechać - wszystko GOTOWE :smo: :smo: :smo:


W sumie to możesz być naszym szoferem :oczko_usmiech: ,


a jak piszesz DZIEWCZĘTA, to mi się od razu trener Mazur przypomina, a ma on u mnie mocno przechlapane :roll: :smo: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2014 09:55

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Rozumim :mrgreen: ,
tzn nie rozumim :wink: , w sensie tych nart :roll: ,


:)
Przygotujemy dla Ciebie leżaczki z baranami, a Potter zamówi słoneczko :mrgreen:



:oczko_usmiech: :smo:


No widzicie, Dziewczęta, jaką imprezę Wam przygotowałem :)

Normalnie ORGANIZATOR, tylko wsiąść w auto i jechać - wszystko GOTOWE :smo: :smo: :smo:


W sumie to możesz być naszym szoferem :oczko_usmiech: ,


a jak piszesz DZIEWCZĘTA, to mi się od razu trener Mazur przypomina, a ma on u mnie mocno przechlapane :roll: :smo: :papa: .


SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2014 14:58

tony montana napisał(a):SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe

Nie za dobrze by Ci było, Rodzynku? ;) I ciekawe co na to nasi Panowie :mrgreen: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2014 20:16

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe

Nie za dobrze by Ci było, Rodzynku? ;) I ciekawe co na to nasi Panowie :mrgreen: :smo:


Chodzi o zazdrość czy sponsoring Padrone tonego? ;)
:smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2014 20:22

tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe

Nie za dobrze by Ci było, Rodzynku? ;) I ciekawe co na to nasi Panowie :mrgreen: :smo:


Chodzi o zazdrość czy sponsoring Padrone tonego? ;)
:smo:

O sponsoringu to może lepiej nie rozmawiajmy :lol: Obstawiałabym zazdrość :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2014 20:32

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe

Nie za dobrze by Ci było, Rodzynku? ;) I ciekawe co na to nasi Panowie :mrgreen: :smo:


Chodzi o zazdrość czy sponsoring Padrone tonego? ;)
:smo:

O sponsoringu to może lepiej nie rozmawiajmy :lol: Obstawiałabym zazdrość :oczko_usmiech:


Oj tam, oj tam, a co z prawdziwą przyjaźnią damsko-męską? ;) hihihih
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2014 20:43

tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):SĄDZĘ

Sądze, że jako organizatorowi i OPIEKUNOWI ;) (rzekłbym nawet PATRONOWI);) :smo: opłacicie mi ten wyjazd ;)
hueheuhe

Nie za dobrze by Ci było, Rodzynku? ;) I ciekawe co na to nasi Panowie :mrgreen: :smo:


Chodzi o zazdrość czy sponsoring Padrone tonego? ;)
:smo:

O sponsoringu to może lepiej nie rozmawiajmy :lol: Obstawiałabym zazdrość :oczko_usmiech:


Oj tam, oj tam, a co z prawdziwą przyjaźnią damsko-męską? ;) hihihih

Przestałam w nią wierzyć jakieś 15 lat temu ;) Ale może to ja skrzywiona jestem...

Tony, chętnie bym pogadała, ale zmykamy na pifffko ze znajomymi :)

Miłego wieczoru! :D

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.03.2014 15:09

23 stycznia (czwartek): Hochfügen

Przejeżdżamy do ośrodka Hochfügen. Dla przypomnienia, mapka:

Obrazek

Ale... czy my jesteśmy w Austrii czy w Egipcie? 8O ;):

Obrazek

Obrazek

Wyjeżdżamy dosyć wysoko (2400 m), pod szczyt Marchkopf.

Obrazek

Zanim zaczniemy szusować, podziwiamy panoramę Alp Zillertalskich:

Obrazek

Check point dla narciarzy jeżdżących poza trasami:

Obrazek

Tu się mogą zameldować na początku i na końcu jazdy, dla własnego bezpieczeństwa.

Początek trasy nr 1 to dobry punkt widokowy, więc nie brakuje tu grupek zatrzymujących się na wspólne foto:

Obrazek

My też trochę focimy, a później z dużą przyjemnością ruszamy czerwoną jedynką w dół. Trasa jest bardzo przyjemna, chociaż miejscami wymagająca, bo trochę już zmęczona i momentami mocniej nachylona.

Widok z "jedynki" na inne trasy ośrodka:

Obrazek

Zamierzaliśmy się na nie dostać od razu, ale po zjeździe na dół, do parkingu w Hochfügen, mylą nam się kierunki i gondolki :oops: Zamiast wagonikiem 8er Jet wjeżdżamy Zillertal Shuttle i ponownie jesteśmy "w Egipcie" ;) Czeka nas więc znowu zjazd trasą nr 1. Ale nie narzekamy, bo szusuje się świetnie.

Zjeżdżamy jeszcze czerwoną trójką i dwójką, a później już właściwą gondolką wciągamy się... do knajpki :D Przyszła pora na odpoczynek i coś pysznego :)

Ludków sporo, bo to bardzo fajne miejsce:

Obrazek

Obrazek

Zjemy więc w środku, gdzie jest całkiem klimatycznie. Tym bardziej, że dzisiaj, mimo słoneczka, jest dosyć chłodno.

A później kolejne narciarskie przyjemności - podziwianie widoków:

Obrazek

I "biała jazda" ;), również na orczykach:

Obrazek

Efekt focenia z orczyka:

Obrazek

Jednak najwięcej razy wjechaliśmy innym orczykiem, znajdującym się przy czerwonej trasie nr 10 i czarnej nr 7. Foto na "dziesiątce":

Obrazek

Czarna siódemka wcale nie jest stroma ani straszna. Dzięki temu, że jej kolor odstrasza narciarzy ;), nie ma muld i nawet pod koniec dnia szusuje się sympatycznie. Zjechaliśmy nią chyba ze trzy razy. Końcówka czarnej trasy:

Obrazek

Robi się późno, więc w ślad za innymi, zmierzamy w dół, do parkingu w Hochfügen:

Obrazek

Wsiadamy na gondolki Zillertal Shuttle, gdzie spotykamy trzech Polaków. Mimo że nie mówimy nic, wchodząc do wagonika, od razu zagadują do nas. Czy my wyglądamy na Polaków? 8O Pewnie zdradzają nas spodnie narciarskie pewnej znanej polskiej firmy ;) Oni twierdzą, że poznali nas nie po ciuchach, a po umiejętnościach, bo widzieli nas na stoku (ich zdaniem Polacy dobrze jeżdżą), ale jakoś im nie dowierzam ;) :lol:

Okazuje się, że też mieszkają w Finkenbergu. Wymieniamy wrażenia na temat zillertalskich ośrodków. Jesteśmy zgodni, że Hochfügen należy do najciekawszych. Trasy są tu różnorodne, fajnie nachylone, nie ma dużych tłumów. Polecają nam narciarską wyprawę do Francji... samolotem 8O Jakoś nie wyobrażam sobie pakowania się do samolotu na tego rodzaju wyjazd 8O Ale może kiedyś...

Miło gawędząc, dojeżdżamy "do Egiptu" ;) Został nam zjazd do kanapy Topjet i jesteśmy znowu w Hochzillertal. Jeszcze parę szusów bardzo zmuldzonymi już trasami. Żałuję, że dopiero teraz odkrywamy ciekawą czerwoną czwórkę, ale lepiej późno niż później ;)

Mamy już dużo kilometrów w nogach, mimo tego nie odpuszczamy. Chcemy jeszcze zjechać słynną trasą Stephana Eberhartera, przynajmniej do połowy, czyli do stacji przesiadkowej gondolki. Niestety dalsza część nartostrady jest w złym stanie. Poważne braki w pokrywie śnieżnej :?

Będziemy jechać najbardziej stromym, czarnym, fragmentem. Traska jest oczywiście zmuldzona (to atrakcja tego ośrodka, więc dużo ludzi chce ją "zaliczyć"), miejscami (zwłaszcza na zakrętach) wychodzi też lód. Wyzwanie na koniec dnia :D Dajemy radę! :D

Obrazek

Maslinka na "Eberharterze" :D:

Obrazek

Na Mittestation wsiadamy do gondolki i zjeżdżamy na parking. Stąd widać wyraźnie, że końcówka "Eberhartera" jest w kiepskim stanie:

Obrazek

Dobrze, że zjechaliśmy tą trasą (do końca!) trzy lata temu :) Mamy to zaliczone :D

Jesteśmy bardzo głodni, a z Kaltenbach do McDonalda w Schlitters jest niedaleko ;)

Wieczór spędzamy w domku, oglądając film. Tym razem wybór pada na "Incepcję" lub na "Red", nie pamiętam...

Jutro nasz ostatni dzień narciarski w Zillertalu. Na pewno będzie niezapomniany, również za sprawą ciekawej pogody ;)

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zillertal ist immer gut! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone