Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zillertal ist immer gut!

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.03.2014 15:45

23 stycznia (czwartek): Hochzillertal

Dziś już niestety przedostatni dzień naszego nartowania w Zillertalu. Na szczęście będzie słoneczny i, mogę to już zdradzić, bardzo udany :D

Będziemy szusować w ośrodku Hochzillertal i w połączonym z nim Hochfügen:

Obrazek

To ulubione zillertalskie ośrodki mojego męża, u mnie są na drugim miejscu - po Königsleiten :)

Dojeżdżamy do miejscowości Kaltenbach, z której startują dwie równoległe gondolki zabierające narciarzy do Hochzillertal.

Obrazek

Jesteśmy na tyle wcześnie, że nie musimy korzystać z wielopoziomowego parkingu widocznego na zdjęciu. Parkujemy przy samej stacji gondolki i szybko (bez żadnych kolejek) wsiadamy do wagonika. Ciężko jest rano podnieść się z łóżka, kiedy na dworze jeszcze ciemno, ale teraz gratulujemy sobie, że jednak ustaliliśmy śniadania na 7:30. Kto rano wstaje, ten ma sztruksik :D

I mało narciarzy na stokach :D Ujeżdżamy świetnie przygotowane, równe jak stół trasy w Hochzillertal:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda jest, jak widać, wymarzona. Od rana świeci słońce, a niebo ma prawie granatowy kolor ;)

Sztruksik :D:

Obrazek

Tym razem nie mam pojęcia, która z tras Hochzillertal jest moją ulubioną ;) Doceniam natomiast bardzo dobre przygotowanie stoków. Jest równo, nie ma jeszcze żadnych muld, więc narty same mnie niosą... aż za bardzo, bo po zjeździe dostaję zadyszki :lol:

Trzy kanapy w ośrodku są podgrzewane. Dwie to nowość w tym sezonie i właśnie nimi najczęściej jeździmy. A jeśli chodzi o trasy, to najpierw najczęściej szusujemy czerwoną piątką i szóstką.

Obrazek

Później sukcesywnie przenosimy się na lewą stronę mapy. Wjeżdżamy ośmioosobową kanapą Schnee-Express, podziwiając funpark:

Obrazek

Najdłużej zostajemy na czerwonych trasach nr 10 i 11 poprowadzonych wzdłuż nowej kanapy z heizungiem - super wygodnej, ośmioosobowej Kristall-Express. Jej żółte osłony ładnie kontrastują z biało-niebieskim otoczeniem:

Obrazek

Trzeba przyznać, że Hochzillertal ma świetną infrastrukturę, najnowocześniejsze kanapy w całej dolinie.

Czerwona jedenastka widziana z góry:

Obrazek

Mimo że dwa dni temu spadł śnieg, nadal śnieżą:

Obrazek

I dobrze! Dzięki temu mają świetne warunki.

Tak świetnie nam się jeździ, że nawet nie mamy czasu robić zdjęć ;)

Jednak między szusami mojemu mężowi udaje się mnie "upolować" ;):

Obrazek

Ja natomiast pstrykam fotkę jakiemuś "potworowi" przy górnej stacji kanapy:

Obrazek

Poszaleliśmy na wszystkich trasach w Hochzillertal. Pora się przenieść dalej - do Hochfügen. W tym celu musimy wciągnąć się czteroosobowym krzesłem Wedelexpress, na którym często wieje. Tym razem na szczęście nie tak bardzo, jest natomiast dosyć zimno, bo jedziemy w cieniu.

Obrazek

Jeszcze chwila i będziemy szusować w Hochfügen :) Ale o tym będzie następny odcinek :)

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.03.2014 20:55

maslinka napisał(a):Mimo że dwa dni temu spadł śnieg, nadal śnieżą

Myślałem, że zadymka nadciąga. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.03.2014 21:26

Franz napisał(a):Myślałem, że zadymka nadciąga. ;)

W zasadzie jest blisko, ale nadciągnie dopiero następnego dnia ;)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 10:05

Hochzillartal jest przeze mnie oceniany dość wysoko. Odpowiadają mi i trasy i obecność skałek i drzewek :papa: . Nie odpowiadają ludki :smo: :oczko_usmiech: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2014 18:04

Potter napisał(a):Hochzillartal jest przeze mnie oceniany dość wysoko. Odpowiadają mi i trasy i obecność skałek i drzewek :papa: . Nie odpowiadają ludki :smo: :oczko_usmiech: .

Drzewek to najwięcej chyba jest na czerwonej czwórce... Bo tam zakręty są i ogólnie bardziej urozmaicona jest ta trasa. Żałuję, że "odkryliśmy" ją późno, czyli pod koniec narciarskiego dnia :?

W Hochzillertal ludków dużo nie widzieliśmy, w kolejkach do wyciągów nie staliśmy... Ale byliśmy jeszcze w ostatnim tygodniu niskiego sezonu. Plusem była mała ilość narciarzy. Za to pogody takiej jak Wy nie mieliśmy 8) :smo:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 04.03.2014 23:34

maslinka napisał(a):
Franz napisał(a):Myślałem, że zadymka nadciąga. ;)

W zasadzie jest blisko, ale nadciągnie dopiero następnego dnia ;)


Póki co jest wspaniale... 8) Cześć Agnieszko :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2014 00:01

CROberto napisał(a):Póki co jest wspaniale... 8) Cześć Agnieszko :papa:

Cześć Robercie :) Fajnie, że Ci się podoba :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2014 00:40

Agnieszko , czy wiesz może czemu służy ten pajączek przy stacji wyciągu :?:

Sztruksu mało , co znaczy że ludków dość sporo 8)


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2014 15:25

piotrf napisał(a):Agnieszko , czy wiesz może czemu służy ten pajączek przy stacji wyciągu :?:

Ten pajączek (czy inny potwór ;)) to po prostu efekt wizji jakiegoś artysty. Raczej nie służy niczemu poza (ewentualnym) doznaniom estetycznym ;) 8)

Jak się komuś nudzi na stoku, to może popatrzeć. Takie dziwne urozmaicenie krajobrazu ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.03.2014 20:44

No Agnieszka, coś mi się wydaje, że na przyszły rok musicie się umówic z Roxi i Potter, a może i Myszkę zaciągniecie na stok ;) (wiem, wiem, że z Roxi już byłas w A)

:oczko_usmiech: :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2014 22:08

tony montana napisał(a):No Agnieszka, coś mi się wydaje, że na przyszły rok musicie się umówic z Roxi i Potter, a może i Myszkę zaciągniecie na stok ;) (wiem, wiem, że z Roxi już byłas w A)

:oczko_usmiech: :smo:

Że niby taki babski wyjazd ;) Mogłoby być ciekawie, chociaż pewnie więcej byśmy gadały niż jeździły ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.03.2014 22:11

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):No Agnieszka, coś mi się wydaje, że na przyszły rok musicie się umówic z Roxi i Potter, a może i Myszkę zaciągniecie na stok ;) (wiem, wiem, że z Roxi już byłas w A)

:oczko_usmiech: :smo:

Że niby taki babski wyjazd ;) Mogłoby być ciekawie, chociaż pewnie więcej byśmy gadały niż jeździły ;)


Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,
nie pamiętam u której z Was, ale w tamtym roku, takie fajne z baranami były :oczko_usmiech: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.03.2014 22:19

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):No Agnieszka, coś mi się wydaje, że na przyszły rok musicie się umówic z Roxi i Potter, a może i Myszkę zaciągniecie na stok ;) (wiem, wiem, że z Roxi już byłas w A)

:oczko_usmiech: :smo:

Że niby taki babski wyjazd ;) Mogłoby być ciekawie, chociaż pewnie więcej byśmy gadały niż jeździły ;)


Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,
nie pamiętam u której z Was, ale w tamtym roku, takie fajne z baranami były :oczko_usmiech: .


U Roxi bodaj...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2014 22:26

mysza73 napisał(a):Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,

To może lepiej umówmy się w Cro? ;) Np. w Splitskiej? :mrgreen: 2 lata temu byłyśmy tak blisko... :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.03.2014 22:29

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jeśli o mnie idzie, to ja tylko na te leżaczki się piszę :smo: ,

To może lepiej umówmy się w Cro? ;) Np. w Splitskiej? :mrgreen: 2 lata temu byłyśmy tak blisko... :smo:


Ja w tym roku Krk, a Ty? :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich

cron
Zillertal ist immer gut! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone