Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zillertal ist immer gut!

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2014 20:46

darek1 napisał(a):Z wielką przyjemnością czytam relacje naszej koleżanki Maslinki, która spędza urlop na nartach w zdecydowanej większości w Czechach na Jasenikach ale nie tylko. Fajnie pisze i malowniczo ubarwia swoje relacje.

Kolego Darku, dzięki za dobre słowo :D Czeskie Jeseniki traktuję sentymentalnie :), chociaż najlepsze szusowanie to jednak jest w Alpach :mrgreen:
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.12.2014 17:19

Miło mi bardzo i życzę koleżance wspaniałego urlopu na nartach w Alpach. "Połamania nart".
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.12.2015 14:57

Maslinko, odgrzebuję relację z Zillertal, bo mam kluczowe pytanie niezorientowanej w temacie byłej blondynki. :wink:
Czy karnety sześciodniowe są normalnie "na okaziciela" czy też przypadkiem nie są imienne? W praktyce, czy jest tak jak u nas, że możemy się karnetami wymieniać?
Jeszcze nie jeździłam w Austrii. :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2015 15:00

Mikromir napisał(a):Maslinko, odgrzebuję relację z Zillertal, bo mam kluczowe pytanie niezorientowanej w temacie byłej blondynki. :wink:
Czy karnety sześciodniowe są normalnie "na okaziciela" czy też przypadkiem nie są imienne? W praktyce, czy jest tak jak u nas, że możemy się karnetami wymieniać?
Jeszcze nie jeździłam w Austrii. :wink:

Hej :)
Nie znam ośrodka w Austrii, w którym karnety byłyby na okaziciela. Przy pierwszym wejściu do gondolki bramki robią zdjęcie każdej przechodzącej przez nie osobie. Na każdej dużej stacji mają możliwość weryfikacji, obsługa patrzy w monitory i sprawdza, czy osoba przechodząca jest tą samą, której zrobiono wcześniej zdjęcie. Tak jest i w Zillertalu, i w innych miejscach.

Niestety, karnet jest na stałe przypisany do jednej osoby.

Być może są ośrodki, w których oficjalnie funkcjonują karnety "rodzinne" - dla dwóch osób, które mogą się wymieniać, jeżdżąc z dziećmi (domyślam się, że o tym właśnie myślicie :)), gdzieś o czymś takim czytałam... Pewnie jakieś małe ośrodki, na pewno nie Zillertal. Ale nie potrafię sobie przypomnieć, bo nigdy bliżej się tym nie interesowałam.

Edit: Natomiast o Zillertalu znalazłam coś takiego: UWAGA: Zniżka rodzinna - Przy zakupie 2 karnetów dla dorosłych i jednego dziecięcego lub młodzieżowego (najstarsze dziecko) każdy kolejny członek rodziny otrzyma darmowe karnety.
Powiązanie rodzinne musi zostać potwierdzone odpowiednimi dokumentami!
- klik
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.12.2015 15:36

Agnieszko, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. :D
maslinka napisał(a):Niestety, karnet jest na stałe przypisany do jednej osoby.

Tego się właśnie obawiałam, pisząc o "okazicielu"... :(
Natomiast o Zillertalu znalazłam coś takiego: UWAGA: Zniżka rodzinna - Przy zakupie 2 karnetów dla dorosłych i jednego dziecięcego lub młodzieżowego (najstarsze dziecko) każdy kolejny członek rodziny otrzyma darmowe karnety.

A to jest bardzo dobra wiadomość, bo nas jest pięcioro. :)

Wielkie dzięki za pomoc! :papa:
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.12.2015 18:27

maslinka napisał(a):(...) UWAGA: Zniżka rodzinna - Przy zakupie 2 karnetów dla dorosłych i jednego dziecięcego lub młodzieżowego (najstarsze dziecko) każdy kolejny członek rodziny otrzyma darmowe karnety (...)
To dotyczy TYLKO Spieljochbahn, a nie cały Zillertal.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2015 20:32

boboo napisał(a):
maslinka napisał(a):(...) UWAGA: Zniżka rodzinna - Przy zakupie 2 karnetów dla dorosłych i jednego dziecięcego lub młodzieżowego (najstarsze dziecko) każdy kolejny członek rodziny otrzyma darmowe karnety (...)
To dotyczy TYLKO Spieljochbahn, a nie cały Zillertal.

O rzeczywiście. Nie zauważyłam, że to dotyczy tylko Spieljocha...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.12.2015 20:55

Polskojść się kłania. :roll:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2015 21:00

FUX napisał(a):Polskojść się kłania. :roll:

FUX ja wiem, że Ty jesteś taki za....sty, że nigdy się nie mylisz.

Może dlatego, że nigdy nikomu nie pomagasz, tylko wchodzisz do relacji i innych wątków wyłącznie po to, żeby bruździć. Patrz np. najnowsza relacja Krakusów.

Słów brak na takie zachowanie...
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.12.2015 21:51

FUX napisał(a):Polskojść się kłania. :roll:

Nie wtrącaj się, jak ludzie kulturalnie i rzeczowo rozmawiają.

Maslinko, zauważyłam już wcześniej, że to niestety nie wszystkich wyciągów dotyczy. Nie ma zupełnie problemu.
Twoja relacja z Zillertal chodzi już za mną od jakiegoś czasu. Zastanawiamy się nad Austrią, ale jedyny termin jaki wchodzi w grę to środek lutego, czyli ich szczyt sezonu. Po krótkim rekonesansie w necie zauważyłam, że już nawet w styczniu ceny apartamentów są tam niższe, a w lutym nie dość, że drożej, to na dodatek prawie wszystko już pozajmowane - trochę się spóźniłam... Coś będziemy kombinować, a jak nie wyjdzie to tradycyjnie wybierzemy się na Słowację (zresztą jedziemy tam też po Świętach) albo do Czech. Pewnie będę jeszcze miała mnóstwo pytań - ale wiem, że na Twoją pomoc zawsze można liczyć. Dzięki! :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2015 22:00

Mikromir napisał(a):Twoja relacja z Zillertal chodzi już za mną od jakiegoś czasu. Zastanawiamy się nad Austrią, ale jedyny termin jaki wchodzi w grę to środek lutego, czyli ich szczyt sezonu. Po krótkim rekonesansie w necie zauważyłam, że już nawet w styczniu ceny apartamentów są tam niższe, a w lutym nie dość, że drożej, to na dodatek prawie wszystko już pozajmowane - trochę się spóźniłam... Coś będziemy kombinować, a jak nie wyjdzie to tradycyjnie wybierzemy się na Słowację (zresztą jedziemy tam też po Świętach) albo do Czech. Pewnie będę jeszcze miała mnóstwo pytań - ale wiem, że na Twoją pomoc zawsze można liczyć. Dzięki! :papa:

Możecie spróbować skorzystać z pomocy polskiego biura - zillertalinfo. Można do nich wysłać maila z prośbą o znalezienie kwatery w konkretnym terminie. Wysyłają kilka propozycji. Często są to bardzo atrakcyjne cenowo oferty, czasami również połączone z karnetem na całą dolinę.

My od kilku lat rezerwujemy noclegi nie wcześniej niż miesiąc przed wyjazdem. Z tym, że Was jest pięcioro, więc może być trochę trudniej...

Jak tylko będziesz miała jakieś pytania, pytaj śmiało :) Pomogę, jeśli tylko będę umiała.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.12.2015 22:10

maslinka napisał(a):Możecie spróbować skorzystać z pomocy polskiego biura - zillertalinfo. Można do nich wysłać maila z prośbą o znalezienie kwatery w konkretnym terminie. Wysyłają kilka propozycji. Często są to bardzo atrakcyjne cenowo oferty, czasami również połączone z karnetem na całą dolinę.

Dziękuję :) - napisałam do nich. Mam nadzieję, że coś interesującego podeślą.
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.12.2015 22:16

bardzo mnie cieszy, że zaczynają się już rozmowy narciarskie.
Btw - może ktoś polecić jakieś sprawdzone apartamenty w okolicach Schladming?
pozdrawiam,
Michał
mari18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 13.11.2017 13:57

Hej!
Mogłabyś dać mi namiar gdzie mieliście nocleg w Finkenberg i czy polecacie ten nocleg??:)
Pozdrawiam
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.11.2017 14:24

mari18 napisał(a):Hej!
Mogłabyś dać mi namiar gdzie mieliście nocleg w Finkenberg i czy polecacie ten nocleg??:)
Pozdrawiam

Poszło na pw :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???