Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagubiona autostrada.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.12.2005 14:00

Niestety korki wpisane są na stałe w wakacyjny "krajobraz"! Ja nie natrafiłem na korki w Chorwacji, a wiele godzin odstałem np. na autostradzie przy granicy Hiszpania - Francja, w Grecji czy w Austrii. Więc moim zdaniem nie ma gwarancji, że jadąc przykładowo do Włoch droga minie nam płynnie.
pozdr
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.12.2005 14:58

Czytając statystyki chorwackie to trzeba uznać ,że w niektórych miejscowościach panował w tym roku duży tłok.
Gości było więcej niż w 2004.
Privlaka wzrost o 229 %
Imotski wzrost o 164 %
Tripanj wzrost o 112 %
Marina wzrost o 71%.
Stari Grad wzrost o 67 %
Pakostane wzrost o 62%
Sibenik wzrost o 46 %
Positra wzrost o 40%
Trogir wzrost o 31%
Seget wzrost o 29%
Dubrownik wzrost o 28 %
Także nie dziwota ,że autostrada zatłoczona. :wink:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 02.12.2005 16:28

Nie chodzi mi o korki z przyczyn obiektywnych. Wnerwiło mnie, ze stałem tylko dlatego, ze ktoś ma mnie i innych turystów w "poważaniu".Korek w Bosilijevie spowodowała zbędna bramka. Równie dobrze mogli mnie skasować za całą trase w Zutej Lokvie. A nie dwa razy,bali się, ze po minięciu Bosilieva zosatwię auto i ucieknę do lasu czy co?
A to co pisałem o powrocie to też jest wynikiem chytrości i "poważania" dla turystów. Jak się planowo zamyka tunel i wysyła ludzi na objazd to można na wjeździe który jest chyba 40 km wcześniej o tym napisać. Przecież są drogi alternatywne. A nie łapać frajera na opłatę za stanie w korku pomiędzy wjazdem i zjazdem.
kingkong
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kingkong » 02.12.2005 20:21

FUX napisał(a):
Łukasz napisał(a):Ja jechałem 25.06 i w Bosilievie kasowali dzięki czemu wyleczyłem się z Chorwackich autostrad a być moze i z Chorwacji. Samo Bosilievo mnie wnerwiło ale powrót też miałem z objazdem tunelu. Tyle tylko, że wjechałem na autostardę w Zutej Lokvie i mogliby mądrale dać tam jakąś informacje to bym pojechał w kierunku Plitvic a nie stał na pare godzin na zjeżdzie paredziesiąt kilometrów po wjeżdzie na autostrade. Ale nie zrobili tego bo by stracili pare kun - tyle, ze tak to stracili gościa na przyszły rok.

Malkontent. W Krakowie 9.11 do południa stałem na zjeździe z autostrady w kierunku na Zakopane z godzinę i nie nie powiem, że nigdy więcej nie przyjadę do Krakowa czy Zakopanego. Parking przy Wawelu 10 PLN za każdą rozpoczętą godzinę to tyle co splunąć. Obszczana toaleta publiczna za 2 PLN to norma w Europie. Mógłbym tak jeszcze wymieniać dalej, lecz po co.
Puknij się w czoło, zanim coś napiszesz.


No tego raczej Tobie życzę...

alo... alo... Szanowna Pani Admin2... zostały uwolnione niepotrzebne emocje... a przecież my tutaj kochamy się jak bracia i siostry... i Kako je dobro pozdrawiam.... szacuneczek...
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.12.2005 21:27

Łukasz napisał(a):Nie chodzi mi o korki z przyczyn obiektywnych. Wnerwiło mnie, ze stałem tylko dlatego, ze ktoś ma mnie i innych turystów w "poważaniu".Korek w Bosilijevie spowodowała zbędna bramka. Równie dobrze mogli mnie skasować za całą trase w Zutej Lokvie. A nie dwa razy,bali się, ze po minięciu Bosilieva zosatwię auto i ucieknę do lasu czy co?


Jak widać sądzili że tak właśnie możesz zrobić... i przezornie cię skasowali na zaś. Bo wiesz, Polacy nie takie fikołki fikali już w Chorwacji :lol:
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 02.12.2005 23:08

Dla wszystkich,którzy narzekaja na korki na Chorwackiich autostradach jest jedna rada.Nie jeździć tam w soboty.Ja do Chorwacji wjeżdżałem w piątek ,wyjezdżałem w czwartek i takie pojęcie jak korek było mi obce.

pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.12.2005 00:18

Czytając ten temat - to ja muszę się zaliczyć do wyjątkowego "farciarza"
Osiem razy trasa do Cro i z powrotem i nigdy nie trafiłem na korki,
które tak niektórym dały się we znaki, że już nie chcą do CRO. :cry:
Wprawdzie w poprzednich latach nie było tych długich tuneli,
ale te odcinki autostrad, którymi jechałem pokonywałem płynnie
natomiast dość wolno jechało się przez Plitvice (ale bez stania w korku)
Wyjeżdżałem z N.Sącza zawsze w sobotę-nocleg gdzieś po drodze
(Austria,Węgry,Chorwacja północna) w zależności od trasy, a przez
chorwackie autostrady jechałem w niedzielę(ruch mniejszy niż w soboty)
Natomiast powroty były zawsze w środku tygodnia i wtedy jechać
można na pewno bez korków (chyba, że trafi się na wypadek).
Z powyższego wynika-starać się nie jechać przez tunele w soboty,
albo też w Karlovacu skręcać na "starą drogę" przez Plitvice -
omija się tunel Mała Kapela, odpoczywa się od autostrady,
a wraca się na nią przed tunelem Sveti Rok (i do morza z górki) :D
Natomiast powrót do domu planować w środku tygodnia.
Pozdrawiam.
krisso
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisso » 03.12.2005 02:09

Nie wiem o czym piszecie,jakieś korki?Jechałem w sierpniu i ani minuty nie stałem w żadnym korku,za to jechałem przez pół chorwacji w strugach deszczu ,mimo to pojadę tam znowu.Wracaliśmy przez BIH, tam to dopiero była jazda,ale to już inna historia.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 03.12.2005 20:42

uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005
CRO - w .... Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 04.12.2005 15:13

Wracałem sobie z rodzinką z dłużeszgo listopadowego łikendu ... i Krakowie-Balicach przed wjazdem na A-4, żeby zapłacić te żałosne 5.50 pln musiałem odczekać ... 45 minut - i wiecie co powiedziała moja rodzina na to? "Ale super!! Odrobina Chorwacji w Polsce !!"
jacek__
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek__ » 04.12.2005 22:34

W radiu mozna co godzine uslyszec komunikaty o korkach lub ich braku. Ja planowalem godzine przejazdu z kilkudniowym wyprzedzeniem...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.12.2005 11:24

Autocestu Zagreb - Split možemo podijeliti na dva sektora: sektor Bosiljevo - Sveti Rok i sektor Sveti Rok - Split. Dužina sektora Bosiljevo - Sveti Rok iznosi 142,46 km. Sektor započinje u čvoru Bosiljevo 2, završava u čvoru Sveti Rok, a podijeljen je na 7 dionica:

Bosiljevo - Josipdol, l = 27,1 km
Josipdol - Tunel Mala Kapela (jug), l = 14,5 km
Tunel Mala Kapela (jug) - Žuta Lokva, l = 15,8 km
poddionica Interregionalni Čvor Žuta Lokva, l = 4,5 km
Žuta Lokva - Ličko Lešće, l = 24,0 km
Ličko Lešće - Lički Osik, l = 24,5 km
Lički Osik - Sveti Rok, l = 32,2
Dužina sektora čvor Sveti Rok - Bisko iznosi 181,84 km. Sektor započinje u čvoru Sveti Rok, završava u čvoru Bisko, a podijeljen je na 11 dionica:

Čvor Sv. Rok - Tunel Sv. Rok - Maslenica, l = 32,4 km
Maslenica - Zadar 1, l = 12,5 km
Zadar 1 - Zadar 2, l = 9,6 km
Zadar 2 - Benkovac, l = 15,7 km
Benkovac - Pirovac, l = 21,3 km
Pirovac - Skradin, l = 10,0 km
Skradin - Šibenik, l = 9,3 km
Šibenik - Vrpolje, l = 14,2 km
Vrpolje - Prgomet, l = 15,5 km
Prgomet - Dugopolje, l = 29,2 km
Dugopolje - Bisko, l = 11,8 km
Prema planu građenja Hrvatskih autocesta d.o.o. za razdoblje od 2001. – 2005. godine za autocestu Zagreb Split predviđeno je 12,6 milijardi kuna.

Dovršenje i puštanje u promet pojedinih dijelova autoceste Zagreb Split planirano je kako slijedi:

čvor Gornja Ploča - čvor Sveti Rok: lipanj 2003.
čvor Sveti Rok (sa spojem na Udbinu) - čvor Zadar 2: lipanj 2003.
južni portal tunela Mala Kapela - čvor Gornja Ploča: lipanj 2004.
čvor Zadar 2 - čvor Pirovac: lipanj 2004.
čvor Vrpolje - čvor Dugopolje: lipanj 2004.
tunel Mala Kapela: lipanj 2005.
čvor Pirovac - čvor Vrpolje: lipanj 2005.
čvor Dugopolje - čvor Bisko: lipanj 2005.
Građenje, održavanje i sanacija autocesta odvija se na temelju Programa građenja i održavanja javnih cesta za razdoblje 2001. do 2004. godine, koji je utvrdila Vlada Republike Hrvatske. Sukladno Programu Vlade u dijelu koji realiziraju Hrvatske autoceste d.o.o., za razdoblje od četiri i pol godine (do lipnja 2005. godine) planirana je izgradnja 400 km autocesta u ukupnoj vrijednosti od 16,355 milijardi kuna, redovno i izvanredno održavanje te upravljanje autocestama u ukupnoj vrijednosti od 1,249 milijardi kuna i sanacija autocesta u vrijednosti od 1,101 milijardu kuna.

w tunelu
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.12.2005 11:44

AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.12.2005 16:02

rg
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rg » 26.01.2006 18:21

krisso napisał(a):Wracaliśmy przez BIH, tam to dopiero była jazda,ale to już inna historia.


można prosić o jakieś szczegóły ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zagubiona autostrada. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone