Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 30.05.2015 07:20

karolina1118 napisał(a):Do gps, choć planujemy też drugą auto-mapę kupić przed wyjazdem na Android do telefonu :) wiec w sumie szukamy dwóch wersji

Darmową AM na Androida możesz ściągnąć w Sklepie Play. Tylko pamiętaj, że korzystanie z nawigacji w telefonie wiąże się z pobieraniem danych. Co w Polsce może być ok, jednak za granicą już niekoniecznie. Może nieźle spustoszyć portfel.
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 30.05.2015 09:21

Ale można wykupić pakiet danych na Europę. Np. w plusie mogę za 15 zl wykupić 100mb danych na Europę, a na podróż w dwie strony z AM wystarczy to z dużą nawiązką. Starczy również na podgląd kamerek w trakcie jazdy :)
androkrates
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2015
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) androkrates » 14.06.2015 18:02

Witam.
Wybieram się z żonką po raz pierwszy na Cro.
W związku z tym prosiłbym o pomoc, bo jakoś takiej opcji nie mogę tu znaleźć.
Wybieramy się w lipcu do Tucepi z Kaszub 8)
Interesuje nas droga jak najbardziej ekonomiczna jeśli chodzi o opłaty (winiety, bramki).
Wiem, że należy ominąć słoweńskie autostrady. A jak zaplanować drogę by uniknąć jeszcze gdzieś opłat?
Czy lepiej darować sobie taki pomysł?
Pozdrawiam cromaniaków i proszę o wyrozumiałość :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2015 18:21

Ominięcie autostrady w Słowenii wskazane :wink:

Natomiast w innych krajach nie bardzo, droga z Kaszub do Tučepi daleka.

Można ewentualnie ominąć częściowo chorwackie autostrady jadąc z Karlovaca tzw. "starą drogą" przez Plitvice.

dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Ponadto polecam >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 14.06.2015 19:49

Janusz Bajcer napisał(a):Ominięcie autostrady w Słowenii wskazane :wink:

Natomiast w innych krajach nie bardzo, droga z Kaszub do Tučepi daleka.

Można ewentualnie ominąć częściowo chorwackie autostrady jadąc z Karlovaca tzw. "starą drogą" przez Plitvice.

dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Ponadto polecam >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html


Podczepię się pod temat, znajomy mówił mi ostatnio, że warto ominąć bramki w Czechach. Co możesz powiedzieć na ten temat?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2015 20:09

Jakie bramki ? Jak chodzi Ci o te na autostradach to ominiesz bez problemu ponieważ ich nie ma w Czechach :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2015 20:14

darkeldo napisał(a):Podczepię się pod temat, znajomy mówił mi ostatnio, że warto ominąć bramki w Czechach. Co możesz powiedzieć na ten temat?

Mieszkam w Nowym Sączu.
Nigdy do Chorwacji nie jechałem przez Czechy :idea:
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 14.06.2015 20:20

Lechoo napisał(a):Jakie bramki ? Jak chodzi Ci o te na autostradach to ominiesz bez problemu ponieważ ich nie ma w Czechach :mrgreen:

Haha ;) To musiałem źle zrozumieć, musiało mu chodzić o winiete. :D
basiamak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiamak » 14.07.2015 13:34

hejka , my tez jedziemy w tym samym terminie z Gdańska do Cro , ogólnie pełen spontan :)
Aman
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aman » 17.07.2015 19:15

Witam serdecznie :) Również wyjezdzam z zona w tamte okolice ze Śląska, ale planujemy wyjechać 24 pod wieczor :) wiec jakby ktoś jechal byłoby super, im więcej aut tym raźniej :) Pozdrawiam :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone