Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 17:37

Do gps, choć planujemy też drugą auto-mapę kupić przed wyjazdem na Android do telefonu :) wiec w sumie szukamy dwóch wersji
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2015 18:46

karolina1118 napisał(a):Do gps, choć planujemy też drugą auto-mapę kupić przed wyjazdem na Android do telefonu :) wiec w sumie szukamy dwóch wersji


A po co wam dwie AM, jedziecie dwoma autami :?: :?: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ja robię zawsze jedną trasę, wbijam punkty trasy tak żeby AM prowadziła mnie tam gdzie ja chcę jechać a nie gdzie ona :wink: Jeśli masz AM na kompie to tam sobie zrób trasę, bo szybciej i większy ekran niż w navi a potem ją skopiuj
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 21:41

dids76 napisał(a):
karolina1118 napisał(a):Do gps, choć planujemy też drugą auto-mapę kupić przed wyjazdem na Android do telefonu :) wiec w sumie szukamy dwóch wersji


A po co wam dwie AM, jedziecie dwoma autami :?: :?: :oczko_usmiech: :mrgreen:



Jedziemy jednym autem :) dwie AM to dlatego, że zawsze trafiamy do celu za drugim razem :wink: i stąd pomysł ?
Myśl ze skopiowaniem trasy z komputera jak najbardziej trafiona :) tylko czy w Austrii musimy przed wjazdem na Słowenię przestawić aby nie kierowała nas na autostrady? Jeśli tak w którym momencie?

Przepraszam za taką ilość pytań, ale jak mówią kto pyta.... :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2015 21:47

Tak jak pisałem wcześniej, ja ustalam sobie punkty trasy i AM prowadzi mnie według nich. Zawsze jeszcze sprawdzam, robiąc zbliżenie, czy nie poprowadzi mnie przez "niechciane" odcinki :wink:
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 21:48

dziękuję :) oby u nas też tak było ....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.05.2015 21:57

karolina1118 napisał(a):Myśl ze skopiowaniem trasy z komputera jak najbardziej trafiona :) tylko czy w Austrii musimy przed wjazdem na Słowenię przestawić aby nie kierowała nas na autostrady? Jeśli tak w którym momencie?

Poczytaj jeszcze w wątku Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą.

albo AutoMapa - trasa z pominięciem słoweńskiej autostrady. :wink:
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 22:19

walp napisał(a):
karolina1118 napisał(a):

Poczytaj jeszcze w wątku Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą.

albo AutoMapa - trasa z pominięciem słoweńskiej autostrady. :wink:


Poczytamy na pewno choć cześć z tych wątków już przejrzeliśmy :)
Dziękuję :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.05.2015 22:27

karolina1118 napisał(a):Poczytamy na pewno choć cześć z tych wątków już przejrzeliśmy :)
Dziękuję :)

W razie wątpliwości - pytaj.
Pomożemy :!: :D
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 28.05.2015 10:28

karolina1118 napisał(a):Jeszcze jedna sprawa nas zastanawia- jak wgrać do auto-mapy trasę- może ktoś ma gotowy plik do użyczenia :P ?
Czy lepiej podzielić ją na trzy etapy tzn. pierwszy do Austrii, a drugi Słowenia z zaznaczeniem omijania płatnych autostrad i trzeci w Chorwacji?
:papa:

Ja preferuje rozłożenie trasy na odcinki. Od granicy do granicy. Mam pewność, że poprowadzi mnie tam gdzie chcę.
Raz jechałem całość i pomimo tego, że była cała ustawiona wcześniej dokładnie od punktu A do punktu B, to jednak w czasie jazdy potrafiła się przestawiać. Dodatkowo moja nawigacja już ma swoje lata i załadowane dane mają dosyć dużą pojemność co też czasami powodowało krótkotrwałe zawieszania.
A odcinki graniczne wybieram zawsze dlatego, bo albo trzeba kupić winietę, albo zatankować, itp.
To taka moja subiektywna ocena. Nie każdy lubi to co ja :wink:
Używam AM.
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 28.05.2015 14:41

Dobra strategia :) Polecam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.05.2015 16:28

tolek1 napisał(a):Ja preferuje rozłożenie trasy na odcinki.

Stosuję podobną taktykę. Po prostu łatwiej mi "zarządzać" krótszym odcinkiem, szczególnie kiedy trasa na wakacje ma prawie
2 tys. km.

Jeśli zmienimy coś w ustawieniach, np rodzaj trasy (szybka, łatwa, optymalna), objazd, wyłączenie jakiegoś odcinka,
czy dodamy punkty przejazdu - nie musimy sprawdzać, czy program nie pozmieniał czegoś na całej trasie przejazdu.
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 29.05.2015 20:10

tolek1 napisał(a):
karolina1118 napisał(a):

Ja preferuje rozłożenie trasy na odcinki. Od granicy do granicy. Mam pewność, że poprowadzi mnie tam gdzie chcę.
Raz jechałem całość i pomimo tego, że była cała ustawiona wcześniej dokładnie od punktu A do punktu B, to jednak w czasie jazdy potrafiła się przestawiać. Dodatkowo moja nawigacja już ma swoje lata i załadowane dane mają dosyć dużą pojemność co też czasami powodowało krótkotrwałe zawieszania.
A odcinki graniczne wybieram zawsze dlatego, bo albo trzeba kupić winietę, albo zatankować, itp.
To taka moja subiektywna ocena. Nie każdy lubi to co ja :wink:
Używam AM.


Dziękuję za podpowiedź :)
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 29.05.2015 21:01

walp napisał(a):
tolek1 napisał(a):Ja preferuje rozłożenie trasy na odcinki.

Stosuję podobną taktykę. Po prostu łatwiej mi "zarządzać" krótszym odcinkiem, szczególnie kiedy trasa na wakacje ma prawie
2 tys. km.

Jeśli zmienimy coś w ustawieniach, np rodzaj trasy (szybka, łatwa, optymalna), objazd, wyłączenie jakiegoś odcinka,
czy dodamy punkty przejazdu - nie musimy sprawdzać, czy program nie pozmieniał czegoś na całej trasie przejazdu.



Dzięki :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2015 21:32

Ja mam AM w kompie i tam "tworzę" trasę. Ekran większy, liczy trasę też o wiele szybciej niż navi. Zawsze robię trasę w całości i przed wrzuceniem do navi jeszcze całą sprawdzam. Nigdy mnie to nie zawiodło, nie muszę po drodze wczytywać kolejnych odcinków. Z drugiej strony navi mi na trasę do Chorwacji nie za bardzo potrzebna :oczko_usmiech: :mrgreen:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 30.05.2015 07:17

dids76 napisał(a):Ja mam AM w kompie i tam "tworzę" trasę. Ekran większy, liczy trasę też o wiele szybciej niż navi. Zawsze robię trasę w całości i przed wrzuceniem do navi jeszcze całą sprawdzam. Nigdy mnie to nie zawiodło, nie muszę po drodze wczytywać kolejnych odcinków. Z drugiej strony navi mi na trasę do Chorwacji nie za bardzo potrzebna :oczko_usmiech: :mrgreen:

Pod warunkiem, że po drodze nie spotka cię objazd i musiałeś objechać punkt pośredni wcześniej zaznaczony ręcznie. W takim przypadku nawigacja będzie cię zawsze cofała do tego punktu pośredniego, co może wprowadzić w osłupienie. 8O
To jest tylko jeden z przykładów, kiedy AM może, ale też nie musi, zachowywać się po swojemu.
Ostatnio edytowano 30.05.2015 07:30 przez tolek1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone