Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 30.07.2013 21:40

dids76 napisał(a):Zawsze jeżdżę z AM i nigdy nie miałem problemu. Zrób jak radzi walp lub ustaw sobie Krapina - Mureck i wyznacz punkty trasy na drodze 229 i 433 w Slo i na B69 w Austrii


Dzięki, nie pomyślałem ;) jedno pytanie, puściłem trasę przez Ptuj, czy od Krapiny lecąc na Ptuj nie wrzuci mnie na "kawałek" płatnego odcineka?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2013 21:45

Kończy się droga nr 9 zaczyna autostrada A4 a właściwie jej pierwszy węzeł (Raczep Draženici) o tutaj:
http://goo.gl/maps/6qoPW
tam zjeżdżasz, ciężko to przegapić.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 30.07.2013 22:21

dids76 napisał(a):Kończy się droga nr 9 zaczyna autostrada A4 a właściwie jej pierwszy węzeł (Raczep Draženici) o tutaj:
http://goo.gl/maps/6qoPW
tam zjeżdżasz, ciężko to przegapić.


Dzięki, tak właśnie prowadzi AM, z 9 węzeł na 2 do Ptuj, za węzłem już A4. Dzięki za pomoc :wink:
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 31.07.2013 22:18

walp napisał(a):
Piteroo napisał(a): nie wyobrazam sobie studiowania map, street view, zabierania atlasu itd - szkoda czasu, po to ktoś wymyślił gps żeby z tego korzystać. Ale trzeba przede wszystkim myśleć , znać kierunki na jakie powinno się kierować ale też trzeba potrafić korzystać z nawi, nowe mapy itd.

Ja z kolei nie wyobrażam sobie wyjazdu w trasę długości kilku tysięcy kilometrów, przez sześć krajów jak w moim przypadku, bez przestudiowania map, przewodników i jazdą z GPS jako jedynym podstawowym narzędziem. :?
Oby nigdy nie spotkało Cię to, co mojego kolegę kilka lat temu we Włoszech. Też nie studiował map, nie zabierał atlasu i nastąpiła awaria systemu GPS. Telefonicznie pomagałem mu wrócić, bo nawet z określeniem azymutu miał problem. :smo:


nie jestem też idiotą, kierunki znam, tak jak napisałem sprawdzam na co się kierować , więc bez navi można dac sobie radę. Poza tym ma dwie niezależne nawigacje - w dwóch telefonach:)

natomiast uważam też że gdyby spotkało mnie to co twojego kolege, a nawet gorzej bo np. umarłyby dwie nawigację to wtedy znalazłbym pierwszą stacje paliw i kupił mapę, raczej nie korzystałbym z opcji telefon do przyjaciela.

pozdrav
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.07.2013 23:29

Piteroo napisał(a):nie jestem też idiotą,

Daleki jestem od sugerowania komukolwiek takiego stanu.
Piteroo napisał(a):natomiast uważam też że gdyby spotkało mnie to co twojego kolege, a nawet gorzej bo np. umarłyby dwie nawigację to wtedy znalazłbym pierwszą stacje paliw i kupił mapę, raczej nie korzystałbym z opcji telefon do przyjaciela.

Też bym tak zrobił i cieszę się, że świetnie radzisz sobie w ekstremalnych sytuacjach.
pawel0982
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel0982 » 28.08.2013 08:42

golibroda napisał(a):
chmiel999 napisał(a):ten objazd to bajka. Zjazd 226 przed granicą, kier. Mureck. jak ktoś ma obawy, niech stanie na 2-3 minuty i podczepi się pod kogoś... ( Polacy, Czesi jadą objazdem NoN Stop !!!!!!! )



Pojedźcie moją trasą przez Słowenię - zjazd 226, Mureck, Lenard, Ptuj - prowadziła jak po sznurku omijając rondo w Ptuj:)

Z chęcią się podzielę: Łódź-> Baska Voda :) Zmodyfikuj tylko START i KONIEC do swoich potrzeb !

Poniżej link do mojej trasy w AM 6.12 EU (jechałem pierwszy raz do HR i dojechałem bez kłopotów):

http://przeklej.net/down/20960177776833687000038785997467598de6a441321453882db9bd0.html

Witam Koleżanki i Kolegów mam problem ze zmianą startu i końca w am nie mogę się doszukać jak to zrobić pomoże ktoś? :D
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 28.08.2013 09:12

pawel0982 Nie do końca dla mnie jest jasne o co Ci chodzi :) Chodzi Ci o to, że masz gotową trasę od kogoś i musisz zmienić punkty startu i mety?

Najprościej będzie jak sam sobie na targeo taką trasę zrobisz z Twojego miejsca zamieszkania. Musisz tylko się zalogować, bo trasy zagraniczne i eksportowanie ich do pliku są tylko dla zalogowanych.

WAŻNE! Jak zjeżdżamy z autostrady w Austrii i wjeżdżamy do Słowenii należy się zatrzymać gdzieś i KONIECZNIE przestawić w nawigacji opcję trasy na "bezpłatne". Po co... A no po to, że nawigacje są tak mądre, że nawet jeśli mamy wklepaną trasę przez Mureck, Lenart i Ptuj to i tak nawi przy aktywnej opcji "drogi płatne", wyrzuci nas na płatny odcinek autostrady gdzie nie ma jak zawrócić, a lokalna policja bardzo lubi tam właśnie filować na takich zagubionych. Taki błąd sporo kosztuje i może popsuć humor na początek wakacji.

Po wjechaniu do Chorwacji, aktywujemy z powrotem "drogi płatne" i jedziemy dalej.
Ta uwaga jest kierowana do osób, które pierwszy raz jadą objazdem i nie znają jej dokładnie na pamięć.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.08.2013 09:29

Nie musimy zatrzymywać się i aktywować/deaktywować ustawień. Można sobie całą trasę przygotować wcześniej. Patrz pierwszy post Dracro w tym wątku. :wink:
pawel0982
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel0982 » 28.08.2013 10:11

walp napisał(a):Nie musimy zatrzymywać się i aktywować/deaktywować ustawień. Można sobie całą trasę przygotować wcześniej. Patrz pierwszy post Dracro w tym wątku. :wink:
to chyba najlepsze rozwiązanie i jeszcze jedno pytanie który plik wrzucić jeśli nie chce przejeżdżać przez rondo przed Mariborem? ten z rondem w nazwie?
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 19.05.2014 15:47

Nie rozumiem tego heju, gość odwalił dobrą robotę a ktoś to piętnuje....Nie podoba się to po co tu w ogóle zaglądać? Ja uważam to za bardzo przydatne !
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 19.05.2014 16:35

showtek2 napisał(a):Nie rozumiem tego heju, gość odwalił dobrą robotę a ktoś to piętnuje....Nie podoba się to po co tu w ogóle zaglądać? Ja uważam to za bardzo przydatne !


No właśnie po co tu zaglądasz ?!?! Człeku to wątek z zeszłego roku, po co zaś mącisz.

Administracja chyba może zamknąć temat. Pozdro dla @LL Cromaniaków !!!
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 02.07.2014 22:20

Ale znowu aktualny, bo trafiłem na niego z innego forum :).

Do Dracro:
Po pierwsze - kawał dobrej roboty... mam nadzieję, że nie blokowałeś całych autostrad, a tylko wjazdy. Jak całe odcinki autostrad, to szacun :)).
Po drugie - ale czy aby ta robota była potrzebna? Po zablokowaniu autostrad AM ma tendencję do prowadzenia przez rondo w Mariborze, które wbrew temu co pisałeś - JEST PŁATNE, ponadto to gorsza droga.

Niestety, ale lepszy wyborem jest po prostu podanie w Słowenii punktów via, aby pojechać przez Lenart i Ptuj, niż zdanie się na wyznaczanie trasy przez AM...
luce
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) luce » 27.08.2014 12:28

diagnosta1986 napisał(a):Mam pytanie do tych co byli w Cro w tym roku
Czy aby na pewno odcinek drogi z Ptuj do granicy z Chorwacją nie jest traktowany jako autostrada przed samą granicą jakieś 2 km.
Bo tak wynika ze stron
(world wide web).promet.si/portal/sl/razmere.aspx
(world wide web).dars.si/Dokumenti/O_avtocestah_21.aspx

Dzień dobry, jestem nową użytkowniczką forum, ale od dawna je przeglądam. :)
Czy ktoś może potwierdzić, że te OSTATNIE 2 KM przed granicą z Chorwacją nie są płatne? Z tych mapek faktycznie wynika, że jest to autostrada.
I nie chodzi tu o objazd M-L-P, który jest w porządku - korzystaliśmy w zeszłym roku.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 27.08.2014 12:51

Odcinek od końca autostrady w Słowenii do granicy SLO->HR jest bezpłatny.
luce
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) luce » 27.08.2014 13:13

I to mimo tego, że na mapach oznaczyli ten fragment jako autostrada? :) Po prostu wolę się upewnić, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek. Bo to wygląda jak słoweński sposób na nasze objazdy.
Załączniki:
autostrada.PNG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone