Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 15.06.2013 01:00

dids76 napisał(a):No i mi jeszcze zostało przyzwyczajenie z czasów "bez GPSowych", czyli papierową mapa i pospisywane na kartce numery dróg których się trzymać.


Ja jeszcze mam "głupi" zwyczaj, że oglądam sobie trasę na maps.google (satelita) oraz StreetView i dosłownie uczę się na pamięć newralgicznych miejsc (węzły, zjazdy itp.). Gdy parę lat temu przed wyjazdem do Włoch ślęczałem przed monitorem to żona patrzyła na mnie jak na wariata i się śmiała - przecież specjalnie na ten wyjazd kupiliśmy sobie navi. Mina jej zrzedła jak navi się wywaliła już po godzinie jazdy (Manta 070) - sprzęt się nagrzewał, unexpected error i było po zawodach. No i zaczął się lament jak my dojedziemy... Trafiliśmy do celu bez pudła. Od tego czasu, widząc mnie jak oglądam trasę tylko pyta, gdzie dzisiaj "jadę" :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2013 07:12

Dzięki za informację :D
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 15.06.2013 08:23

Lednice napisał(a):Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:



Fajna mapą jest też be-on-road i jest darmowa wersja na ios i androida. Testuje ją pare miesiecy i jest naprawde prosta i szybko łapie sygnał gps w razie potrzeby. Oczywiście Polska wersja :D Polecam :mrgreen:
aga7911
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga7911 » 15.06.2013 08:46

Mam pytanie czy ktoś wyjeżdża może w niedziele z okolic Katowic w okolice Zadaru?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2013 10:04

aga7911 napisał(a):Mam pytanie czy ktoś wyjeżdża może w niedziele z okolic Katowic w okolice Zadaru?

Agnieszko, zajrzyj i zapytaj tu :wink:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 21.06.2013 22:12

Dracro
Wielkie dzięki za podzielenie się plikami.
Wgrałem, przejrzałem trasę i już wiem, że w tym roku przez Słowenię pojadę z wykorzystaniem Twojej blokady.
Pozdrawiam
Jacek
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.06.2013 10:38

Dracro - dzięki i na pewno skorzystam z tego , nie będę musiał się spinać co i jak .
Ale navi bardziej potrzebne mojej żonie ni mi samemu , ona musi wiedzieć ile jeszcze zostało do celu :mrgreen:
lebrok
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebrok » 22.06.2013 16:51

Naprawdę świetna robota, takiego wariantu trasy przez Słowenię nie brałem pod uwagę (trasa szybka) TYCHY-OMIS

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 00:02

artas666 napisał(a):
Lednice napisał(a):Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:



Fajna mapą jest też be-on-road i jest darmowa wersja na ios i androida. Testuje ją pare miesiecy i jest naprawde prosta i szybko łapie sygnał gps w razie potrzeby. Oczywiście Polska wersja :D Polecam :mrgreen:


Dzięki wielkie za informację :!: :!: :!:
Zainstalowałem, sygnał gps łapie rewelacyjnie, jest prosta,
jedyny minus to mocno du.iata mapa Polski :(
Ale za to Czech jest taka, że mucha nie siada, w końcu to czeska firma ją opracowała :roll:
Be-on-road to czeski gps
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 23.06.2013 01:15

Lednice napisał(a):
artas666 napisał(a):
Lednice napisał(a):Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:



Fajna mapą jest też be-on-road i jest darmowa wersja na ios i androida. Testuje ją pare miesiecy i jest naprawde prosta i szybko łapie sygnał gps w razie potrzeby. Oczywiście Polska wersja :D Polecam :mrgreen:


Dzięki wielkie za informację :!: :!: :!:
Zainstalowałem, sygnał gps łapie rewelacyjnie, jest prosta,
jedyny minus to mocno du.iata mapa Polski :(
Ale za to Czech jest taka, że mucha nie siada, w końcu to czeska firma ją opracowała :roll:
Be-on-road to czeski gps


Navroad jest swietna w PL, przynajmniej w moim przypadku się sprawdza...nawet moje, nowe osiedle z wewnętrznymi uliczkami jest :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 23.06.2013 07:06

artas666 napisał(a):
Lednice napisał(a):Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:



Fajna mapą jest też be-on-road i jest darmowa wersja na ios i androida. Testuje ją pare miesiecy i jest naprawde prosta i szybko łapie sygnał gps w razie potrzeby. Oczywiście Polska wersja :D Polecam :mrgreen:


Gdzie masz tą darmową wersje ?
Bo jak wchodzę na stronę to pokazuje mi 7 dni za free.
Może daj jakiegoś linka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 08:00

Ściągnąłem bezpośrednio na telefon,
poklikałem, pokazał się jakiś numer seryjny
i tyle :wink:
Było to 16 czerwca
Nic mi nie przypomina, że wersja dzisiaj ma być zamieniona w komercyjną, żeby zapłacić :roll:

Płatne są informacje o korkach w ruchu drogowym :!:


Navigon jest fajny, ale potrzebuje strasznie dużo miejsca na karcie pamięci, miejsca by mi zabrakło :roll:
a na razie nie chce mi się wymieniać starej karty na nową.
Ostatnio edytowano 23.06.2013 22:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
michal_p
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_p » 23.06.2013 21:49

Witam wszystkich. Mam pytanko do "starych wyjadaczy" planuje sobie trasę i ominięcie autostrad w Słowenii ( jade tylko 80 km wiec chyba przesada wydawać kasę ). Czy możecie podpowiedzieć coś sensownego lub potwierdzić moje plany - załączone jako obrazek niżej.
Mapa_2.png
.(powiekszenie na: http://epieczara.pl/Mapa_2.png ). Przy wyznaczaniu kierowałem się wskazówkami z tego forum tyle ze to z roku 2010. Nie wiem czy coś się nie zmieniło . Ogolnie zjazd z autostrady w Austrii na Spielfeld , dalej drogą 437 do ronda przed Mariborem potem wzdłuż H2 przez Maribor , potem : Starse , Slovenja Vas , Skorba , Sodinci , Trzec, dalej drogą E59 Do Gornji Maccelj .

Jakieś uwagi lub propozycje ?? Czy zaznaczony na mapie odcinek ( " A" - na czerwono ) jest bezpłatny ??
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.06.2013 21:55

Witaj.
Moim zdaniem lepszą wersją objazdu jest trasa przez Mureck-Lenart-Ptuj.
Po co pchać się przez Maribor. :?: No chyba, że zamierzasz zwiedzać.

Odcinek A jest bezpłatny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 22:01

Dokładnie, walp ma rację.
Maribor jest całkiem sporym miastem.

Ponadto na twojej trasie drogowskazy cały czas kierują na autostradę, jedzie się równolegle do niej,
jeden mały błąd i jesteś bez winiety na niej :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone