Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.06.2013 09:03

viltob08 napisał(a):
jara napisał(a):Proponuję zastosować schemat: nie interesuje? Nie czytaj, nie stosuj.
Pozdrawiam


Popieram, po co bić pianę? :roll: :papa:


:smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2013 09:17

Nie chodziło mi o bicie piany :wink:

Po prostu tak mi się skojarzył ten wątek z tymi, co stoją w korku koło Trzyńca z gps :roll:

Wszystkie te gadżety nie zastąpią zdrowego rozsądku i cieszę się, że wszyscy w tym wątku się z tym zgadzają :D
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 14.06.2013 09:18

jara napisał(a):Proponuję zastosować schemat: nie interesuje? Nie czytaj, nie stosuj.
Pozdrawiam


...i przede wszystkim nie krytykuj bo to czyjś czas i praca. Niektórzy są zbyt pewni siebie, oby ich ta pewność nie zgubiła. I podobnie jak Dracro, od razu pomyślałem o podróży nocą gdy cały pokład śpi, kto ma podpowiadać, kto nawigować? Ciężko sobie wyobrazić jazdę z mapą papierową na kolanach, z włączoną lampką przy suficie, a przy tym wszystkim być skupionym na drodze w 100%, nocą na drodze bywa różnie, szczególnie gdy drogi w ogóle nie znamy. Taka navi z wgranym "gotowce" to rzecz którą warto mieć w schowku. Sam pewnie z gotowca korzystał nie będę bo lecę autostradą ale komuś "oszczędnemu" może się przydać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2013 10:02

DRACO szacun :wink:
Jeżdżę 6 lat z AM i nie wiedziałem o takiej możliwości blokowania odcinków. Zawsze korzystam z Twojego sposobu nr2. Przed wyjazdem całą trasę przeglądam jeszcze w powiększeniu, co by po drodze jakieś "cudo" nie wyskoczyło.
No i mi jeszcze zostało przyzwyczajenie z czasów "bez GPSowych", czyli papierową mapa i pospisywane na kartce numery dróg których się trzymać.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.06.2013 10:06

dids76 napisał(a):No i mi jeszcze zostało przyzwyczajenie z czasów "bez GPSowych", czyli papierową mapa i pospisywane na kartce numery dróg których się trzymać.


Mi też zostało i dobrze mi z tym :lol:
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 14.06.2013 10:41

Ja wspomagam się atlasem samochodowym, ale w GPS wrzuconą mam trasę wcześniej przygotowaną na targeo.pl i wyeksportowaną do AutoMapy. GPS jest włączony (z wyłączonym głosem - bo nie lubie bleblania) i służy jako komputer pokładowy oraz doradca, "upewniacz" - że jadę dokładnie tak jak chcę.
Dla roboty wykonanej przez Dracro - szacun, podobie jak kolega wyżej - nie wiedziałem o opcji "Blokada".
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 14.06.2013 11:23

Widzę że wątek typowo "męski", faceci się wypowiadają, a jednak zabiorę głos i ja, chociaż jestem kobietą ale również kiedrowcą :)
Kolega rzeczywiście zadał sobie dużo trudu, te rady za pewnie będą przydatne osobom którzy pierwszy raz chcą ominąć słoweńską autostradę ale ja jednak radzę przygotować się do podróży, przestudiować opisy objazdu, zobaczyć filmiki i jednak poklęczeć przy mapie. Mój TŻ za pewnie tak by zrobił, nastawił, po blokował odcinki płatnej autostrady, na szczęście ma mnie i mój atlas (bo swojego nie posiada w samochodzie), wydrukowany z cro.pl, objazd autostrady (teraz już nie jest potrzebny, bo znam na pamięć) :D I za pewnie, jak by nie moja dociekliwość, jeździliśmy chyba do dziś autostradą.
jara napisał(a):
dids76 napisał(a):No i mi jeszcze zostało przyzwyczajenie z czasów "bez GPSowych", czyli papierową mapa i pospisywane na kartce numery dróg których się trzymać.


Mi też zostało i dobrze mi z tym :lol:

Ja też tak mam ;)
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 14.06.2013 11:44

Osobiście nie wyobrażam sobie wybierać się w podróż bez przygotowania sobie trasy na "sucho" w domu. Jeśli chodzi o nawigację to w różnych sytuacjach jest pomocna chociażby właśnie takiej jak omijanie płatnych dróg w Słowenii. Pomysł uważam za trafiony Dracro. Dzięki :)
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 14.06.2013 12:18

A to działa tez w AM na android czy tylko na Win CE ??
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 14.06.2013 13:01

Androida nie mam żeby przetestować. Jak ktoś może to proszę sprawdzić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2013 13:48

Żeby Dracro nie poczuł się urażony, to ja go podziwiam za pracowitość :!:

Na pewno nie zabłądzi. :wink:

Wiem z autopsji, że różnie bywa na trasie i że niektórzy, jak mają gps, to są wyłączeni z myślenia.
To tylko mi się nie podoba :wink:
Jak komuś gps bardzo pomaga, to Ok


Sam zabieram to ustrojstwo, jadę z nim, ale poza miastami jego przydatność jest dla mnie średnia.
Zawsze staram się słuchać radia z informacjami o korkach, to podstawa
korzystam z informacji podanych na forum czy np. na stronach policji,
no i patrzeć się na znaki drogowe.
A trasę muszę mieć w głowie, studiowanie mapy się przydaje.

Na pewno nie czuję się zbyt pewny siebie, wystarczy, że kilkaset metrów przed nami jest wypadek, radio nie zdążyło o tym poinformować i już stoimy w korku. i koszmarek :wink:
Nie wspominając o gorszych rzeczach
Wszystkiego się nie przewidzi, nie ma cudów
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 14.06.2013 14:03

Lednice: Nie poczułem się urażony (no może odrobinę o haśle "To już są normalne jaja..." :wink: )
Każdy ma prawo do swojej opinii.

Ja wiem, że wiele ludzi ma awersję do nawigacji. Ale też wiem ze wielu z nich i tak jej używa.
Wystarczy nocą zobaczyć w ilu samochodach świecą się niebieskie prostokątne ekraniki w na szybach.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 14.06.2013 14:10

ynka napisał(a):Widzę że wątek typowo "męski", faceci się wypowiadają, a jednak zabiorę głos i ja, chociaż jestem kobietą ale również kiedrowcą :)
Kolega rzeczywiście zadał sobie dużo trudu, te rady za pewnie będą przydatne osobom którzy pierwszy raz chcą ominąć słoweńską autostradę ale ja jednak radzę przygotować się do podróży, przestudiować opisy objazdu, zobaczyć filmiki i jednak poklęczeć przy mapie. Mój TŻ za pewnie tak by zrobił, nastawił, po blokował odcinki płatnej autostrady, na szczęście ma mnie i mój atlas (bo swojego nie posiada w samochodzie), wydrukowany z cro.pl, objazd autostrady (teraz już nie jest potrzebny, bo znam na pamięć) :D I za pewnie, jak by nie moja dociekliwość, jeździliśmy chyba do dziś autostradą.
jara napisał(a):
dids76 napisał(a):No i mi jeszcze zostało przyzwyczajenie z czasów "bez GPSowych", czyli papierową mapa i pospisywane na kartce numery dróg których się trzymać.


Mi też zostało i dobrze mi z tym :lol:

Ja też tak mam ;)


Ja też tak mam i też mi z tym dobrze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2013 23:55

Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 15.06.2013 00:12

Lednice napisał(a):Pytanie techniczne co do gps w komórce:

chodzi mi coś dobrego na Androida, to znaczy dobrą mapę Europy,
taką żeby nie powodowała dodatkowych kosztów poza granicami Polski.
Mam na myśli oczywiście opłat za przesyłanie danych.

Pytam tak z ciekawości, na razie korzystam z Medion, kupione przez szwagra w Aldiku :roll:


Legnice, osobiście polecam Navigon na Androida. Mam u siebie w SE Xperia i działa świetnie, kiedyś ktoś mi podpowiedział że to jeden z najlepszych na rynku programów GPS do Andrioida...miał rację, sprawdza się świetnie.
Jeździłem na nim w Holandii, w Niemczech, sporo po Polsce...przydał mi się nawet podczas szukania jednego adresu w Niemczech, auto musiałem zostawić na parkingu i przez starówkę przejść pieszo, wrzuciłem adres, mega szybko znalazł sygnał GPS i doprowadził mnie do celu.

p.s. ustawiłem z ciekawości drogę do Igrane bo tam się wybieram za miesiąc, bez problemu i szybko wyznaczył 3 opcje trasy, do wyboru :)

Tak to wygląda na ekranie telefonu:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijanie słoweńskiej autostrady z AutoMapą - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone