Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015
Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 13.05.2015 22:46

Witam serdecznie :)
Ponieważ to mój pierwszy wątek chciałabym na początku wszystkich przywitać i podziękować za rady dzięki którym mam nadzieję nasza pierwsza wyprawa do Cro okaże się niezapomniana.
Liczę również na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów :)

Do Tucepi planujemy wyjechać 25.07.2015r. z Gdyni... wyjazd zaplanowany na godzinę 5 rano trasa Czechy- Austria- Słowenia (tutaj objazd autostrady)
Trasa przebiegać ma w następujący sposób: Gdynia -Czechy- Mönichkirchen Austria- Mureck, Austria Lenart, Słowenia-Ptuj, Słowenia-Tučepi, Chorwacja

Czy może byście coś w tej trasie zmienili?

Planujemy dotrzeć do Austrii wieczorem na nocleg w Pensjonatacie Frans-Jozef- już zarezerwowany dzięki forumowiczom :D .

Rano wyjazd w kierunku Cro- przez planowany objazd w Słowenii tzw. M-L-P

Może ktoś zechce pomóc i podpowie w jaki sposób wyliczyć koszty płatnych tuneli? płatnych odcinków autostrad? :)

Gdzie polecacie robić postoje? Czy ktoś może polecić jakieś miejsca- będziemy z dwójką dzieciaków 7 i 10 lat? Może coś warto pod drodze zobaczyć?

Będę wdzięczna za wszelkie rady i pomoc :)

Miłego wieczoru
Karolina
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.05.2015 23:51

karolina1118 napisał(a):Może ktoś zechce pomóc i podpowie w jaki sposób wyliczyć koszty płatnych tuneli? płatnych odcinków autostrad? :)

Witaj. :wink:

Ceny winiet czeskiej i austriackiej zapewne znasz. :)

Na tej trasie nie masz płatnych tuneli, aż do tunelu Sv. Ilija (20 kn).

Koszt autostrady chorwackiej:
A2 Macelj - Zagreb 48 kn
A1 Zagreb (Lučko) - Zagvozd 195 kn
tunel 20 kn
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 14.05.2015 11:23

walp napisał(a):
karolina1118 napisał(a):Może ktoś zechce pomóc i podpowie w jaki sposób wyliczyć koszty płatnych tuneli? płatnych odcinków autostrad? :)

Witaj. :wink:

Ceny winiet czeskiej i austriackiej zapewne znasz. :)

Na tej trasie nie masz płatnych tuneli, aż do tunelu Sv. Ilija (20 kn).

Koszt autostrady chorwackiej:
A2 Macelj - Zagreb 48 kn
A1 Zagreb (Lučko) - Zagvozd 195 kn
tunel 20 kn


Druga wersja (według mnie lepsza ze względu na super widoczki :)):
- A1 Zagreb (Lučko) - Šestanovac - 190 kn (bez opłaty za tunel Sv. Ilija )
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.05.2015 15:19

Trasa z Gdyni, którą podałaś jest jak najbardziej ok ;)
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 14.05.2015 18:39

Dziękuję za pomoc :) Niestety nie mogłam jeszcze wkleić linków, ale cieszę się, że mimo to mogłam liczyć na rady.

Ceny winiet znam - w Czechach kupimy 1mc, a w Austrii 2 x 10 dni :)

Wybieramy zatem drugą wersją czyli A1 :)

W drodze powrotnej chcemy zobaczyć jeziora Plitwickie- a może lepiej wybrać się w trakcie pobytu, a z powrotem już jechać prosto do PL? Apartament musimy opuścić do 10.00 - więc plan jest taki : dojazd do Jezior i zwiedzanie do wieczora i powrót Ale nie wiem czy wracanie nocą to dobry pomysł?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.05.2015 19:02

W trakcie pobytu to trochę słabo bo na sam dojazd z Tucepi i powrót tracisz jakieś 7 godzin. Najlepiej to ogarnąć dzień przed przyjazdem do Tucepi ;) Mi by się na przykład nie chciało tłuc kilometrów po całodziennym zwiedzaniu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.05.2015 20:20

Możecie też po zwiedzaniu przenocować gdzieś w okolicach Plitvic, a noclegów tam naprawdę jest wiele, i na drugi dzień spokojnie wrócić do domu. Tak jak kolega Lechoo nie polecam powrotu po całodziennym spacerowaniu po Plitvicach, co najmniej mi by się nie chciało :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2015 20:24

karolina1118 napisał(a):W drodze powrotnej chcemy zobaczyć jeziora Plitwickie- a może lepiej wybrać się w trakcie pobytu, a z powrotem już jechać prosto do PL? Apartament musimy opuścić do 10.00 - więc plan jest taki : dojazd do Jezior i zwiedzanie do wieczora i powrót Ale nie wiem czy wracanie nocą to dobry pomysł?

Zdecydowanie lepiej zwiedzić Plitvice w drodze powrotnej. (z Tučepi macie 300 km).
Po zwiedzaniu parku, proponuję nocleg i z samego rana wyruszyć w dalszą drogę. Do Gdyni macie jeszcze długą drogę. :wink:
karolina1118 napisał(a):Wybieramy zatem drugą wersją czyli A1 :)

Drugą, czyli A2+A1-tunel. :)
Ostatnio edytowano 14.05.2015 20:27 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.05.2015 20:25

walp napisał(a):Zdecydowanie lepiej zwiedzić Plitvice w drodze powrotnej. (z Tučepi macie 300 km).
Po zwiedzaniu parku, proponuję nocleg i z samego rana wyruszyć w dalszą drogę. Do Gdyni macie jeszcze długą drogę. :wink:


Proszę, jacy my zgodni :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2015 20:30

dids76 napisał(a):Proszę, jacy my zgodni :oczko_usmiech: :mrgreen:

Miałem otwarte okno z wpisem i dopiero teraz zauważyłem Twoją poradę.
A zgoda buduje. :wink:
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 14.05.2015 20:34

walp napisał(a):
karolina1118 napisał(a):W drodze powrotnej chcemy zobaczyć jeziora Plitwickie- a może lepiej wybrać się w trakcie pobytu, a z powrotem już jechać prosto do PL? Apartament musimy opuścić do 10.00 - więc plan jest taki : dojazd do Jezior i zwiedzanie do wieczora i powrót Ale nie wiem czy wracanie nocą to dobry pomysł?

Zdecydowanie lepiej zwiedzić Plitvice w drodze powrotnej. (z Tučepi macie 300 km).
Po zwiedzaniu parku, proponuję nocleg i z samego rana wyruszyć w dalszą drogę. Do Gdyni macie jeszcze długą drogę. :wink:
karolina1118 napisał(a):Wybieramy zatem drugą wersją czyli A1 :)

Drugą, czyli A2+A1-tunel. :)



Racja drugą :) ehhh :oops:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 15.05.2015 09:33

My ładnych parę lat temu ( łoo matko to już 9 ) wybraliśmy taka opcję jak pisze autorka.
Tj wyjazd o 6 rano z Baska Polje, potem zwiedzenie Plitvickich i podróż do domu. Byłem jedynym kierowcą i lekko nie było, ale godzinna drzemka w okolicach Olomunca wystarczyła. Wtedy budżet był mocno nadszarpnięty, więc nocleg odpadał. To czy dacie radę zależy już od was, waszych predyspozycji i umiejętności oceny zmęczenia.

My wracaliśmy do Wrocławia, więc z jednej strony dużo bliżej, z drugiej strony wtedy brakowało kilku fragmentów autostrad ( A1 tylko od Dlugoplje, A2 nie dochodziła do granicy ze Słowenią, w Słowenii praktycznie bez autostrady, no i nie było autostrady od Wiednia w kierunku Brna ) My ponadto zaliczyliśmy spontaniczną kolacje w Wiedniu, co niestety wobec braku GPS i mapy oznaczało dla nas 3 godzinną stratę, a zamiast romantycznej kolacji był kebab u Turka w szemranej knajpie.
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 18:00

Dziękuję za pomoc wszystkim razem i każdemu z osobna : walp,dids76,woojtekg,Lechoo :)
karolina1118
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina1118 » 26.05.2015 18:08

Jeszcze jedna sprawa nas zastanawia- jak wgrać do auto-mapy trasę- może ktoś ma gotowy plik do użyczenia :P ?
Czy lepiej podzielić ją na trzy etapy tzn. pierwszy do Austrii, a drugi Słowenia z zaznaczeniem omijania płatnych autostrad i trzeci w Chorwacji?
:papa:
Michał233
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał233 » 26.05.2015 18:31

Ale do GPS'a, czy na telefon, czy coś?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Gdyni do Tucepi...po raz pierwszy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone