Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2011 18:17

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 04.02.2011 20:32

Witam

Może aby nie zaśmiecać wątku Krystof-owi, utwórzmy nowy o kosztach podróży i przejazdach w Hiszpanii??

Kristof wyraźnie pisał, że liczy się dla niego też czas dojazdu i szkoda mu 6 dni (łącznie) na przejazd tranzytowy.

Bynajmniej ja odniosłem takie wrażenie jak korespondowałem z nim na początku tego wątku.

Przy okazji koszt dojazdu do darmowej A75 rozpoczynającej się w Clermont-Ferrand z Mulhouse to ok. 22 Euro w jedną stronę - autostradami. Jazdy poza autostradami nie polecam chyba, że lubi się ronda i ma się dużo czasu na zwiedzanie Francji.


Pozdrawiam

Jacek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.02.2011 00:36

ojej, ale ruch się zrobił ... to dobrze, to dobrze ....
usystematyzujmy zatem:

1. niech sięwątki i tematy mnożą (Taurus), to nic, a nawet lepiej! nie ma co mnożyć bytów - niech tu będzie dużo; deklaruję się, że informacje pokatologuję :)

2. fakty są takie, że bilet samolotowy kupiłem już w listopadzie;

gryzie mnie to niemiłosiernie i posty AIT mnie stresują :wink:

ale niech się ten wątek rozbudowuje, bo wpisuje się w konwencję planowania - mi się uwagi AIT bardzo podobają i nawet, jeśli budzą kontrowersje to jest ok, bo generują ruch - im więcej porad i sugestii tym lepiej dla potomnych :roll: (choćby uwaga Jacka o rondach!)

3. Tomek - jak by nie liczyć, to koszt jest podobny;

jeśli nawet autem wychodzi nieco taniej (pamiętaj, że jedziesz na gazie i lokalnymi - ja bym sypał autobaną i mam vana, który powyżej 130 km/h trochę ropy ciągnie + trochę więcej kilometrów do zrobienia), to odpada tydzień na dojazd

ale tu nie ma się co spierać - liczy się to, co kto lubi i na co go stać (finansowo i czasowo); jak wrócę, to się będęwymądrzał, bo mam już za soba kilka wakacji samochodowych po kilka tysięcy kilometrów, a teraz porównam to z lotem!

4. 2 X poljako - dziękuję za wyskoczenie ze swojej relacji do mojej i fajne, bardzo przydatne (!) porady i uspokojenia - dzięki informacjom od Ciebie będę się mógł nastawić na wizytę w wypożyczalni!

A zdjęcia, przeżycia i opisy w swojej relacji masz do pozazdroszczenia :wink:

pozdrawiam przedwakacyjnie, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.02.2011 10:12

A to spoko

Chciałem uniknąć chaosu - wątek bardzo mnie interesuje ponieważ chcę moim dzieciom zrobić "iberiadę" być może już w przyszłym roku.

Koszty autostrady we Francji na odcinku Mulhouse - Perpignan(dokładnie Le Perthus):

1. opcja z jazdą darmową A75 - 30,30 Euro (Beziers - Le Perthus - 8.40, dojazd Z Mulhouse do A75 - 21,90 Euro)

2. opcja po autostradach A36/A6/A7/A9 (czyli od granicy do granicy) - 64.20 Euro.

Cena w jedną stronę.

Do tego paliwo - koszty indywidualne i inne wydatki.

Koszty obliczone na podstawie - Autostrady we Francji

Autostrady na świecie Link

Myślę, że to zamyka sprawę kosztów przejazdu przez Francję.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05.02.2011 10:37 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 10:34

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.02.2011 11:31

Kristof wypowiedział się, że można pisać.

Ja natomiast chciałem uniknąć bezsensownych przepychanek, który sposób dojazdu jest lepszy czy tańszy a raczej skierować rozmowę na rzeczową wymianę informacji.

Także bez urazy.

Sam jestem zwolennikiem podróżowania samochodem i moim dzieciom zafunduję, mam nadzieję nie raz taka podróż po Europie.

Nawet na wyspy chorwackie i greckie chcę swoje auto zataszczyć ;)

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.02.2011 16:59

Jak będziesz odbierał auto, to elokwentny pan pokaże Ci różne warianty (co najmniej trzy).


Poljako, a jakich kwot się circa spodziewać?

K.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2011 22:28

Nie wtrącałem się do dyskusji, gdyż omawiane do tej pory kwestie jakoś mnie nigdy specjalnie nie zaprzątały. Ale żeby nie być posądzonym o ignorowanie tematu, kilka słów ode mnie.

Byłem w Hiszpanii czterokrotnie samochodem i raz samolotem. Oczywiście, samolotem szybciej i wygodniej, natomiast samochodem można ze sobą zabrać co się żywnie podoba. Nigdy nie korzystałem z płatnych - ani francuskich, ani hiszpańskich - autostrad. Z francuskimi rondami nie jest tak tragicznie, chociaż śmieszy rondo, na które bywa jeden wjazd, drugi wyjazd a inne zjazdy ślepe i kończące się w kukurydzy. :)

Co do szybkości przemieszczania się - ja jeżdżę bardzo spokojnie, a rozkład trasy zeszłorocznej wyglądał w przybliżeniu tak:
1 dzień: Górny Śląsk - Francja (kilkadziesiąt kilometrów za granicą niemiecką)
2 dzień: j.w. - Barcelona
Po pobieżnym zwiedzeniu Barcelony dlasza trasa i w czwartym dniu już zwiedzanie Alpuhary.

Gdyby skorzystać z francuskich płatnych autostrad, można jeszcze o kilka godzin skrócić czas dojazdu. O ile nie utknie się w korku... ;)

Aha - noclegi gdzie popadnie w pobliżu trasy. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.02.2011 22:56

Byłem w Hiszpanii czterokrotnie samochodem i raz samolotem


zaraz mi serce pęknie ... :wink:
no jakoś mi, kurka siwa, też nie leży ten samolot :?

K.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2011 23:07

Krystof napisał(a):zaraz mi serce pęknie ... :wink:

Ale nie o to mi chodziło! :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 08.02.2011 09:20

Krystof. Napisz do mnie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Nie chcę o drobiazgach zaśmiecać Ci wątku.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.02.2011 10:02

Krystof. Napisz do mnie
ok, poszło :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.02.2011 11:10

no to dwie sprawy:

I. monitoring cen na www.lataj.pl - dziś (14 II) lot z Gdańska do Madrytu i z powrotem kosztuje 700 - 900 pln za osobę

ta tańsza opcja wymaga 12-godzinnego oczekiwania (przesiadka)

II. no i druga sprawa - wyklarowuje się kwestia wypożyczenia samochodu

dla tych, co nie wiedzą - małe kompendium z obserwacji
(jeśli się gdzieś mylę - a jest to prawdopodobne - proszę o korektę):

1. ceny wypożyczenia (w tej samej wypożyczalni i przy tych samych warunkach) są bardzo labilne - kwota potrafi się wahać w okolicach 100 euro - zależnie od momentu, kiedy ją sprawdzam;

nie wiem jeszcze, czy bardzo wczesna rezerwacja jest zaletą - dochodzędo wniosku, że warto sobie poobserwowaćceny w kilku wypożyczalniach zachowując te same warunki - wówczas widać, gdzie było najtaniej i za jakącenęnajlepiej auto zarezerwować

2. cena wypożyczenia zależy od miejsca wypożyczenia i oddania auta

- zazwyczaj najdrożej jest na lotnisku, gdzie dolicza się opłatę lotniskową;
zauważyłem, że taka opłata jest dodawana do wszystkiego, co sięwiąże z lotniskiem - np za taksówke też płaci się więcej o opłatę lotniskową!

3. cena wypożyczenia zawiera/lub nie ubezpieczenia

- można wziąć auto bez ubezpieczenia
- auto z podstawowym ubezpieczeniem, które częściowo zwalnia mnie z odpowiedzialności (koszt ok 20 euro dziennie przy zwolnieniu od kwoty ok 650 euro - oznacza to, że wydatki za szkodę płacędo tej wysokości, a powyżej działa ubezpieczenie wypożyczalni - w tej opcji na karcie blokuje się jakąś sumęna poczet wydatków)
- no i full opcja - jestem całkowicie (pod pewnymi warunkami) zwolniony z uczestniczenia w spłacie za szkodę:
* w tej opcji muszę dopłacić dodatkowe kilka euro dziennie (np 4) i również mam zamrożone na karcie parę (100 - 800) eyro na poczet ewentualnych wydatków

Moje wynajęcie/ubezpieczenie wygląda tak:
* 420 euro/ czyli 32 euro dziennie/ za 13 dni za berlingo
* odpowiadam za wszelkie szkody bez względu na ich późniejszą wycenę, ale do kwoty 745 euro
* na karcie blokują mi 100 euro na poczet kosztów

w cenie zawarte jest zatem
* ubezpiecznie od kolizji CDW (18 euro dziennie)
* ubezpieczenie od kradzieży TP (4,50 euro dziennie)

4. i kwestia paliwa

- są wypożyczalnie, które dają auto z pełnym bakiem i - ufając klientom - proszą o zwrot z równie pełnym
- są też takie, które dają z pełnym, pobierają za to opłatę i proszą o oddanie baku pustego - tu klient traci podwójnie, bo zawsze oddaje bak półpusty, więc płaci za niewyjechane paliwo + płaci za drogie paliwo zatankowane (koszt obsługi tankowania - taniej jest samemu i na tańszej stacji)


pozdrawiam i proszę o ewentualne sprostowania, Krystof
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2011 22:44

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 16.02.2011 23:51

Witam

Jestem ciekawy jak wyjdzie wam to porównanie. Planuję, że za rok również odwiedzę Hiszpanię i każde zestawienie kosztów i opisy są dla mnie na wagę złota ;)

Pozdrawiam

Jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone