Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.02.2011 09:44

Sprawdź ile kosztuje lot w dniu Twojego wyjazdu.


AIT - zrobiłem uproszczenie słowne - oczywiście, że monitorujęcenęw dniu wyjazdu, a nie aktualną na teraz ;@))))

wylot (z kosztami obsługi, rezerwacji itp, które się dopisały po drodze) kosztował nas równe 2.700 za 4 pełnopłatne osoby, czyli 675,- na głowę

i wiem, że możńa taniej, ale to już przerabialiśmy na początku relacji

Taurus - wszystko skrzętnie jak nigdy notuję! :@)

Myślę, że autem może być nieco taniej.
Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł, by oszacować kwotowo czas na dojazd zgodnie z zasadą "ile to ja bym zarobił, gdybym zamiast jechać przyjmował pacjentów po 100,- pln/ za 20-minutową wizytę, czyli 15 osób dziennie", bo jestem endokrynologiem ;@)))

pozdrov, Krystof
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2011 00:53

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.02.2011 10:01

Kupiliśmy więc bilety z Gdańska do Madrytu i z powrotem (z jedną przesiadką), PLL Lotu i Lufthansy w cenie ok. 600 złotych za osobę.


żródło: niniejsza relacja/ planowanie

:wink: pozdrawiam, Krystof
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 17.04.2011 22:16

Krystof! jak idą przygotowania? dawno nic nie pisałeś w tym temacie. Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.04.2011 08:56

bielszczanka42 napisał(a):Krystof! jak idą przygotowania? dawno nic nie pisałeś w tym temacie. Pozdrawiam


cześć :D

na razie temat wyciszony - nudy ...

- znalazłem sobie camping obok Gibraltaru: http://www.campingsureuropa.es- kombinuję, jak ten Gibraltar ugryźć
- kupiłem dzieciom "na zajączka" śpiwory po 35,- pln :wink:
- przymierzam się do zmiany hotelu w Madrycie (na taki z klimą i balkonem i w tej samej cenie)
- doczytuję na temat rezerwacji Alhambry - ten temat teżchcęzamknąć w tym tygodniu ...
- uczę się hiszpańskiego ...

jednym słowem, nudy :roll: - dam znać, jak się coś zadzieje, pozdrov, K.
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 18.04.2011 23:53

Dzięki za odpowiedź! Trzymam za Ciebie kciuki (i też mam zamiar wpaść do Hiszpanii na mały rekonesans).
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 27.04.2011 18:26

Krystof napisał(a):
na razie temat wyciszony - nudy ...
jednym słowem, nudy :roll: - dam znać, jak się coś zadzieje, pozdrov, K.


Krystof, okazuje się, że wolną chwilkę będę miał dopiero w piątek - jak to nie za późno to służę informacjami..

Pozdrawiam

p.s.
a serwer op.pl odrzuca maile ode mnie
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.04.2011 07:58

taurus napisał(a):
Krystof napisał(a):
na razie temat wyciszony - nudy ...
jednym słowem, nudy :roll: - dam znać, jak się coś zadzieje, pozdrov, K.


Krystof, okazuje się, że wolną chwilkę będę miał dopiero w piątek - jak to nie za późno to służę informacjami..

Pozdrawiam

p.s.
a serwer op.pl odrzuca maile ode mnie


spoko :wink:
mam jeszcze 3 miesiące! :roll:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.05.2011 13:34

Krystof napisał(a):spoko :wink:
mam jeszcze 3 miesiące! :roll:


twoja poczta nadal odrzuca

Witaj

to co znalazłem z obecnie istniejących campingów

Route Campsite Villsom
Campsite Villsom
Ctra NIV, km 554,8
41700 Sevilla/Dos Hermanas
Spain
+34 95-4720828
+34 95-4720828
N 37°16'40" W 5°56'13"

Camping Club De Campo
Avenida Libertad 13
41700 Cazalla de la Sierra / Dos Hermanas
Hiszpania

Telefon:
(0034) 954720250
Fax:
(0034) 954726308
http://www.terra.es/personal7/camping.motel/

CAMPING OROMANA

City: ALCALÁ DE GUADAÍRA (other camping sites in ALCALÁ DE GUADAÍRA)
Postcode: 41500
Address: CAMINO DEL MAESTRE, S/N
Phone: 955683257
Fax: 955681844
Email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
www: http://www.campingoromana.es/


tutaj info z wyszukiwarek:

http://pl.camping.info/kempingi?showTab=freetext
http://www.e-camping.net/pl/search/phrase/sevilla

Niestety camping w którym ja przebywałem k. lotniska już nie istnieje.

Pozdrawiam

Jacek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.05.2011 15:33

Taurus, dzięki za trud, ale .. problem jest nadal, bo tak na prawdę, to żaden z linków nie kieruje bezpośrednio do campngu ...

to znaczy jedna strona jest aktywna, ale zdaje się, że ostatnią aktualizację miała ok. dziesieć lat temu (ceny w pesetach z przelicznikiem na euro), inne campingi nie mają własnych stron lub strony się nie otwierają (na jedno wychodzi) ...

w takich okolicznościach trudno cokolwiek planować :@(

oczywiście - dziękuję raz jeszcze za trud i sam melioruję dalej - jak coś znajdę, to oczywiście - wrzucę!
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.05.2011 15:41

Krystof napisał(a):Taurus, dzięki za trud, ale .. problem jest nadal, bo tak na prawdę, to żaden z linków nie kieruje bezpośrednio do campngu ...

to znaczy jedna strona jest aktywna, ale zdaje się, że ostatnią aktualizację miała ok. dziesieć lat temu (ceny w pesetach z przelicznikiem na euro), inne campingi nie mają własnych stron lub strony się nie otwierają (na jedno wychodzi) ...

w takich okolicznościach trudno cokolwiek planować :@(

oczywiście - dziękuję raz jeszcze za trud i sam melioruję dalej - jak coś znajdę, to oczywiście - wrzucę!


Krystof może głupio doradzę ale może pofaksuj do nich.

Chyba to najlepsza i najtańsza forma komunikacji poza mailem.

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.05.2011 15:50

taurus napisał(a):
Krystof napisał(a):Taurus, dzięki za trud, ale .. problem jest nadal, bo tak na prawdę, to żaden z linków nie kieruje bezpośrednio do campngu ...

to znaczy jedna strona jest aktywna, ale zdaje się, że ostatnią aktualizację miała ok. dziesieć lat temu (ceny w pesetach z przelicznikiem na euro), inne campingi nie mają własnych stron lub strony się nie otwierają (na jedno wychodzi) ...

w takich okolicznościach trudno cokolwiek planować :@(

oczywiście - dziękuję raz jeszcze za trud i sam melioruję dalej - jak coś znajdę, to oczywiście - wrzucę!


Krystof może głupio doradzę ale może pofaksuj do nich.

Chyba to najlepsza i najtańsza forma komunikacji poza mailem.

Pozdrawiam


hmmm, fax, fax ... co to było ten ... fax :wink: :wink: :wink:
faktyczynie - mógłbym sprawdzić, czy żyją!

Dzięki, K.
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 04.06.2011 06:10

Dopiszę się do wątku....

Wybieram się w tym roku na 2 tygodnie na Costa Blanca, region Murcia. Plan to kwatera w jednym miejscu, 50% plażowania i 50% zwiedzania wypożyczonym autem.
Plany to Granada, Walencja, Elche, park Cabo De Gata, liźnięcie Sierra Nevada w okolicach zamku La Calahorra, jak starczy czasu to lokalne wypady Lorca, Murcja, Alicante, Cartagena.
W poniedziałek 6.06 czyli po-pojutrze wylatuję Ryanairem z Poznania do Alicante, powrót 20.06. Koszt lotu w obie strony dla 4 osób i 2 bagaży rejestrowanych to 1400 PLN. Rezerwowałem 4 mies. przed lotem, był to optymalny moment cenowy.

W Alicante na lotnisku wypożyczam autko, klasa BB czyli Fiesta\Clio, na 2 tygodnie koszt to 180EUR+bak paliwa ponieważ zwrot jest z pustym. Ubezpieczenia dodatkowego nie biorę, mam tylko to zawarte w cenie. Rezerwacja z www.argusrentacar.pl, widzę że tak naprawdę to Goldcar. Rezerwowałem z tylko 1-miesięcznym wyprzedzeniem, obserwując ruchy cen opłacało się czekać.

Kwatera jest w miasteczku Torre De La Horadada ok 80 km w dół od Alicante, znalazłem to miasteczko w Google Earth, wymogiem był brak piętrowych hoteli, przypomina mi greckie Sarti w którym byłem w zeszłym roku. Kwatera zabukowana przez portal www.holidaylettings.co.uk. 70 metrowa 3-pokojowa za 325 EUR za tydzień.
Krystof, życzę miłego urlopu. Twoje uwagi o Sarti w poprzednim sezonie bardzo się przydały :)

Pozdrówka

p.s.
Po wakacjach samochodowych w 3 ostatnich sezonach (Cro, Bul, Gre), też wybrałem lot ze względu na:
- cenę
- odległość
- niskie ceny wynajmu aut w Alicante
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.07.2011 15:25

cześć, Walczy - wygląda, że koszty, o których piszesz, wyszły mi o 100% drożej :oops: :(

cóż, zawsze to jakieś nowe doświadczenie ...

a co u mnie nowego? mała zmian planów ;@)

Z ostatniej chwili! Nowy plan wygląda tak:
- przylot do Madrytu
- Kordoba (pół dnia)
- Sewilla (dzień)
- wybrzeże i klify Lagos (Pt)
- przylądek św. Wincenta (Pt)
- zamki Silves i Castro Marim (Pt, po drodze)
- noclegi w El Puerto de Santa Maria i stamtąd Kadyks i Jerez de la Frotera
- być może odpuścimy sobie Rondę?!
- Granada/Alhambra (dzień)
- Toledo (1,5 dnia) …
- rezygnacja z noclegu w Madrycie, przedłużenie wynajęcia auta o dobę, zwrot rzeczonego na lotnisku, a nie w mieście … tak sobie kombinuję 1 lipca, na kilkanaście dni przed wylotem. Jak będzie – zobaczymy ;@)

Pozdrawiam, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 01.07.2011 15:46

Już nadrabiam zaległości.
:)

Południowa Portugalia - fajnie, że jedziesz - akurat rozważam odwiedzić te rejony i nowe informacje się przydadzą :)
W Sierpniu i we Wrześniu było tam strasznie gorąco - ciekawe jak będzie w Lipcu ?? 8)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone