Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.01.2011 15:33

Witajcie!

Jest przełom roku - jest przełom w pomyśle na relację! :roll:

Będzie to relacja długa i wieloetapowa.
Pomocna w zaplanowaniu wyprawy (a priori) i bezwzględnie weryfikująca plany (a posteriori).
Zapraszam do relacji przed wyjazdem! :D

A dlaczego?
Bo po zakończeniu relacji z pobytu we Włoszech postanowiłem rozpocząć kolejny opis już w trakcie planowania i przygotowywania wyjazdu.
:arrow:
Będzie więc o wyborze miejsc, tras, środków lokomocji, atrakcjach.
Będzie też o sposobach na oszczędzanie, bo kolejne wakacje muszą się odbyć z ograniczonym budżetem.
No i będzie o kosztach stałych – czasem niskich, czasem wysokich, jeśli okaże się, że bezpieczeństwo i wygoda będą ważniejsze niż pieniądze.
No i oprócz opisu działań, linków, sugestii, zdobytych informacji będąteż pytania do tych, którzy wakacje w Andaluzji mają już za sobą.

Czyli w sumie nic nowego, tyle, że postanowiłem nadać mojemu postowi nieco patosu ... :wink: :wink: :wink:

Pozdrawiam, Krystof

PS> A może wcale nie wytrwam w postanowieniu? Co wtedy? Towarzyski ostracyzm? :roll:
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 05.01.2011 15:53

Jednym z pomysłów na lato 2011 jest Hiszpania więc pozwól, że potowarzysze w przygotowaniach.

W oczekiwaniu na CD pozdawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.01.2011 16:10

bardzo mi miło!
zachęcam, bo mnie to motywuje ... wiadomo, my ... artyści ... :wink:

pozdrawiam, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.01.2011 19:34

Witam

Byłem dwukrotnie w Hiszpanii i Portugalii - objechałem je autem 10 lat temu.

Ponownie wybieram się tam za rok ale też już planuje trasę i noclegi (bo tegoroczne już zaplanowane :)) - jadę tym razem z dziećmi.

Planuję pobyt 2 tygodniowy w rejonie Walencji plus campingi w Barcelonie, Madrycie i okolicach Gibraltaru - po 2 -3 dni.

Wyjazd w okolicach 18 sierpnia - jest sporo taniej a pogoda nadal super.

Tyle tym czasem.

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.01.2011 21:27

my też mieliśmy w tym roku pojechaćdo Portugalii - nieco tropem Tymony, tyle, że się nam loty skichały, o czym napiszę jeszcze w relacji ;@)

18 VIII to dla nas już za późno ze względu na pracę - "żona je szkólna", że tak zaciągnę z Kaszubska, a ja też w zawodzie zbliżonym

nie piszę więcej, bo zdradzę plany na wstępnie i przypadkowo, pozdrov, Krystof
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 05.01.2011 22:15

Co jak co, ale Twojej relacji ominąć tradycyjnie nie można.
Zapisuję się do czytelni i wiem, że będzie warto .....

Czekam na dłuższy ciąg dalszy" :wink: :wink: :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.01.2011 00:09

No to i mnie jako kibica Realu nie może zabraknąć w czytelni. Mam nadzieję że będzie coś z Bernabeu ?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.01.2011 00:23

Zapisuję się do czytelni

:) ciekawie zaczynasz


Pozdrawiam
Piotr
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.01.2011 09:03

poznać faceta po tym, jak kończy ...

Włochy: http://www.kierunekprzygoda.pl/Krystof/blog/225/
Grecja: http://www.kierunekprzygoda.pl/Krystof/blog/28/

pozdrawiam, Krzysiek ;@)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 06.01.2011 09:40

Krystof napisał(a):my też mieliśmy w tym roku pojechaćdo Portugalii - nieco tropem Tymony, tyle, że się nam loty skichały, o czym napiszę jeszcze w relacji ;@)

18 VIII to dla nas już za późno ze względu na pracę - "żona je szkólna", że tak zaciągnę z Kaszubska, a ja też w zawodzie zbliżonym

nie piszę więcej, bo zdradzę plany na wstępnie i przypadkowo, pozdrov, Krystof


Witam

To zmienia postać rzeczy o tyle, że pewnie jak się zorientowałeś już wcześniej będziesz tam w tzw. wysokim sezonie. Ale jeśli zdecydujesz się na campingi i to i tak finansowo jeszcze ujdzie - średnio do 10 euro; za osobę dorosłą.

Co do samolotów to wiem, że były z Gdańska czartery do Barcelony i Alicante i zdarzały się wolne miejsca. Gdzieś czytałem , że ma być też połączenie do Madrytu ale to musiałbym sprawdzić.

Dużo informacji możesz uzyskać od Polaków mieszkających w Hiszpanii i udzielających się na forum - http://tinyurl.com/29lkwml

Pozdrawiam

Jacek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.01.2011 09:52

Gracias - dodam, że lot i rezerwację auta już mam, ale te informacje chciałem ubrać w opowieść charakterystyczną dla relacji :wink:

dzięki za link - zaraz zaglądam,
pozdrov, el Christobal
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 06.01.2011 10:08

Zapomniałem dodać, że w samym Madrycie jest jeden camping - Osuna - jak dla mnie góra 2 gwiazdki - w zasadzie plac pod drzewami z wodą i toaletami - jak ja tam przebywałem mieszkali tam Cyganie ale spokojnie i bezpiecznie było.
Był tani i blisko do metra i autostrady.

Chociaż jeśli będziesz leciał samolotem to chyba campingi odpadają bo apartamentów w mieście będziesz szukał.

Najtańsze apartamenty znajdziesz , przez znane nam wyszukiwarki - adresów nie podaję, chyba, że będziesz chciał.

Ogólnie dużo jest tam agencji pośrednictwa i za ich pomocą można wynająć mieszkanie - niestety drożej niż w internecie.

Uważaj też na ogłaszających się Polaków - niestety znajdują się tacy co oszukują rodaków spragnionych słońca Hiszpanii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.01.2011 14:39

... klimatyzowany pokój z łazienką w centrum Madrytu, w dzielnicy zabytkowej, przy rynku głównym, na 4 osoby ... 48 euro ... ale jeszze nie teraz czas na te informacje ;@)

Chociaż jeśli będziesz leciał samolotem to chyba campingi odpadają


a właśnie wręc przeciwnie ... ale jeszze nie teraz czas na te informacje ;@)

linki wrzucaj - niech ta relacja służy dobru ogólnemu!

Z założenia chciałbym tu stworzyć poradnik andaluzyjski - ja mam na razie tylko spostrzeżenia i plany - chętnie posłucham rad praktyków, których jest tu sporo i na świeżo - choćby Tymona, czy podwójny Poljako ...

K.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 06.01.2011 20:00

Krystof napisał(a):... klimatyzowany pokój z łazienką w centrum Madrytu, w dzielnicy zabytkowej, przy rynku głównym, na 4 osoby ... 48 euro ... ale jeszze nie teraz czas na te informacje ;@)



Ja myślałem o mieszkaniach - akurat zawsze wynajmuję mieszkanie - stąd wyższa cena.

Przeanalizuję swoje zasoby i ewentualne linki umieszczę za twoim przyzwoleniem.

Serdecznie pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2011 07:59

Robi się z tego niezłe kompendium wiedzy...dobrze, a nawet bardzo dobrze :)
Wierny Czytacz
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Z Gdańska do Madrytu i z powrotem - samolotem i autem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone