Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z dołu do góry czyli Bałkany 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.10.2017 09:21

Cześć :)

Jakoś zebrało mi się na czytanie relacji i przemierzyłem z Wami już spory kawał drogi - z Polski do Grecji i z powrotem do Chorwacji ;)

Fajna ta Twoja fotorelacja! Co mi się najbardziej zapisało w pamięci? Niebiańskie plaże (zwłaszcza ta druga) na Lefkadzie, pomosty na statku (skoczyłoby się!) i tłum ludzi na plaży w Czarnogórze. Wow, to więcej niż na Trstenicy w Orebiciu :D

Mam nadzieję, że coś jeszcze na bieżąco znajdę tu do poczytania.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 10.10.2017 19:56

Hej. Cieszę się, że się fotki podobały, ale obawiam się, że zostało już tylko podsumowanie. Po 23 dniach nadszedł czas na powrót do domku. 1/3 z nas cieszyła się bardzo (czyli młoda) a reszta średnio.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 10.10.2017 23:22

beagm napisał(a):Hej. Cieszę się, że się fotki podobały, ale obawiam się, że zostało już tylko podsumowanie. Po 23 dniach nadszedł czas na powrót do domku. 1/3 z nas cieszyła się bardzo (czyli młoda) a reszta średnio.


Tak jest zawsze , ale pozostają piękne fotki takie jak te z Kotoru i Budwy i cudowne
wspomnienia a młodym zawsze się nudzi po jakimś czasie jednak im także to minie :smo:
Pięknie pokazałaś swoją Czarnogórę ...*)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 12.10.2017 17:38

19 Lipca Pora wracać do domu
Pożegnanie o zachodzie słońca, a rano o godz 6 wyruszyliśmy w kierunku Budapesztu.
IMG_8686.JPG

Ostatni odcinek trasy.
droga8.jpg

Po drodze oczywiście setki takich widoków
IMG_8705.JPG


Bez żadnych przygód dotarliśmy ok. 18, czyli drogę pokonaliśmy w 12 godzin. Całkiem przyzwoicie.
Czas trwania od 26 czerwca do 19 lipca.
I tak dobiegły końca nasze bałkańskie wakacje. Tak jak w tytule z dołu do góry wzdłuż zachodniego wybrzeża pokonaliśmy 4500 km.
wakacje trasa.jpg

Bez żadnych przygód i niespodzianek ze strony auta. W porównaniu do ubiegłego roku astra zasłużyła na medal.
Podsumowanie pobytu w 4 krajach. Największe i najmilsze zaskoczenie to Czarnogóra – dla mnie. Mężowi spodobała się Albania. Spodziewałam się, że Grecja będzie cudowna i tak właśnie było. Zarówno Meteory jak i Lefkada to strzał w 10. Mogłabym tam wrócić choćby dziś. Jedyny minus to odległość, niestety droga jest męcząca. Dlatego cieszę się, że mogliśmy tam spędzić parę ładnych dni. Albania to nadal „dziki” kraj, trochę nieuporządkowany i zadziwiający kontrastami – bieda obok luksusów. Moja ocena – „może być na chwile”, czyli nie zachwyciła na dłuższy pobyt. Miasteczka na pewno nie są tak klimatyczne jak w Grecji czy Chorwacji.
Natomiast Czarnogóra zdobyła moje serce. Tam chciałabym wrócić i zobaczyć więcej. Chorwacja wiadomo, że od lat była naszym nr 1, choć teraz musi podzielić się miejscem z Grecją.
Po powrocie zostały wspomnienia, setki zdjęć i parę pamiątek.
20171012_165430.jpg

20171012_182117.jpg

Koniec :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.10.2017 17:44

Suuuuper była ta Wasza wyprawa :!:
Dzięki :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 10808
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.10.2017 20:49

beagm napisał(a):Czas trwania od 26 czerwca do 19 lipca.
I tak dobiegły końca nasze bałkańskie wakacje. Tak jak w tytule z dołu do góry wzdłuż zachodniego wybrzeża pokonaliśmy 4500 km.


mam w planach na kiedyś tam, właśnie - prawie dokładnie - taką trasę do zrobienia, z różnicą by na powrocie jednak przez BiH,
także dzięki za wskazówki i całokształt
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.10.2017 22:23

Piękne wakacje i takaż relacja z mnóstwem pięknych zdjęć . Dziękuję :D

Czarnogóra była w planach na jesień , ale nic z tych planów nie wyszło . . . zdrowie ważniejsze . . . dzięki Twoim zdjęciom apetyt na nią tylko wzrósł :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 13.10.2017 07:48

Wielkie dzięki za relację - super objazdówka :!:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.10.2017 09:01

Fajny pomysł z kupowaniem pocztówek - pasuje na objazdówce. Dzięki za relację!
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.10.2017 09:15

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

A to akurat nie pocztówki (choć rzeczywiście tak wygląda) tylko magnesy na lodówce. Już miejsca brakuje. A lodówka duża :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.10.2017 13:31

Ach, magnesy... My niestety nie mamy takiej możliwości na lodówce - czasem tylko coś przykleimy na drzwiach wejściowych :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.01.2018 21:18

Marsallah napisał(a):Ach, magnesy... My niestety nie mamy takiej możliwości na lodówce - czasem tylko coś przykleimy na drzwiach wejściowych :)

Znam ten ból. Planuję zakup tablicy magnetycznej z Ikei :D

A odnośnie relacji, to właśnie ją nadrobiłam. Robi wrażenie taka objazdówka. Kiedyś mi się marzy, ale to jak już trochę moje latorośle podrosną, bo 2 i 5 lat, to w moim zdaniu stanowczo za mało na taką ilość zwiedzania. Wiem, że niektórym na forum to nie przeszkadza, ale uważam, że nie potrzebnie mam teraz męczyć dzieci, skoro i tak nic z tego nie zapamiętają.

Ufff, ale się rozpisałam. Czy jeśli również poproszę namiary na apartament w Nidri, to bardzo się zdenerwujesz? :papa: :coool:
Jakaś stronka internetowa może? Czy w ogóle jest jakaś stronka internetowa, gdzie mogę znaleźć jakiś wybór odnośnie noclegu na Lefkadzie? Troszkę "grzebałam" w necie, ale tak naprawdę poza bookingiem, nic nie znalazłam.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 05.01.2018 13:54

Hej, zaraz podeślę namiary na PW. Dzięki za miłe słowa.
A jesli chodzi o wiek dzieci to proponuję "wyrobić" się do ok. 12 lat, bo potem zaczynają strasznie marudzić :oczko_usmiech:
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 05.01.2018 14:06

Super relacja i pomysł na wakacje....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.01.2018 22:24

beagm napisał(a):A jesli chodzi o wiek dzieci to proponuję "wyrobić" się do ok. 12 lat, bo potem zaczynają strasznie marudzić :oczko_usmiech:

No nie wiem... U nas dzieciaki mają 2 i 5 lat. U Sąsiadów 4 i 8, więc to mieszanka wybuchowa. Razem byliśmy w zeszłym roku na wakacjach i razem jedziemy w tym roku. Jeśli chodzi o dłuższe spacery, to wszystkie jednogłośnie zaprzeczają jakiejkolwiek przechadzce, ale oczywiście na podwórku w domu potrafią zrobić miliony kilometrów i jakoś dziwnie wtedy ich nogi nie bolą.
Zatem takie maluchy też nie są w stanie zbyt wiele pozwiedzać :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z dołu do góry czyli Bałkany 2017 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone