Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005
Wyspa Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 26.08.2005 00:31

Właśnie wróciłem, fajny zakątek - raczej dla tych którzy lubią spokój i ciszę.
Wyspa ma ponad 10 km długości, więc objechać ją można w krótkim czasie, jest kilka ładnych zatok do zobaczenia jednak po próbie zwiedzenia Stinivy zrezygnowałem z pozostałych. Polecam alpinistom oraz osobom z dobrą kondycją.
Na wycieczkę do Błętkitnej Jaskini jakoś nie udało nam się załapać a następnego dnia były chmury - nie ma wtedy efektu - nic straconego, nadrobimy w przyszłym roku.
Idealne miejsce dla tych którym wystarczy 1-2 dni na zwiedzanie a resztę czasu chcą poleniuchować nad wodą, jest sporo odludnych miejsc.
Ostatnio edytowano 09.08.2009 11:26 przez mpi, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.08.2005 01:25

sliczne fotki:)pozdrawiam
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 26.08.2005 07:55

Super fotoreportaż :D
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 26.08.2005 20:38

fajnie ze komus się spodobały :D
Kinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 15.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinia » 29.08.2005 10:29

Witaj Marcin,

Jak ci już pisałam zdjęcia super, tylko te jaszczurki mnie przerażają. Zawsze po powrocie z CRO człowiek inaczej patrzy na świat i nawet mu nic nie przeszkadza, mam nadzieję, że akumulatory naładowane i wspomnienia w głowie zostaną na długo.

Pozdrawiam,
Kinia
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 29.08.2005 11:08

Hej Kinia

Wyjazd nie wpłynął na mnie zbyt dobrze :wink: . Obawiam się, że może się skończyć podobnie jak pierwszy raz 4 lata temu założyłem narty. Teraz po 3-4 razy wyjezdzam zimą w góry.
Właśnie siedzę i oglądam w necie wszystko co się da na temat nurkowania :D a to już jest pierwszy objaw następnej choroby...
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 29.08.2005 18:37

Naprawdę super zdjęcia

Pozdrav :papa:
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005
Pytanie do mpi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 30.08.2005 09:12

Zdjęcia super. Nabrałem chęci do odwiedzenia wyspy.
Proszę podaj parę info na temat : cen apartamentów , ceny przeprawy promowej , czy są tam jakieś campy? :P
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 30.08.2005 09:45

hmmmmm więc tak: pojechaliśy w ciemno i w pierwszym domu nie było wolnych miejsc (o cenę nie pytaliśmy) a w drugim znaleźliśmy wolny apartament i że bardzo nam się tam spodobało zostalismy nie szukając czy jest coś taniej. Babcia (nasza gospodyni) bierze 15E w lipcu i sierpniu od osoby czyli nawet 4 osobowy apartament nie wychodzi taniej, a w czerwcu i wrzesniu 10E od osoby. Byliśmy w kilku agencjach turystycznych w Vis i Komiży jak chcieliśmy popłynąć na Bisevo i z ciekawości pytałem o apartamenty 2osobowe to wszędzie mówili ze po 35E mają. Być może taniej niż 30E znajdzie się ale chyba raczej nie w tej wiosce co my bylismy (pomiędzy Rukavac a Milna w miejscowości Podstrażje zjeżdza się ok 3 km w dół) a po zwiedzeniu wyspy to nie znaleźlismy miejsca gdzie byłoby dla nas fajniej.

Prom wychodzi dość drogo: 37 kun za osobę i 248 kun za samochód czyli 322 kuny za 2 osoby + samochód.
Na miejsce płynie się 2,5 godziny. Na wyspę nie było kłopotów z dotarciem, byliśmy ok godzinę przed wypłynięciem i stało tylko 20 samochodów przed nami. Pozniej moze dojechało ze 20 - 30 nastepnych. Z powrtoem na lad były kłopoty. Ok 1,5 godziny przed odpływem staneliśmy w dłuuuuuugiej kolejce i dowiedzielismy się że jesteśmy 117 samochodem a na prom wejdzie 85. Chwilę pozniej było za nami już 40 nastepnych. Z jadrolinii obiecali że o 15 przysla nastepny prom ale jakiś taki mały przysłali że ok 15 ostatnich samochodów zostało.

W jakich godzinach odchodzi prom to musisz sprawdzić na stronie Jadrolinii bo w zalezności od sezonu się zmieniają.
Campów nie widziałem tam żadnych.
Dobrze mieć jakiś wodny środek transportu (ja niestety nie miałem) wyspa nie jest duża więc całą mozna opłynąć. Z lądu jest gorzej np. do Stivy trzeba dojść dłuuuuugą i miejscami bardzo stromą drogą pysypaną kamieniami które z zadziwijacą łatwością obsuwają się :D - efekt cała lewa ręka pościerana i bolący tyłek :D
grześ
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grześ » 31.08.2005 13:59

Cieszę się , że ci się spodobało , również jestem pod wrażeniem wyspy . Pozdrawiam GJ

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone