Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2005
Wyspa Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik » 12.08.2005 11:58

Witam na Forum, poszukuję informacji o wyspie VIS i chodzi o noclegi, gdzie i co warto tam zobaczyć, gdzie nurkować
z góry dziękuje za każdą informację!
pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 12.08.2005 12:11

Nie byłam na Visie.
Niemniej nalezy zapewne udać się na Bisievo - wycieczka łodzią do Błękitnej Jaskini.

Wyspa jest mała i ma zaledwie dwie większe miejscowości. To ciche i spokojne miejsce. Z folderów reklamowych wiem, że w pobliżu znajdują się zatopione statki... więc dla wprawiony jest to napewno nie lada atrakcja.

Nadto, Vis to była baza wojskowa ... tak więc można zobaczyć schron dla łodzi podwodnych czy stanowiska wojskowe wzdłuż wybrzeza wyspy.

No i kilka pięnych zatok jak np. Stiniva
Tutaj mozesz zobaczyć zdjęcie: http://www.chorvatsko.cz/stdalos/viso.html ( na samym dole)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 12.08.2005 12:17

za 2 tygodnie moze udzielę Ci informacji a nawet prześlę jakieś zdjęcia. chyba że w drodze się rozmyslimy :lol: , jak na razie wyjazd w niedzielę kierunek wyspa VIS.
Póki co znajdziesz cośtam tutaj: http://www.tz-vis.hr/
asik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2005
Wyspa Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik » 12.08.2005 13:37

mpi napisał(a):za 2 tygodnie moze udzielę Ci informacji a nawet prześlę jakieś zdjęcia. chyba że w drodze się rozmyslimy :lol: , jak na razie wyjazd w niedzielę kierunek wyspa VIS.
Póki co znajdziesz cośtam tutaj: http://www.tz-vis.hr/


Będę wdzięczna za wszelkie informacje, ja wybieram się pod koniec miesiąca
A Wam życzę udanych wojaży!! :)
asik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2005
Wyspa Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik » 12.08.2005 13:39

ally napisał(a):Nie byłam na Visie.
Niemniej nalezy zapewne udać się na Bisievo - wycieczka łodzią do Błękitnej Jaskini.

Wyspa jest mała i ma zaledwie dwie większe miejscowości. To ciche i spokojne miejsce. Z folderów reklamowych wiem, że w pobliżu znajdują się zatopione statki... więc dla wprawiony jest to napewno nie lada atrakcja.

Nadto, Vis to była baza wojskowa ... tak więc można zobaczyć schron dla łodzi podwodnych czy stanowiska wojskowe wzdłuż wybrzeza wyspy.

No i kilka pięnych zatok jak np. Stiniva
Tutaj mozesz zobaczyć zdjęcie: http://www.chorvatsko.cz/stdalos/viso.html ( na samym dole)

Dziekuję za linki, słyszałam, ze są tam wspaniałe skłay zatopione w wodzie i podwodnie groty..
grześ
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grześ » 16.08.2005 13:50

Byłem tam w lipcu, piękna zielona wysepka raptem 40 km do okoła. Dwa mialowniczo położone miasteczka Vis i Komiża. Mnie to drugie bardziej się podobało. Z komiżu również wypływają łodki na Bisevo , gdzie znajduje sie błekitna jaskinia, warto to zobaczyć. Wypady na Bisevo połączon są z pobytem na plaży Porat na tej wyspie. Piękna piaszczysta plaża. Nasamej wyspie Vis jest co najmniej 5 pięknych plaż, z tego trzy piaszczyste. Miejsce raczej spokojne choć w Visiefunkcjonuje dyskoteka , ale nie byłem. Wspanisłe warunki do jazdy na rowerze, na wyspie nie ma 5 m płaskiego terenu albo pod albo z górki. Ja nurkowałem tylko z rurką więc na temat profesjonalnych możliwości wiedzę mam małą. Polecam kwatery poza miastem, albo w Vis Milna albo na Srebrnej koło Rukavaca. Pozdrawiam GJ
asik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik » 16.08.2005 15:02

grześ napisał(a):Byłem tam w lipcu, piękna zielona wysepka raptem 40 km do okoła. Dwa mialowniczo położone miasteczka Vis i Komiża. Mnie to drugie bardziej się podobało. Z komiżu również wypływają łodki na Bisevo , gdzie znajduje sie błekitna jaskinia, warto to zobaczyć. Wypady na Bisevo połączon są z pobytem na plaży Porat na tej wyspie. Piękna piaszczysta plaża. Nasamej wyspie Vis jest co najmniej 5 pięknych plaż, z tego trzy piaszczyste. Miejsce raczej spokojne choć w Visiefunkcjonuje dyskoteka , ale nie byłem. Wspanisłe warunki do jazdy na rowerze, na wyspie nie ma 5 m płaskiego terenu albo pod albo z górki. Ja nurkowałem tylko z rurką więc na temat profesjonalnych możliwości wiedzę mam małą. Polecam kwatery poza miastem, albo w Vis Milna albo na Srebrnej koło Rukavaca. Pozdrawiam GJ

Bardzo dziękuję za cenne informację- cieszy mnie zwłaszzcza ta o spkojnej okolicy - tego właśnie szukam, mam tylko dwa pytania, no może trzy:
1. jak często kursuje prom na Vis
2. ile ten prom kosztuje
3. jak często płyną stateczki na Bisevo i ich koszt
Z przyczyn niezależnych mój urlop skaraca sie do zaledwie 8-9 dni więc musze ten wyjazd dokładnie zaplanować
z góry dziękujęe za dodatkowe info
i pozdrawiam! A.
grześ
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grześ » 18.08.2005 09:59

Czesc !
Prom odpływa w tygodniu 2 razy tj rano chyba o 9 o 14,30 a weekand dodatkowo o 20,00. Koszt to 34 kuny od osoby i 225 kun za auto. Wycieczki na Bisevo trzeba bukować dzień wcześniej w którejś z Agencji w Komiży . Koszt wycieczki to 100-120 kun , dzieci do 12 roku rabat 50 %. Życzę miłego wypoczynku GJ
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 30.08.2005 09:19

Grześ
Napisz coś na temat kwaterunku tzn. ceny w apartamentach i coś na temat campingów.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone