Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk 2009 + stolica Rab

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 20.10.2009 14:33

witam kolegę Foetus z sąsiedztwa :D

z uwagą zaczołem śledzić relację gdyż moje plany na 2010 jakoś zaczynają oscylować wokół KRK, to wyspa z klimatem i można znależć miejsca które jeszcze omineła komercja, czytam i z pewnością będę w kontakcie

pozdrawiam
piątka :papa:
foetus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) foetus » 20.10.2009 15:55

Witam również.
Polecam Krk, tym bardziej, że z naszego regionu czas dojazdu jest praktycznie taki sam jak nad Bałtyk, a wrażenia nieporównywalne.
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 25.10.2009 08:00

jasne nad nasze morze też mamy spory kawałek, ale za to góry na wyciągniecie dłoni...dosłownie rzut kamieniem

i tu mam pytanie, lubię spędzać czynnie wakacje, zabieram zwykle na dach rowery, powiedz proszę jak to się ma do KRK, jak tam z trasami, czy drogi między miejscowościami są jedzne dla górskich rowerów, czy będzie to lepszy, bardziej mobilny środek by zwiedzać niż samochód ?

pozdrawiam :)
foetus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) foetus » 28.10.2009 01:29

mwxx napisał(a):i tu mam pytanie, lubię spędzać czynnie wakacje, zabieram zwykle na dach rowery, powiedz proszę jak to się ma do KRK, jak tam z trasami, czy drogi między miejscowościami są jedzne dla górskich rowerów, czy będzie to lepszy, bardziej mobilny środek by zwiedzać niż samochód ?


Niestety nie bardzo mogę Ci pomóc. Sam nie jeżdżę na rowerze i nie patrzyłem na okolicę pod kątem rowerów.
Pamiętam tylko, że przed miastem Krk przez kilka km biegnie specjalna dróżka dla rowerów. Natomiast do innych miast trzeba chyba jechać szosą dla aut. Część wyspy jest górzysta i sądzę, że dojazd do Baśki czy Starej Baśki nie będzie łatwy dla niewprawionych rowerzystów...
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 05.11.2009 22:28

OK, dzieki za info,
myślę że znajdą się jakieś ciekawe widokowe trasy by pojeżdzić.. nie jestem amatorem zbyt długiego leżenia na plaży, właśnie jestem na etapie dokładnego studiowania mapy Krk, czytania opisów kazdej miejscowości, by wybrać tę najciekawszą na nocleg i miejsce wypadów

pozdro 8)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.11.2009 15:58

Witam byłem na Krk rok temu dokładniej w Jurandvor do plaży do Baski jest kilka kroków chodziliśmy codziennie tam odnośnie tem. wody dla mnie ok a byłem we wrześniu .co do rowerzystów to sporo ludzi poruszało się tym środkiem lokomocji,wiec pewnie jest gdzie śmigać.polecam baśkę.w tym roku byłem w miejscowości Seget Vranjica koło Trogiru było ok tem.wody napewno wyższa niż w Baśce ale wyspa Krk rewelka na pewno tam wrócę może Vbrnik?kto wie?pozdrawiam
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.11.2009 16:13

Zapomniałem dodać że Baśka w sezonie jest na pewno zatłoczona bo to kurorcik jest.Jeżeli ktoś szuka ciszy i spokoju to nie tam:)choć muszę powiedzieć że we wrześniu nie jest tak zle miejsce na plaży się znajdzie :D Mam kilka ładnych fotek może jak znajdę chwilkę w jakiś wieczór to zapodam parę fotek :lol: Pozdrawiam
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 08.11.2009 09:33

foetus napisał(a):Woda w morzu była przeważnie zimna i bardzo zimna.
Zawsze staram się jak najwięcej zobaczyć, więc każdy dzień spędziłem w innym miejscu. Oto kilka zdań o każdym z nich.
[list]

...


Jak mam to rozumnieć? we wrześniu zimna...?Pytanie to kieruję również do znawców CRO, tzn. tak akurat się trafilo czy to jest taki urok wybrzeża wokół Krk?
Znaczy sią na połnocy Cro woda jest zawsze zimna, czy jak.....?
A tak a'propos, to z której strony wyspy jest cieplejsza woda - od strony Cres (zach.) czy strony lądu (wsch.)?
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 08.11.2009 10:04

RafałSC napisał(a):Jak mam to rozumnieć? we wrześniu zimna...?


Nie wierz w te bajki. Jedna osoba napisała, że zimna i już larum. ( może facet miał gorączkę, może osłabiony organizm, może .....).
Nie jest temperatura z Egiptu lecz zaręczam, że woda jest ciepła.
Porównując do naszego Bałtyku ... nie należy porównywać. Nie ta skala, nie ten region, nie ta woda.
Owszem, miałem jeden taki przypadek (chyba 3 lata temu) na początku wrzesnia. Załamanie pogody totalne, kilkudniowe, ( woda była cieplejsza od powietrza ale ogólny nastrój powodował że tylko śmiałkowie wchodzili do wody) jednak zaraz później było już dobrze.

Odpowiadając na zapytanie- teoretycznie woda cieplejsza jest od strony Cres. Faktycznie - ja różnicy za bardzo nie widzę.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 08.11.2009 15:48

kawo napisał(a):
RafałSC napisał(a):Jak mam to rozumnieć? we wrześniu zimna...?


Odpowiadając na zapytanie- teoretycznie woda cieplejsza jest od strony Cres. Faktycznie - ja różnicy za bardzo nie widzę.


No to mnie pocieszyłeś :D
A dla czego od Cres? bo ze w zatokach to rozumię....
co większe nasłonecznienie w ciagu dnia?
A jeszcze jedno pytanie? fajne sa drogi na kolarzówke na KrK? dobry asfalt? są gorki?

A zna ktoś drogi już za mostem (jadą c od Krku w stronę lądu):
np. ta nr 501 , czy w rejonie jeziora Lokvarsko przez Cavle , Kikovicę
czy np przez Mali Dol do Fuzine?
Fajne serpentyny?widoki?nawierzchnia?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2009 16:21

:D
foetus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) foetus » 08.11.2009 18:06

woka napisał(a):foetus .... miał zimną wodę. Dlaczego - nie wiem ( być może dla niego ciepła woda zaczyna się od np. +35)


kawo napisał(a):Nie wierz w te bajki. Jedna osoba napisała, że zimna i już larum. ( może facet miał gorączkę, może osłabiony organizm, może .....).


No tak, moja wina. Przed publikacją relacji powinienem napisać do tych mądrych i wszechwiedzących osobników, aby mi podali jaka jest właściwa i poprawna politycznie temperatura wody na Krk.
Sorry, że zdałem się na własne odczucia i narobiłem takiego zamieszania.

--

Kawo, masz chyba jakieś problemy z pojmowaniem słowa pisanego, przeczytaj co napisałem jeszcze raz. spokojnie przetwórz informacje i może za którymś razem coś zrozumiesz.

Chyba wyraźnie widać, że byłem w wielu miejscach na KRK i podawałem odczuwalną temp. wody - czasem była zimna, a czasem ciepła.
A że tak się złożyło, że w najważniejszych miejscowościach turystycznych zastałem zimna wodę, więc uogólniłem że woda na KRK była zimna, a mam porównanie z ubiegłych lat do wielu miejsc w Chorwacji - od Istrii po środkową Dalmację.
Być może był to skutek jakiś prądów morskich, albo tornada nad Adriatykiem, bo nasz gospodarz tłumaczył nim silniejsze porywy wiatru, które przez kilka dni pojawiały się na parę godzin w mieście Krk.

Reasumując myśłałem, że dla każdego kto ma więcej niż 10 lat jest jasne, że klimat jest zjawiskiem zmiennym i temperatury nie zawsze muszą być takie same...
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 08.11.2009 18:13

RafałSC napisał(a):A jeszcze jedno pytanie? fajne sa drogi na kolarzówke na KrK? dobry asfalt? są gorki?

A zna ktoś drogi już za mostem (jadą c od Krku w stronę lądu):
np. ta nr 501 , czy w rejonie jeziora Lokvarsko przez Cavle , Kikovicę
czy np przez Mali Dol do Fuzine?
Fajne serpentyny?widoki?nawierzchnia?


Nie zwracałem uwagi pod kątem "drogi dla rowerów". Typowych ścieżek ....hmmmm. chyba krótki odcinek drogi dojazdowej do miasta KRK (od strony północnej tj. mostu), jakis jest. To droga o nowej nawierzchni.
Wiecej nie ma. Są normalne drogi i nimi mozesz sobie jechać. Wzgórki, pagórki ... cała masa, aż nadto. Za mostem mozesz wybrac trase np. do Rjeki ... wrażenie bezcenne (okolica Bakaru to serpentyny z przepaciami) lub do Novi Vindolski. Do wyboru do koloru.

Odnośnie temp. wody. Jak pisałem - ja różnicy nie widzę. Jest ciepła.
Ktoś kiedyś pisał, że od strony lądu zimniejsza, ponieważ spływają do niej rzeki.
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 08.11.2009 18:25

foetus napisał(a):Kawo, masz chyba jakieś problemy z pojmowaniem słowa pisanego, przeczytaj co napisałem jeszcze raz. spokojnie przetwórz informacje i może za którymś razem coś zrozumiesz.


Może ja ...może TY. Ja przynajmniej nie atakuję Ciebie. (brak argumentów ...to go niewybrednym słowem) .. Wstydź się. :evil:

Nadal uważam, że Twoje określenie "zimna woda" było delikatnie mówiąc wprowadzające w błąd. (sam widzisz)
foetus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) foetus » 08.11.2009 18:42

kawo napisał(a):Ja przynajmniej nie atakuję Ciebie.


No wcale.
Można kulturalnie napisać, że miałeś zupełnie inną temp. wody, że zwykle jest ciepła, a można w chamski sposób imputować komuś, że zmyśla, że jest chory etc.
Jak sformułowałeś swoją wypowiedź każdy widzi, nie świadczy to o Tobie dobrze...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Krk 2009 + stolica Rab - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone