Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.09.2010 20:01

Brac czy Hvar :? Trudno rozstrzygnąć ... ale sentyment większy pozostał, mimo wszystko do Bracu :wink:
Hrvat30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 24.09.2010
pozdrav iz okolice ZADRA!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hrvat30 » 24.09.2010 13:09

GDZIE KOLWIEK BEDZIECIE....WSZEDZIE PIEKNIE.....:)
Hrvat30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 24.09.2010
Re: pozdrav iz ZADRA!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hrvat30 » 24.09.2010 13:12

madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 16.10.2010 08:59

Zdecydowanie Hvar:)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.10.2010 20:56

madziaimaciek napisał(a):Zdecydowanie Hvar:)


Zdecydowanie to może być tylko od Ciovo :!: ... Przyjrzyj się jeszcze raz obu wyspom dokładnie :wink:
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 20.02.2011 10:39

Łazi mi po głowie, aby w tym roku wy-brać Brac :) Poszwendać się tu i tam z dala od tłumów, i łyknąć trochę klimatu.

Jest tylko jedno małe ale - lubię mieć balkon na południowa stronę, z widokiem na "pełne morze", a to chyba na Bracu jest nie do opanowania...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.02.2011 11:20

Wszystko jest do opanowania ... Najbliższe ideałowi będą zatoki na południe od Milna ... Osibova , Lucica i Duboka :)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 20.02.2011 11:25

Temat zagajam, bo gapię się na mapę googla i niewiele na niej widać. A instynkt mówi mi, że tam właśnie powinien być mój przyszły kwaterunek ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.02.2011 11:32

nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Jaka wyspa ma najladniejsze plaze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.04.2014 23:04

Pytanie skrywa dosc obszerny temat. Jestem wielbicielem przepięknych plaz, klifow, zatok itp miejsc w ktore Chorwacja jest bogata. Uwielbiam sie nimi napawać i fotografować, spedzac tam czas. Dotad bylem na wyspie Rab i Pag. Rab byla moja pierwsza wizyta w Cro i jak na tamte czasy zupelnie mnie zadowolila. Pozniej byla Pag i dotarlem do wiekszosci najpiekniejszych plaz. Bylem zachwycony. Wiem ze jeszcze nie dotarlem do wszystkich na tej wyspie. Bylo tam wiele dzikich plaz, dostep w miare latwy, czasem wystarczylo isc brzegiem gdzie woda plytka aby odkryc zupelnie dzikie miejsce. Planuje tam wrocic w tym roku aby dopelnic obrazu i zwiedzic te zakatki na ktore predzej zabraklo czasu. Lecz jesli ktos ma porownanie na jakiej wyspie sa jeszcze lepsze miejsca to prosze o podpowiedz. Co moze byc alternatywa dla PAG?? Pozdrowki :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Jaka wyspa ma najladniejsze plaze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.04.2014 17:29

nosekdomin napisał(a):Jestem wielbicielem przepięknych plaz, klifow, zatok itp miejsc w ktore Chorwacja jest bogata. Uwielbiam sie nimi napawać i fotografować, spedzac tam czas. Dotad bylem na wyspie Rab i Pag. Rab byla moja pierwsza wizyta w Cro i jak na tamte czasy zupelnie mnie zadowolila. Pozniej byla Pag i dotarlem do wiekszosci najpiekniejszych plaz. Bylem zachwycony.
Co moze byc alternatywa dla PAG?? Pozdrowki :)

Pag ma niepowtarzalną, dość surową urodę, która wielu odstrasza. Mnie urzekła. Spędziłam tam tydzień w ubiegłym roku. Nie mniej jednak w tym sezonie dzikich miejsc poszukam na Hvarze - dla odmiany. Wiele tam odludnych zatoczek, szczególnie we wschodniej części, gdzie dociera mniej turystów. Ale tak naprawdę mnóstwo wysp chowa ciągle dzikie miejsca, każda ma swoich miłośników, na każdej znajdziesz urokliwe zatoczki, gdzie będziesz sam lub prawie sam. Wystarczy poczytać relacje z Hvaru, Braču, Korčuli, Mljetu i wielu innych. Wyspy - i te łyse, i pokryte lasami - są po prostu inne niż ląd (chyba, że Pelješac). Na szczęście. :)
raf_wro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.04.2014
apartamenty wyspa Hvar lub Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) raf_wro » 09.04.2014 18:33

Witam Wszystkich forumowiczów:)

Przyszła i na mnie pora, na wyjazd do Cro w pierwszych 10 dniach września 2014. interesuje mnie konkretnie wyspa Hvar albo Brać, lub ewentualnie jakaś inna fajna wysepka z ciepłą wodą. W związku z tym że wybieram się tam ze swoim "wielkim zwierzem" Yorkiem 3 kg, i oczywiście żonką bez dzieci, mam do Was drodzy kilka pytań:
1. Czy zwierzaki są akceptowane raczej wszędzie czy konkretnie tam gdzie jest to odnotowane w ogłoszeniu?
2. Skoro to wrzesień jechać w ciemno, czy rezerwować, i gdzie najlepiej?
3. Czy są problemy i jakieś specjalne obostrzenia apropo przewozu zwierzaków przez kraje tranzytowe, i docelowo w Cro?
Być może ktoś z Was był już na wakacjach w Cro ze swoim pupilem, i chciałby się podzielić spostrzeżeniami.
Ewentualnie chętnie wezmę namiary na taką kwaterkę.
Pozdrawiam Serdecznie:)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 10.04.2014 07:38

Miałem przyjemność być na Hvarze (Jelsa) i na Brać (Postira). Obie miejscówki niesamowicie klimatyczne zawłaszcza w gorące chorwackie wieczory. Piękne plaże, niesamowite widoki.

Jak na mój gust to trzeba zaliczyć obie wyspy - najlepiej w osobnych terminach. Spokojnie, tak jedna jak i druga wyspa gwarantuje tyle atrakcji, że starczy na 2 tygodniowe wakacje.
Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Jaka wyspa ma najladniejsze plaze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 10.04.2014 12:59

Mikromir napisał(a):Ale tak naprawdę mnóstwo wysp chowa ciągle dzikie miejsca, każda ma swoich miłośników, na każdej znajdziesz urokliwe zatoczki, gdzie będziesz sam lub prawie sam.

Szczera prawda :)

Odnośnie yorków się nie wypowiem, bo nie wiem, ale co do tego:
raf_wro napisał(a):2. Skoro to wrzesień jechać w ciemno, czy rezerwować, i gdzie najlepiej?

- jechać w ciemno! We wrześniu nigdzie nie będzie problemu z kwaterą, a można wybrać miejsce idealne i trochę się potargować o cenę fejs tu fejs ;)

Udzielałam się w tym temacie w 2010... nawet nie pamiętałam o tym... no i proszę, w 2014 jestem bogatsza w doświadczenia z pobytu na obu wyspach :) Cudnie było i tu, i tu... jednak nieobiektywnie stwierdzam, że Hvar jest piękniejszy! Dziki, fascynujący, zaskakujący, klimatyczny. Ponadto zakochałam się w mieście Hvar (które na tym forum nie ma raczej zbyt dobrej prasy, a mi podobało się niezmiernie!).

Na brak obiektywizmu mógł wpłynąć fakt, że na Hvarze było romantycznie tylko z mężem, a na Braću już rodzinnie z mężem i dwiema 2-letnimi diablicami :) Na Hvar bardzo chciałabym wrócić... dokładnie w to samo miejsce w Hvarze, gdzie poprzednio. Na Brać też bym chętnie wróciła, ale nie ze względu na miejsce, tylko na przecudownych naszych Gospodarzy.
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Re: Jaka wyspa ma najladniejsze plaze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 10.04.2014 23:44

Mikromir napisał(a):
nosekdomin napisał(a):Jestem wielbicielem przepięknych plaz, klifow, zatok itp miejsc w ktore Chorwacja jest bogata. Uwielbiam sie nimi napawać i fotografować, spedzac tam czas. Dotad bylem na wyspie Rab i Pag. Rab byla moja pierwsza wizyta w Cro i jak na tamte czasy zupelnie mnie zadowolila. Pozniej byla Pag i dotarlem do wiekszosci najpiekniejszych plaz. Bylem zachwycony.
Co moze byc alternatywa dla PAG?? Pozdrowki :)

Pag ma niepowtarzalną, dość surową urodę, która wielu odstrasza. Mnie urzekła. Spędziłam tam tydzień w ubiegłym roku. Nie mniej jednak w tym sezonie dzikich miejsc poszukam na Hvarze - dla odmiany. Wiele tam odludnych zatoczek, szczególnie we wschodniej części, gdzie dociera mniej turystów. Ale tak naprawdę mnóstwo wysp chowa ciągle dzikie miejsca, każda ma swoich miłośników, na każdej znajdziesz urokliwe zatoczki, gdzie będziesz sam lub prawie sam. Wystarczy poczytać relacje z Hvaru, Braču, Korčuli, Mljetu i wielu innych. Wyspy - i te łyse, i pokryte lasami - są po prostu inne niż ląd (chyba, że Pelješac). Na szczęście. :)


Mialas racje, Hvar bardzo ciekawa alternatywa dla Pag, ralacja minimartini jest fantastyczna. Musze pozadnie przemyslec czy jeszcze w tym roku zwiedziec wszelakie zakamarki Pag, czy tez Hvar na nastepny rok pozostawic i lepiej sie do eksploracji Hvar przygotowac? :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone