Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.05.2016 23:19

W tym roku, w tym terminie, od środka tygodnia, w tyle osób... nie widzę szans :?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.05.2016 23:29

bartekk7 napisał(a):Planujemy ze znajomymi wyjazd do Chorwacji w niestandardowym (bo nie od soboty do soboty) terminie 11-18 lipca. 10-12 osób, Rozważamy wyjazd w ciemno, możemy spędzić też noc czy dwie na kempingu, ale zależy nam na domku. W którym z nadmorskich miasteczek byłaby największa szansa coś znaleźć? Bardziej północ, czy południe? Poprosiłbym o rady.

Termin na wyjazd w ciemno nie jest może jeszcze najgorszy ale już nie najlepszy. Ale na tyle osób w jednym miejscu (domku) to szanse są nikłe.
Ja bym nie polecał w tej sytuacji północy czy południa. Raczej środek Chorwacji.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.05.2016 08:37

bartekk7 napisał(a):Witajcie

Planujemy ze znajomymi wyjazd do Chorwacji w niestandardowym (bo nie od soboty do soboty) terminie 11-18 lipca. 10-12 osób, Rozważamy wyjazd w ciemno, możemy spędzić też noc czy dwie na kempingu, ale zależy nam na domku. W którym z nadmorskich miasteczek byłaby największa szansa coś znaleźć? Bardziej północ, czy południe? Poprosiłbym o rady.


To już wysoki sezon. Szanse , że znajdziecie cały dom lub kilka apartamentów w jednym, w ciemno są znikome. Co musiałoby się stać aby gospodarz nagle w środku sezonu dysponował tyloma pustymi lokalami?! Albo bardzo, bardzo niski standard(brud, smród, walnięty właściciel) albo jakaś katastrofa, która mu letników wywiała :wink: I akurat się z nim zgracie? W terminie niestandardowym? Wg mnie żadne.
Szukajcie raczej oddzielnych apartamentów w jednym budynku. Jeśli ktoś ze znajomych zrezygnuje nie będziecie musieli tracić całej zaliczki albo "odstępować" rezerwacji co nader często się zdarza sądząc po wpisach na tym forum.

Skoro koniecznie chcecie w ciemno to kemping byłby pewniejszy jednak.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 19.05.2016 16:26

DWitek napisał(a):
Nidhog napisał(a):Co sądzicie o jeździe w ciemno w terminie od 4 Lipca. Jedziemy w 4 dorosłe osoby bez dzieci, więc możemy się poświęcić. Szukamy jakiś sensownych noclegów ale jakoś strasznie ciężko coś fajnego znaleźć w tym terminie i w normalnej cenie.


Byłem w Chorwacji 7 razy, z czego pierwszy raz jadąc, rezerwowałem wcześniej apartament bodajże przez stronę Adriatica.net. Każdy później kolejny wyjazd był w "ciemno" - 6 razy. Z czego 5 razy nie było żadnego problemu za znalezieniem lokum, za każdym razem można było przebierać w cenie, warunkach i wyposażeniu. Wtedy też byłem za każdym razem w lipcu. Ostatni raz, w zeszłym roku, też owszem byłem w "ciemno", ale były już duże problemy ze znalezieniem apartamentu, dobre kilka godzin szukania - byłem wtedy w połowie sierpnia. Nie wiem czy to kwestia miesiąca, przyjazd do Chorwacji 8 sierpnia, czy w zeszłym roku Chorwacja była już tak oblężona, że był taki problem ze znalezieniem miejsca. W każdym bądź razie pierwszy tydzień spędziliśmy w jednej miejscowości, a drugi postanowiliśmy spędzić gdzie indziej i szukając nowego loku 13-14 sierpnia znowu wybór wolnych apartamentów był bardzo duży.
Zaletą jazdy w "ciemno" jest to, że bierze się to co się widzi na żywo, a nie czasami na podretuszowanych Photoshop'em zdjęciach i przede wszystkim ceny są o wiele niższe od tych rezerwowanych wcześniej przez internet czy też różne biura. Nigdy przez te 7 razy nie zapłaciłem za cały apartament dla 4-ro osobowej rodziny więcej niż 50EUR za dobę, zazwyczaj 45-50, w zależności od standardu, odległości od morza itp.
Nie wiem jak w tym roku, ale może Chorwacja być również oblężona, więc różnie może być z szukaniem wolnego miejsca.


bez zlosliwosci, ale jestem bardzo ciekawy tych apartamentow po 50euro dla calej rodziny, moglbys napisac wiecej szczegolow? miejscowosc, odleglosc od morza, standard, moze jakies linki?

serio bo ja tyle placilem za 2os wiec cos ze mna chyba nie tak
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.05.2016 18:09

To możliwe,Dario(Vodice) ma u siebie apartament dla 7osób za 80euro na gotowo lecz do wody trzeba 400 metrów deptać :D ,jeśli ktoś nie musi mieć wysokiego standardu to może znaleźć.
DWitek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) DWitek » 19.05.2016 22:15

kazow napisał(a):
DWitek napisał(a):
Nidhog napisał(a):Co sądzicie o jeździe w ciemno w terminie od 4 Lipca. Jedziemy w 4 dorosłe osoby bez dzieci, więc możemy się poświęcić. Szukamy jakiś sensownych noclegów ale jakoś strasznie ciężko coś fajnego znaleźć w tym terminie i w normalnej cenie.


Byłem w Chorwacji 7 razy, z czego pierwszy raz jadąc, rezerwowałem wcześniej apartament bodajże przez stronę Adriatica.net. Każdy później kolejny wyjazd był w "ciemno" - 6 razy. Z czego 5 razy nie było żadnego problemu za znalezieniem lokum, za każdym razem można było przebierać w cenie, warunkach i wyposażeniu. Wtedy też byłem za każdym razem w lipcu. Ostatni raz, w zeszłym roku, też owszem byłem w "ciemno", ale były już duże problemy ze znalezieniem apartamentu, dobre kilka godzin szukania - byłem wtedy w połowie sierpnia. Nie wiem czy to kwestia miesiąca, przyjazd do Chorwacji 8 sierpnia, czy w zeszłym roku Chorwacja była już tak oblężona, że był taki problem ze znalezieniem miejsca. W każdym bądź razie pierwszy tydzień spędziliśmy w jednej miejscowości, a drugi postanowiliśmy spędzić gdzie indziej i szukając nowego loku 13-14 sierpnia znowu wybór wolnych apartamentów był bardzo duży.
Zaletą jazdy w "ciemno" jest to, że bierze się to co się widzi na żywo, a nie czasami na podretuszowanych Photoshop'em zdjęciach i przede wszystkim ceny są o wiele niższe od tych rezerwowanych wcześniej przez internet czy też różne biura. Nigdy przez te 7 razy nie zapłaciłem za cały apartament dla 4-ro osobowej rodziny więcej niż 50EUR za dobę, zazwyczaj 45-50, w zależności od standardu, odległości od morza itp.
Nie wiem jak w tym roku, ale może Chorwacja być również oblężona, więc różnie może być z szukaniem wolnego miejsca.


bez zlosliwosci, ale jestem bardzo ciekawy tych apartamentow po 50euro dla calej rodziny, moglbys napisac wiecej szczegolow? miejscowosc, odleglosc od morza, standard, moze jakies linki?

serio bo ja tyle placilem za 2os wiec cos ze mna chyba nie tak


Pierwszy raz byłem w Cro 15 lat temu - Pula (ciekawe miejsca do zwiedzania, ale kiepskie plaże, za to wspaniała Premantura). Rezerwowałem przez internet i płaciłem wtedy 50EUR. Później byłem m.in.: na Pagu (Mandre, ale fajniejsze plaże w sąsiednim Simuni), w Petrcane, w Tribunj, Srimie, Vodicach w Rażanj. W zeszłym roku byłem właśnie w Rażanj i byłem w połowie sierpnia - były dość duże problemy ze znalezieniem apartamentu. Udało się również za 50 EUR, ale po dobrych kilku godzinach szukania. Nie wiem czy w zeszłym roku już tak dużo osób było w Cro, czy może to wina terminu, bo po tygodniu pobytu, w połowie naszego pobytu, w wielu apartamentach pojawiły się kartki że wolne. Wszystkie pozostałe wyjazdy miałem w terminie początek lipca. Nie było żadnego problemu ze znalezieniem wolnego. Ceny wahały się od 35 do 50 Eur za dobę.
Co do apartamentów, to standard zdecydowanie nie był niski, moja żona jest "uczulona" na ewentualny brud czy niedostatek miejsca - ogólnie warunki lokalowe.
Każdy apartament składał się z 2-3 pokoi, kuchni, łazienki. Oczywiście kuchnia standardowo wyposażona: kuchenka, komplet naczyń, sztućców, garnków, chemia w kuchni i łazience. Obowiązkowo klima i grill ogrodowy. Czasami zdarzały się mikrofala czy ekspres do kawy. Raz nawet trafił mi się cały domek: 3 pokoje, korytarz, kuchnia, łazienka i w suterynach garaż do dyspozycji. Sąsiedzi się nim opiekują i wynajmują, bo właściciele na czas wakacji wyjeżdżają żeby był do wynajęcia.
Moja strategii wyjazdów jest następująca: mieszkam w okolicach Brzeska (małopolskie), wyjeżdżamy na dwa samochody po południu 14-15, z przerwami na kolację, ubikację, rozprostowanie kości jedziemy do ok. godziny 2-3 w nocy i zatrzymujemy się na "nocleg" w samochodzie. Są to zazwyczaj okolice Zadaru - Szybenika. Śpimy do mniej więcej 6-7 rano. Potem śniadanko i ruszamy dalej, na miejscu jesteśmy ok. 9 rano. Żony z dziećmi zostają w samochodach lub "obczajają" plaże :D , a faceci idą na "rozpoznanie" terenu, czyli wstępne szukanie gdzie jest wolne, jakie mniej więcej warunki i za ile. Po ok. 1-2 godzinach mamy zazwyczaj kilka - kilkanaście apartamentów. Z żonami omawiamy które, jakie i za ile i razem idziemy ponownie oglądać wybrane, negocjujemy ceny. Za pierwszym razem mówimy, że na 7 dni, jak przychodzimy drugi raz, bo nam się podoba, to mówimy, że owszem fajny apartament, ale trochę drogo, jakby było taniej, tobyśmy zostali na 10-12 dni (zazwyczaj wtedy 10-20 EUR cena idzie w dół). Czasem trzeba też trochę pocyganić, że owszem apartament fajny ale tu 60, a dwie ulice dalej taki sam za 50 EUR. Zazwyczaj "na dzień dobry" ceny są w okolicach 60-70 EUR, ale spokojnie można utargować do 40-50.

A i jeszcze jedno to co już napisał kolega wyżej. Po przyjeździe wychodzimy z założenia, że skoro przyjechaliśmy bez rezerwacji, to te apartamenty przy morzu są już zajęte i szukamy nieco dalej od brzegu. Nam to nie przeszkadza czy na plaże będziemy mieli pieszo 10 sekund czy 5 minut. To są wczasy a nie bieg rano do MPK, bo wstałem zbyt późno. Nie ma dla nas znaczenia czy mieszkamy 30 metrów od plaży czy 400-500 metrów. Więc to też zapewne ma wpływ na niższą i bardziej "negocjowalną" cenę.

Niestety w tym roku nie będzie nam dane raczej ponownie odwiedzić Chorwację, my może tylko w pierwszej połowie lipca, a wszystkim znajomym i rodzinie ten termin nie pasuje :( Więc pewnie nie sprawdzimy jaka jest sytuacja na rynku apartamentów w tym roku. Więc wszystkim udanych wypoczynków w Cro :hut:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 20.05.2016 00:33

Miło, że kolega zorientowany w okolicach Puli bo w tym roku celuję w Premantura. Pojadę zapewne w ciemno w terminie 27.08-03.09. Do tej pory bywałem raczej na południu i znacznie wcześniej, a cena za lokum dla pary oscylowała wokół 30 euro. Na jakie ceny we wspomnianych okolicach Puli mogę liczyć na przełomie sierpnia/września? Interesuje mnie pobyt dla 2 os., z góry dzięki za informacje :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2016 07:59

blubaj napisał(a):Miło, że kolega zorientowany w okolicach Puli bo w tym roku celuję w Premantura. Pojadę zapewne w ciemno w terminie 27.08-03.09. Do tej pory bywałem raczej na południu i znacznie wcześniej, a cena za lokum dla pary oscylowała wokół 30 euro. Na jakie ceny we wspomnianych okolicach Puli mogę liczyć na przełomie sierpnia/września? Interesuje mnie pobyt dla 2 os., z góry dzięki za informacje :)

Kolega pisze, że w Puli był 15 lat temu ....
DWitek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) DWitek » 20.05.2016 08:39

blubaj napisał(a):Miło, że kolega zorientowany w okolicach Puli bo w tym roku celuję w Premantura. Pojadę zapewne w ciemno w terminie 27.08-03.09. Do tej pory bywałem raczej na południu i znacznie wcześniej, a cena za lokum dla pary oscylowała wokół 30 euro. Na jakie ceny we wspomnianych okolicach Puli mogę liczyć na przełomie sierpnia/września? Interesuje mnie pobyt dla 2 os., z góry dzięki za informacje :)


Co do dokładnych cen to Ci nie pomogę, bo tak jak pisałem byłem tam 15 lat temu. Był to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji z 10-cio miesięczną córką, więc rezerwowaliśmy przez internet.
Pula to duże miasto portowe, i ogólnie plaże raczej betonowe, natomiast fajne plaże są właśnie na Premanturze, miliony grających cykad, ogólnie bardzo fajny klimat tam panuje. Przełom sierpnia/września to spokojnie możesz przebierać pomiędzy wolnymi apartamentami, podejrzewam że w tym okresie 60-80% będzie wolnych. A co do cen, to strzelam: koło 30-40. Powyżej to już przepłacanie w tym okresie.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 20.05.2016 09:15

No właśnie dlatego , że wszystko na brzegu zarezerwowane nie chcę jechać w ciemno :) Trzeba jasno napisać, że jeśli komuś nie przeszkadza te 500m do plaży to może jechać w ciemno. Ja raz mieszkałam w Igrane jakieś 300m od plaży u Vedrany Perić. Apartament śliczny, piękny taras, widok , gospodyni doskonała i w ogóle. Ale z trójką dzieci w te i z powrotem pod górkę... :twisted:
Jednak jeśli zależy na konkretnych parametrach apartamentu to lepiej zabezpieczyć się rezerwacją. Bo potem jest żal, nerwy małżonki i marudzenie dzieci- tatooo? a daleko jeszczeeee? A weźmiesz mnie na barana? :D
Co do podrasowanych zdjęć. Nam to się nigdy nie zdarzyło. W dobie internetu, Google Street itd kiedy można Chorwatowi do klozetu prawie zajrzeć trudno jest naoszukiwać :wink: Po prostu trzeba dobrze sprawdzić ofertę i ją zweryfikować w internecie. I czytać ze zrozumieniem! 300m do morza wcale nie oznacza, że do plaży i może się okazać , że w linii prostej a na żywo idzie się dookoła.
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.05.2016 09:56

Proszę:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Z tego miejsca w marcu dostałam ofertę:
"in August we can offer you apartment ID: 44841 from:30.07. - 05.08.16. and after 15.08.16. as long as you wish. Price is 40E per day + 4E Tourist tax (1E per person per day)".
Jak widać bardzo blisko morza :) Zdecydowałam się na inna opcję, trochę drożej, ale warunki lepsze, bo my z psem jedziemy.
Można? Można, ale zastrzegam - ja wysłałam ze 100 zapytań :)
DWitek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) DWitek » 20.05.2016 11:17

heca7 napisał(a):No właśnie dlatego , że wszystko na brzegu zarezerwowane nie chcę jechać w ciemno :) Trzeba jasno napisać, że jeśli komuś nie przeszkadza te 500m do plaży to może jechać w ciemno. Ja raz mieszkałam w Igrane jakieś 300m od plaży u Vedrany Perić. Apartament śliczny, piękny taras, widok , gospodyni doskonała i w ogóle. Ale z trójką dzieci w te i z powrotem pod górkę... :twisted:
Jednak jeśli zależy na konkretnych parametrach apartamentu to lepiej zabezpieczyć się rezerwacją. Bo potem jest żal, nerwy małżonki i marudzenie dzieci- tatooo? a daleko jeszczeeee? A weźmiesz mnie na barana? :D
Co do podrasowanych zdjęć. Nam to się nigdy nie zdarzyło. W dobie internetu, Google Street itd kiedy można Chorwatowi do klozetu prawie zajrzeć trudno jest naoszukiwać :wink: Po prostu trzeba dobrze sprawdzić ofertę i ją zweryfikować w internecie. I czytać ze zrozumieniem! 300m do morza wcale nie oznacza, że do plaży i może się okazać , że w linii prostej a na żywo idzie się dookoła.


No to dlatego napisałem, że mi na bliskości do morza nie zależy. Moje dzieci są w takim wieku (8 i 16), że na barana nie chcą, a jakby nawet chciały, to tata nie da rady :D
I nam naprawdę nie przeszkadza tak jak pisałem czy nad plażę idzie się 10 sekund czy 3 minuty. Jakie to ma znaczenie? To są wczasy, wypoczynek, relaks, spacerek. Może jak się ma małe (2-5 letnie) brzdące, to tak, wtedy jest to istotne.
Ale wolę mieszkać 300 czy nawet 500 metrów od plaży za 40 czy 50 EUR, niż 15 metrów za 80 EUR. Bo i takie ceny słyszałem jak pytałem bliżej morza.
Jeśli już ktoś nie chce się stresować szukaniem i nie zależy mu bardzo na niskiej cenie, to można oczywiście rezerwować przez internet, ale zdecydowanie przez strony danego apartamentu. Bo wtedy wprawdzie nie mamy możliwości jakiejkolwiek negocjacji, ale cała kwota trafia do właściciela. Bo pośrednicy, typu różne agencje, mają marże zazwyczaj na poziomie ok. 10-20 EUR za dobę - to wiem od Chorwatów. 10EUR marży na dobę liczą lokalne agencje turystyczne, które są w prawie każdej miejscowości turystycznej, a do 20 EUR liczą pośrednicy internetowi.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.05.2016 13:50

Witam
Chcemy jechać do Chorwacji w ciemno na początku sierpnia i to będzie nasz 3 taki wyjazd. Rok temu byliśmy w 2 połowie sierpnia i raczej nie było problemów ze znalezieniem apartamentu dla 4+4
Zajęło to nam około 1 godziny, dla 4 osób były praktycznie od ręki, tylko trzeba być na miejscu z rana.
Teraz jedziemy w mniejszym gronie 2+2 ale wymogiem jest blisko do plaży i miejscowość z deptakiem jak w Tucepi i Podgorze. Tam właśnie spędzaliśmy nasze wakacje i bardzo nam się podobało, szukamy czegoś podobnego.
Czy możecie coś poradzić
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 20.05.2016 14:38

fiona1 napisał(a):Proszę:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Z tego miejsca w marcu dostałam ofertę:
"in August we can offer you apartment ID: 44841 from:30.07. - 05.08.16. and after 15.08.16. as long as you wish. Price is 40E per day + 4E Tourist tax (1E per person per day)".
Jak widać bardzo blisko morza :) Zdecydowałam się na inna opcję, trochę drożej, ale warunki lepsze, bo my z psem jedziemy.
Można? Można, ale zastrzegam - ja wysłałam ze 100 zapytań :)



hmm no to dostalas niezla oferte skoro teraz za 4+1 krzycza ~80euro na maj

chyba ze te 40euro to za osobe

zreszta juz rozumiem, dlaczego ja place 50za 2os, po prosty jest druga linia Tucepi, a w linku powyzej, nikomu nic nie ujmujac, ale miejscowosc jest lekko inna
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 20.05.2016 14:47

Ja jadę do super apatramentu (oczywiście super pojęcie względne) od plaży 2 kroki w Tucepi za 4 osobowa rodzine. 2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony z klimą płacę w tym roku 50 euro. Fakt, że taniej bo byliśmy już tam w tamtym roku. Wcześniej byłam u wychwalanej tu rodziny p. Małgorzaty i za 80 euro słabszy standard bez klimy i beznadziejna atmosfera. Także znaleźć można tanio i w pierwszej lini :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 314
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone