Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 05.08.2015 14:42

Lednice napisał(a):
zim napisał(a):witam,

specjalnie zarejestrowałem się czytając ten wątek i chciałem stanąć w obronie części osób, które jadą 'w ciemno'

niektórzy nie mogą wcześniej zaplanować urlopu, jak np. ja, decyzja o możliwym wolnym została podjęta niespodziewanie i pozostaje tylko taki wyjazd

stad będę szukał kwatery 2 dorosłych i 2 dzieci


Nieprawda :!:

Mamy internet i można zarezerwować nocleg z dnia na dzień :!:


Akurat Chorwaci nie przepadaja za bookingiem ale mozna wrzucic miejscowość, która nas interesuje i w kilka minut zorientować się w sytuacji. Na booking na najblizszy tydzien Murter, Vodice mają 99,9% obłożenia. Czyli na miejscu też pewnie nie bedzie lekko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 14:47

Nie tylko jest booking 8)

Jest expedia, hrs, FindHotel, itp.

Obłożenie jest prawie całkowite. Ale na pewno lepiej się szuka przed monitorem komputera, niż lata cały dzień w upale z dzieciakami :roll:
Jest przeważnie teraz drogo :roll:
Ale przy takim obłożeniu liczenie na to, że uda się zbić ceny z internetu to mrzonka :!:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1016
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.08.2015 14:54

Lednice napisał(a):Obłożenie jest prawie całkowite.

W Breli w apartamencie w którym byłem, wszystko zarezerwowane prawie do połowy września. Jak będzie coś wolnego to tylko gdy ktoś "wypadnie".
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 05.08.2015 14:59

Myślę sobie, że po prostu na świecie są różni ludzie... jedni, żeby wyjechać dalej jak 100 km od domu 6 lat czytają forum, potem ze 3 lata przygotowań, apartament zarezerwowany na 2 lata do przodu, następnie pakowanie miesiąc, międzyczasie jeszcze ze 3 ubezpieczenia ludzi, samochodu, psa, kota, dobytku i całej reszty, potem 2 tygodnie wyznaczania trasy, następnie sama jazda w 5 noclegami i wreszcie są na wymarzonych wakacjach. Inni pewnego dnia budzą się rano i stwierdzają, że jadą do Cro a wieczorem już rakija z tonikiem :D i kąpiel w Adriatyku. Jedni i drudzy pewnie nie zamienili by swojego wyjazdu na żaden inny i są szczęśliwi ze swoimi przyzwyczajeniami i organizacją wolnego czasu. Dla wszystkich udanych wakacji!

A jeszcze odnosząc się do tematu uważam, że to możliwe. Chociaż w takim czasie jak teraz nie trzeba się nastawiać na znalezienie noclegu w jakimś z góry upatrzonym a do tego popularnym mieście tylko szukać w mniej znanych miejscowościach (prawdopodobnie też mniej urodziwych i oferujących letnikom mniej atrakcji). Znalezienie apartamentu dla 12 osób taniego, ładnego i nad samą wodą raczej nie wchodzi w grę ;)
Ostatnio edytowano 05.08.2015 15:13 przez bezrobotny500, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 15:07

bezrobotny500 napisał(a):Myślę sobie, że po prostu na świecie są różni ludzie... jedni, żeby wyjechać dalej jak 100 km od domu 6 lat czytają forum, potem ze 3 lata przygotowań, apartament zarezerwowany na 2 lata do przodu, następnie pakowanie miesiąc, międzyczasie jeszcze ze 3 ubezpieczenia ludzi, samochodu, psa, kota, dobytku i całej reszty, potem 2 tygodnie wyznaczania trasy, następnie sama jazda w 5 noclegami i wreszcie są na wymarzonych wakacjach. Inni pewnego dnia budzą się rano i stwierdzają, że jadą do Cro a wieczorem już rakija z tonikiem :D i kąpiel w Adriatyku. Jedni i drudzy pewnie nie zamienili by swojego wyjazdu na żaden inny i są szcześliwi ze swoimi przyzwyczajeniami i organizacją wolnego czasu.


Ten pierwszy teraz patrzy się z tarasu popijając piwko, jak ten drugi goni spocony w upale z jęczącą żoną, z płaczącymi dziećmi i szuka noclegu szczęśliwy inaczej :wink:
konradbb
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradbb » 05.08.2015 15:15

Czytająć forum od paru lat, widzę, że zawsze większość jeździła w ciemno i jakoś było ok (sam byłem dwa razy). Nagle w tym roku jest wielki pojazd po ludziach, który jadą w ciemno i ogromne odradzanie.

Mam się czego obawiać ? :D W piątek wyjeżdżam do CRO oczywiście w ciemno:d
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 15:18

Pojazd :?: :!: :roll:

Jak ktoś chce skoczyć z 10 piętra na główkę, na beton,
a ktoś mu to odradza to tez jest "pojazd" :wink: :wink: :wink:
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 05.08.2015 15:21

Witam,
Nie wiem czy jest to nietypowa sytuacja w sierpniu, ale w rejonie Brela, Baska Voda, Omis to jakas masakra jest. My zwykle jeździmy właśnie jeździmy w ciemno, ale wczoraj w wymienionych miejscowościach nie znaleźliśmy dosłownie nic. Ostatecznie cos było wolnego w Pisaku... tzn pokoj dwuosobowy dla nas i dwóch córek z mozliwoscia przeniesienia do większego apartmana od 10.08.
zim
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zim » 05.08.2015 15:43

Pablito970 napisał(a):Witam,
Nie wiem czy jest to nietypowa sytuacja w sierpniu, ale w rejonie Brela, Baska Voda, Omis to jakas masakra jest. My zwykle jeździmy właśnie jeździmy w ciemno, ale wczoraj w wymienionych miejscowościach nie znaleźliśmy dosłownie nic. Ostatecznie cos było wolnego w Pisaku... tzn pokoj dwuosobowy dla nas i dwóch córek z mozliwoscia przeniesienia do większego apartmana od 10.08.



ciekawe, czy wymiana turnusów w sobotę 8.08 rozładuje nieco to obładowanie...
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 05.08.2015 15:59

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Nikt nie potępia ludzi, którzy jeżdżą w ciemno! Jak ktoś ma pretensje do do osób, które pomimo tego co się dzieje obecnie i tak naprawdę było już w zeszłym roku, doradzają innym ze bez problemu znajdą.
Rozumiem, że nikt nikogo nie zmusza, każdy ma swój rozum, ale jak ktoś zadaje pytanie, to chyba dlatego ze ma wątpliwości?! Później biega taki pół dnia i klnie ze na forum kłamią.
Ktoś chce, lubi, musi jechać bez rezerwacji, szerokiej drogi. Tylko nie doradzajcie innym, że znajdą bez problemu. Weźmie ktoś odpowiedzialność za ludzi którzy pojadą i będą spali w aucie? Fajnie jest pisać bez konsekwencji z wysokości fotela czy tarasu.
Ale co ja tam wiem, przecież sieje tylko ferment....
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.08.2015 16:01

Lednice napisał(a):
bezrobotny500 napisał(a):Myślę sobie, że po prostu na świecie są różni ludzie... jedni, żeby wyjechać dalej jak 100 km od domu 6 lat czytają forum, potem ze 3 lata przygotowań, apartament zarezerwowany na 2 lata do przodu, następnie pakowanie miesiąc, międzyczasie jeszcze ze 3 ubezpieczenia ludzi, samochodu, psa, kota, dobytku i całej reszty, potem 2 tygodnie wyznaczania trasy, następnie sama jazda w 5 noclegami i wreszcie są na wymarzonych wakacjach. Inni pewnego dnia budzą się rano i stwierdzają, że jadą do Cro a wieczorem już rakija z tonikiem :D i kąpiel w Adriatyku. Jedni i drudzy pewnie nie zamienili by swojego wyjazdu na żaden inny i są szcześliwi ze swoimi przyzwyczajeniami i organizacją wolnego czasu.


Ten pierwszy teraz patrzy się z tarasu popijając piwko, jak ten drugi goni spocony w upale z jęczącą żoną, z płaczącymi dziećmi i szuka noclegu szczęśliwy inaczej :wink:

Ale temu pierwszemu zostało tylko cztery dni urlopu z dwóch tygodni które miał ponieważ przy powrocie jeszcze pięć noclegów :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.08.2015 16:10

zim napisał(a):
Pablito970 napisał(a):ciekawe, czy wymiana turnusów w sobotę 8.08 rozładuje nieco to obładowanie...

Nie sądzę. Raczej dojadą nowi turyści.
Z moich zeszłorocznych doświadczeń wynika, że tłok na plaży np. 7 sierpnia jest większy niż 01.08. To o czymś świadczy. Teraz jest szczyt szczytów sezonu.
Na wyspach robi się luźniej po 15 sierpnia. Na lądzie niekoniecznie.
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 06.08.2015 14:28

Jestem w Chorwacji. Kilka razy jeździliśmy w ciemno. Nigdy z kwaterami nie było problemu.
W tym roku jest horror, nie ma kwater.
O negocjacji cen można zapomnieć, nie ma czego.
Jedna noc w samochodzie, zwyczajnie nie było gdzie spać.
Kwaterę znaleźliśmy w Tribunj, niestety tylko na 5 nocy.
Potem Gradac, Brist, Podaca, Tucepi, Podgora - nic poza piwnica za 75€ i domem idealnym do kręcenia horroru. Tu nawet nie pytałem o cenę, drzwi wejściowe były dziurawe, bez deski.
Zatrzymaliśmy się w Novalji na Pagu, płacimy 85€ za apartament nie wart 60, ale nie miałbym siły wrócić do domu. Apartament na 5 dni, potem już zarezerwowany.
Znam sytuację na miejscu i ja bym w ciemno nie pojechał.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 06.08.2015 15:57

Pięknie, teraz zaczynam się zastanawiać czy jak pojadę 5-go września do Breli to nie będzie problemu ze znalezieniem apartamentu...
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 06.08.2015 16:19

Myślę, że będzie dużo łatwiej niż teraz.
To już w zasadzie po sezonie.
Życzę powodzenia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 288
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone